WIELERNIEUWS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN MAANDAG 16/07/2007
08/07/2007 - Villabassa (It) - Dolomiti Superbike
Op 05 Juli zaten Robby De Bock (Melsele-Trek Team), Mathias Smet , Kris Henderieckx en vrouw Itske in de Italiaanse Dolomieten als voorbereiding op de Wereldbekermanche MTB en dat was meteen de eerste echte marathon voor Robby. Zowel op Donderdag als Vrijdag werd er stevig getraind op het parcours , zelfs Nicolas Vermeulen (11° in Gran Canaria) trainde vrijdag mee.
Zondag om 07h50 klonk het startschot van deze Marathon klassieker MTB te Villabassa een race over 119,8 Km en 3440 hoogtemeters. Robby De Bock kwam 05h45min later binnen als 4de Belg na Vermeulen , Rondelez en Henderieckx en finishte als 48ste. Het was voor hem een onverhoopte klassering , als alles meezit start Robby volgende week in de Duitse Tune-frm Cup. Op 22 Juli neemt hij dan deel aan het BK te Ottignies.
15-07-2007
VERSLAG WEDSTRIJD TE VRASENE VAN VRIJDAG 13/07/2007
De vrolijke gezichten bij de hulde. Guy Smet wint zijn 13de wedstrijd vóór de Litouwer Bernatonis.
De Smishoekvrienden Vrasene sloten hun wielerweek af met een avondwedstrijd voor elite z.c. en U23, de GP Zakenkantoor BVBA Nijs. Er schreven 57 renners in en daarbij toch weer zes Litouwers met eveneens Ramunas Navardauskas die we in Sinaai leerden kennen als snelspurter. Maar ook de streekrenners, aangevoerd door Guy Smet, waren in Vrasene aanwezig. Natuurlijk was voor vele wielerliefhebbers de grote vraag: zal Guy Smet weer winnen? De voorbije weekdagen had hij drie op drie behaald en hij startte dus als favoriet.
Er moesten 12 ronden van 9,4 km gereden worden.
Al in de 1ste ronde begon de strijdlust zich te manifesteren. En meteen ook de Litouwers. In een aanval met vier waren er al twee van die sympathieke gasten mee: Marius Bernatoris en Mantas Mikuzis met Jeroen Das en Kristof Verbraeken uit Beveren. In de volgende ronde kwam ook Egidijus Juodvalkis er vooraan bij.
De deuren van het strijdperk gingen nu wagenwijd open en uit de groep stoven nog sterke jongens naar voor. De vroege aanvallers kregen bezoek en uit de gevoerde strijd kwamen zestien leiders. Dat waren de Litouwers Marius Bernatoris, Mantas Mikuzis ( wat heeft deze beloften toch een muzikale naam), Algirdis Mockus, Ramunas Navardauskas en Egidijus Juodvalkis. De Waaslanders en strijders van Wimi Games St-Martinus Guy Smet, Koen vande Velde en Davy Peirsman, Gunter Sterck, Kurt Van Landeghem, Roberto Vercauteren en Kristof Verbraeken. Verder ook de Vlamingen Jeroen das, Kurt Eeckhout, Marc Baetens en Davy De Scheemaeker.
Nauwelijks waren zij vertrokken of er kwam een achtervolging van de Rudycos RobbyWeemaes, Francis Geldof en Peter Verhofstadt én Koen De Backer. Deze vier hebben het publiek eigenlijk koers laten zien want zij bleven knokken. Was het bijvoorbeeld niet mooi toen zij na half wedstrijd op 1min50 -1min55 bleven strijden gedurende meerdere ronden.
Maar vooraan bleven ze sterk koersen met Litouwers die zich zeker niet lieten meetrekken. Trouwens, voor hen was premiegewin ook belangrijk. In de 8ste ronde wilde Guy Smet ook een snoepen van de premies maar in een hardnekkige spurt hield Navardauskas de Kruibekenaar achter hem. Mooi extraatje was die spurt voor het oog van de toeschouwer.
Zestien leiders en vier achtervolgers. Dat was het scenario. Achter hen werd het hopeloos en met heel wat minuten aan hun broek moesten er velen de koers verlaten.Op minder dan 30 km van het einde brak de kopgroep in drie stukken. De eerste acht maakten er werk van om definitief voorop te gaan rijden: Guy Smet, Koen Van de Velde, Davy De Scheemaeker, Gunter Sterck en de Litouwse vrienden Ramunas Navardauskas, Mariu Bernatoris en Egidijus Juodvalkis.
Het achttal werd nog achternagezeten door Kurt Eeckhout maar zijn twee gezellen Mantas Mikuzis en Algirdis Mockus waren niet geroepen om achter hun maats in de kopgroep te gaan fietsen. Dus de acht konden de koers afwerken.
In de voorlaatste ronde wilde Guy Smet de zaak al gaan forceren en natuurlijk ging er een buitenlander mee: Navardauskas. Gunter Sterck reageerde gepast en hield de twee tegen. Het
Was nu wachten tot in de laatste ronde om Guy Smet weer ten aanval te zien trekken. Hij wist wel duidelijk dat hij altijd wel een Litouwer zou mee krijgen. Nu was het Marius Bernatoris. Ze waren weg. Recht naar de aankomst toe om te gaan spurten.
Guy Smet toverde zijn grote versnelling op het kamwiel en op zuivere kracht plaatste hij Bernatoris op plaats twee. De nieuwe winst was binnen. Nummer 13 op vrijdag de 13de. Guy zit meteen op schema want ook vorig jaar behaalde hij in Vrasene zijn 13de zege.
Op iets minder dan een halve minuut kwam het nog tot een leuke spurt voor de 3de plaats. Die ging naar Ramunas Navardauskas voor Marc Baeyens (4de) en de toch steeds meer verbluffend fietsende Gunter Sterck (5de) en Davy De Scheemaeker (6de).
Voor Koen Van de Velde, die altijd mee vooraan is, zat er een 8ste plaats in en DavyPeirsman won een spurtje van een groepje waardoor hij 12de werd. Net achter hem kreeg Kristof Verbraeken de 13de plaats en dat is voor de Beverenaar echt super want hij is maar pas terug beginnen koersen bij WBV.
Een andere Beverenaar, Roberto Vercauteren, zorgde opnieuw voor wat publiciteit voor Hoop op Zegen Beveren. Hij was mee in de kopgroep en eindigde 16de.
Tenslotte ook chapeau voor Francis Geldof. Hij moest alles uit zijn benen halen bij die vier achtervolgers waarvan Robby Weemaes de commandant was. Geldof is pas vorige zondag terug gekeerd uit Zwitserland waar hij een paar weken verbleef.
Maandag rijdt Guy Smet aan de Stenenmuur te Sinaai. Ook Francis Geldof, winnaar van vorig jaar, staat er aan de start.
De 57 renners vertrekken in de Brugstraat.
De spurt voor de 3de plaats gewonnen door Navardauskas voor Marc Baeyens (rechts) en Gunther Sterck (verstopt achter de winnaar). In het midden Davy De Scheemaeker (6de) en achteraan rechts Koen Van de Velde (8ste)
Beverenaar Kristof Verbraeken die een opvallend goede start nam bij de elite z.c. nadat hij koerste bij de nevenbonden. Hij werd 13de in Vrasene!
Dit kan gebeuren: afgevaardigde van WBV trekt de aankomstlijn, of beter: hij spuit de lijn.
TEKST : Flor Van de Velde
FOTOS :Alain Sennesael
14-07-2007
LEON GING NAAR DE AVONDKOERS TE VRASENE VAN VRIJDAG 13/07/2007
De Leon en de Guido zijn twee op rustgestelde Waaslanders, de ene uit Sint-Niklaas en de andere is afkomstig uit Beveren maar woont nu aan de rand van de Wase hoofdstad. Ze zijn nu gek op de wielersport, nadat ze jaren samen gingen joggen op De Ster. Vooral de wedstrijden van elite z.c. en beloften in de Wase regio missen ze maar zelden. De Guido is een volksmens. Dat kan ook niet anders want jaren geleden stond hij in een grote kruidenierszaak in de Beverse Prosper Van Raemdonckstraat. De Leon heeft besloten om ook regelmatig zijn verslag te maken.
Eerst en vooral wil ik Marc Laureys gelukwensen voor zijn dubbele overwinning in Wachtebeke. Het zijn de oudjes die het moeten doen bij Rudyco.
Wat deze avondkoers in Vrasene betreft, dit was nu eens koers van mijn hart: mooi terrasjesweer, een gezellige avond en geen druk verkeer op de wegen maar weljammer genoeg weinig volk.
De opkomst wat renners betreft, was niet onaardig. 57 afgehaalde rugnummers,waaronder weer zes Litouwers.En net zoals in de avondkoers in Sinaai, hadden ze het woord priem gehoord en ze waren er weer vanaf de eerste ronde mee aan de haal.
Guy Smet die dacht: Niet met mij, of ze gaan weer met al de centen lopen of beter gezegd de euros.
Guy ging er achter samen met nog veertien anderen zodat reeds in de tweede ronde een kopgroep van zestien man vooruit reed. En de koers was gereden. Amen en uit voor de rest.De zestien zijn de enige die gans de afstand hebben mogen uitrijden.
De Rudycos moeten nu niet zeggen dat hun besten ergens anders aan het rijden waren want met Weemaes, Verhofstadt,De Deynen een allesgevende Geldof, waren ze weer in de hoek gedreven waar de klappen vallen ( als ik nu maar geen klappen krijg van Rudyco)
Groetjes van de Leon
en tot een volgende keer !!!
GUY SMET BEHAALD 13°SEIZOENSZEGE VAN 2007 !!!!
Proficiat voor GUY SMET uit Kruibeke met zijn 13°Seizoenszege van 2007 !!!!
Guy Smet met de huldiging van zijn 13°Seizoenszege te Vrasene.
Guy Smet uit Kruibeke heeft nu ook vier op vier behaald: vier koersen rijden en ze alle vier winnen. Je moet het maar doen. In Vrasene, waar 57 deelnemers aan de start stonden, kwam er vrij vlug een ontsnapping met zestien. Wie niet mee was reed verloren. Naar het einde toe kwam er een kopgroep van acht en daaruit reed Guy weg met de Litouwer Marius Bernatoris en die klopte hij in de spurt.
Merkwaardig gegeven voor Guy: hij won zijn 13de koers op vrijdag de 13de en vorig jaar won hij hier in Vrasene ook al zijn 13de koers.
Polderrenners brengt ook nog een uitgebreid verslag met foto's van deze avondkoers in Vrasene.
Guy in volle voorbereiding met het vastleggen van zijn 4° Zege in 6 dagen tijd !!!!!
Tekst : fvdv
Foto's : Saffia
STAND ZEGEKONING 2007 - ELITE Z/C + BELOFTEN
ZEGESTAND 2007 ELITE ZONDER CONTRACT TOT EN MET 13/07/2007
Kurt Van GoidsenhovenGuy Smet
13 SEIZOENSZEGES voor Kurt Van Goidsenhoven - 1976 (Royal Cureghem Sportif) 13 SEIZOENSZEGES voor Guy Smet - 1972 (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 11 SEIZOENSZEGES voor Patrick Cocquyt - 1960 (Saey-Deschacht) 11 SEIZOENSZEGES voor Mario Willems - 1973 (Saey-Deschacht) 9 SEIZOENSZEGES voor Nico Kuypers - 1974 (C.T. Lispanne De Haan) 7 SEIZOENSZEGES voor Guy Van Broeckhoven - 1973 (Van Der Vorst C.T.) 4 SEIZOENSZEGES voor Danny Verelst - 1969 (Josan Team) 4 SEIZOENSZEGES voor Dave Bruylandts - 1976 (Klaipeda-Splendid C.T.) 4 SEIZOENSZEGES voor Patrick Van Roosbroeck - 1969 (Pacco-St.Martinus-Kerksken) 4 SEIZOENSZEGES voor Kevin Degezelle - 1978 (Marke-Veranda's-Clochet) 3 SEIZOENSZEGES voor Danny Dierckx - 1968 (Wielersportvereniging Artevelde) 3 SEIZOENSZEGES voor Gregory De Munster - 1984 (Decock-Capino Moorsele) 3 SEIZOENSZEGES voor Werner Vandromme - 1972 (Sport en Vermaak Eernegem) 3 SEIZOENSZEGES voor Marc Baeyens - 1966 (Jonge Rakkers Vollezele) 3 SEIZOENSZEGES voor Peter Aerts - 1970 (Sport en Steun-Leopoldsburg) 2 SEIZOENSZEGES voor Thomas Ongena - 1980 (Yawadoo-ABM-TV Vlaanderen) 1 SEIZOENSZEGES voor Pedro Rosselle - 1971 (Soenens-Germond Ingelmunster) 1 SEIZOENSZEGES voor Luc De Moor - 1973 (Edegem B.C.) 1 SEIZOENSZEGES voor Tom Stremersch - 1975 (PWC Jan Snel)
ZEGESTAND 2007 BELOFTEN TOT EN MET 13/07/2007
9 SEIZOENSZEGES voor Michaël Van Staeyen - 1988 (Davo) 7 SEIZOENSZEGES voor Francis De Greef - 1985 (Davitamon-Jong Vlaanderen) 4 SEIZOENSZEGES voor Kristof Goddaert - 1986 (Davitamon-Jong Vlaanderen) 4 SEIZOENSZEGES voor Jérôme Giaux - 1986 (Profel Ziegler C.T.) 4 SEIZOENSZEGES voor Bjorn Coomans - 1985 (Rock Werchter-Chocolade Jaques) 3 SEIZOENSZEGES voor Tim Wijnants - 1987 (Davitamon-Jong Vlaanderen) 2 SEIZOENSZEGES voor Sven Vandousselaere - 1988 (Davitamon-Jong Vlaanderen) 2 SEIZOENSZEGES voor Thomas De Gendt - 1986 (Davo) 2 SEIZOENSZEGES voor Jarno Van Guyse - 1986 (New Heebra Lombarden) 1 SEIZOENSZEGES voor Jurgen Roelandts - 1985 (Davitamon-Jong Vlaanderen) 1 SEIZOENSZEGES voor Stijn Hoornaert - 1984 (New Heebra Moorsele) 1 SEIZOENSZEGES voor Jérome Baugnies - 1987 (Davitamon-Jong Vlaanderen) 1 SEIZOENSZEGES voor Sander Cordeel - 1987 (Balen B.C.) 1 SEIZOENSZEGES voor Anthony Van Den Berghe - 1984 (Davo)
13-07-2007
BELGIE PAKT BRONS OP EK-PLOEGENACHTERVOLGING !!!
EK-brons voor België in ploegenachtervolging !!!
Onze Belgische achtervolgingsploeg heeft op de Europese baankampioenschappen in Cottbus de bronzen medaille veroverd. In de kleine finale haalde het Belgische viertal het van Nederland.
Dominique Cornu, Kenny De Ketele, Jonathan Dufrasne en Tim Mertens klokten af in 4:17.87. Nederland deed net iets langer over de 4 km: 4:18.26.
Het goud was zoals verwacht voor topfavoriet Groot-Brittannië, het zilver voor Rusland.
Voor de Belgische ploeg is dit na het goud van Dominique Cornu de tweede medaille op het EK in Cottbus.
Uitslag finales: 1. Groot-Brittannië - 4:12.196 2. Rusland - 4:20.590 3. België - 4:17.87 (Dominique Cornu - Kenny De Ketele - Jonathan Dufrasne - Tim Mertens) 4. Nederland - 4:18.26 (Ismael Kip - Pim Ligthart - Wim Stroetinga - Sipke Zylstra) Bron : Wielerbond Vlaanderen
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN VRIJDAG 13/07/2007
Proficiat aan GUY SMET uit Kruibeke met zijn 13°Seizoenszege van 2007 !!!!
1. David Willemsens 2. Geert Van Crombruggen op 38" 3. Dejan Aistrup 9. Francis De Greef uit Puurs (Davitamon-Jong Vlaanderen) 14. Kris De Block uit Mariekerke (Rupelspurters) op 1'35"
Aantal deelnemers : 57 1. GUY SMET uit Kruibeke (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 2. Marius Bernatonis 3. Ramunas Navardauskas op 30" 5. Gunther Sterck uit Stekene (PWC Jan Snel) 8. Koen Van De Velde uit Stekene (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 12. Davy Peirsman uit Temse (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) op 3'47" 13. Kristof Verbraeken uit Beveren (Artevelde VZW) 14. Kurt Van Landeghem uit St.Gillis-Waas (WSC Vooruit-St.Gillis-Waas) 16. Roberto Vercauteren uit Beveren (Hoop Op Zegen Beveren) 17. Peter Verhofstadt uit Uitbergen (Rudyco C.T) op 6'00" 18. Robby Weemaes uit St.Pauwels (Rudyco C.T) 20. Francis Geldof uit Puivelde (Rudyco C.T) 22. Marc Laureys uit St.Niklaas (Rudyco C.T) op 8'00" 24. Stefan Suy uit Waasmunster (Xcluziv C.T) 25. Eddy Van Bogaert uit Belsele (Rudyco C.T) 27. Sam Christiaens uit St.Gillis-Waas (KSC Denderstreek Labiekes) 28. Matthias Onghena uit Kieldrecht (W.O.O.Parike) 30. Sven Blommaert uit Hamme (Rudyco C.T)
WEDSTRIJDEN W.A.O.D. VOOR ZONDAG 15/07 , MAANDAG 16/07 , DINSDAG 17/07 EN DONDERDAG 19/07/2007
NIEUWS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN VRIJDAG 13/07/2007
RONDE VAN HET WAASLAND MTB ZONDAG IN SINAAI
De zomereditie van de Ronde van het Waasland voor mountainbikers kent enorm succes. Tot hiertoe kon Dirk Cornu reeds meer dan 3500 bikers begroeten.Nu de vakantiemaanden gestart zijn, worden ook weer bijzonder veel deelnemers verwacht.
De 6de rit wordt zondag 15 juli gereden te Sinaai aan de Stenenmuur waar de formaliteiten plaatsvinden in de feesttent.Het wordt er de 9de editie van de Waaslandse Bossen.
Er kan gestart worden vanaf 8u en dat tot 10.30u. De afstanden bedragen 28 en 48 km. Info op tel.: 0498.11.36.19.
Zeggen we ook reeds dat de 7de rit op zondag 22 juli wordt gereden te Waasmunster waar een feesttent zal staan ter hoogte van de brandweerkazerne in de Nijverheidslaan.Afstand 25 en 45 km, start van 8u tot 10.30u
De 8ste rit is weer voor Sinaai in de Leebrugstraat op zondag 29 juli. Dan wordt daar de Memoprial Eddy Moens gereden.
Dgereden. Eddy Moens"ai in de Leebrugstraat op zondag 29 juli. randweerkazerne in de Nijverheidslaan.legd.g eelnameprijs:3,5 euro(verzekerden) en 4euro (onverzekerden) (-16 j. 2 euro) per rit met inbegrepen douches, bikewas, prijzenpot EINDHAPPENING, bevoorradingen.
INFO: tel. 03/775.08.49
Reservering huur MTB's: 03/7754345
Op het PK tijdrijden in Oudenaarde op de 'trekweg' langs de Schelde reden ook de nieuwelingen hun 15,1 km. De uitslagen van de Bodysollers van CT Menen:
6de Tim Vanspeybroeck (Bellem), 7de GijsVan Hoecke (Zaffelare),8ste Andres Pieters (Grembergen),9de Glenn De Ridder (Steken),10deMoreno De Pauw(Sint-Pauwels) 16de Jeffrey Herrebaut (Zele)
Deze avond rijdt Nico Debaes uit Desselgem (CLC-Team Ingelmunster) zijn laatste wedstrijd bij de elite zonder contract te Ingelmunster.
Nico :Ik sukkel al heel het jaar met altijd iets zoals rugpijn en kan niet meer zo goed recupereren zodat ik die beslissing heb genomen.Het niveau stijgt elk jaar en als ik iedere koers moet wachten, totdat er een groepke wegrijdt zodat het hoge tempo een beetje mindert en dan kom ik erdoor.Zo heb ik er ook niet veel plezier meer aan en als je een hobby uitoefent moet je het graag doen.
Ik zal wel nog blijven fietsen want ik fiets graag maar niet meer zo intens.
Bij deze wensen we Nico het allerbeste toe na zijn wielercarrière !!!!!
TEKST: Flor Van de Velde & Kenny
RUDYCO TEAM KLAAR VOOR JEUGDWERKING !!!!!!
RUDYCO CYCLING TEAM IS KLAAR VOOR JONGERENWERKING
Het bestuur van het Hamse Rudyco Cycling Team heeft alle ingrediënten voor een jongerenwerking klaar. Eind juni was er een eerste vergadering met het bestuur en de nieuwe krachten. De bedoeling is nu om in juli en augustus uit te kijken naar kandidaat-leden en om ook de nodige sponsoring te vinden.
Rudyco is nu op zoek naar jongens en meisjes tussen 11 en 14 jaar die willen beginnen met het wielrennen.Zo kan in 2008 meteen begonnen worden met het jeugdteam. De rekrutering van de jonge krachten richt zich naar het Waasland en de Denderstreek.
Rudy Cornelis en zijn medewerkers waarbij ook de erg bekwame Luc Rooms, die samen met Reinout Van Schuylenbergh het boekje Sneller Sprinten schreef, wil de jongeren laten proeven van alle wielerdisciplines, weg, mountain-bike, piste, BMX.
Ervaren trainers en begeleiders zullen alles aanleren over training, fietstechniek, tactiek. Nu al staat vast dat de leden op mini-stage zullen gaan en ook over s lands grenzen een kijkje zullen gaan nemen. Het is de bedoeling om de rennertjes veel wielerplezier te bezorgen in een toffe ploeg.
Luc Rooms de gedreven kracht achter de oprichting van het Jeugdteam bij Rudyco Hamme.
Wie er zin in heeft kan zich melden bij Rudy Cornelis, Slangstraat 50 te Hamme ofwel een mail sturen naar rudycocyclingteam@hotmail.com
Het is ook de bedoeling om binnenkort een infoavond te houden waarop alles in detail zal worden uitgelegd.
TEKST EN FOTO :Flor Van de Velde
BELGIE HAALT KLEINE FINALE OP EK-PLOEGENACHTERVOLGING
België haalt kleine finale op EK-ploegenachtervolging
Onze Belgische pisteploeg is goed op dreef op de Europese baankampioenschappen. Na het goud van Cornu zit er een tweede medaille in. Onze achtervolgingsploeg plaatste zich immers voor de strijd om het brons. Onze jongens nemen het daarin vanavond op tegen onze noorderburen.Er kwamen veertien landen aan de start van de ploegenachtervolging. België klokte met het kwartet Cornu-De Ketele-Dufrasne-Mertens een vierde tijd (4:21.940), goed voor een plaatsje in de strijd voor het brons tegen Nederland dat deze morgen een 4:19.250 neerzette.
De finale zal gaan tussen het oppermachtige Groot-Brittannië (4:12.890) en Rusland (4:18.946).
VERSLAG WEDSTRIJD TE GISTEL VAN DONDERDAG 12/07/2007
12/07/2007 GISTEL Elite z/c + Beloften
BUITENLANDERS PAKKEN DE ZEGES
Marius Kukta wint de spurt vóór Jelle Hanseeuw en Romain Zingle.
Exclusief voor Polderrenners: portret van Kukta die zijn eerste zege boekte.
Als we de uitslagen nagaan dan stellen we vast dat bij de elite z.c en de beloften de buitenlanders gretig koersen. De Litouwers komen vooral in beeld. Dat was ook donderdag weer zo in Gistel waar de Koninklijke Sportclub 60 renners mocht verwelkomen. Bij hen ook Hoop op Zegen rijder BenjaminParidaens uit Bornem en Zelenaar Stijn De Vriese.
Nadat twee autos waren weggesleept, kon met zeven minuten retard begonnen worden aan de 17 ronden of 116,45 km. t Was regenachtig en daar waren dan ook weer de valpartijen.
In de 2de ronde gingen Nico Kuypers, Geoffrey Demeyere en Frederik Toortelboom aan de haal. Al snel kwam ook Romain Zingle vooraan aansluiten. De achtervolgers heettenJelle Hanseeuw, Franky Dereeper en Gedeminas Kaupas (Lithouwen).
Na een 25 km kwamen de 3 aansluiten bij de 4 leiders. Een mooie kopgroep werd gevormd. Hun maximale voorsprong na 7 ronden bedroeg 1'08". Toen het peloton wakker werd begon de voorsprong gauw te minderen. Met nog 6 ronden te gaan hadden ze maar 20 seconden meer. Nog vijf renners overbrugden die kloof en zo kwamen we aan twaalf leiders.
Lithouwer Marius Kukta viel aan en nam direct voorsprong. De achtervolging werd ingezet door Kristof Dereeper en Gedeminas Kaupas en op 3 ronden van het einde sloten zij aan: vier leiders.Maar hun voorsprong bedroeg maar een handvol seconden en op 2 ronden van het einde reden ze met tien in de spits: Dirk Clarysse, Geoffrey Demeyere, Kristof Dereeper, Jelle Hanseeuw, Gedeminas Kaupas, Marius Kukta, Nico Kuypers, Stijn Nauwynck, Frederik Toortelboom en Romain Zingle
Dat de winnaar onder hen moest gezocht worden, was nu wel duidelijk. De andere renners werden ver achteruit geslagen. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatsten Romain Zingle, Jelle Hanseeuw en Marius Kukta een snedige demarrage. Niemand was nog in staat om de aansluiting te vinden. In de spurt haalde Marius Kukta zijn eerste overwinning van het seizoen. Jelle Hanseeuw werd 2de en Romain Zingle 3de. Een 30 seconden later werd Kristof Dereeper 4de, Stijn Nauwynck 5de, Nico Kuypers 6de, Geoffrey Demeyere 7de, Frederik Toortelboom 8ste, Gedeminas Kaupas 9ste,
Dirk Clarysse 10de en Stijn De Vriese werd 20ste.
Tussen haakjes gezegd, de wedstrijd in Hoegaarden werd gewonnen door Sergei Kudenfov en dat was een Rus en dat nadat de dag voordien, de Litouwer Gediminas Bagdonas de Grote Prijs van de Stad Geel al won. Ei zo na was het ook in Sinaai al raak maar daar was natuurlijk een superieure Guy Smet van de partij om winst te pakken. Maar de Litouwer Ramunas Navardauskas won daar toch vlot de spurt voor de 2de plaats. Goe bezig de buitenlanders!
Zelenaar Stijn De Vriese die 20ste werd, op 60 deelnemers.
Op het Europees Kampioenschap op de piste voor beloften in het Duitse Cottbus heeft Dominique Cornu uit Beveren goud behaald in de individuele achtervolging. Onze landgenoot versloeg in de finale de Moldaviër Alexandr Pliuschin. De Predictor-Lotto-renner was over de 4 km ruim anderhalve seconde sneller dan zijn opponent. Proficiat Dominique!
Finale:
1. Dominique Cornu (BEL) 4:37.319 2. Alexandr Pliuschin (MDA) 4:39.161
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN DONDERDAG 12/07/2007
Proficiat aan KRISTOF GODDAERT uit St.Gilis-Waas met zijn 4°Seizoenszege van 2007 !!!
Elite z/c - Aantal deelnemers : 10 1. Steven Thijs 2. Tony Bracke 3. Stieven Galle 8. Thijs Van Den Bossche uit Stekene (Soenens-Germond) 9. Davy Peirsman uit Temse (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken)
Beloften - Aantal deelnemers : 21 1. KRISTOF GODDAERT uit St.Gillis-Waas (Davitamon-Jong Vlaanderen) 2. Steven Van Vooren 3. Thomas De Gendt uit Beveren (Davo) 4. Jarno Van Guyse uit Stekene (New Heebra Lombarden) 6. Sander Cordeel uit Stekene (Balen B.C)
Juniores - Aantal deelnemers : 54 1. Jens De Langhe 16. Davy Staes uit St.Niklaas (Josan Mercedes) 20. Jasper Verberckmoes uit Moerbeke (Asfra R.T) 26. Wouter D'Hollander uit Zele (Isorex C.T) 27. Pieter Cordeel uit Stekene (Balen B.C)
Dames Elite - Aantal deelnemers : 14 1. Lensey Debboudt 2. Cindy Pieters uit St.Niklaas (Vlaanderen-Capri-Sonne) 9. Charlotte Van Damme uit Eksaarde (Keukens Redant) 10. Cindy Vandermeulen uit Stekene (Benelux Team) 12. Ilse Van De Pontseele uit Deftinge (Benelux Team)
Dames Juniores - Aantal deelnemers : 7 1. Jolien D'Hoore 6. Liesl Van Daele uit St.Niklaas (S.C.F.Bianchi)
Dames Nieuwelingen - Aantal deelnemers : 4 1. Jurrina Duprez
Nieuwelingen 2°Jaars - Aantal deelnemers : 46 - 15 Km 1. Sean Van De Waeter
6. Tim Vanspeybroeck (C.T.Menen) 21.18.79
7. Gijs Van Hoecke uit Zaffelare (C.T.Menen)21.19.16
8. Andres Pieters uit Dendermonde (C.T.Menen) 21.19.72
9. Glenn De Ridder uit Stekene (C.T.Menen) 21.22.83
10. Moreno De Pauw uit St.Pauwels (C.T.Menen) 21.26.77
16. Jeffrey Herebaut uit Zele (C.T.Menen) 22.06.10
20. Jimmy Segers uit St.Gillis-Waas (Hoop Op Zegen Beveren) 26. Jasper Van Den Branden uit St.Gillis-Waas (WAC-Team) 27. Jan Van Meirvenne uit Hamme (Asfra R.T) 33. Jeroen Van De Vijver uit Eksaarde (Hudiko Waasland) 35. Roy Meersman uit Bazel (Hudiko Waasland) 37. Bjorn Verhoeven uit Wetteren (Hudiko Waasland)
Nieuwelingen 1°Jaars - Aantal deelnemers : 29 1. Bart Baele 19. Jonas Aerts uit St.Niklaas (Hudiko Waasland) 23. Jens Saey uit Moerbeke (Hudiko Waasland)
Aantal deelnemers : 79 1. Hans Laureyn 2. Klaas Stijnen 3. Kurt Diels
12-07-2007
WIELERKALENDER VOOR VRIJDAG 13/07 , ZATERDAG 14/07 , ZONDAG 15/07 EN MAANDAG 16/07/2007
WIELERKALENDER
Vrijdag 13 juli wordt het weekend al ingezet met een leuke wedstrijd voor elite z.c. en U23 te Vrasene. Een avondwedstrijd die altijd goed is voor ruime publieke belangstelling én een Guy Smet die komt om er te winnen. Alle koersformaliteiten vinden plaats in café Sleutelhof in de Brugstraat. De start is om 18u voorzien en de renners moeten er 12 ronden of 113 km rijden. Vorig jaar waren er 51 deelnemers en Guy Smet won.
Zaterdag 14 juli, half van de maand juli en dat betekent traditioneel ons naar de Stenenmuur in Sinaai verplaatsen. Deze keer mogen alleen de beloften of de U23 er starten. Geen elite z.c. zoals vorig jaar toen er 51 deelnemers waren en Mindaugas Goncaras er zijn 5de zege kwam meepikken. Ze schrijven in, in de feesttent en rijden vanaf 15u een wedstrijd van 110 km of 20 ronden. Het zou wel eens volle bak kunnen zijn in Sinaai want er is maar één koers voor beloften op die dag.
Zondag 15 juli komen de nieuwelingen naar de Stenenmuur Sinaai.Vorig jaar was dat niet zo. Het schijnt dat die koers er is gekomen omdat ze daar verbod hebben gekregen een koers met grasmachines te geven. Hoe dan ook de nieuwelingencategorie trekt bijzonder veel volk aan en het Waasland heeft zelf een klein legertje van nieuwelingen. Al zijn er in Oost-Vlaanderen nog een viertal andere nieuwelingenkoersen en in Willebroek rijden ze in afwachting van de Omloop der Vlaamse Gewesten. In Sinaai wordt de start gegeven om 15.30u voor 66 km of 12 ronden.
Maandag 16 juli staat aan de Stenenmuur te Sinaai wedstrijd nummer 3 gepland. En die is voorzien voor Elite z.c. én beloften. Start om 15u voor 110 km of 20 ronden. Vorig jaar waren er jammer genoeg maar 27 deelnemers en de wedstrijd werd gewonnen door een jongen uit de buurt, Francis Geldof.
Guy Smet is er klaar voor om in Vrasene (vrijdagavond) en in Sinaai (maandag) een gooi te doen naar een nieuwe zege.
Vorig jaar aan de Stenenmuur: Francis Geldof won.
SAMENSTELLING EN FOTOS : fvdv
VERSLAG WEDSTRIJD TE GEEL VAN WOENSDAG 11/07/2007
WOENSDAG 11/07/2007 GEEL Dames Elite
WINST VOOR ILSE GELDHOF, ILSE FIERS KNAP ZESDE !!!!
De aankomst van Ilse Geldhof in Geel. Speaker Niko De Muyter stelde in Geel de vragen aan, Ilse Geldhof
De Grote Prijs Colnago van Veloclub Sint Dimpna te Geel werd gereden door 68 elite -rensters die 23 ronden van 3,6 km of 82.8 km, moesten verwerken.
Melissa Huyghe (Breendonk), Ilse Fiers (Waasmunster), Nancy Van Den Brande (Puurs), NatasjaNobels (Grembergen) en Benelux Team rensters Ilse Van De Pontseele (Deftinge), Katrien Aerts (Merksplas), Patricia Thys (Hoboken), Ines Claes(Beveren) en Sofie De Nys (Gentbrugge) waren de streekrensters.
De eerste 2 ronden reed Sjoukje Dufoer voorop maar met 5 sec kan je niet veel bereiken als het peloton aandachtig rijdt. In de 3 ronde was dus alles te herdoen. Ilse Geldhof, altijd goed voor een paar aanvallen, deed dat nu ook weer en ze kreeg de Ierse Kampioene Siobhan Dervan mee. Ze deden het uitstekend en toen er een tegenactie kwam van Lien Beyen en Judith Helmink (Nederland) liet het peloton hen niet gaan.
Het leidersduo Geldhof - Dervan reed 'rustig' verder en pogingen om de kloof te dichten mislukten. Ook deze van Martine Bras en terug Sjoukje Dufoer en daarna deze van Catherine Delfosse en Kim Vermeiren. Het volgende duo Helen Wyman en Sylvia Debboudt waagde nog eens een kans maar het
was hopeloos. Het peloton liet niemand meer rijden en bovendien waren Ilse Geldhof en Siobhan Dervan ook wel iets te sterk.
Het was bijzonder lovenswaardig dat Liesbet De Vocht bij het ingaan van de laatste ronde haar kans nog ging om alsnog op het podium te kunnen staan.
In de spurt om de zege kende Ilse Geldhof totaal geen probleem met Siobhan Dervan. Zij behaalde haar 5de zege van het seizoen. Liesbet De Vocht kwam 26 seconden na de winnares als 3de over de meet. De pelotonspurt werd gewonnen door Moniek Rotmensen (Nederland) voor Martine Bras (Nederland), Ilse Fiers (6de), Helen Wyman (7de-GBR), Anja Nobus (8ste), Cherise Taylor (9de -Zuid-Afrika) en Lindsey Sticker 10de).
Melissa Huyghe werd 16de, Ilse Van De Pontseele 20ste, Ines Claes 24ste, Sofie De Nys 28ste, Natasja Nobels37ste, Katrien Aerts 63ste en Patricia Thys 64ste.
Ilse Fiers, wist voor de start nog te vertellen dat ze sukkelde met de rug. Ze had zo al een tijdje minder kunnen trainen en wist niet hoever ze zou geraken. Haar 6de plaats is dan ook knap en onderstreept nog maar eens dat ze aan een goed seizoen bezig is.
Ilse Fiers (Waasmunster) was als 6de de beste uit de Polderrennersregio
Zo won Moniek Rotmensen de pelotonspurt voor landgenote Martine Bras en Ilse Fiers
TEKST : fvdv
FOTOS : Alain Sennesael.
VERSLAG TOPCOMPETITIEWEDSTRIJD TE GEEL VAN WOENSDAG 11/07/2007
WOENSDAG 11/07/2007 GEEL - Elite z/c + Beloften
BAGDONAS VAN SINAAI NAAR WINST IN TOPCOMPETITIE
De Litouwer Gediminas Bagdonas bleef licht voorop.
Het podium te Geel: vlnr: Aidis Kruopis (2de), winnaar Bagdonas, Maxime Vantomme (3de) en leider Kenny Van der Schueren.
De Litouwse belofte, de 21-jarige Gediminas Bagdonas van het team Klaipeda, heeft in Geel de topcompetitiekoers gewonnen. Hij reed maandag nog in Sinaai de avondwedstrijd en werd er 4de.
Met 185 renners werd de start genomen voor deze Grote Prijs Stad Geel. Ze dienden 1 grote ronde van 117,4 km en 4 plaatselijke ronden van 12,4 km ofwel 167,1 km af te leggen.
Bjorn Coomans (Puurs), Steven De Decker (Zele), Thomas De Gendt (Beveren-Waas), Anthony VanDen Berghe (Sinaai), Sven Wielandt (Beveren-Waas), Lieven Dieleman (Zele), Willem De Greyt (Sinaai), Thibault Koppen (Beveren-Waas), Nicky De Wit (Lokeren), Gregory Franckaert (Kallo) en Eddy Van Acker (Zele) waren de streekrenners.
Kenny Van Der Schueren startte met de leiderstrui.
De eerste aanvalspoging kwam op naam van 6 renners : Jeremy Honorez, Pascal Van Renterghem,
Giovanni Pommelaere, Sjoerd Timmermans (Nederland), Nick Rentmeester (Nederland) en Santiago Rosell (USA). Maar hun liedje was snel uitgezongen en dat gold ook voor een hele reeks andere aanvallen. Kortom, t was moeilijk om weg te geraken.
Op het einde van de grote ronde kwamen 10 renners aan de leiding : Frederiek Nolf, Nicky Cocquyt, Kevin Van Den Eeckhout (winnaar in 2006), Kevin Maene, Sébastien Delfosse, Niels Van Gansen, Jeroen Van Schelven, Tom Vermeiren, Nick Rentmeester en Ramunas Navardauskas.
Zij begonnen dan ook met een kleine voorsprong aan de plaatselijke ronden. De rest van het deelnemersveld lag verbrokkeld in verschillende pelotons.
Mooi werk werd getoond door Maxime Vantomme en Jelle Hanseeuw in de tweede plaatselijke ronde want zij konden de kloof op de leiders dichten en aansluiten.
Vooraan moest Jeroen Van Schelven lossen. Er volgden nog zeven achtervolgers met Bjorn Coomans, Jeroen Dingemans, Tim Vermeersch, Jochen Engelen, Gediminas Bagdonas, Simas Kondrotas en Aidis Kruopis waarbij de Litouwers weer hun aanwezigheid toonden. De zeven sloten dan ook aan. Zo waren er 18 leiders. Op 38 seconden volgden Jef De Boeck, Kurt Dierickx, Pascal Van Renterghem, Lucas Persson, Dennis Kreder, Anthony Van Den Berghe, Ken Vanmarcke, David Reyniers en Stijn Bastens.
Met nog ongeveer 25 km te gaan telden de 18 leiders 30 seconden voorsprong op de ondertussen 11 achtervolgers. Tony Goossens en Kevin Ista waren er ook nog in geslaagd om zich bij de 9 achtervolgers te voegen.
De voorsprong van de leiders daalde voortdurend en de samensmelting van de twee groepen was nakend. Bij het ingaan van de laatste ronde was deze samensmelting een feit. Met 29 renners aan de leiding kon het nog alle kanten uit.
De Klaipeda Litouwers waren dus mee met vier knapen. Het was dus niet verrassend dat in de laatste kilometers Gediminas Bagdonas wegsprong. Misschien had hij dat maandagavond geleerd van Guy Smet die dat in Sinaai ook deed. Bagdonas behield de kleine voorsprong.
De spurt om de 2de plaats werd gewonnen door zijn landgenoot Aidis Kruopis, een 20-jarige Litouwer die maandagavond ook in Sinaai reed, voor Maxime Vantomme, Nicky Cocquyt 4de), Jochen Engelen (5de), Kevin Ista (6de), Kurt Dierickx (7de), Ken Vanmarcke (8ste), Tim Vermeersch (9de) en Kevin Van Den Eeckhout (10de).
Bjorn Coomans werd 16de, Anthony Van Den Berghe 27ste en Willem De Greyt 65ste.
Het ploegenklassement werd dan ook gewonnen door Klaipeda/Splendid Cycling Team voor Beveren 2000 en New Heebra/Lombarden.
Kenny Van Der Schueren die vroegtijdig de wedstrijd verliet, bleef toch de leiding aanvoeren van het klassement in de topcompetitie.
De groepsspurt gewonnen door Litouwer Kruopis voor Maxime Vantomme.
Zo stonden de 185 aan de start in Geel.
TEKST :Flor Van de Velde
FOTOS : Alain Sennesael.
WIELERNIEUWS VAN HET RUDYCO TEAM VAN DONDERDAG 12/07/2007
RUDYCO WIELERTEAM EN MARC LAUREYS DENKEN AL AAN TOUR DE GUYANE
Marc Laureys heeft met een straffe eindjump het Rudyco wielerteam uit Hamme een mooie zege bezorgd in Wachtebeke. Die zege kan ook bekeken worden in het kader van zijn deelname aan de Tour de Guyane die door Rudyco wordt gereden van 18 tot 26 augustus. Marc wil daarin ook nog eens wat tonen en zo te zien in Wachtebeke, is zijn topvorm stilaan aan het komen.
Het is al voor de derde keer dat de Hamse club deelneemt aan deze Tour de Guyane, een negendaagse rittenkoers die gereden wordt in Frans-Guyana, gelegen vlak boven Brazilië. In de Rudyco-selectie zitten: Marc Laureys, Benny Van Buynder, Sven Blommaert, Francis Geldof, Robby Weemaes en Luc Rooms. Begeleiders zijn Achiel Laureys en Guido Haentjens.
Secretaris Luc Rooms over deze Tour:
-Ook nu weer wordt het hele land doorkruist. Delegaties uit Martinique, Denemarken, Nederland, Guadeloupe, de US en la Belgique vullen naast de andere Zuid-Amerikaanse ploegen het deelnemersveld. Op 9 dagen dienen 1.400 km worden afgelegd en een rustdag zit er niet in. Dus het zal puffen worden. Maar met een mix van ervaring en jong talent moeten we ons ginder toch kunnen laten opmerken.
De Tour komt uitgebreid aan bod in de media. Via www.rfo.fr kon men de vorige jaren telkens het ritverslag bekijken. Bij de digitale TV van Belgacom kan men de zender RFO (France Outre-mer) zelfs bekijken en kan alles op de voet gevolgd worden. Vorige jaren was er elke dag een tourjournaal van 20 à 30 minuten.
RUDYCO NAAR RONDE VAN NAMEN
Sven Blommaert die ploegkapitein is bij Rudyco in de Ronde van Namen, begin augustus.
Van 4 tot 8 augustus neemt het Rudyco Wielerteam deel aan de Ronde van Namen. De geselecteerde renners zijn: Jurgen De Deyn, Stijn Mettepenningen, Sven Blommaert, Chris Aerts, Steven De Wilde en Robby Weemaes. Ploegleider is Wilfried Aerts.
Die Ronde van Namen, met vijf lastige ritten, is zeker niet te onderschatten en voor de meeste aangeduide renners wordt het een ernstige ervaring.Sven Blommaert kent het klappen van de zweep al in de Ardennen want hij reed die de ronde al als jonge belofte. Daarom heeft de ploegleiding hem ook aangeduid als ploegkapitein. Zijn tips zullen welkom zijn.
TEKST EN FOTO :Flor Van de Velde
WIELERNIEUWS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN WOENSDAG 11/07/2007
In Gent Menen voor juniores werd Nicolas Vereecken 6de. Nadat hij eerder al ten val was gekomen zette hij toch door en moeide zich nog in de massaspurt.
Jeroen Goudket was ook vooraan aanwezig en werd 9de. Jeroen zat in de wedstrijd ook al in een ontsnapping. De renner van Sint-Anneke begint weer bijzonder sterk uit te pakken en kan dezer dagen zijn derde seizoenszege misschien presenteren. Hij won op 7 april in Nieuwkerken en op 28 april in Ottergem. Dus, tijd voor een volgende zege Tekst : Flor Van de Velde
.
.
.
.
.
.
.
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
Gastenboek
Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek