La ruta de Eline
Inhoud blog
  • Colombo
  • Mount Lavinia
  • Dehiwala - Mount Lavinia
  • Richmond Castle
  • Waskaduwa (Kalutara North)

    Zoeken in blog




    Mijn route gaat verder in Sri Lanka!
    01-11-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat Triamit
    Temple of the Golden Buddha.





    Werelds grootste gouden boeddha beeld. Bestaat maar liefst uit 83% puur goud. Weegt 5,5 ton en is zo'n 3m hoog. Dit beeld is miljoenen waard!


    Geef mij maar dat bovenste tjoepke 


    Het plafond was mooi versierd en schitterde vanwege de belichting.

    01-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bangkok city
    De skytrain boven de drukke stad. Een handige manier om de traffic jams te ontwijken.


    Als je goed kijkt zie je een ellenlange file van mensen. Ze staan aan te schuiven om de bus te nemen. Crazy! 


    De befaamde tuk tuk.


    De pook bevindt zich in het midden, tussen de benen in. Wel grappig als je ze ziet schakelen


    Streetfood in Bangkok.


    En je vindt het echt letterlijk en figuurlijk óveral! Heel het stadsleven draait om eten. Op elk moment van de dag. Of het nu 4u 's morgens is of middernacht, je vindt ergens wel een kraampje met eten. In Indonesië was dit ook zo by the way. Praktisch voor als je om 4u 's morgens met honger aan een gesloten hostel zit te wachten   En het ter beschikking gestelde eten wordt ook aangepast aan het tijdstip. 






    Yep, inderdaad. In Bangkok lopen er (spijtig genoeg) veel rond.

    01-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    31-10-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Damnoen Saduak floating market
    Het was er druk, op de floating market...







    Zo druk dat we zelfs 10min in een opstopping hebben gestaan onder de brug. 


    Eens voorbij de brug was het rustig op het water. Het is heel gezellig om in een bootje langs de marktkraampjes te varen. En ze willen allemaal dat je naar hun shop kijkt "Look at my shop, look at my shop!"




    De meeste marktkramers wonen ook langs het water. 



    Ik vond dit heel leuk om te ervaren!

    Alleen waren er té veel toeristen... Wel honderden! Dit vond ik minder... Deels omdat ik het niet gewoon ben en deels omdat het de lokale sfeer wegneemt. De markt is er eerder voor toeristen, niet zozeer voor de lokale bevolking.

    31-10-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Halloween
    Het hostel had met Halloween wat snacks voorzien zoals chips en marshmallows. Maar ook traditionele snacks



    Geroosterde en gefrituurde insecten! Yummy...


    En ook whisky. Nee nee, geen gewone whisky. In de fles zat een cobra slang, én een schorpioen! Ik heb het geproefd, en ik vond het goed! Het was een zachte whisky, hoewel ik een sterke nasmaak verwachtte vanwege die beesten. 


    En ook de insecten heb ik geproefd!

    Eerst een kleine sprinkhaan. 


    Daarna een iets grotere. Ze zijn eigenlijk wel lekker Ze smaken een beetje naar chips.


    Dit kevertje was aan de krokante kant. Het maakte veel lawaai als je erop beet. Ook dit was niet slecht


    Maar dan. Een kleine, dikke meelworm. Eikes! Wat was me dat! Zo creamy vanbinnen... Bwèk. De smalle, lange wormpjes waren dan weer wel goed  

    Het was een gezellig feestje. We hebben veel gelachen met de gezichten die mensen trokken wanneer ze een insect probeerde. Het was dé voorwaarde om deel te nemen aan het feestje. Sommige vonden het maar niets, met braakneigingen tot gevolg. Gelukkig waren er cocktails, of abnormale whisky om de vreemde smaken weg te spoelen

    31-10-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    30-10-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Wauw! Deze ochtend heb ik het meest decadente ontbijt in maanden gehad. Een heel buffet ter beschikking! En dat voor een hostel Ik blijf hier nog 2 nachten, voor het ontbijt alleen al

    Daarna ben ik met de skytrain naar Siam vertrokken om een nieuwe flash in een van de grote shopping malls te zoeken. De skytrain is leuk Hoog boven de straten tussen de gebouwen zweven. En het geeft een mooi uitzicht.

    Het liefst van al had ik mijn flash laten vervangen/maken. Maar dat zou 3 à 4 weken in beslag nemen. Absoluut geen optie dus. Bovendien geldt mijn garantie enkel in België. Ik heb dus zo'n groot, professioneel ding moeten aanschaffen. Oké hij flasht veel beter, maar het is zo onhandig! Gelukkig heeft mijn camera een speciaal opzetstuk voor een externe flash. Spijtig genoeg was dit een serieuze hap uit mijn budget! Ik zal de komende weken dus een paar porties rijst minder moeten eten 

    Ik durf hem zelfs niet goed bovenhalen om foto's te nemen... Hij ziet er met die flash zo professioneel en duur uit, dat ik schrik heb dat iemand hem uit mijn handen zou trekken. De lokale bevolking draagt hier zelfs de rugzak vooraan. Wat vertelt dit over grauwdieven? 

    Mijn eerste indrukken van Bangkok zijn dit: 
    - Ze zijn hier werkelijk verzot op juwelen, diamanten, robijnen,... 
    - De Thaise bevolking in Bangkok is niet zo open en vriendelijk. Ze kunnen je raar en vies bekijken, en een glimlach komt er moeilijk van af. In de kleinere steden, zoals Chiang Mai, zal dit wel beter zijn  
    - Het is hier druk verkeer, maar helemaal niet chaotisch. Je kan hier op een iets veiligere manier de baan oversteken.
    - De vrouwen hechten hier veel belang aan hun uiterlijk. Sommige zijn zo hard opgemaakt dat ze op een wassen beeld van Madame Tussauds lijken. 

    Het is uiteraard nog maar dag 1. Ik moet nog veel verkennen en bijleren om het ware Thailand te beschrijven.


    Morgenvroeg vertrek ik om 6u30 met 2 andere in een busje naar de "Damnernsaduak Floating Market". Het is een eindje rijden omdat het buiten Bangkok ligt. Het ziet er een toffe uitstap uit! In de namiddag ga ik alvast 1, of misschien 2 tempels proberen bezoeken. Ik heb me namelijk ingeschreven voor de halloween avond in het hostel Dus ik moet om 17u terug zijn. 

    De overige uitstappen/bezienswaardigheden zijn ofwel te duur, of met ladyboys, of met een olifantenrit of lam gespoten tijgers... De olifanten worden slecht behandeld. Ze worden van kleins af aan bij de moeder weggehaald en opgeleerd om allerlei kunstjes te doen. Het rijden op een olifant is bovendien heel slecht voor zijn rug. De tijgers hangen vast aan kettingen en worden lam gespoten zodat toeristen een selfie met het dier kunnen nemen. Ik vind dit erg... Aan zo'n dingen doe ik niet mee. 


    Ik kijk uit naar halloween in Bangkok! Hoewel ik toch ook meer dan graag het traditionele halloweenfeestje bij mijn familie wil vieren Want dat is jaarlijks alle gekheid op een stokje! 

    30-10-2015, 16:25 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    29-10-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Off to Bangkok
    Het is een lange dag geweest...

    Opgestaan op 5u met de intentie om de bus van 6u naar Soekarno Hatta airport in Jakarta te nemen. Kreeg ik een mailtje van AirAsia dat mijn vlucht (oorspronkelijk om 12u55, de dag ervoor nog vervroegd naar 12u15) om 13u15 zou vertrekken. Ik besloot dus om de bus van 7u te nemen. Ik zou dan nog op tijd arriveren. Om 9u kwam ik toe aan de laatste terminal, 3. Soekarno Hatta is zo groot dat ze onderverdeeld is in terminals. 1A, 1B, 1C, 2 en 3. Tussen 1A en 3 is het een kleine 10min rijden.

    Toen ik ging inchecken kreeg ik de mededeling dat mijn vlucht pas tegen 15u zou vertrekken. Boarding time om 14u30. Na een security en immigratiecontrole kwam ik bij de gates terecht. Geen eten of drinken ter beschikking. Dit wist ik op voorhand, dus ik had wat voorzien. Alleen moest ik van de security al mijn water weggieten! Oké, geen probleem. Maar er was nergens een drankautomaat of barretje te vinden, alleen duty free sterke drank. En eens voorbij security, mocht je niet meer teruggaan.

    Verschillende AirAsia vluchten hadden vertraging. Er was blijkbaar iets misgelopen. Ze gaven gratis eten en water ter compensatie, maar (nog) niet voor de vertraagde vlucht naar Bangkok. 

    De uren gingen voorbij en ik begon veel dorst te krijgen. Die hal had namelijk geen airco en het was er warm. Bij mijn weten is dit de eerste publieke plaats waar ik ben geweest waar ze geen airco hebben. Ik vroeg aan de mensen van AirAsia of ik geen bekertje water mocht. Neen, enkel voor de mensen met de vertraagde vlucht naar Singapore of Kuala Lumpur.

    Na 5u wachten was het eindelijk 14u30. Terug vertraging! Tot 15u. En nu kregen de mensen die naar Bangkok vlogen een bakje met rijst en kip en water. Ik heb 5u30 moeten wachten eer ik eindelijk iets kon drinken! Ik had dan ook algauw 2 bekers weten te bemachtigen, ik was uitgedroogd. 

    Rond 15u konden we boarden. Maar we waren nog niet zo snel vertrokken. Pas om 16u is het vliegtuig in gang geschoten. 

    Na een vlucht van 3u25, waarbij ik met een van mijn buren voornamelijk over eten en kaas heb liggen babbelen, arriveerden we in Don Mueang airport in Bangkok. Ook hier eerst een security check en immigratiecontrole voordat ik mijn bagage kon ophalen. 

    By the way, het kaasgesprek heeft een tijdje aangehouden omdat het in Azië moeilijk te vinden is. En als je het vindt, is het super duur. Ik heb dan ook in weken geen kaas meer gegeten. Wanneer ik terug in België ben, staat de eerste week een kaas en wijnavond op de planning!

    Dus, van zodra ik buiten kwam hield ik een taxi aan om richting Surasak Road te gaan. Don Mueang is de kleinste luchthaven in Bangkok. Het enige vervoer van en naar gaat enkel met een taxi. En na een uur rijden (waarvan 30min in de file) kwam ik toe aan mijn eindbestemming voor vandaag, "Saphaipae hostel". Ik weet eigenlijk nog niet goed hoelang ik hier ga blijven. Ik blijf voorlopig maar 1 nacht. Verken ik eerst Bangkok en neem ik daarna de nachttrein naar Chiang Mai? Of vertrek ik morgen al naar Chiang Mai en verken ik Bangkok later? 

    Één ding staat vast. Morgen een nieuwe flash zoeken voor mijn camera! Want zonder flash kan ik niet naar Chiang Mai (m.a.w. op jungletrekking) vertrekken  




    29-10-2015, 17:22 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    28-10-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tamme dag
    Mijn laatste (volledige) dag in Indonesië zit er bijna op. Het was een redelijk tamme dag. Deze morgen ben ik met Tom meegegaan naar de markt voor comiskes. Daarna heb ik mijn was gedaan zodat ik met propere kleren naar Thailand kan vertrekken. 

    De rest van de dag heb ik geslapen. Het was veel te warm (37°C!) om iets te doen. Ik wou eigenlijk gewoon even neerliggen om van de buitentemperatuur te ontsnappen toen ik plots werd wakker gemaakt door Tom met de vraag of ik geen honger had. Het was ineens 18u. 


    Morgenochtend vertrek ik om 5u30 naar het Damri busstation. Dit is een busbedrijf van de overheid dat rechtstreeks naar de luchthaven van Jakarta rijdt. De bus vertrekt om 6u en zou, als het verkeer meevalt, om 8u aankomen. Mijn vlucht is vervroegd van 13u naar 12u15, ik zal dus goed op tijd zijn. Als ik de bus 1u later zou nemen, zit ik vast in het verkeer en is de kans groot dat ik te laat zou komen. Zo erg kunnen de files zijn. 

    Eerst dacht ik deze nacht in Jakarta door te brengen, de hoofdstad en drukste stad van Indonesië. Het werd mij afgeraden door Tom. Vanuit Jakarta is het nog moeilijker om aan de luchthaven te geraken. Je geraakt er enkel via de snelweg, dus enkel met een prijzige taxi. En eender welk moment van de dag, het is altijd file in en rondom Jakarta. Dus ik heb zijn raad opgevolgd en neem vanuit Bogor de bus. Hij is zelfs zo bezorgd om mijn "veiligheid" dat hij morgenvroeg met mij mee naar de bus terminal zal wandelen. Hehe, ik denk dat het eerder is om uit te wuiven Tom is echt een goede gastheer, beter dan Roger zelfs (Johor Bahru, Maleisië). Soms iets té goed. 

    Ik neem met veel spijt in hart afscheid van Indonesië. Het is een prachtig land! En de bevolking is zo vriendelijk en sympathiek. Ze zijn hier elke dag goed gezind. En het eten, amai! Finger lickin' good!! Hmm... ik ga hier gewoonweg álles missen! Fauna, flora, bevolking, eten, cultuur, levenswijze,... Zelfs de taal Yep, ook hier ben ik een stukje van mijn hart verloren. Wel, ik heb hier te lang geleefd denk ik, want ik vertrek met gemengde gevoelens. Het liefst van al zou ik hier nog langer willen blijven. Maar ik kijk ook uit naar mijn volgend avontuur. Thailand!


    Bij gebrek aan foto's heb ik er eentje uit mijn archief genomen. De Indonesische Rupiah. Zo krijgen jullie een beter beeld over het "miljonairs-gevoel". Kun je het u al voorstellen wanneer je € 100 in Rupiah afgehaald?  

    28-10-2015, 16:12 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Indonesische Rupiah
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Ik heb mijn properste briefjes gebruikt voor de foto

    1000 Rupiah bestaat zowel in briefjes als in munten. Deze briefjes zijn nogal zeldzaam, en het muntstuk is steviger dan de andere muntstukken (100, 200 en 500). Die voelen aan alsof ze je in 2 kan bijten. Het muntstuk van 500 bestaat in 2 kleuren, goud (klein) en zilver (groot). Er bestaat ook nog een briefje van 5000 en een muntstuk van 200.

    Op de foto zie je Rp 185.100,00 = € 12,30 

    Het kleinste muntje van Rp 100 = € 0,0066

    28-10-2015, 15:08 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    27-10-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bogor Botanical Garden
    Na 10u te hebben geslapen was ik nog steeds niet uitgerust. Maar ik besloot om toch op te staan om de botanische tuin van Bogor te bezoeken. Rond 10u arriveerde ik aan de inkom waar de toegangsprijs Rp 25.000 bedraagt. Vreemd genoeg mocht ik gewoon doorlopen zonder te betalen. 

    Het park is gigantisch! Zo groot dat je het parcours met de auto mag doen. Ik heb er 2u30 rondgewandeld, en dan had ik nog niet alles gezien.

    Taman Meksiko (Mexican garden)




    Giant Lotus




    Taman Anggrek (Orchid garden)





    Na de orchideeëntuin stond ik foto's te nemen van een boom vol bloemen toen mijn flash ineens begon te knetsen. De buitentemperatuur was te warm waardoor mijn flash oververhit is geraakt (volgens een cameraverkoper in de mall). 

    En het is hier ook heel warm... Het extreme droogseizoen is al te lang bezig. Dit komt door het "el niño" fenomeen. De droogte veroorzaakt veel bosbranden (vooral op Sumatra). Met een stevige waas als gevolg. De omringende landen zoals de Filippijnen ondervinden veel last van deze waas.

    27-10-2015, 16:35 geschreven door Eline  

    Reageer (2)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bogor Botanical Garden
    Hanging bridge: max. 10 orang (max. 10 personen). Toen ik bij de andere hanging bridge kwam stonden ze met 15 man een fotoshoot te houden op de brug. Ze boog een beetje door






    Deze boom staat hier sinds 1855.




    Bij de "giant bamboo" werd ik levend opgegeten door de muggen! Ik was er snel terug weg.


    En toen begaf mijn flash het volledig... 

    Na mijn bezoek aan the botanical garden ging ik opzoek naar een Sony retailer. Tevergeefs. Dan maar wachten tot ik in Bangkok ben. The place to be voor een nieuwe flash!

    27-10-2015, 16:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    26-10-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bogor culture
    Onderweg van de jungle naar een hindoeïstische tempel, passeerden we een klein, islamitisch schooltje







    "Hartelijk welkom bij tempel Parahyangan Agung Jagatkartha"


    Een tempel die ouder is dan Bali. 


    Veel hindoes van Bali en Jakarta komen hier massaal op bedevaart. Gelukkig waren we hier redelijk vroeg in de ochtend, voor de opkomst van de menigte.
     



    26-10-2015, 09:18 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jungle walk
    Deze morgen om 4u vertrok ik samen met Tom en de 2 Duitse meisjes naar de marktplaats om een angkot te nemen richting de bergen van Bogor. By the way, de markt begint hier om 24u en duurt tot 6u 's morgens. Overdag is het gewoonweg te warm.

    Na een uur rijden (angkots zijn niet gemaakt voor grote mensen!) over de oh-zo-goede wegen, trokken we door de jungle richting de waterval. 









    Voor ons, dames, was het te koud om een waterval-douche te nemen. Maar onze gastheer Tom trok direct zijn kleren uit en kroop eronder.






    In deze jungle staan zelfs dennenbomen! De villagers vangen het sap op om er lijm van te maken. Vrij creatief gedaan, vind je niet?

    26-10-2015, 08:59 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Archief per week
  • 28/11-04/12 2016
  • 21/11-27/11 2016
  • 14/11-20/11 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 31/10-06/11 2016
  • 14/12-20/12 2015
  • 07/12-13/12 2015
  • 30/11-06/12 2015
  • 23/11-29/11 2015
  • 16/11-22/11 2015
  • 09/11-15/11 2015
  • 02/11-08/11 2015
  • 26/10-01/11 2015
  • 19/10-25/10 2015
  • 12/10-18/10 2015
  • 05/10-11/10 2015
  • 28/09-04/10 2015
  • 21/09-27/09 2015
  • 14/09-20/09 2015
  • 07/09-13/09 2015
  • 31/08-06/09 2015
  • 24/08-30/08 2015
  • 17/08-23/08 2015
  • 10/08-16/08 2015

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs