Foto
Foto
Inhoud blog
  • Tbilisi, Georgie, 2024--de foto's.
  • Tbilisi, Georgie, 2024.
  • Modena, Bologna, Ferrara, Arezzo, Italie, 2024---de foto's.
  • Arezzo, Italie, 2024.
  • Ferrara, Italie, 2024.
  • Bologna, Italie, 2024.
  • Modena, Italie, 2024.
  • Palma, Soler, Mallorca, Spanje, 2024. Verslag en foto's.
  • Cartagena en Murcia, Spanje, 2024, verslag en foto's.
  • Stockholm en Helsinki, Zweden en Finland, 2023- verslag en foto's.
    Archief per jaar
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
  • 2005
  • 2004
  • 2003
  • 2002
  • 2001
  • 2000
  • 1999
  • 1991
    Zoeken in blog

    Blog als favoriet !
    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Laatste commentaren
    Gastenboek
  • Mr

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Op zoek naar het mooiste plekje

    2001 Rusland..................... 2002 Mongolie--Rusland--Estland--Letland--Litouwen...................... 2003 Rusland--USA............... ........ 2004 Canada--Alaska--USA......................... 2005 Zuid Amerika Argentine--Chili--Peru--Brazilie--Paraguay--Urugua.............................2006 Australie--Tasmania.......................2007 USA--Mexico.........................2008 Portugal-Lissabon--Rusland--BAM-Vladivostok--Rusland-Tomsk---Zuidelijk Afrika--Zuid-Afrika--Swaziland--Mozambique--Botswana--Namibie--Zambia--Lesotho......................2009 Italie--Milaan---Zijderoute--Wit Rusland--Oekraine--Rusland--Kazachstan--Oezbekistan--Tadzjikistan--Kirgistan--Finland--Zweden--Noorwegen--Estland--Letland--Litouwen--Polen--Duitsland--Zwitserland--Liechtenstein--Oostenrijk--Italie---- China.........................2010 Thailand--Japan-- England--USA--Canada--Mexico--Belize--Guatemala--El Salvador--Honduras--Nicaragua--Costa Rica--Panama--Colombia--Venezuela--Ecuador--Peru--Chili--Argentini�........................... 2011 Vietnam--Venezuela-Colombia .......................... 2012 Hong Kong-Singapore-Maleisie-Cambodia-Zuid Korea--Armenie-Georgie-Kroatie .............................. 2013 Thailand-Laos-Maleisie-Taiwan-Filipijnen-Bali--Oekraine ...................... 2014 Cuba-Japan-Ijsland-Thailand-Singapore...................2015 Taiwan--Uzbekistan---Colombia........................2016 Argentinie--Kirgistan--Kazachstan--Argentinie--Chili--Peru.....2017..Azerbeidzjan.....Japan .....2018 Hong Kong--Macau....Argentinie--Chili--Bolivia...Colombia...Moldavia...Pridnestrovian Moldavian Republic...Zuid-Korea...Albania...2019 ...Dubai, VAE...Sri Lanka ...Bolivia, Chili, Argentina.... Vietnam...Bulgarije....Uzbekistan--Kirgistan--Libanon--Japan--2020--Ecuador---2021--Luxemburg--Roemenie--Finland--Estland--Zweden--Spanje--2022--Spanje--Noord Macedonie--Polen--Hongarije--Tsjechie--Litouwen--Letland--Estland--Finland--Zweden--Slovenie--Spanje--2023--Spanje--Tunesie..nog steeds op weg!
    18-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Armenie -Georgie 6- 24 september 2012
    Op een bankje genieten van de zon.
    Zalig , maar het mag niet te lang duren.
    Dus dagtrips gaan maken vanuit Tbilisi.
    Georgisch is een Kartveliaanse taal , die wel wat gemeen heeft met andere Kaukasische talen.
    Het is een oud schrift uit de 5de eeuw voor Christus.
    Het heeft een alfabet met wat voor ons 33 kronkels lijken , voor mij heel wat sierlijker kronkels dan die van  Armenie.
    Maar minstens even onbegrijpelijk.
    Voor mijn dagtrips dus eerst met de metro naar het vertrekstation van de minibusjes.
    Daar werd ik iedere keer door telkens weer een andere dame gedurende 5-10 minuten door een markt geloodst tot ik in het goede busje zat.
    Het busje brengt me waar ik moet zijn , geen muziek op de bus, alles rustig en gemoedelijk;

    Eerste uitstap naar Mtskheta, de Georgiers noemen het het 2de Jeruzalem.
    Volgens de legende kocht een Jood  uit Georgie het kleed van Christus van een Romeinse soldaat en gaf dit als geschenk aan zijn zuster.
    Totaal geschokt stierf de vrouw ter plekke , en bovenop haar graf werd een grote kathedraal gebouwd.
    Sedertdien zijn hier heel veel mirakels gebeurd.
    In hetzelfde dorp staat nog een kerk die , ten tijde toen het hier nog de hoofdstad was , gebruikt werd door de koningen om er gekroond en begraven te worden.
    Het is nog steeds een zeer belangrijke plaats voor de gezagvoerders.
    Een derde kerk werd opgericht op de plaats waar El Nino zou gebeden hennen.
    El Nino was een jongedame die na een verschijning wonderen begon te doen ,en die de toenmalige Koning van Georgie overtuigde om het Kristendom als officiele godsdienst in te voeren.
    Verder staan er nog heel wat kerkjes  in dit kleine dorpje,een ruine van een fort en de omgeving is prachtig!

    Volgende uitstap naar Gori, geboortestad van Stalin.
    Het Stalin museum is er nog steeds.
    Je kan er het 1-kamer huisje zien waar de kleine Jozef de eerste 4 jaar van zijn leven doorbracht.
    Er is de kogelvrije trein waarmee hij naar de conferentie in Jalta gereden is.
    De trein waar hij bijna altijd mee reed, want Vadertje Stalin was bang van vliegen.
    In Gori is er ook nog een mooi fort en aan een aantal verkeersvrije straten wordt de oude historische stad heropgebouwd, de omgeving is ook hier prachtig..
    Hier zie ik ook de grote auto's van de UN rijden.
    Die zijn hier blijkbaar nog altijd na de oorlog tussen Noord en Zuid Ossetie in de jaren 90.
    De huizen voor de vluchtelingen staan er ook nog.
    Het lijken mij mooie huizen , maar een leven elders opnieuw moeten opbouwen kan nooit goed zijn.
    Noord Ossetie is hier slechts 30 km vandaan, de grens nog steeds potdicht.

    Laatste uitstap naar Telavi, de wijnstreek van Georgie.
    De zomer was hier goed , dus de oogst is nu!
    Een uitstap die niet doorgegaan is;
    Na 2 uur in het minibusje gezeten te hebben ,begon het mij te dagen dat het niet meer vol zou geraken.
    De rit naar Telavi duurt minstens 3 uur en om dan nog een busje vol te krijgen om terug te komen?
    Blijkt dat er een week geleden een terroristische aanslag gebeurd is zo'n 10 km noord van Telavi, dus vlakbij de Tsjetsjeense grens.
    3 leden van de special forces omgekomen , 9 terroristen gedood , nog wat terroristen op vrije voeten.
    En dan begint het politiek steekspel.
    Volgens de regeringspartij een actie georganiseerd door Tsjetsjenen of mensen uit Dagestan die over de grens komen om onrust te zaaien , onveiligheid te creeen en de mensen aan te zetten om te stemmen op een partij met nauwe banden met Rusland.
    Volgens de oppositie een in scene gezette actie door de regering om steun te verwerven om nader aansluiting te zoeken tot de EU en NATO.
    Er wordt zelfs geinsinueerd dat 'men ' de overblijvende terroristen een baard gaat aanbinden en ze zo met een bom de markt op sturen--kijk--de moslims--de Tsjetsjenen-- vallen ons aan.
    Alles om de verkiezingen te winnen.
    Het gaat hier om vele miljarden tegen vele miljarden.
    Verdreven of uitgeweken tyconen proberen ook vanuit Rusland, Duitsland, England hun invloed te laten gelden.
    Er zijn verschillende TV stations en verschillende kranten , ook in engels, elk met hun eigen sponsors.
    Er zijn dus vele versies van hetzelfde verhaal.
    De spanning stijgt hier dus , hoewel allen bij de politiekers.

    Vannacht de nachttrein naar Batumi, op naar de Zwarte Zee.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs