10-10-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brood van de bakker
Klik op de afbeelding om de link te volgen Ik bak al jarenlang zelf mijn brood. Dit komt onder andere omdat ik nooit zin heb om naar de bakker te gaan, je moet daarvoor je jas en schoenen aantrekken, de auto nemen enz...
De kinderen vragen soms wel eens naar brood van bij de bakker, want dat is zo heerlijk "wolkachtig". En het is waar dat die lichte textuur van het witbrood soms moeilijk te verkrijgen is als je het zelf doet. Maar de laatste tijd lukt het me wonderwel, ook doordat ik nu een grote rechthoekige broodvorm heb (gekocht in de Kringwinkel in Eeklo) en het brood er ook net echt uitziet.
Emilie kwam gisteren thuis van school en zag het brood liggen: "Amai, ons ma is naar de bakker geweest". "Ja". "Ja ik proef het , dat  is toch lekkerder dan jouw brood hoor!" hi hi;

10-10-2009 om 09:22 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
Tags:bakker, kirngwinkel witte bloem
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cadeautje van Karl en Nele
Klik op de afbeelding om de link te volgen Als Karl en Nele ons een bezoekje brengen dan hebben ze altijd een leuk origineel cadeautje mee. Zo hebben we al diamanten aan de frigo, een voodoo popje met tandenstokers enz.
Vorig weekend kwamen met ons iets meeëten en het was weer prijs. Ze hadden een eierdopje mee, waaraan een hamertje was vastgehecht. De ene kant dus een hamer (echt in ijzer en al) en de andere kant gewoon een lepeltje. Schitterend ding. Ik moet nu alle dagen eieren koken, want dat hamertje spreekt natuurlijk tot de verbeelding.
Spannend voor de volgende keer.

10-10-2009 om 09:21 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
Tags:designwinkeltje, cadeautje, eieren koken.
07-10-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mooi om naar te kijken, lekker om te eten
Klik op de afbeelding om de link te volgen Alle gerechten waar gelatine komt bij kijken hebben mij altijd een beetje afgeschrikt, maar deze rog in gelatine of aspic was toch geslaagd.
De rogvleugels kochten we in Brussel aan de Zuid, daar heb je nog viswinkels met een overweldigend aanbod en zoals het Moslims betaamt is alles ook heel vers. Goed we kochten daar dus die rogvleugels.
Voor de bereiding: een visbouillon maken (bij gebrek eraan kruidentuiltje, bouillonblokje, witte wijn, peperbolletjes enz) en daarin de rogvleugels op heel zacht vuur laten pocheren tot ze gaar zijn. Van het vuur nemen en de rog uit de bouillon halen en lagen afkoelen. Terwijl de rog aan het pocheren is sta je natuurlijk niet met je handen in je zakken:
-6 blaadjes gelatine laten weken in koud water.
- verschillende kleurtjes groenten heel fijn snijden (het mooist is in rondjes). Ik gebruikte daarvoor: prei, wortel, courgette. maar het kan ook bloemkool of brocoli zijn. Deze groenten zachtjes gaar stomen (moet nog wel beet hebben).
Doe dan geweekte gelatine bij de bouillon, goed mengen. Laat weer wat afkoelen, het begint vrij snel op te stijven. Intussen de vis van de graten halen (het zijn eerder benen bij een rog). De vis en de groenten bij de gelatinebouillon mengen eens goed onderroeren, zodat alles goed is verspreid. Indien nodig nog wat kruiden bijvoegen.
Vervolgens in een mooie schaal gieten en laten opstijven. Moet wel zeker enkele uren in de frigo staan. Dus op tijd aan beginnen is de boodschap; trouwens dit gerecht bewaart vrij lang en wordt er zelfs nog beter van, dus...
Je kan het serveren als voorgerecht met een lekker pikant sausje of als hoofdgerecht (natuurlijk met hetzelfde sausje) maar met sla en brood.

07-10-2009 om 08:42 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
Tags:Slachthuis Anderlecht, Zuidlaan in Brussel, rogvleugels, aspic
06-10-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Originele en zalig confituur, mooi cadeautje
In een amerikaans boekje over natuurlijke producten vond ik een leuk idee voor een confituur. Heb deze natuurlijk uitgeprobeerd. Zit als volgt in elkaar:
- 1,4 kg peren schillen, klokhuis uitdoen en in fijne stukjes snijden.
- 1,4 kg suiker toevoegen.
- 2 sinaasappelen pellen en in kleien stukjes snijden.
- 400 gram rozijnen toevoegen.
-175 gr. walnoten pellen en grof hakken.

Al deze ingredienten doe je samen in een grote pan en laat ze rustig aan de kook komen. Dit mag vrij lang blijven koken tot je een gelei hebt. doe deze in potjes: overheerlijke combinatie. Is een leuke cadeautip voor fijnproevers.

06-10-2009 om 10:00 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
05-10-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Heb je Roza al ontmoet?
Klik op de afbeelding om de link te volgen Onze ezel is nu iets meer dan twee jaar oud, ze is een echte ezel: ongelooflijk nieuwsgierig en eigenwijs. 's morgens als we opstaan, weet ze om een of andere reden dat we er zijn (ook al kan ze ons niet zien), ik weet nog altijd niet hoe ze het doet, maar ze begint oorverdovend te balken van het moment dat we uit onze slaapkamer komen. Ook in de wei kan ze het niet hebben als er iets gebeurt dat niet overeenkomt met haar dagelijkse routine. Zo hebben we vorige week een van de twee hanen weggenomen (omdat we het niet meer konden zien hoe die twee onze arme kippen steeds maar weer lagstig vielen). Dat beviel Roza helemaal niet, ze ging tekeer als gek. Haar beste vriend is ons varken Lily. Daar moeten we ook nog eens foto's van op de blog zetten. Een schattig beest.
Nu zoeken we voor Roza een nieuwe thuis. Door omstandigheden is haar weide veranderd in een publieke parking en het beestje heeft nauwelijks nog gras om te eten. Als jullie dit lezen en jullie kennen heel vriendelijke en dierlievende mensen, die een lief huisdier zoeken laat het ons weten.

05-10-2009 om 08:38 geschreven door ida philips  


Categorie:Het is het moment
Tags:catalaanse ezel, roza, onteigening pontstraat, melle
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De kweepeer, magie in de tuin
Klik op de afbeelding om de link te volgen Kweeperen zijn zeer interessante vruchten. Ze zijn heel mooi in het voorjaar omdat ze grote roze/witte bloemen hebben en geven laat in het seizoen de heerlijkste culinaire mogelijkheden.
Je kan er confituur mee maken, gelei, een confijt voor bij wild, en ook een likeurtje. De likeur maak je heel eenvoudig. Je neemt een grote kom en legt hierin zoveel gewassen kweeperen als de kom aankan. Bedek al het fruit met water en laat heel rustig aan de kook komen. Mag gerust een uurtje staan pruttelen, de keuken gaat hoe langer hoe heerlijker ruiken. Neem vervolgens de kweeperen uit de pan, voorzichtig zonder ze al te veel te kwetsen. Als dat niet lukt omdat ze loskgekookt zijn, dan moet je ze door een fijne zeer gieten. De bedoeling is dat er zo weinig mogelijk van de pulp in het kookvocht achterblijft. Zet vervolgens het kookvocht weer op het vuur en voeg er per liter ong. 200 gr. suiker aan toe. Laat even aan de kook komen. Als het goed is krijg je een oranje roze vloeistof. Deze laat je vervolgens wat afkoelen en giet ze door een zeef in propere flessen of in één grote fles (voor grotere impact). Vul de flessen voor drie vierden met dit sap. Vul de rest aan met pure alchohol (95 graden). Dus 3/4 kweepeer vocht en 1/4 alcohol. Deze verhouding kun je zelf naar believen aanpassen, maar toch beter niet minder dan 20 graden alcohol in de fles anders riskeer je dat de likeur niet bewaart.
Nu de flessen afsluiten en even goed schudden. Heel fris drinken met een ijsblokje (maakt het ook minder straf). Het is al na een week heel lekker. Naar het schijnt is het ook een drankje dat wonderen doet als je problemen hebt met maag of darmen, je kikkert er onmiddellijk van op. Waar wacht je nog op? Geen kweeperen, kom maar plukken hier zijn er genoeg.

05-10-2009 om 08:29 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
Tags:kweeperen, cydonia oblonga, likeur, maag en darmen
30-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een pareltje
Klik op de afbeelding om de link te volgen Soms zie je een object en je denkt :'dat is voor mij'. Zo was het met deze houten kom. Ik zag ze staan bij ViaVia en ze kostte 20 Euro. Mijn eerste gedacht was: zo duur, hoe durven ze. En ik ben weggegaan zonder ze te kopen. De hele dag heeft het me achtervolgd: ik had het toch moeten kopen, wat als ze er morgen niet meer is , neen het is toch te duur,...
Ik ben enkele dagen daarna teruggeweest en de kom gekocht: ze is prachtig. Ze leeft. Ze heeft een geschiedenis. Ze is met de hand gemaakt. Wat is 20 euro en toch, ... ik heb ze nog nooit gebruikt maar geniet er wel dagelijks van.

via via is een winkel aan de dampoort in Gent, waar je spullen kan binnenbrengen en dus ook kopen. Is meestal vrij duur, maar je kan er echt wel koopjes doen, zo heeft mijn schoonzus er onlangs een kast gekocht van de 17e eeuw en maar iets van een 400 euro betaald. Je moet wel tijd hebben om dat allemaal uit te pluizen.

30-09-2009 om 00:00 geschreven door ida philips  


Categorie:Hoe rommel vinden?
29-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Arme wijze man
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Deze lieve schattige Boedha hield waarschijnlijk veel van tafelen, maar had nooit gedacht dat ieamnd hem een vuurtje zou geven. Voorlopig wacht ik nog om hem aan te steken, hij is zo lief.

29-09-2009 om 18:51 geschreven door ida philips  


Categorie:de foute kaars
28-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog zo lekker in een mooi teepotje
Klik op de afbeelding om de link te volgen Mooie teepotjes vind je niet zo vaak op de rommelmarkt, maar als je ze ziet moet je ze zeker komen. Het is fantastisch als je zo verschillende potjes hebt staan en dan kan kiezen naargelang je stemming welke kleur, materiaal, vorm, volume enz. je zal gebruiken.
Ik hou enorm van die gietijzeren dingen, ze zijn fantastisch om te gebruiken en vergen echt geen onderhoud.

28-09-2009 om 08:09 geschreven door ida philips  


Categorie:keukenvernuft
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een brood om letterlijk de vingers van af te likken
Klik op de afbeelding om de link te volgen Suikerbrood is niet mijn persoonlijke favoriet, omdat ik niet zo op zoetigheden gesteld ben. Maar ik sta altijd vol bewondering te kijken hoe het tussen de tanden van de kinderen (en mijn man) verdwijnt als sneeuw voor de zon. Dit brood heb ik vorig weekend gemaakt om bij het ontbijt te eten, maar zoals je wel kan vermoeden, was het dezelfde dag al verdwenen.
Ik vereenvoudig het officiele recept zoveel mogelijk: Verse gist met een beetje lauw water mengen in de keukenrobot. Wat boter bij doen en ong. 800 gr. witte bloem. Goed mengen. Twee eierdooiers toevoegen en mengen. Geleidelijk aan melk toevoegen tot je de juiste consistentie hebt. Niet vergeten goed te zouten. Ik doe het volledige proces in de keukenrobot, vind het een heel gedoe om dit met de hand te doen.
Even laten rijzen (een kwartiertje zo). Dan uit de keukenrobot nemen en in twee delen verdelen. In het ene deel de suikerkorrels mengen en onderkneden. Dit is wel bewerkelijk want die suikerkorrels vallen daar altijd weer uit. Je hebt het gevoel dat het een en al suiker is. Vervolgens doe je rond die suikerdeeg het gewone deeg, alsof je een pakje inpakt. Leg het met de vouw naar de onderkant op de ingevette bakplaat, bestrooi met bloem en afdekken met een handdoek. Goed laten rijzen. Voordat je het in de oven steeks nog eens insnijden en dan maar wachten tot de geuren je tegemoet komen.
Zet de boter maar al klaar...smeren!

28-09-2009 om 08:06 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
20-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eén nacht met sneeuwwitje
Klik op de afbeelding om de link te volgen Sneeuwwitje ooit al in vuur en vlam gezien?
Het bestaat!

20-09-2009 om 15:39 geschreven door ida philips  


Categorie:de foute kaars
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Turks brood is de max
Klik op de afbeelding om de link te volgen Als je in de gelegenheid bent om Turks brood (van die platte ronde, met of zonder zaadjes) te kopen dan moet je dat zeker doen. Je koopt er best een heleboel gelijk, het kost niets en laat zich heel eenvoudig invriezen. Op het moment dat je het wil gebruiken neem je het uit de vriezer, even kort in een hete oven en het is nog lekkerder dan voordien: heerlijk krokant en met een heel veel aroma.
Een succesnummer bij ons, wat we meestal de zaterdagmiddag eten, is een gevuld turks brood. Je snijdt het volledige brood overlangs door en legt het open. Besmeer beide kanten met versgemaakte mayonaise (zie vroeger). Beleg naar hartelust met alles wat je lust. Wij doen meestal: sla, tomaten, kaas en hesp. Wat ook lekker is, is een doosje tonijn mengen met een gekookt eitje, mayonaise en ketchup en dat bij de sla en tomaten doen, of gelijk waar je zin in hebt.
Geef toe zo een broodje krijg je toch zelden geserveerd in de broodjeszaak? Maak maar gerust wat meer, want het verdwijnt toch aan een ongelofelijke snelheid.

20-09-2009 om 15:36 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
18-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pikante ketting
Klik op de afbeelding om de link te volgen Zo mooi, geen werk en ook nog praktisch. Het is een must in elke keuken. Als je ergens pikante pepertjes op de kop kan tikken, moet je dat zeker doen. Het is maar een minuutje werk om ze mooi aan elkaar te rijgen (best handschoenen dragen want anders kan het nogal prikken) en ergens op te hangen waar ze in het oog springen. Je zal er de hele winter geniet van hebben: in sausen, bij vlees, in de wok, alles waar je iets meer spice wil insteken!

18-09-2009 om 09:38 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
17-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het spaarzame keukenboek
Klik op de afbeelding om de link te volgen Enkele jaren geleden kreeg ik van een oude meneer die wist dat ik een zwak had voor koken en kookboeken, een heel mooi cadeau. Het is "Het Spaarzame keukenboek" door Caudelier oud-tafelhouder te Gent. Het is een prachtig boek dat uitgegeven is in Gent in 1907.  De auteur heeft elk boek gehandtekend en schrijft: "Wie mij zal lezen, zal koksbaas wezen".

De eerste woorden van het boek zijn de volgende: "Het spaarzame keukenboek is bestemd om een goede keuken in het bereik te stellen van de nederigste fortuinen"; Schitterend!

17-09-2009 om 09:12 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
Tags:antiek, gent, spaarzaam
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pasta carbonara
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Ik ben een verwoed lezer van thrillers en misdaadverhalen (ook van andere soorten boeken trouwens). Op een nacht toen ik weer eens lag te lezen dook er midden in een verhaal plots een recept op van pasta carbonara. De hoofdpersoon kreeg haar nieuw liefje op bezoek en maakte voor hem deze pasta klaar, waarop het niet mer stuk kon tussen die twee. Ik denk dat het een verhaal van Patricia Cornwell met Key Scarpetta was.
Toen ik de beschrijving las, dacht ik dat moet toch wel lekker zijn.
Hier is de reconstructie:
gebruik liefst verse pasta (penne, tagliatelle of andere iets bredere pasta). Bak in een heel grote pan pancetta of spek goudbruin. Doe hierbij een sjalotje of kleine stukjes courgette en kruiden (tijm is hierbij heel lekker). Laat nog even bakken. Intussen heb je al een kom water aan de kook gebracht, doe hier de pasta in en kook die gaar. Kluts intussen in een apart kommetje vier eierdooiers. Als de pasta klaar is giet je ze af en stort ze vervolgens in de pan met het spek. Heel goed omroeren op een hoog vuur, tot de pasta en het vlees heel goed gemengd zijn. Een flinke hoeveelheid vers geraspte parmezaan erbij en nog eens goed omscheppen. Dan komt de finale. Giet de eierdooiers over het geheel en schep vlug om. Dit moet met veel allure en heel snel gebeuren anders krijg je zo dikke klonters ei, het is de bedoeling dat het ei smeu blijft. Voila dat is alles. Het is een heerlijke maaltijd. Gewetensvol stel ik voor om er nog sla bij te eten, maar stiekem weet ik dat deze toch zal blijven staan.

17-09-2009 om 09:07 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
Tags:Kay Scarpetta, Patricia Cornwell
16-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De chipsmachine.
Klik op de afbeelding om de link te volgen We hebben een chipsmachine. Niet te geloven. Je schilt de aardappel en stopt het in de koker bovenaan. De machine maakt een mooi lawaai. Het snijdt enkele sneetjes, bakt ze en spuwt ze dan uit. Het gaat niet snel, maar het gaat gestaag. De chips die het produceert zijn overheerlijk. Ze zijn vers, ze komen niet uit een zak. 
We hebben het ook met pompoen geprobeerd en dat lukt ook. 
De verpakking was helemaal in het Spaans. In Spanje weten ze nog wat echte familiemomenten zijn. Ideal para barbacoas, fiestas y en todo momento. 
Voor 7 euro gekocht op 2de hands. Bedankt. 

16-09-2009 om 14:35 geschreven door ida philips  


Categorie:keukenvernuft
14-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ons kookboek? Nooit gedacht
Klik op de afbeelding om de link te volgen Het kookboek der kookboeken in Vlaanderen is Ons Kookboek. Als kind heb ik het altijd gekend, het enige kookboek dat mijn moeder ooit had aangeschaft en waarin je alles kon terugvinden. Het was vooral heel vuil op de bladzijden met recepten voor wafels, pannenkoeken en cake. Voor de rest werd er zelden iets anders dan de gewone kost bereid. Toch had het boek wel een zekere aantrekkingskracht want ik kocht het mij toen ik apart ging wonen ook zelf aan. Inmiddels is er reeds jaren een nieuwe, uitgebreidere en modernere versie verschenen van deze kookbijbel. Maar ondertussen had ik een verzameling van misschien wel 500 kookboeken en keek ik met enig misprijzen op dergelijke basisliteratuur neer. Tot vorige week. Toen Dirk op de rommelmarkt in Ledeberg het nieuwe ONS KOOKBOEK vond voor slechts 1 euro. Waarom niet? Misschien voor de kinderen?  Inmiddels heb ik al verschillende dingen uitgeprobeerd. Echt waar als je het ook eens ziet liggen op een rommelmarkt, moet je het zeker meebrengen.

14-09-2009 om 10:43 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten
Tags:KVLV, AVEVE,
09-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dit is het vevolg
Klik op de afbeelding om de link te volgen Ja onze Sushi heeft smaak, ze prefereert de muis van mac.

09-09-2009 om 20:00 geschreven door ida philips  


Categorie:Het is het moment
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kat en muis
Klik op de afbeelding om de link te volgen Oeij, zo een lieve poes en nu?

Wordt vervolgd.

09-09-2009 om 19:58 geschreven door ida philips  


Categorie:Het is het moment
08-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zomers restje
Klik op de afbeelding om de link te volgen Een interessante toepassing voor een restje kipfilet.
Als je klaargemaakte kipfilet van de vorige dag hebt, dan kan je onmiddellijk beginnen. Indien niet moet je eerst de kipfilet grillen of bakken en laten afkoelen.
Snijd de kipfilet in kleine blokjes en meng ze met een doos perziken op siroop (kan waarschijnlijk ook met ananas maar dat heb ik zelf nog niet geprobeerd).  Roer gied door elkaar en voeg nog wat extra zout en peper toe indien gewenst. Doe er vervolgens een flinke portie gedroogde walnoten bij die je eerst hebt grof gehakt. Nog eens mengen. Alles in de glaasjes doen. Om wat meer kleur en diepte te krijgen in elk glaasje vlak voor het opdienen, nog wat versgehakte peterselie strooien, dat geeft een schitterend effect. Een mooi voorgerechtje.

08-09-2009 om 10:29 geschreven door ida philips  


Categorie:recepten


Foto


Blog als favoriet !

Inhoud blog
  • paaskaars
  • Eind november
  • het kersje op de tonijn
  • komkommer op de chinese wijze
  • Op dieet en alle dagen pannenkoeken
  • Racisme in de keuken
  • Franse of Amerikaanse?
  • Misbruik van de Aga
  • Op de kop getikt!
  • Thaise basilicum
  • ribbetjes van Hanse en Grietje op de i-pad
  • Snel klaar om hongerigen te spijzen
  • Klaar voor de pesto
  • Besjes smullen uit een glas
  • gezonde opkikker
  • nu al heimwee naar de zomer
  • lekker en fris
  • Decoratief en geurend
  • Courgettebloemen in tempura
  • Geen aanrader!
  • Sla in volle grond
  • gevonden in onze eigen tuin
  • iemand zin?
  • De trouw van Vanessa
  • De moestuin is opgestart
  • Nog geen bloemen
  • bij de eerste keer buiten eten horen vast en zeker asperges
  • Gepickelde groentenmix
  • Om weer op krachten te komen
  • pikante feta

    Categorieën
  • de foute kaars (10)
  • Het is het moment (22)
  • Hoe rommel vinden? (3)
  • keukenvernuft (7)
  • recepten (100)
  • schone rommel (11)

  • Interessante links.
  • Welke rommelmarkten zijn er?
  • Wat is er te doen?
  • bbc food


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs