Veerle in Benin
Inhoud blog
  • één maand terug in België - EN WAT NU
  • 22 - 23 december
  • 21 december
  • 20 december
  • 17 - 19 december


    11 weken als vrijwilliger helpen op een boerderij in Benin
    19-10-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.15 - 18 oktober
    De voorbije 3 dagen heb ik in de kippenboerderij gewerkt, er is daar altijd heel veel werk te doen, ook één van de Duitse vrijwilligster werkte er, zelfs voor 2 is er genoeg werk.
    Mijn werkuren starten om 9uur, het eerste dat ik meestal mag doen is de eieren rapen. We doen dit met een emmer, voorzichtig leg ik ze erin want ik wil er niet te veel breken. De kippen kunnen de eieren leggen in bakken die aan de rand staan, maar ze luisteren niet al te goed, de eieren liggen een beetje overal verspreid, soms zelfs in de voerderemmers.
    Wie bang is van kippen moet hier niet komen werken want het is echt wel tussen de kippen dat je moet gaan, meestal zitten er ook een 2 à 3 kippen boven op de eieren doen moet je ze proberen weg te duwen, aan hun staart trekken is voor mij het makkelijkst. Nu en dan pikt er wel eens eentje in mijn vingers maar zonder erg. Ik moet ook goed op mijn emmer letten want ze durven al eens te proberen om in een ei te pikken.
    Er zijn 5 aparte ruimtes, 3 met de jonge kippen die nog niet zo lang begonnen zijn met leggen en 2 met al wat oudere kippen. Eens ze beginnen te leggen houden ze de kippen nog 18 maand. De komende weken zal het aantal eieren nog sterk vermeerderen, dus nog meer werk.
    De eieren moeten dan in een plateau gelegd worden, één voor één leggen we ze erin en kuisen ze netjes af met een sponsje. De kapotte eieren leggen we apart. Van de jonge kippen moeten we per ruimte de eieren apart houden zodat ze weten hoeveel er zijn en indien ze zien dat ze plots sterk minderen dan weten ze dat er mogelijks iets aan de hand is.
    Van de oudere kippen (2 ruimtes) mogen ze samen maar moeten we de grote en kleine eieren in een aparte plateau houden.
    Bij de deur van elk kippenhok staat een bak water, we moeten onze laarzen (die we hier krijgen om aan te doen) in het water wat afspoelen. Het is ook niet toegestaan dat iemand die in het kippenhok van de jonge kippen komt ook bij de oudere kippen gaat. Men schenkt wel behoorlijk wat aandacht aan hygiëne en het vermijden van ziektes.
    Toch zijn er wel een paar kippen ziek, deze worden dan in een apart afgebakende zone gehouden, waar we de eieren kuisen.


    We rapen een 3 keer per dag de eieren, de vaste werknemers ook nog een paar keer, ze doen dit om te vermijden dat er veel eieren gebroken worden als ze lang blijven liggen tussen de kippen.
    Een andere taak is het wassen van de drinkbakken, dat is wel een leuk werkje, met de handen in het water, buiten in de schaduw, afkoelend voor zover dat hier kan. Bij al het andere parelt het zweet van ons, en ik ben iemand die niet snel zweet, tropisch klimaat = sauna.

    Na het wassen vullen we de drinkbakken , geen gewoon water maar water waar ze wat vitaminen aan toegevoegd hebben, deze worden nauwkeurig tot op de gram afgewogen. De drinkbakken die dichtst tegen de buitenkant hangen worden meer gevuld dan de andere omdat de zon daar soms in het hok schijnt, dus er wordt meer verdampt en de kippen drinken daar meer.
    Dagelijks worden de voederbakken ook gevuld, per hok 50 kilogram voeder die we met emmers en een plastieken bord in de hangende voederbakken gieten.

    Ze hebben heel veel honger, het is niet evident een weg te banen met een emmer voeder als er honderden kippen rond je staan en proberen om uit de emmer te eten, na de eerste voederbakken iets gevuld te hebben lukt het al wat beter. Maar ik vergat de deur goed dicht te doen dus mocht ik een 15 kippen terug in het hok jagen, je beleeft altijd wel iets.
    Na het werk doet de koude verkwikkende douche deugd, ik geniet ’s avonds van mijn welverdiend biertje, ik word een goede klant bij de bar, deze week was hun Beninoise uitverkocht, ben dan maar overgeschakeld op Flag, ook een lokaal bier.
    In Benin mag je het vrouwen ondergoed niet buiten hangen, uit respect voor de vrouw en omdat bepaalde vrouwendelen heilig zijn en niet gezien migen worden, dus was ik mijn ondergoed in de badkamer. Na al mijn wandeltochten ben al wat geroutineerd in het ophangen van een wasdraad in de kamer, ik was erop voorzien en had mijn waslijntje mee, het roept wat herinneringen op. De was droogt niet zo snel als buiten maar na een paar dagen is alles toch terug proper en droog.


    Mijn kamer is behoorlijk ruim, met een groot bed, geen hemelbed maar een broodnodig muskietennet om me ’s nachts te beschermen tegen de muggen, die kunnen hier ziektes veroorzaken, er is een tafel – bureau, en badkamer met stromend water, geen emmerdouche dit jaar, wat een “luxe”.




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 20/01-26/01 2020
  • 13/01-19/01 2020
  • 06/01-12/01 2020
  • 30/12-05/01 2020
  • 23/12-29/12 2019
  • 16/12-22/12 2019
  • 09/12-15/12 2019
  • 02/12-08/12 2019
  • 25/11-01/12 2019
  • 18/11-24/11 2019
  • 11/11-17/11 2019
  • 04/11-10/11 2019
  • 28/10-03/11 2019
  • 21/10-27/10 2019
  • 14/10-20/10 2019
  • 07/10-13/10 2019
  • 30/09-06/10 2019

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs