OG Vorselaar speelt opnieuw provinciaal met de jeugd !
Beste,
Deze week werden door de KBVB de clubs bekend gemaakt die op basis van vele criteria voldoende punten gesprokkeld hebben om het label "provinciaal voetbal" te verdienen. Vandaag speelt OG Vorselaar met zijn jeugdploegen in de gewestelijke reeksen, terwijl dit jarenlang anders was. Dat is nu opnieuw gekeerd door deze labelling. Concreet betekent dit dat de jeugdploegen van U11 dus kwalitatief hoogstaandere wedstrijden zullen spelen vanaf volgend seizoen. Voor de Duiveltjes reeksen heeft dat op korte termijn geen gevolgen, maar het perspectief is er wel voor de betere spelers dat ze later bij OG Vorselaar volop de kans zullen hebben om zich verder te ontwikkelen.
We feliciteren graag het jeugdbestuur voor het behalen van deze promotie.
Nadat de problemen opgelost waren konden we eindelijk van start gaan ! Punt had ergens nog een keeper gevonden die een kopje groter was dan onze u7, geen probleem voor onze jongens, we kwamen zeer vlot op 0-2.
De keeper van Punt was meer een 'vliegende keeper' en ze konden dan ook nog voor de rust terugkomen tot 1-2. Voor de rest kon onze keeper Cédric de netten schoon houden, na de rust werd de keeper van Punt vervangen door een jongen die nog iets groter was dan de vorige. Ook geen probleem voor ons we maakten er nog vlug 1-4 van en we pakten uit met enkele mooie combinaties.
Onze keeper vd 2de helft, Minthe, had ook niet echt veel werk meer, maar moest zich toch nog 1 keer gewonnen geven, 2-5 eindstand. Iedereen goed gewerkt en gespeeld. De spelers waren Joppe, Thijs, Thobias, Rune VB en Zenthe (bedankt om ons te komen versterken).
Het was even een moeilijk weekend deze keer, met massaal veel afwezigen om allerlei redenen. Daardoor hadden we onze derde wedstrijd thuis tegen Poederlee al moeten doorschuiven naar de U6, maar door een last minute kwetsuur van Samuel, kwamen we nog bijna in de problemen om 2 ploegen samengesteld te krijgen.
Dat de match tegen Poederlee uiteindelijk door de (betere) U6 werd gespeeld, was achteraf bekeken wel een goede zaak want Poederlee bleek dramatisch zwak te zijn en werden zelfs door de U6 alle hoeken van het veld getoond. Eindstand was met zekerhied 0 voor Poederlee en minstens 15 voor OG Vorselaar naar het schijnt... Knap gespeeld van de U6 !
Uiteindelijk hadden we nog Casper en Zenthe kunnen oproepen in extremis om zo uiteindelijk toch nog met 13 spelers naar Punt Larum te trekken. Met dank voor de flexibiliteit !
Aangekomen in Punt hoorden we dat Punt Larum in de loop van dit seizoen nogal wat spelertjes was kwijt geraakt na de incidenten die ze kennelijk geregeld veroorzaken tijdens wedstrijden. Er waren er dus maar 7 beschikbaar. Dat is lastig om 2 matchen mee te spelen, maar het alternatief om dan 7 vs 7 te spelen over een groot veld is ook niet echt een optie als wij met 13 zijn natuurlijk. Dus sleepten ze er een reeks U8 en U9 spelers bij om de ploegen aan te vullen.
In onze wedstrijd was het daardoor een beetje een verloren strijd. Nochtans hebben we super gespeeld in de eerste helft en echt goede kansen gehad, die met een normale tegenstander altijd een paar doelpunten opleverden. Maar als de keeper met gemak een bal onder de lat uithaalt, tja dan wordt het lastig natuurlijk. Maar laten we vooral het goede benadrukken aan onze kant: Jef was onvermoeibaar op de flank en liep de longen uit zijn lijf, Casper was tegen een onevenredig grote tegenstander héél sterk en zette zijn voet tussen elke actie. William toonde een grote durf vandaag en kwam zelfs een paar keer, door blijvend aandringen, in een scoringspositie, knap zeg. Stan probeerde op techniek de tegenstand te ontwrichten, maar de overmacht was soms wat groot. Michiel dichtte achteraan de gaten met intense spurtjes en gooide zijn lijf in de strijd om de grotere mannen af te weren. Cyril tot slot, was onze doelman en pakte die ballen die doenbaar waren.
Jammer dat sommigen langs de lijn het nodig vonden om nog wat lacherig te doen als een gemaakt doelpunt toch nog werd gepakt door de U9 doelman. Het was dus 4-0 bij de rust, wat knap was !
In de tweede helft ging het spelbeeld ongeveer verder zoals in de eerste helft. De ene U9 keeper werd vervangen door een andere, maar net wat minder van kwaliteit. We hadden dus toch een betere kans en dat vertaalde zich in een paar mooie doelpunten van de voet van Stan, maar ook en vooral dankzij de verdienste van harde werkers Cyril, Michiel, William en Casper op het veld. Jef wilde graag nog eens in doel staan en deed dat schitterend. Hij pakte zowat alles en behoedde ons voor nog meer doelpunten. We eindigden zéér verdienstelijk met een 8-3 nederlaag, en trekken hierbij snel een streep onder ons Punt-Larum hoofdstuk. Twee keer een onaangename ervaring, maar volgende week beginnen we met frisse moed aan een nieuwe bladzijde.
Scoreverloop
1-0 2' 2-0 7' 3-0 11' 4-0 20'
rust
4-1 26' Stan 5-1 30' 6-1 35' 7-1 39' 7-2 41' Stan 7-3 43' Stan 8-3 46'
Pulderbos waren we al eens tegengekomen in de vaclabeker (toen een gelijkspel). Vandaag schoten we traag in gang met een 2-5 ruststand als gevolg. Doelmannen vandaag waren Milan en Sem, de ander spelers Thobias, Thys, Jef, Nicolas en Cyril. In de 2de helft liep onze tegenstander nog verder uit tot 2-10, gelukkig konden we nog enkele keren tegenscoren en zo werd het uiteindelijk nog 5-11. Volgende keer beter en tot woensdag !
Hallaar was met 1 volledige U6 ploeg naar Vorselaar afgezakt, zelf kregen we ook versterking van 2 U6 spelers, Louis en Casper, die het beiden uitstekend deden. We begonnen zeer sterk aan de wedstrijd en liepen vlot uit tot 5-0. Net na de rust kon Hallaar 1 x tegenscoren. Onze doelmannen Cédric en William hadden niet veel werk op te knappen. De andere spelers waren vandaag Rune VB, Thobias, Samuel, Louis en Caspar. We bleven goed verdedigen en scoorden vlot: 11-1 eindstand. Goed gewerkt jongens, tot woensdag !
Het was vandaag in principe de laatste competitie wedstrijd van het seizoen, maar door de zes uitgestelde speeldagen hebben we de volgende twee maanden, inclusief tornooien, toch een heel druk lente-programma voor de boeg. FCM Hallaar vandaag dus op het menu, met twee ploegen.
In de heenwedstrijden hebben we daar een redelijke eerste helft gespeeld (in beide wedstrijden), maar zijn we nadien volledig onderuit gegaan in de tweede helft. Het is nog niet helemaal duidelijk wat er toen misgelopen was, maar we hadden dus vandaag nog iets recht te zetten. Onze U7 ploeg werd vandaag versterkt met de U6 spelers Zenthe en Gutte. Een rasaanvaller en een "bewaker", zoals Gutte zichzelf omschreef voor de wedstrijd
We begonnen sterk aan de wedstrijd en slaagden erin de tegenstander terug te drukken op eigen helft. Dat resulteerde na 2' al in een mooi doelpunt van Mathijs, die op rechts de bal oppikte en knap naar binnen sneedt om tot slot de doelman kansloos af te maken met een hard schot. Het bleef een tiental minuten mooi heen en weer gaan, zonder dat er echt grote kansen waren. Daarna kenden we een wat mindere periode en stonden we plots zonder het goed te beseffen 1-3 achter, als gevolg van vermijdbare doelpunten en te laks verdedigen.
Geen ramp echter, want kort nadien trapte Stan de 2-3 hoog in de netten binnen, daar was nog geen beginnen aan om zo'n bal te pakken. Het einde van de tweede helft was best spannend, met kansen aan beide kanten en ook doelpunten. Een own doelpuntje aan onze kant, maar ook aan de overzijde: op een harde corner van Mathijs wist de verdediging de bal te ontzetten...alleen in de verkeerde richting. 4-5 bij de rust, dat liet nog alles open voor een spannende tweede helft.
We wisselden tijdens de rust Rune voor Michiel in doel en we namen ons voor dat we iets sterker in de duels gingen gaan om op die manier de match toch nog te winnen. Het moet gezegd, we speelden sterk in de tweede helft en net zoals in de eerste startten we scherp met een openingsdoelpunt, 5-5, het geloof in de overwinning was er weer helemaal !
Kapitein Kobe wist nog wat deze verantwoordelijkheid betekende en vocht zich een weg tussen de grote beren en stoorde zo vroeg mogelijk de spelopbouw. Bewaker Gutte zette zonder angst zijn voet tussen elk schot en pass, dat hielp ! En Zenthe maakte de hele verdediging gek door dan weer eens pijlsnel op links op te duiken om nadien weer rechts de bal te komen opeisen.
Op het kwartier kwamen we weer langszij, met een van de mooiste doelpunten uit de wedstrijd. Stan, veroverde op links de bal na een hoekschop, behield het overzicht en zag Rune zich vrijlopen voor doel. Precies pass-je in de voet en Rune legde hem mooi in het rechter beneden hoekje binnen: 6-6.
Het moet gezegd: je kan vooraan alles doen om te scoren maar als achteraan de deur openstaat win je toch geen wedstrijden. Een pluim toch zeker ook voor Michiel zijn flinke prestatie in doel. Hij hield ons op enkele cruciale momenten recht met gedurfde reddingen en hield mooi het overzicht om meteen langs de flank de tegenaanval te lanceren.
Er zijn zo van die dagen, dat Stan nog nét iets ongrijpbaarder is voor de tegenstander dan gebruikelijk en vandaag was zo'n dag. Kobe veroverde nog net op onze helft de bal, licht tikje tot bij Stan, die met een mooie kapbeweging zich een weg vocht door het centrum en met een raid naar doel de doelman fusillieerde 7-6. Ook Zenthe kwam nog eens kort bij een verdiende goal na harnekkig jagen, maar hij werd net iets te veel naar links gedrongen door de verdediging om nog goed te kunnen trappen.
De afgevaardigde en trainer van Hallaar werden helemaal overspannen toen Stan opnieuw met iedereen dolde en weer onhoudbaar binnen legde. Het enthousiast supporteren van onze supporters en de coolheid in de afwerking, was de druppel blijkbaar. Er werden wat verwijten heen en weer gegooid met name dat Stan geen U7 speler zou zijn en te oud (lees te goed) is voor deze ploeg. Tja, wij weten met zekerheid dat we dit seizoen al vaak met U6 spelers gespeeld hebben, maar nog "never nooit niet" met een U8 speler. Laten we het maar vlug vergeten en het als een compliment beschouwen dat we erin geslaagd zijn om op enkele maanden tijd van 9-3 en 10-2 nederlagen, nu mee te doen voor de overwinning, met dezelfde spelers !
We trokken ons op het veld weining aan van de frustratie en met een mooi negende doelpunt, onderlijnden we nog even dat we vandaag de betere ploeg waren en verdiend wonnen ! Felicitaties voor de vechtlust en inzet van Zenthe, Gutte, Michiel, Stan, Mathijs, Kobe en Rune.
Scoreverloop
1-0 2' Mathijs 1-1 11' 1-2 12' 1-3 14' 2-3 16' Stan 2-4 17' 3-4 20' Own doelpunt (hoekschop Mathijs) 3-5 21' 4-5 25' Stan
rust
5-5 28' Stan 5-6 35' 6-6 41' Rune 7-6 44' Stan 8-6 45' Stan 9-6 46' Stan
Het was een rustige zonnige zondagmorgen, zonder de gebruikelijke heksenketel in de kleedkamer met 17 duiveltjes ploegen. We mochten zowaar met de scholieren in de kleedkamer vandaag !
We hadden ruim de tijd om flink op te warmen want Zoerle kwam maar op het nippertje aan. Dat hield hen toch niet tegen om meteen fel en geconcentreerd er tegenaan te gaan en zo stonden we na een minuutje al 0-1 in het krijt. Dat bleek al snel een lucky tegenaanval geweest te zijn, want we waren duidelijk met onze hele ploeg in de breedte veel sterker dan Zoerle en technisch hadden we enkele speerpunten die Zoerle vandaag niet in de rangen had.
De achterstand was dus ook in no time omgedraaid in een veilige voorsprong. Samuel had zijn nieuwe schoenen van gisteren terug in de kast gezet wegens een paar maatjes te groot en met de vertrouwde Messi-schoenen ging het meteen een heel stuk vlotter dan gisteren. Een hattrick in 5' tijd was daar een illustratie van. Los van de vele doelpunten, waar er wel enkele pareltjes tussen zaten, was het toch mooi om zien hoe we in die eerste helft stilaan ook de oefening van afgelopen donderdag training in de praktijk begonnen brengen: speler op techniek en snelheid langs het lijntje, bal voor doel en onze spits die daar al stond te wachten om af te ronden. Het begint er stilaan uit te komen, zeker bij ploegen die daarvoor de ruimte en tijd geven.
Een mooie illustratie van ons collectief spel was doelpunt nr 6 toen Samuel met een mooie doorsteekpass William schuin voor doel alleen zette, zodat William koelbloedig met een kruisbal in de andere hoek de keeper het nakijken gaf. Een eerste seizoenstreffer, daar stijgt het zelfvertrouwen zienderogen van ! Knap gedaan William !
De eerste helft vlotte perfect. Thijs en Rune op onze flanken bleken een maatje te groot voor de tegenstand, Samuel een gesel voor de verdediging en Stan hield het met z'n eigen cool achteraan rustig onder controle en stond bij elke tegenaanval ook nog eens klaar voor doel. Cédric had het relatief rustig in doel, maar als de bal in de buurt kwam, had hij hem wel. Onberispelijke prestatie dus. We gingen rusten met 8-1.
Bij de rust trok Zoerle, dat maar net met 5 spelers was, naar de kleedkamer. Hopelijk wilden ze nog aan de tweede helft beginnen... Gelukkig wel want toen we William in doel opgewarmd hadden kwamen ze er terug aan. De rust had hen wel goed gedaan en ons wat minder. Met verse moed begonnen ze eraan en wij hadden toch een beetje de idee dat het al in de pocket was. Deksel op de neus meteen en een aanval vanop links werd onhoudbaar binnengetrapt. We waren meteen weer wakker en Samuel trapte snoeihard de frustratie van dat tegendoelpunt weg met een 9e doelpunt.
Tijd voor Thijs om ook zijn doelpunten aantal nog wat omhoog te trekken en doelpunt 11 en 12 kwamen op zijn naam. Tussendoor had William zich nog een paar keer onderscheiden in doel, waarbij hij lijf en leden in de strijd gooide, inclusief neus en keel. Pijnlijk dat wel, en na zo'n balcontrole zie je natuurlijk even niet waar dat ding naartoe gaat, dus toch nog een tegendoelpuntje...
Het spel vlotte erg goed ook in de tweede helft en de uit-trappen en rollen zorgden steeds voor gevaar. Rune in de tweede helft op links en Samuel op rechts brachten de bal goed naar voor en zetten Cédric en Thijs regelmatig in een gunstige scoringspositie. Cédric was er op wilskracht vandaag een paar keer kort bij, maar kende wat pech bij de afwerking. Bij een van die aanvallen op links kan Rune een terugkomende bal van Samuel knap controleren en vanop een grote afstand droog over de grond binnenknallen in de verste hoek. Mooi !
We hadden gaandeweg onze doelstelling op 20 doelpunten gelegd en iedereen ging er vol voor om dat te halen. We kwamen nog kortbij met late doelpunten in blessuretijd van Samuel en een slim onderschepte uittrap van de tegenstander-doelman door Thijs koelbloedig afgemaakt. 19 stuks intussen, maar de scheids besloot terecht dat 3' extra time wel voldoende was.
19-3, onze grootste overwinning dit seizoen, met bijna iedereen die een doelpunt kon maken, maar vooral een collectief sterke prestatie én mooi samenspel. Het was aangenaam om volgen, in de zon bij de dreef... Knappe wedstrijd van Cédric, Rune, William, Samuel, Stan en Thijs.
Scoreverloop
0-1 1' 1-1 5' Samuel 2-1 7' Samuel 3-1 10' Samuel 4-1 13' Stan 5-1 14' Stan 6-1 18' William 7-1 22' Own doelpunt 8-1 25'+2 Samuel
rust
8-2 26' 9-2 27' Samuel 10-2 28' Stan 11-2 34' Thijs 11-3 35' 12-3 39' Thijs 13-3 40' Samuel 14-3 41' Stan 15-3 42' Samuel 16-3 44' Stan 17-3 49' Rune 18-3 50' Samuel 19-3 50'+3' Thijs
We begonnen zeer sterk aan de wedstrijd en we hadden enkele goede mogelijkheden om te scoren, maar de keeper van Herenthout had enkele goede reddingen in huis en zo kwam Herenthout een beetje onverwachts op voorsprong. We bleven aanvallen en kwamen verdiend op gelijke hoogte, bij de volgende 2 aanvallen was het weer raak 1-3, meteen ook de ruststand. Onze keeper Milan had de 1e helft niet echt veel werk, de 2de helft ging Minthe in het doel (ook hij had niet veel werk). In de 2de helft bleef het lang 1-3, Herenthout kon de laatste 10min nog 1x scoren, en dan schoten we wakker en maakten er vlug nog enkele bij, 2-6 eindstand. Allemaal goed gespeeld, keepers Milan en Minthe, Joppe, Thobias, Mathijs, Kobe en Jef, Tot woensdag.
Na de moeizame heropstart van vorig weekend, was vandaag onze motor weer op volle toeren aan het draaien, zeker na de vlotte training van afgelopen donderdag. We begonnen dan ook fors aan de wedstijd in Herenthout. Michiel stond na lang nog eens in het doel, maar had het de eerste tien minuten van de wedstrijd behoorlijk makkelijk en rustig. We liepen namelijk vlotjes uit tot 0-4 met enkele mooie dribbel doelpunten van Samuel, een knappe binnentikker van Thijs en een doelpunt van Stan vanop de achterlijn waarbij de bal toch nog bij de eerste paal binnen draaide. De keeper krabte zich daarbij even in de haren en keek eens of er geen gat in het zijnet was, want hoe kon zoiets nu in godsnaam gebeuren ?
Het leek dus een beetje op een walk-over af te stevenen, maar toen schoot Herenthout in actie. Twee spelers maakten daar echt wel het verschil, een hele sterke zwarte parel en een grote blonde krullenbol. Technisch waren we zeker de betere ploeg, maar in fysieke kracht kwamen we zeker tegen deze mannen vaak te kort. Ze dolden een beetje met de verdediging en waren niet bang om eens flink de schouder erin te zetten. Aan onze kant was de concentratie ook wat minder na de vlotte opening en zo gebeurde het dat Michiel zich die eerste helft toch nog 4 keer gewonnen moest geven, ook al heeft hij er meer tegengehouden dan binnengelaten.
Ondanks de tegendoelpunten hadden ook wij best nog goede kansen en vooraan speelden Rune en Cyril een stevige partij, door vroeg te storen bij uittrappen en ook goed mee te verdedigen als dat nodig was.
In de tweede helft ging Rune opnieuw in doel staan, na zijn sterke keepersprestatie van vorige week. Kort tactisch overleg nog in de rust, waarbij we iedereen nog eens duidelijk maakten wie we in de tweede helft bij de tegenstander zeker geen meter ruimte mochten geven. Dat maakte dat we terug met wat meer vuur startten in de match. Dat rendeerde meteen want we liepen uit tot 4-6, met o.a. een slim uitgespeelde vrijetrap, hiel van Michiel en een knal van Stan met de bal.. terwijl de verdediging nog druk doende was zich te organiseren...
Daarna was het opnieuw eventjes minder en we kregen twee ongelukkige tegendoelpunten tegen: 6-6 na goed 30' spelen. Cyril begon zich opnieuw fel in het spel te mengen en schudde de ene dribbel na de andere uit de schoenen. Op een bepaald ogenblik was de hele verdediging op een hoopje gedribbeld en ging hij alleen richting doel. Een zekere aarzeling of enig ongeloof hielden hem net van een verdiend doelpunt, jammer.
De wedstrijd golfde echt op en neer, waarbij we steeds op voorsprong kwamen om dan weer bijgebeend te worden. Thijs deed op de flanken en in de spits er echt alles aan om de buit binnen te halen en bij een 7-7 stand in het midden van de tweede helft, haalden we stilaan het laken naar ons toe. Technisch waren we toch net wat beter en geleidelijk aan hadden we in de match ook de noodzakelijke vechtkracht gevonden om ons fysiek te weren tegen de sterke Herenthout spelers.
Rune hield ons in doel recht en forceerde bijna de beslissing door, na een knappe interventie, Stan op rechts te lanceren, terwijl de tegenstander nog aan het overleggen was waarom ze net niet gescoord hadden. De hele flank lag open, de raid was fenomenaal, het schot perfect...maar de keeper was ook goed, dus net geen beslissende goal.
Die doelpunten kwamen er uiteindelijk toch wel en in de laatste minuten liepen we nog vlot uit tot 7-10, na onder andere knappe collectieve doelpunten waarbij iedereen flink jaagde achter de bal waardoor de verdediging wel fouten moest maken. Een knap doelpunt was nog een voorzet van op rechts door Stan die bij de tweede paal door Thijs werd binnengetikt.
Een verdiende overwinning, waarbij we gaandeweg in de wedstrijd groeiden en steviger en geconcentreerder begonnen te spelen ! Prima gespeeld door Samuel, Stan, Thijs, Michiel, Rune en Cyril.
Het leukste was misschien nog de kleedkamer-uit-de-oude-doos, met kachel en een douche waar je spannend het water door een gat zag binnen lopen en aan de andere kant via een kleedkamerbankje weer geheimzinnig naar buiten zag stromen, de wondere wereld tegemoet...
Scoreverloop
0-1 4' Samuel 0-2 6' Thijs 0-3 9' Samuel 0-4 10' Stan 1-4 15' 2-4 17' 3-4 20' 4-4 22'
rust
4-5 26' Thijs 4-6 27' Stan 5-6 29' 6-6 31' 6-7 32' Stan 7-7 37' 7-8 35' Stan 7-9 47' Thijs 7-10 48' Thijs
Wedstrijdverslag van onze tegenstander Rauw Sport (OG-Rauw 8-6)
Zo af en toe vind je op internet ook wel eens een verslagje van onze wedstrijd maar dan geschreven door de tegenpartij. Altijd leuk om ook die versie eens te lezen. Er staat zelfs een hele foto-reportage onder !
Vreemde opmerking wel over "vastzetten op eigen helft", want we maken er een punt van om even achteruit te plooien bij een uittrap van de keeper. Dat we nadien weer snel op de bal zitten en beter zijn, tja...
Afgelopen dinsdagavond werd de eerste kindergemeenteraad georganiseerd met een vertegenwoordiger van elke lagere school-klas in de gemeenteraad. Met enige trots kunnen we toch wel melden dat ook onze ploeg een gemeenteraadslid heeft, nl Kobe ! De appel valt soms inderdaad niet ver van de boom
Onder ruime persbelangstelling begon de vergadering met een eedaflegging en een officiële foto onder het goedkeurende oog van de Koning en Koningin.
We hopen natuurlijk ook stiekem dat via Kobe en de andere voetballers in de gemeenteraad (de U8 is met 3 leden ook ruim vertegenwoordigd !) ook de belangen van de ploeg waar nodig naar voor gebracht zullen worden.
Felicitaties aan Kobe met zijn benoeming !
Een paar foto's van de gemeenteraad vind je in de bijlagen hieronder.
De heenmatch in Olen hadden we met vrij zware cijfers verloren, dus we waren op onze hoede. Toch was het Olen dat het beste begon en snel op 0-1 kwam. We konden terugkomen tot 1-1, maar dan was Olen niet meer te stoppen: 1-4 bij de rust. In de 2e helft speelden we veel beter mee en werd het 2-4 en 2-5. Dan schoten we wakker en konden terugkomen tot 4-5. Thobias schoot de gelijkmaker op de keeper en op de counter maakte Olen er uiteindelijk toch nog 4-6 van. Onze spelers waren Cyril, Sem, Thobias, Stan, Thys, Nicolas en Joppe. Tot donderdag !
We speelden vandaag tegen AC Olen en Rauw Sport en om de hernieuwde competitiestart te vieren waren er na de wedstrijd frietjes voor iedereen ! Van harte bedankt aan de mama's die de handen uit de mouwen hebben gestoken voor dit leuk initiatief ! Enkele sfeerfoto's...
Voor onze derde wedstrijd van de dag hadden we deze keer Rauw Sport uitgenodigd. Op basis van hun eerdere uitslagen dit seizoen, leek dit een relatief makkelijkere tegenstander te moeten worden. Maar onderschatting is de basis voor een nederlaag, dus we begonnen met verse krachten Kobe, Rune en William en de mannen met de extra longen Mathijs, Thobias, Minthe en Jef toch geconcentreerd aan de match.
Na wat druk die in eerste instantie niet tot echte doelkansen leidde, konden we toch de score openen met een knap schot van Jef. Daarna zakten we even weg in de match en werden we terecht door Rauw onder leiding van hun kleine maar technisch en fysiek sterke kapitein met de neus op de feiten gedrukt: 1-2 zo waar na minder dan 10' spelen.
Daarna konden we met enkele dribbels en goede individuele acties toch opnieuw op voorsprong klimmen. Op een bepaald moment konden we zelfs op een comfortabele 4-2 stand komen, toen Kobe met een magistraal schot de keeper probeerde te verschalken. Helaas ging de bal met een zucht net langs de verkeerde kant van de paal buiten, echt jammer. Zoals het dan wel eens vaker gaat, krijg je het deksel op de neus en voor de rust kon Rauw nog gelijk maken. 3-3 aan de rust, dat was niet helemaal volgens de verwachtingen.
De rust had zoals vaker wel eens goed gedaan en in de eerste 5' van de tweede helft maakten we eindelijk het nodige verschil. Drie doelpunten brachten ons op een 6-3 stand. Daarna kwam het spel weer wat meer in evenwicht en de score liep aan beide kanten nog gelijkmatig op zonder dat we nog ooit echt in de problemen kwamen. We rondden de wedstrijd dan ook af met een 8-6 zege tegen een verdienstelijke en fijne tegenstander, maar normaal moeten we hier vlotter afstand kunnen nemen.
Het leek een eeuwigheid geleden dat we nog eens konden spelen, maar vandaag lag er geen sneeuw meer, het regende niet en de grond bleek ook niet bevroren, dus geen enkele reden konden de Bond-bobo's vinden om ons nog tegen te houden. Integendeel, het leek al een klein beetje op een ontluikende lente, met een aangenaam voorjaarszonnetje zo over het veld.
AC Olen, dat wisten we nog van de heenronde, die heeft in de breedte een sterke kern. In de zomer slaagden we er wel eens in om nipt te winnen met een sterke ploeg, maar dat zou nu toch moeilijk worden. Dat bleek ook van bij de start. We stonden constant onder aanvallende druk en konden niet echt een vuist maken. Blijkbaar zat er ook een zekere vermoeidheid in de ploeg na een weekje Sportrakkeren. AC Olen speelde het ook slim en liet de bal goed van voet tot voet gaan. We probeerden wel de gaten dicht te lopen, maar omdat de automatismen om onze plaats op het veld consequent in te nemen en te houden wat vastgeroest leken na de winteronderbreking, liepen we ons eigenlijk een beetje dood...
De stand klom dus in de loop van de eerste helft gestaag verder tot een 0-5 ruststand. Verder dan een eenzame tegenprik, die net buitenkant paal ging, kwamen we helaas niet in de eerste helft. Tijdens de rust dan een beetje orde in de gelederen proberen te brengen en in de tweede helft liep het opnieuw al wat vlotter. We kwamen beter in het spel voor, we liepen minder verloren meters en half weg in de tweede helft bij een 0-7 stand kon Mathijs met een mooie hattrick in 3 minuten plots de stand terug mooier laten ogen 3-7. Jef zag nog een knappe actie langs rechts afgerond worden met een overlangs schot dat tegen de paal spatte, anders had het misschien nog spannend kunnen worden.
Uiteindelijk eindigden we met een 3-8 nederlaag. Hoopgevend was de verbetering in de tweede helft zodat we volgende week tegen Herenthout opnieuw een goede prestatie van onze jongens mogen verwachten ! De dappere strijders die vandaag weerwerk boden aan AC Olen waren: Rune VB, Cédric, Milan, Michiel, Mathijs, Jef en Minthe.
Gisterenavond was het dan eindelijk zo ver: de befaamde OG Quiz ging door in de kantine. Ik was netjes op tijd vertrokken en stond braaf aan te schuiven aan de inschrijvingen in de logische veronderstelling dat ik wel de eerste zou zijn van ons Dream Team. Groot was de verbazing toen bleek dat de familie Van der Eecken - Torfs al met de pen in aanslag klaar zat aan tafel 5 ! Een unicum dat toch even in de verf gezet moet worden. Kort nadien kwam ook May toe en dus was onze ploeg compleet.
De zaal zat afgeladen vol met in totaal 50 ploegen. Een blik links, voor en achter maakte al snel duidelijk dat we tussen schoon volk zaten: ervaren quiz ploegen alom, die naast veel kennis ook blijkaar de gewoonte hebben om met een koelbox vol met hapjes, koekjes en snoepjes naar de strijd te trekken. Daar hadden wij niet aan gedacht en dat zou later op de avond leiden tot een dodelijk suikerdipje...
Het begon vlot in de eerste vragenronde met een 8/10 en de we lonkten al eens naar de linkerkant op de prijzentafel aan de toog. De flessen Aldi wijn gingen we niet moeten kiezen, net zo min als de zeemvellen en schotelvodden. Een schroevendraaier set, Select voetbal en koffiezet daarentegen...
In de daarop volgende rondes kreeg ons enthousiasme een deukje, want de moelijkheidsgraad van vragen over kunst, wetenschap, varia (yeah right), bloemen en bijtjes, film en noem maar op ging met een ruk omhoog en de juistheid van de antwoorden omgekeerd evenredig dus... Achteraan in de zaal hadden de drie Debutantjes ploegen plaats genomen. Jammer voor ons en de rest van de zaal want het drankverbruik in die hoek was zo hoog dat alle garcons moesten bijspringen om het bier aangesleept te krijen, waardoor Dirk vele meters moest lopen om dan maar zelf tot aan de toog te gaan. Het aloude principe van "als de wijn is in de man, is de wijsheid in de kan" bleek te gelden, want bij de tussenstanden hoorden we telkens al heel snel de U6 noemen...te beginnen bij de 50ste plaats uiteraard
De avond vorderde gestaag en regelmatig wist iemand van ons toch echt wel een slimmigheidje. De dames waren ongelooflijk sterk in de kunst, muziek en film vragen terwijl Dirk en ik toch alles bleken te weten over Leslie Ann Poppe en PIP implantaten, echt een complementair team ! Helaas werden er ook een paar kemels geschoten met een zekere herkenning van de brug in Istanbul die nadien toch in een ander Europees land bleek te liggen en de sluitingsprijs van Putte-Kapellen die na veel twijfelen toch met zekerheid gereden werd tussen Putte en Kapellen....niet dus
Om een lang verhaal kort te maken: we eindigden erg verdienstelijk op een 29ste plaats op 50 deelnemers, uiteraard inclusief een pak professionele quiz ploegen. Met dank aan An, May en Dirk voor de grote inzet !
Om de eindeloze reeks aan afgelaste wedstrijden (intussen al 6) deze winter een beetje op te vangen speelden we vaak in de Sporthal kleine indoorwedstrijdjes. Enkele sfeerbeelden...
De heenwedstrijd in Veerle hadden we met 7-2 verloren, dus we verwachtten een moeilijke wedstrijd. We begonnen zeer sterk aan de wedstrijd en het ging goed heen en weer met kansen aan beide zijden, toch konden we al vlug 2x scoren. Onze doelman vd 1e helft, Cédric, kwam nog een paar keer gepast uit zijn doel om de counters van Veerle af te stoppen, toch werd het nog 2-1. We bleven zeer vlot combineren en zo was het bij de rust 3-1. In de 2e helft kwam Cyril in het doel, ook hij had enkele goede reddingen in huis. Wij waren vandaag duidelijk de betere ploeg en de overwinning kwam nooit in gevaar, eindstand 6-4. Er worden regelmatig al goede pasjes gegeven en de posities blijven goed behouden. Bravo iedereen, goed bezig, Cyril, Cédric, Thobias, Thijs, Mathijs, Rune VB. Tot woensdag iedereen!
Het was al weken aangekondigd in de plaatselijke pers..."The Battle of the Family Geenen/Obbels". We maken er een erezaak van om familie duels te winnen en niet met nipte cijfers natuurlijk. Dus met verse krachten Kobe en Milan, aangevuld met oudstrijders van de 10u wedstrijden Samuel, Thijs Mathijs, Thobias en (natuurlijk) Stan waren we, op zijn zachtst gezegd, redelijk gewapend
Voor de wedstrijd hadden we allemaal nog een stukje verjaardags-voetbaltaart van Thobias (zelf gemaakt door Marijke ! Bedankt !!) gegeten. Vermoedelijk zat er ook een doosje Concap is, van de leverancier 2 km verder want het was meteen raak van bij de aftrap. In de eerste minuut al liet Stan aan iedereen zien dat de overwinning in Vorselaar ging blijven 1-0 ! Zo de toon was gezet.
Het bleef vlot lopen die eerste helft met af en toe pareltjes van doelpunten zoals een afstandsschot in de linker beneden hoek en Stan die de keeper te grazen neemt met een overhoekse trap. Ook Thijs pikte zijn doelpuntje weer mee en in no time stond het bij de rust 8-0. De eigen doelpunten, dat had je al begrepen intussen gingen vlot binnen, maar ook de nul houden was de verdienste van doelman Milan die er enkele keren knap een voet of hand had tussen gestoken !
"Makkie" riep Mathijs tijdens de rust, maar de tweede helft moesten we ook nog geconcentreerd aanpakken ! Samuel mocht na weken smeken en bidden toch zijn grote doelman-droom waar maken en ging in doel ! Stan kent vrienden noch familie op een voetbalveld en ging er meedogenloos tegen aan met het ene counterdoelpunt na de andere magistrale solo. 8 doelpunten zou hij er uiteindelijk intrappen, de ene al mooier dan de andere. De makkelijkste, een pass van op de zijkant die maar binnen te tikken was, daar doen we niet aan mee en die missen we dan ook. Waarom makkelijk als je het ook moeilijk kan.
De tweede helft was vaak mooi om zien met verschillende knappe acties en passes. Een aanval van op de flank door Mathijs, een goeie overzichtsblik en dan de juiste pass naar het centrum, schitterend ! Kobe was in de eerste helft sterk in de balrecuperatie vooraan, maar in de tweede helft demonstreerde hij vooral zijn tactisch vernuft door daar op te duiken voor doel waar de bal ging komen. Dat zijn de grote spitsen in wording ! Zoals het al eens loopt bij een spits, wou de bal er vandaag net niet in voor Kobe, maar hij was wel op de goeie plek en heeft hard gewerkt. Dat kan zeker ook gezegd worden van Milan die in de verdediging en het middenveld heel hard werkte om de bal te veroveren en met een pass naar de zijkant de tegenaanval te lanceren. Een verdedigende middenvelder is van goudwaarde !
Ook Thijs, Thobias en Mathijs maakten heerlijke driehoekjes en maakten elk nog 1 of meerdere goaltjes. De reporter heeft na een doelpunten-festival ochtend last om alles nog te herinneren, maar een knap overhoeks schot van Thobias en een mooie actie met assist van Mathijs, afgewerkt door Thijs bleven toch zeker bij.
Uiteindelijk werd het 17-1, ondanks het feit dat SKS Herentals zeker een goede ploeg had. De doelman was uitstekend en met Stan's neefje en enkele andere spelers hadden we best onze handen vol. Maar tegen ons dreamteam van de dag (Kobe, Milan, Thobias, Mathijs, Stan, Thijs en Samuel) was geen kruit opgewassen. Slechts 1 keer moest gelegenheidskeeper Samuel zich gewonnen geven in de tweede helft zodat ook SKS een verdiend doelpunt kon scoren.
Scoreverloop
1-0 1' Stan 2-0 4' Samuel 3-0 6' Samuel 4-0 11' Samuel 5-0 18' Stan 6-0 20' Stan 7-0 21' Thijs 8-0 22' Thobias
rust
9-0 27' Stan 10-0 29' Thobias 11-0 33' Stan 12-0 35' Stan 13-0 37' Mathijs 14-0 40' Thijs 14-1 41' 15-1 43' Stan 16-1 45' Thobias 17-1 49' Stan
Oef...eindelijk mochten we nog eens voor echt voetballen ! Geen afgelastingen deze week, gelukkig. Met drie wedstrijden op het programma, waarvan toch wel 1 zware tegen Veerle, hadden we de stille ambitie om onze ongeslagen status in 2012 nog een weekje te verlengen.
Helaas kregen we vanochtend bericht dat onze Jef goed ziek was en dus helaas verstek moest laten gaan. Omdat we al niet veel overschot hadden, meteen Stan van achter de ontbijttafel thuis weggeplukt en zo waren we toch nog op volle sterkte. Wiekevorst was een voor ons onbekende ploeg, want pas onlangs toegevoegd in de competitie-kalender. Het was een ploeg met nieuwe spelertjes, dus in principe moest onze routine toch wel de overhand kunnen halen.
Minthe ging zoals gebruikelijk de eerste helft in doel, maar helaas kunnen we daarvan niet veel wapenfeiten vermelden...omdat het vrij rustig was aan die kant van het veld. Maar een uitgeruste doelman is twee veldspelers waard in de tweede helft natuurlijk...dus wacht maar even een paar paragrafen... We begonnen flitsend aan de eerste helft met binnen de minuut de openingstreffer van Samuel. Ik hield mijn boekje en pen al maar klaar om de verhoopte "doelpunten regen" verder te noteren, maar dat viel een beetje tegen. We speelden niet slecht, maar helemaal scherp stonden we nog niet zo vroeg op de dag. Bovendien hadden we bij Wiekevorst ook een erg degelijke doelman staan, die best wel wat knappe kansen wist te pakken. Soms kwamen we ook net een stapje tekort om de laatste bal binnen te trappen. Maar in de problemen kwamen we uiteraard nooit en tegen de rust stond het toch 4-0, na extra goals van Samuel en Stan.
In de tweede helft ging Sem in doel. Sem heeft zich enkele keren flink kunnen uitleven op tegenaanvallen van Wiekevorst dat toch wel af en toe bleef dreigen. Ze kwamen ook al meteen op 4-1 na wat geharrewar in onze verdediging. Geen erg, een minuutje later stond het al weer 5-1. Een vlotte match geeft al eens wat mogelijkheden voor experimenten en dus mocht verdedigende-rots-in-de-branding Michiel volop zijn kans gaan als diepe spits. Dat was een beetje onwennig en af en toe verzeilde hij weer op de libero positie, maar geleidelijk aan ging het steeds beter. Op een uittrap van de doelman was hij er als de kippen bij om de bal te onderscheppen en met een knal op halve hoogte in de rechterhoek was elke keeper kansloos. Zijn eerste echte doelpunt dit seizoen is een feit, dat deed zichtbaar deugd !
Minthe dacht "dat kan ik ook" en terecht... Ook hij kon de bal onderscheppen en ging messcherp door het centrum van de verdediging op doel af...bam onhoudbaar binnen. Ook voor Minthe de eerste seizoensgoal. Het spel vlotte steeds beter en tijdens de tweede helft werden de flanken goed benut door Rune en Stan, Rune zat er verschillende keren goed tussen op links en wist dan Stan of Samuel te bereiken. De Wiekevorstse verdediging werd zo een paar keer helemaal op een hoopje getikt en Minthe had slim gezien dat de goeie plaats die voor doel is en kon nog tweemaal knap afronden na collectief sterke acties ! Drie doelpunten in 1 helft, dat noemt een hattrick. Sterk werk Minthe !
Na een aarzelende start ging de motor dus toch volop aan het draaien en we eindigden met een knappe 11-1 zege. Goed gespeeld van Rune, Sem, Stan, Samuel, Michiel en Minthe.
Scoreverloop
1-0 1' Samuel 2-0 11' Samuel 3-0 18' Samuel 4-0 25' Stan
rust
4-1 26' 5-1 27' Samuel 6-1 30' Michiel 7-1 33' Samuel 8-1 35' Minthe 9-1 36' Samuel 10-1 46' Minthe 11-1 50+1' Minthe