Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    13-01-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Afkoeling

    Hebt u ook het gevoel dat onze samenleving altijd maar killer lijkt te worden? Dat de warmte in onze omgang met elkaar aan het verdwijnen is? Dat onze harten en onze emoties kouder aan het worden zijn?

    Wel, het zou goed kunnen dat u daar helemaal gelijk in heeft.

    Want wat hebben de wetenschappers in hun nieuwe creatieve zoektochten nu ontdekt? Dat de gemiddelde lichaamstemperatuur van de mens in de voorbije 200 jaar met zowat een halve graad gezakt is. Hoe ze er in geslaagd zijn om tot op een tiende van een graad te achterhalen wat de gemiddelde lichaamstemperatuur zou kunnen geweest zijn, 200 jaar geleden, is mij een raadsel. Maar ik heb ondertussen al geleerd dat wetenschappers in hun zoektocht naar het hoe en waarom der dingen, niet te onderschatten zijn, en over een ongekende en ongeëvenaarde inventiviteit beschikken.
    Hoe dan ook: de gemiddelde lichaamstemperatuur van een gezond mens bedraagt dezer dagen maar 36,5 graden meer. We verliezen 0,3 graden per eeuw. Als die trend zich verder zet, zijn wij, mensen, binnen dit en duizend jaar even koud als een luiaard! (En misschien zijn we tegen dan ook even loom en traag en "lui"?)
    Het is dus geen 37 graden meer zoals vroeger, en zoals ons altijd geleerd was. Wie 37 graden warm is, die heeft koorts.
    De voornaamste reden voor die lagere lichaamstemperatuur zou kunnen zijn dat we nu véél gezonder zijn dan pakweg 150 of 200 jaar geleden. Omdat we nu minder dan vroeger moeten vechten tegen allerlei infecties, is onze stofwisseling minder intensief en krijgen we het minder warm dan vroeger. Fascinerend, toch? Maar misschien is de reden heel wat banaler: we leven in verwarmde huizen, en niet meer in tochtige hutjes, en hoeven dus onze inwendige kachel niet meer op te stoken om het lekker warm te hebben.
    Let wel: het gaat over gemiddelden. Er zijn verschillen tussen een man en een vrouw, en er is een verschil tussen de ochtend- en avondmens. Een vrouw is warmer dan een man, maar dat zal u niet verbazen. En 's avonds zijn we warmer dan 's morgens vroeg bij het opstaan, omdat we 's nachts onze inwendige stoof lager hebben gezet onder de dikke dekens. Ook zouden jonge mensen warmer zijn dan oudere mensen, maar daar heb ik toch mijn twijfels over: als de mensheid in zijn geheel kouder wordt met het verloop der tijden, dan moeten de jongeren toch per definitie kouder zijn dan de ouderen onder ons?

    Nu vraag ik me toch af: zou er een verband bestaan tussen de opwarming van de aarde en de afkoeling van de mens? Ik hoop vurig dat binnenkort een team wetenschappers de nodige tijd en fondsen zal vinden voor een uitvoerige studie van een mogelijk relatie tussen de beide fenomenen.

    Misschien is het wel zo dat de aarde opwarmt, simpelweg doordat de mens afkoelt? Wij geven méér warmte aan onze omgeving af dan vroeger, om zelf minder warm te hebben, en daardoor verhogen we de temperatuur van onze omgeving, en van de aarde. Het zou kunnen, toch? Niet de broeikasgassen of de vervuiling door de industrie zorgt voor de opwarming van de aarde. Nee, het is de mens die kouder wordt!
    Misschien is het niet eens zó ver gezocht? Wij helpen de aarde en ons klimaat om zeep omdat onze samenleving killer wordt.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs