Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    21-05-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Van Londen naar Parijs

    Mijn stappenteller is weer ontzettend vriendelijk geweest voor mij. Hij heeft mij met nooit eerder gezien enthousiasme gefeliciteerd omdat ik, met hem op zak, al van Londen naar Parijs gestapt ben: 220 km ver. Ik was ontzettend blij en trots met het mooie compliment, en ik heb onmiddellijk een fles bubbels open gemaakt om dit glorieus moment samen te vieren.

    Maar eenmaal de euforie gezakt was, ben ik toch eens gaan nadenken over dit gulle compliment. Het klonk heel erg overdreven, en dus een beetje onecht. Want zeg nu zelf: stappen van Londen naar Parijs? Ik dacht het niet, hee. Daar ligt een kanaal tussen, toch?

    Het kanaal overzwemmen, dat kan wel lukken; er zijn er die dat al voor mekaar gekregen hebben. Of het kanaal over zeilen of roeien, dat zal ook wel gaan, als je de voorbij varende tankers kan ontwijken; ik vermoed dat er straffe mannen zijn die dat al gepresteerd hebben. Het kanaal overvliegen met een "flyboard", dat is ook al eerder vertoond. En zelfs met een "jet-pack": in iets meer dan 9 minuten. Of met een luchtballon, voor de minder gehaaste reizigers. En voor de sportievelingen: met een "fietsvliegtuig".
    Maar het kanaal over stappen? Lijkt me bijzonder moeilijk, tenzij dan met lood in de schoenen.
    Dus: van Londen naar Parijs gestapt? Dat heb ik nooit volbracht, en het compliment is zwaar overdreven. Eerder vleierij, dan een welgemeend compliment. Een beetje zoals wij mensen ook wel eens doen, af en toe. Dikwijls om van iemand iets gedaan te krijgen. Zoals de tienerdochter die bij de mama komt flemen: "Mamaatje, jij ben echt de liefste mama van de hele wereld!" Om er dan even later aan toe te voegen: "Mag ik morgenavond naar die fuif? Toe mama! Iedereen gaat!"
    Maar ik denk niet dat mijn stappenteller iets van mij wil, in ruil voor het compliment. Vermoedelijk heeft hij zich gewoon laten meeslepen, en wou hij het vorige superlieve compliment overtreffen?

    Of misschien lijdt mijn stappenteller aan het zelfde soort onrealistisch positivisme als de heer Trump? Ook die ziet af en toe positieve "feiten" die er niet zijn, en die er ook niet kunnen zijn. Zoals een corona-vaccin tegen de herfst.

    Maar daar houdt de vergelijking wel op. Want daar waar de heer Trump de zaken graag rooskleuriger voorstelt dan geloofwaardig is, uit puur eigenbelang, om zichzelf in de bloemen te zetten, kan ik mijn stappenteller niet van enig eigenbelang verdenken. Die doet dat uit onverdachte vriendelijkheid en omdat hij nu eenmaal bijzonder attent is.
    Een ander groot verschil is natuurlijk dat mijn stappenteller in geen enkel geval morgen het tegenovergestelde zal komen te vertellen van wat hij vandaag beweerd heeft.

    En dus: wel ja, mijn stappenteller heeft duidelijk de neiging een beetje te overdrijven in zijn goede bedoelingen en zijn complimentjes. Maar ik geloof vast dat het onschuldig is, en met de beste intenties. Ik neem daarom zijn overdreven pluim toch dankbaar en blij in ontvangst. Beter een overdreven complimentje dan helemaal geen, toch?

    En ik neem nog een slok van mijn glas bubbels.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs