La ruta de Eline
Inhoud blog
  • Colombo
  • Mount Lavinia
  • Dehiwala - Mount Lavinia
  • Richmond Castle
  • Waskaduwa (Kalutara North)

    Zoeken in blog




    Mijn route gaat verder in Sri Lanka!
    29-08-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onderweg naar het centrum van Kota Bharu
    Nadat we onszelf hadden rond gegeten op het trouwfeest vroeg Aiman of ik geen zin had om mee te gaan naar een expo, georganiseerd door de universiteit waar hij vroeger heeft gestudeerd. Uiteraard wilde ik graag mee!

    Van zodra we aankwamen nam hij een grote plastieken bak met gaten in het deksel uit de laadbak van zijn truck. "My python." Het dier was 3 meter lang en stonk verschrikkelijk vanwege de kip die ze drie dagen geleden had gegeten. De python was 6 jaar oud en kindvriendelijk. Op de expo werd een competitie gehouden om de beste selfie met de python te nemen! Ik keek er stiekem naar uit om mee te doen

    Maar toen we haar wilden gaan wassen bewoog ze niet meer... Het arme beestje is door een heatstroke overleden (...) De competitie kon niet meer doorgaan, dus namen we haar terug mee. Ze staat vanaf nu op sterk water.

    Omdat Aiman (en ik ook) hier niet goed van waren, reden we terug naar zijn dorp. Daar hebben we de rest van de namiddag doorgebracht bij een (arm) Maleisisch gezin. Heel goede vriendin van Aiman. Die mensen waren zó vriendelijk en vrijgevig! Ongelofelijk! Ze hebben niets, en toch bieden ze je alles aan dat ze hebben! Ik voelde mij zeer vereerd

    Een van de buitenwijken van Kota Bharu..



    Sigaretten rollen...


    En kiten..



    Ik heb er duku (lichtgele vrucht) en salak (bruine vrucht met stekels) leren eten. Ze plukken het gewoon uit de jungle naast hun houten huisje. Verser kan niet.



    Thee en kroepoek. Mijn tas was nog niet leeg of ze was al bijgevuld! En ze staan erop dat je pas doorgaat van zodra alles op is.


    Aiman en 2 van de kinderen van de gastvrouw. Ze vonden mij geweldig en wilden niets anders dan met mij op de foto. Want zo kunnen ze hun vriendjes vertellen dat ze een "buitenlandse vriend" hebben ;-)





    29-08-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onderweg naar het centrum van Kota Bharu
    De ochtend na mijn nacht in het tuinhuisje, ontmoette ik de 27e jarige zoon, Aiman, van Min House Camp. Omdat ik richting het centrum moest om een busticket te kopen, bood hij mij een lift aan. Mijn planning was om wat sightseeing te doen in het centrum. Wel, uiteindelijk is mijn dag meer bewogen geweest dan verwacht! 

    We zaten nog geen 5 min in zijn auto toen we een trouwfeest passeerde. "Come, let's eat! Everything is free!" Dus wij de auto uit om te gaan freeloaden op een Maleisisch trouwfeest  



    Er worden altijd 2 feesten gegeven. Eerst in het dorp van de bruid, de dag erna in het dorp van de bruidegom. Dit is in het dorp van de bruidegom.



    Mannen en vrouwen eten apart. De "roze strikken" is de tent voor de mannen...



    De "blauwe strikken" is de tent voor de vrouwen. Hier mocht ik een bord gaan vullen aan het buffet



    Dit lekkere hapje, genaamd Apambalik, was een soort harde pannenkoek met gemalen pinda's, maïs en suiker.



    Het getrouwde koppel eet volledig afgezonderd van hun gasten. 
    Heel het dorp heeft samengewerkt aan de voorbereidingen en het buffet. Iedereen (inclusief ik) is daarom ook uitgenodigd en meer dan welkom.



    De bruidegom moet eerst enkele uren wachten vooraleer zijn bruid mag arriveren. Ik wou de jongeman een hand geven maar dit wijselijk afgewezen. Hij mag vandaag geen andere vrouwen aanraken. Woeps...


    En dan komt eindelijk de bruid aan! Met in haar kielzog een massa aan mensen met mooi geëtaleerde cadeau's zoals schoenen, servies, fruit,...



    Wanneer de bruid weggegeven kan worden door haar ouders en er 4 getuigen aanwezig zijn, is er geen Imam (bij ons priester) nodig om hun man en vrouw te verklaren. Handig nee?


    Voor hun neus staan familie, vrienden en kennissen te zingen. Daarna krijgt het koppel van iedereen een begroeting en dan pas kunnen ze samen aan hun dinner beginnen.

    Ik moet hier wel even bij vermelden dat het voor iedereen raar was (inclusief mezelf) om een buitenlandse te zien rondlopen op het trouwfeest. Beeld je eens in dat je ineens een compleet vreemde Maleisiër ziet rondwandelen op je trouwfeest ;-)

    29-08-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Min House Camp
    De nacht van vrijdag op zaterdag moest ik in Kota Bharu nog last minute een verblijfplaats zoeken. Ik kwam terecht bij Min House Camp. Zij hadden nog 1 "privé kamer" ter beschikking. Het is een zeer landelijk, aan een rivier gelegen, domein met veel planten en dieren. Ze maken er hun eigen honing voor verkoop en organiseren avontuurlijke kampen voor jongeren. 



    Mijn "privé kamer" bleek het tuinhuisje te zijn. Daarin hadden ze een bed tussen het werkgerief gestoemp Het tuinhuisje is omgeven door bijenkasten. Alle chance geen stekende bijen. 's Morgens werd ik wakker met het gekraai van de haan op de achtergrond. Een geluid dat ik in weken niet meer had gehoord.





    Naast hun eigen dieren kwamen er ook wilde dieren op bezoek. Dit is een jong aapje op verkenning.


    Niet enkel deze tamme Baardagaam was resident, ze hadden ook verschillende hagedissen, tarantula's en slangen.

    29-08-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    28-08-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Perhentian Islands Longbeach





    Snorkelen langs de koraalriffen. De vissen waren zo nieuwsgierig dat ze met ons mee zwommen. En af en toe kwam er eentje proeven, de kleine bijterkes ;-)





    Genieten..!









    28-08-2015, 09:12 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Perhentian Islands Longbeach




    Sunset..





    Nightlife! With fire shows











    Heerlijke verfrissing...

    28-08-2015, 09:02 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bye Jannah, bye Perhentian...
    Omdat Jannah nog nooit eerder zonder haar familie op vakantie was geweest, kreeg ze de eerste dag op Perhentian heel veel heimwee... We hebben dan maar besloten om de dag erna (vrijdag 27 aug) terug naar het vaste land, Kuala Besut, te varen. Daar kochten we een busticket zodat ze rechtstreeks naar Kuantan kon reizen. Het was een korte trip samen... Spijtig, want Perhentian was magnifiek! Het was er weliswaar duurder dan de rest van Maleisië, vanwege het toerisme. Zeker in het weekend! Bijna 2x zo duur zelfs. Dan zakken er veel jonge toeristen, Maleisiërs en Chinezen naar Perhentian af om er te chillen en te feesten

    Het was de eerste plek dat ik tot nu toe ben tegengekomen waar ze (zoveel) alcohol serveren. Ik zal het missen ;-)



    Jannah


    Dag 1: bibi = knalrood verbrand door de zon...







    28-08-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    27-08-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Off to Perhentian Islands!
    Vandaag reizen we van Kuala Terengganu naar het kleinste Perhentian Island.

    Prachtige stranden en koraalriffen. Dat wordt genieten!!!

    27-08-2015, 00:48 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    26-08-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Orang Asli van Lake Chini












    Allemaal op lotuszaden aan het knabbelen



    Goeie voorraad in de broekzak.





    Toen ik vroeg waarvoor de papa deze kruiden kocht, begonnen ze allemaal te giechelen. Daarmee wist ik genoeg


    Iets helemaal anders dan Mickey Mouse bij the Batek...

    26-08-2015, 17:10 geschreven door Eline  

    Reageer (1)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lake Chini








    Alles lijkt op elkaar. Maar goed dat onze "kapitein" zijn weg kende... ik was er verloren gevaren



    Metershoge, rare waterplanten...









    Er wonen zelfs Orang Asli nomaden op het meer...


    In dit type van "huisje".

    26-08-2015, 16:56 geschreven door Eline  

    Reageer (1)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lake Chini met mijn gastgezin



    Mijn gastgezin in Chini. Super vriendelijke en gastvrije mensen! Ze hebben heel goed voor mij gezorgd. Bovendien heb ik dankzij hun het échte Maleisische leven leren kennen. Chini is namelijk een klein dorp, vér verwijderd van de beschaafde wereld en de steden. De mensen zijn daar zo vriendelijk. Ik moet er wel bij vermelden dat ik de sensatie van de dag ben geweest in het dorp. Het ging snel de ronde dat er een "buitenlandse" aanwezig was, dus er zijn er veel een kijkje komen nemen

    Na het ontbijt in de school en een bezoek aan een nomadendorp (in Chini wonen heel veel nomaden, de Orang Asli), zijn we met z'n allen en enkele vriendinnen van Jannah naar Lake Chini gereden voor een boottocht op de rivier. De grote trots van Chini! En terecht, het is een ongelofelijk mooi en spectaculair meer!





    De lotus bloem.


    Wanneer de bloem is verwelkt blijft de zaaddoos achter maar is dan groter en groen gekleurd. De Orang Asli eten de zaden op. Het lijkt op een pinda en smaakt een beetje naar cashewnoten.

    26-08-2015, 16:52 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eskola in Chini
    Eskola, of school, in Chini. De werkomgeving van mijn gastgezin. Ik heb er met alle leerkrachten samen ontbeten. En ja hoor, rijst. Rijst, rijst en nog eens rijst. 's Morgens, 's middags en 's avonds...



    Jannah, ik en haar mama. 



    De keuken.



    Het buffet.


    Eetzaal voor de kids.





    De school start hier om 7u. De kinderen ontbijten eerst voor ze naar de les gaan. Rond 10u eten ze opnieuw een portie rijst. 12u is lunchtime (rijst...) en om 14u stoppen de lessen en kunnen ze naar huis gaan.



    English corner.



    26-08-2015, 16:37 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jetty to Tembeling














    26-08-2015, 15:03 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jetty to Tembeling
    Laatste keer genieten van het prachtige Taman Negara, het 130 miljoen jaar oude regenwoud van Maleisië. 





    2 uur lang genieten...













    26-08-2015, 15:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Last day at the resort




    Genieten! 





    A visitor at night.

    26-08-2015, 14:54 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.End of the trekking
    Na een 30 min wandelen van the Batek village naar the lake, kwam het einde van onze jungletrekking in zicht. Rapid Shooting. Met een bootje door het wilde water scheuren. "Prepare to get wet". Dus geen foto's ;-)



    We kwamen van Kuala Tahan. Zo'n 12,5 km in vogelvlucht verwijderd.



    Met dit bootje waren we op een dik half uur terug aan ons beginpunt.




    Properder dan dit kreeg ik ze niet...

    26-08-2015, 13:16 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Batek tribe vervolg...






    Mickey Mouse is het doelwit voor de kids.



    Onze kleine gids vertelde ons dat hij van the Batek afkomstig is. Hij heeft ons alles uitgelegd en laten zien. Hoe ze leven, hoe ze vuur maken, hoe ze jagen, hoe ze hun jachtgerief maken,... En ook hoe hij opium voor hun smokkelt. Naughty boy



    Luís heeft zelf ook vuur leren maken en pijltjes schieten. Dit staat allemaal op video Hij was er verbazingwekkend goed in!





    26-08-2015, 13:04 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Batek tribe vervolg














    Elke darthouder was mooi gedecoreerd!



    Alles is gemaakt van bamboe. Kaarsrechte blaaspijpen! Een week lang werk om de bamboe zo mooi recht te krijgen (met behulp van verhitting). De vorm is namelijk van uiterst belang. 


    Alle pijltjes waren reeds ingesmeerd met het gif van de Ipoh tree. Het mondstuk wordt gemaakt van bijenwas.

    Elke ochtend gaan ze jagen voor heel het "dorp". Ze eten knaagdieren, aapjes, bavianen,... Tegen de avond aan gaan ze vissen voor hun avondmaal. Dit in combinatie met rijst, altijd rijst.

    26-08-2015, 12:51 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Batek tribe
    In Taman Negara wonen 3 verschillende stammen waaronder the Batek of Bateq tribe (minst toeristische). Orang Asli trekken de meeste toeristen, dus ging onze voorkeur uit naar the Batek. Ze zijn ook de enigste stam die nog rondtrekken. De 2 andere blijven standvast. De Batek mensen leven als nomaden.



    "Chief" is die met zijn donkerblauwe polo.





    Hun bed. Voor een stuk of 15 man...



    Het "fornuis".



    Spices on a stick.



    Theepotten overal...





    26-08-2015, 12:38 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rantau Abang












    Green seaturtle hatchling


    Deze jonge knaap werd 's avonds veilig en wel naar zee gebracht.

    26-08-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spaghetti
    De laatste avond bij mijn gastgezin.

    Als dank heb ik spaghetti voor hun gemaakt. In Maleisië zijn Westerse gerechten heel duur. Wanneer ze het zelf maken openen ze gewoon een bokaal prefab saus. Nu kunnen ze dus lekkere verse saus maken ;-) Iedereen vond het super! De papa heeft er zelfs 3 borden van achterover geslagen. 

    Tijdens het koken stonden ze vol bewondering toe te kijken, met veel "oooh's en aah's". Ik heb ze ook laten kennismaken met een nieuw ingrediënt, "bouillon". Hun uitspraak is hilarisch!

    Spaghetti eten ze alle chance met vork en lepel. Het zou geen zicht zijn geweest indien ze hun hand daarvoor zouden gebruiken ;-)










    26-08-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Archief per week
  • 28/11-04/12 2016
  • 21/11-27/11 2016
  • 14/11-20/11 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 31/10-06/11 2016
  • 14/12-20/12 2015
  • 07/12-13/12 2015
  • 30/11-06/12 2015
  • 23/11-29/11 2015
  • 16/11-22/11 2015
  • 09/11-15/11 2015
  • 02/11-08/11 2015
  • 26/10-01/11 2015
  • 19/10-25/10 2015
  • 12/10-18/10 2015
  • 05/10-11/10 2015
  • 28/09-04/10 2015
  • 21/09-27/09 2015
  • 14/09-20/09 2015
  • 07/09-13/09 2015
  • 31/08-06/09 2015
  • 24/08-30/08 2015
  • 17/08-23/08 2015
  • 10/08-16/08 2015

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs