Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    31-01-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitroeiing

    Dit jaar vieren we de 75ste verjaardag van de bevrijding van het uitroeiingskamp in het Poolse Auschwitz. (Het kamp werd nota bene bevrijd door de gehate Russen. Die toen nog onze vrienden waren. "Het kan verkeren.")

    Wie nog niet over de uitgebreide vieringen en feestelijkheden gehoord heeft, die komt wellicht pas terug van een reis naar Mars. Het was hét onderwerp van de voorbije dagen. En terecht, want de herinnering aan de gruwelijkheden van toen mogen nooit verloren gaan. Het is een waarschuwing voor dát waar de mens toe in staat is.

    Het is wel een beetje spijtig dat de politici dit gebeuren toch weer hebben willen recupereren voor hun eigen perfide boodschappen. De haat-speeches van de Amerikaanse vicepresident en van de Israëlische corrupte eerste-minister aan het adres van Iran, waren niet alléén totaal misplaatst maar ook immens hypocriet en kwetsend voor de slachtoffers en overlevenden van de Nazi-uitroeiingskampen.

    Het is ook een beetje spijtig dat de hele wereld gemakshalve vergeet dat de Nazi's heus niet de enigen geweest zijn die een dergelijke gruwel op hun geweten hebben. Toegegeven: niemand heeft hen dat ooit voorgedaan op deze onthutsende schaal, en gelukkig heeft ook nooit iemand het hen nog nagedaan. Maar het principe van massale uitmoording omwille van ras of geloof of afkomst was niet nieuw, en helaas ook niet eenmalig.

    Massamoorden zijn, jammer genoeg, van alle tijden. En het is géén privilege van één enkel continent of van één enkel ras.

    Ik heb even gegoogeld, en er zijn talloze voorbeelden te vinden van hoe mensen tegen hun soortgenoten tekeer zijn gegaan op een verbijsterende manier, en eigenlijk altijd zonder ook maar de minste "geldige" reden.
    Zo is er het voorbeeld van een massaslachting in het Byzantium van de 12de eeuw: minstens 60.000 Italiaanse burgers werden toen afgeslacht, uit pure haat en afgunst. En in de 17de eeuw zijn de Engelsen ook een keer gruwelijk tekeer gegaan tegen de inheemse Indianen in de streek rond Massachusetts. En in 1944 hadden de Nazi's eerder al eens laten zien tot wat ze in staat waren: toen hebben ze om en bij de 50.000 joden vermoord in het Poolse Wola, bij het onderdrukken van een opstand.
    En wat te denken van het beestachtige regime van de Rode Khmer in Cambodja, eind de jaren zeventig van de vorige eeuw: méér dan 1,7 miljoen mensen zijn toen omgekomen in hun "opvoedingskampen".
    En nog niet zo héél lang geleden, in 1995, was er de massamoord in Srebrenica, waar de Serviërs méér dan 8000 moslimmannen vermoord hebben.
    En misschien nog de grootste verschrikking die we in de recente geschiedenis gekend hebben: de genocide van de Tutsi in Rwanda, door Hutu-milities. Het aantal dodelijke slachtoffers daar wordt geschat op iets tussen 500.000 en 1 miljoen.

    Jawel, wat de Nazi's uitgespookt hebben, en wat zij toendertijd de joden hebben aangedaan, dat valt niet goed te praten. Maar nee, zij hadden daar niet het monopolie op. Wie even rondneust in de geschiedenis, die zal voorbeelden te over vinden.

    Maar vreemd genoeg: als je zoekt op "massamoorden", dan vind je op het internet nauwelijks iets over de afslachting van de Indiaanse bevolking in Noord-Amerika. Nochtans heeft zich ook in Amerika een ware genocide afgespeeld: in de jaren 1500 waren de Indianen nog met ongeveer 12 miljoen; bij het begin van de twintigste eeuw met minder dan 500.000. De officiële houding van de Amerikaanse regering is trouwens tot een stuk in de twintigste eeuw geweest: "De enige goede Indiaan is een dode Indiaan." Maar niemand vindt het nodig om dit te vermelden, laat staan om het woord "volkerenmoord" uit te spreken. Toeval? Of een lichte vorm van censuur?
    En al even vreemd: één van de grootste en meest zinloze massamoorden ooit, werd gepleegd in 1945, in de stadjes Hiroshima en Nagasaki. Totale balans: 250.000 doden op het moment zelf, en een veelvoud daarvan nadien door stralingsziekte en kankers. Méér dan een half miljoen totaal onschuldige burgers, vrouwen en kinderen, vermoord zonder enige reden. Zomaar. Maar daar wordt met geen woord over gerept.

    Wat de Nazi's gedaan hebben, of de Serviërs, of de Rode Khmer, of de Hutu's, dat zijn allemaal "oorlogsmisdaden" of "misdaden tegen de menselijkheid". En die aanklacht is volkomen terecht.

    Maar wat de Amerikanen in Japan uitgespookt hebben, is dat dan iets anders?


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs