Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    22-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sportsponsoring

    De nationale en internationale sportcompetities komen stilaan weer op gang. Er wordt in diverse landen zelfs nú al weer gevoetbald. Zonder publiek weliswaar. Het idee van een sportwedstrijd "achter gesloten deuren" snap ik eigenlijk niet goed, want het mooiste aan zo'n wedstrijd is de ambiance, de sfeer, de mensenmassa die intens mee leeft.

    Maar goed: de competities moesten en zouden dringend weer opstarten. Want één van de meest "dramatische" (zo lijkt het toch) gevolgen van dit corona-virus was zéker dat alle professionele sportcompetities in het voorjaar afgebroken werden. Het wielerseizoen is zelfs niet eens serieus kunnen beginnen.

    (Het grappige, of vreemde, hierbij is dat, net als de rest van het VRT-journaal, zélfs het sporthoofdstukje in deze corona-tijden elke dag langer duurde dan voorheen, hoewel er niet eens gesport werd.)

    De Belgische voetbalcompetitie in de eerste klasse moest stopgezet worden op één speeldag vóór het reguliere einde. Met uiteraard typisch Belgische complicaties. Want de ploeg die op dat moment eerste stond, is als kampioen uitgeroepen, en wie laatste stond, moet degraderen. Ik heb altijd gedacht dat het principe inderdaad zo duidelijk was, en dat het daar uiteindelijk allemaal om draait: op het einde van de competitie uitmaken wie de beste en wie de slechtste was. Maar in België is niets simpel, en dus is er heibel in de keet, en moet een rechtbank tussenbeide komen.

    Dat het stopzetten van die wieler- en voetbalcompetities zó "dramatisch" was, komt omdat het blijkbaar om "big business" gaat. We spreken over budgetten van tussen 12 en 42 miljoen euro voor elk van de grote wielerploegen. De omzet van de Ronde van Frankrijk alléén al bedraagt 160 miljoen euro. En in het profvoetbal zijn de bedragen nog hallucinanter: de omzet van de 30 rijkste Europese clubs wordt geschat op 8,3 miljard euro. Dat behoorlijk paniekerig gereageerd wordt op het idee dat het wieler- of voetbalseizoen 2020 een totaal fiasco zou worden, hoeft dus geen verbazing te wekken.

    Maar ik begrijp het niet. Ik begrijp het concept van "sportsponsoring" totaal niet.

    Wat heeft een bedrijf ermee te winnen dat iemand op een fiets rond rijdt met de naam van het bedrijf op de rug van zijn shirt en op zijn borst? Dat Greg Van Avermaet over de kasseien dokkert met "CCC" op zijn rug, "so what"? Dat kan mij in elk geval geen bal schelen. Voor mijn part rijdt hij rond met "XXX" op zijn shirt, het maakt mij geen fluit uit. En dat hij dan de Ronde van Vlaanderen zou winnen en met de beide handen zou wijzen naar "CCC" op zijn borst, of naar "XXX", het zal mij worst wezen. Hoe kan zoiets een voordeel opleveren voor "CCC"? Zijn de producten van "CCC" (schoenen en handtassen, blijkbaar: ik heb het opgezocht) zó veel beter omdat Greg Van Avermaet rondfietst met "CCC" op zijn rug en een koers wint? Of gaan we allemaal ontsmettende handgel van Ineos kopen als Chris Froome de Tour wint? En zouden de klanten massaal voor BNP-Paribas kiezen omdat RSC Anderlecht voetbalt met truitjes waar de bank als sponsor op figureert?
    Dat is toch allemaal flauwekul? Het feit dat een bedrijf een sportclub sponsort zegt toch niets over dat bedrijf zelf? Het maakt een bedrijf niet beter of competenter of méér verantwoordelijk, als zijn of haar naam op een sportshirt vermeld staat? Het zegt niets over de kwaliteit van haar of zijn producten als iemand het zegegebaar kan maken met de naam van dat bedrijf op zijn of haar borst? En toch blijken die bedrijven miljoenen over te hebben voor de sportsponsoring. Ik begrijp het niet.
    (En wat ik al helemaal niet begrijp, is dat er mensen zijn, wielertoeristen, die zowaar veel geld betalen voor een truitje waarop "Ineos" gedrukt staat. In mijn simpele geest wordt iemand betaald om reclame te maken voor een bedrijf of voor een product. Dat iemand zélf zou willen betalen om reclame te mogen maken, dat gaat mijn petje helemaal te boven.)

    "Sportsponsoring", een miljoenen- of zelfs miljarden-business? Ik begrijp het niet.

    "Het gaat om naambekendheid!" zal u zeggen. Zonder Greg Van Avermaet hadden we zelfs nooit over "CCC" gehoord, en zonder Chris Froome niet over "Ineos".
    Tja, dat zou kunnen. Maar zijn er voor die bedrijven écht geen betere manieren te bedenken om zich in de belangstelling te werken? Waarbij ze in de publiciteit komen op een manier die ook écht iets zégt over het bedrijf en/of het product? Met een zinvolle actie, bijvoorbeeld. "CCC" zou schoenen kunnen schenken aan straatkinderen overal ter wereld, die nu op blote voeten rondlopen. "Ineos" zou iets kunnen doen aan de energievoorziening in sloppenwijken waar de mensen zich nauwelijks kunnen verwarmen in de winter.
    Het zou hen veel minder geld kosten, maar het zou honderd keer zo veel opbrengen, ook aan imago-vorming.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs