Inhoud blog
  • DE NAIS GAZETTE!
  • SUPPORT LEONARD PELTIER!
  • OPENDEUR-WEEKEND BIJ KRISJE VAN TONGEL IN MERKSPLAS
  • COWBOY EN INDIAAN SPELEN IS POPULAIR IN DUITSLAND.
  • PRESIDENT OBAMA ZAL WAARSCHIJNLIJK NOORD DAKOTA INDIAANS RESERVAAT BEZOEKEN IN JUNI
  • VRIJHEID VOOR LEONARD PELTIER EN ALLE POLITIEKE GEVANGENEN IN DE USA
  • MASTERS OF WAR
  • BRAZILIË :”PACIFICATIE” ONTKETENT TERREUR IN DE SLOPPENWIJKEN MET ALS DOEL DE ANTI-KAPITALISTISCHE SOCIALE BEWEGING MONDDOOD TE MAKEN!
  • JOURNEY THROUGH ROSEBUD (1971) FULL MOVIE
  • JIM PAGE – ANNA MAE PICTOU AQUASH
  • KLEE BENALLY IN FRANKRIJK
  • HIHANSUN WAKPA OYATE KAMP VOOR BESCHERMING TEGEN KEYSTONE TEERZANDEN PIJPLEIDING.
  • DE VOORTDURENDE FRAUDULEUZE VERVOLGING VAN LEONARD PELTIER
  • WWF – STAF VIRUNGA MET DOOD BEDREIGD DOOR BRITS OLIEBEDRIJF
  • VIDEO : BLACK MESA INWONER WERD TOEGANG TOT DE VERGADERING VAN PEABODY COAL AANDEELHOUDERS GEWEIGERD!
  • PSA VIDEO VOOR PELTIER
  • BOYCOTT VERKOOP VAN AIM ARTIKELEN OP EBAY !
  • MOHAWK NATION NEWS: CANADA ‘WREEKT’ VERMOORDE EN VERMISTE AFRIKAANSE MEISJES
  • MOHAWK NATION NEWS: NIEUW! GRATIS ‘GREAT LAW’ VIDEO
  • PEABODY COAL IN DE TOP 10 VAN DE GROOTSTE VERVUILERS VAN DE PLANEET !
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    THE NAIS GAZETTE
    INDIGENOUS RESISTANCE - HUMAN RIGHTS - ECO ACTIVISM - FREEDOM FOR LEONARD PELTIER
    INJUSTICE ANYWHERE IS A THREAT TO JUSTICE EVERYWHERE (Martin Luther King)
    16-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TRANSCANADA’S BULLDOZERS VERNIELEN HERNIEUWBARE BIOBRANDSTOFFEN FARM IN TEXAS

    TRANSCANADA’S BULLDOZERS VERNIELEN HERNIEUWBARE BIOBRANDSTOFFEN FARM IN TEXAS

    Bron: Stop Keystone Tar Sands Blockade.

    Nacodoches, Texas  -Op 13 november begonnen de bulldozers van TransCanada hun vernietigende werk op de eigendom van Michael Bishop.

    Mr.Bishop heeft jarenlang luid geprotesteerd tegen de teerzanden pijplijn en had verschillende processen gevoerd tegen de multi-national corporatie om te voorkomen dat zijn land en klein bedrijf zouden vernield worden.

    Mr.Bishop is een pionier op het gebied van het kweken van hernieuwbare biobrandstoffen voor de toekomst. Nu ploegen de giftige energie bronnen uit het verleden letterlijk zijn zaak en gewassen naar de verdoemenis.

    Een droom werd een nachtmerrie!

    16-11-2012 om 09:28 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    14-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MY LOUISIANA LOVE

    MY LOUISIANA LOVE

    “My Louisiana Love” volgt Monique Verdin ,een jonge  Amerikaans Indiaanse vrouw, die terugkeert naar haar Houma Indiaanse familie in Zuidoost Louisiana .

    Maar al vlug ontdekt zij dat de traditionele manier van leven: vissen, trapping en jagen in deze kwetsbare wetlands bedreigt wordt door de een na de andere , door de mens veroorzaakte milieucrisis.

    Orkaan Katrina en het BP olielek zijn de meest recente tragedies die Monique’s clan dwingt om zich aan te passen aan nieuwe levenswijzen.

    Nadat Monique haar huis, haar vader en haar partner verliest moet ze de betekenis van “thuis” herdefiniëren.

    Bijlagen:

    My Louisiana Love Trailer from">

    My Louisiana Love Trailer from   

    14-11-2012 om 09:54 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    11-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.“DANCING SALMON HOME” WINNAAR !

    “DANCING SALMON HOME” WINNAAR !

    De film: “Dancing Salmons Home” wint de prijs van de beste docu op het American Indian Film Festival, San Francisco

    Bijlagen:
    ">   

    11-11-2012 om 15:26 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TESTAMENT’S NATIVE BLOOD WINNAAR

    TESTAMENT’S NATIVE BLOOD WINT DE PRIJS VOOR DE BESTE MUZIEK VIDEO OP HET AMERICAN INDIAN FILM FESTIVAL!


     


    Bijlagen:
    ">   

    11-11-2012 om 15:13 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.RUSSELL MEANS

    Bron: Russell Means Freedom

    DE PIJL NAAR DE ZON

    Russell Means, een American-Indian activist, stierf op 22 oktober 2012 op 72 jarige leeftijd.

    Toen Russell Means op zekere dag door het Diné (niet ‘Navajo’ ,d.i. een woord van de blanke man) - land in New Mexico reed liet hij de auto plots stoppen. Zij vrouw vroeg zich af waarom?

    Hij was gestopt om naar een herder te kijken die zijn schapen op de heuvel tussen het struikgewas leidde. Niemand had die man gezegd waar hij naartoe moest of wat hij moest doen. Hij leefde met het land. En beter nog, hij was aan het bidden, want dat was Indianen deden wanneer zij luisterden. En het mooiste was, hij was een vrij man.

    In stilte bracht Mr. Means hem een vurige eregroet.

    Zijn eigen soevereiniteitsgevoel brandde in zijn binnenste en ontstak het vuur voor de beweging voor de Indiaanse rechten die hij tientallen jaren geleid heeft .

    Hij was zuiver Oglala – Lakota, geboren in de sacrale ‘Black Hills’ van Zuid Dakota .Hij had het grote, krachtige postuur van een Chief. Zijn harde, donkere ogen leken uit een andere eeuw te staren,  de strijd van weleer te aanschouwen ; zijn knappe gelaat was overdekt met littekens, alhoewel deze minder met rituele zaken te maken hadden dan wel souvenirs waren van café gevechten in Sioux Falls of San Francisco.

    De lange vlechten (nooit afgesneden want haar draagt herinneringen), de kralen, het leder : alles schreeuwde zijn afkomst uit.

    Maar, zoals hij fel zei: “Indiaan zijn betekent niet je verkleden met vederen zoals een vogel en voor een paar uur naar pow –wow’s gaan . Geen Indiaan is authentiek zolang hij niet zo vrij kan zijn zoals zijn voorvaders het geweest zijn”.

    Zelf stond hij daar nog ver af.

    Het gammele Pine Ridge reservaat, zijn geboorteplaats stond nog steeds in de Pentagon papieren geboekstaafd als “Prisoner of War Camp 344”.

    Het BIA (Bureau voor Indiaanse zaken) dat toezicht hield op de krottenwijken was een broeinest van corruptie en incompetentie. Het moderne tribale bestuur bestond slechts uit marionetten en collaborateurs.

    Overal werden de Indianen (nooit “Native Americans”, nog een woord uitgevonden door de kolonisten) beroofd, bijeengedreven en veranderd in onderdrukte, zich zelf verachtende bergmuizen in hun witte scholen. Alle verdragen die de witte man had afgesloten met de Indianen werden verbroken.

    Amerika was “de grootste leugenaar ter  wereld”.

    Hij daagde de leugens uit met grote en kleine middelen. Voor hem geen rijbewijs of visvergunning: het land waarover hij reed, de rivier waarin hij viste hoorden tenslotte aan zijn volk toe. 21 jaar lang heeft hij geen inkomstenbelasting betaald. Hij weigerde een Indiaanse ID kaart te dragen .

    De hele tijd door was hij de charismatisch leidende figuur van de American Indian Movement (AIM) .De beweging had hem op 29 jarige leeftijd een doel gegeven om voor te vechten en hem weggetrokken van een leven als lanterfanter.

    Met het AIM organiseerde hij een opeenvolging van stunts waaronder de bezetting van Alcatraz eiland ; het in beslag nemen vaan een replica Mayflower in Boston Habour op Thanksgiving Dag, 1970 ; een gebed -wake op de top van Mount Rushmore, op het heilige Lakota land; en de bezetting en afstraffing van de BIA in Washington in 1972.

    Al deze stunts waren voorbodes voor de meest gedurfde stunt : de bezetting in 1973 van Wounded Knee op het Pine Ridge reservaat , de plaats waar in 1890 ongeveer 300 Indianen werden afgemaakt door het Amerikaanse leger.

    Koud en hongerig, maar gesterkt door de geesten van de doden heeft Means en 200 dapperen stand gehouden voor 71 dagen, ondanks sneeuwstormen en onder het vuur van machinegeweren.

    Hij heeft getracht de voorwaarden tot overgeven te bepalen; maar natuurlijk heeft de Nixon regering deze herroepen.

    Een pijl naar de zon

    Het meeste van de tijd was hij kwaad, een zo intense kwaadheid die soms bijna niet onder controle te houden was. Geweld hield hem in zijn greep.

    Vijanden, waarschijnlijk BIA agenten trachten hem neer te schieten. Hij was betrokken bij vechtpartijen, heeft in de gevangenis gezeten, huwde en heeft verschillende vrouwen verwaarloosd in de stijl van het stijfkoppige zwervende mannetjesdier.

    Zijn jaren bij het AIM waren chaotisch; hij heeft zes keer ontslag genomen tot de beweging gesplist was.

    Terwijl andere bewegingen van zwarten en vrouwen voorwaarts gingen, bleven de Amerikaanse Indianen achter.

    In 2007 trokken Mr. Means en verschillende anderen zich terug uit de “verenigde staten” om hun Republic of Lakota op te richten die duizenden mijlen in vijf staten beslaat.

    Maar zelfs de Lakota broeders wilden het niet erkennen:hun vrijheid was onder hypotheek bij de blanke man.

    Russell Means betreurde het dat zijn volk geen natuurlijke bondgenoten had: niet de Marxisten, want zij waren rationalisten die mensen tot machines maakten; geen christenen, want hun begrip van God was onverenigbaar; zelfs niet de zwarten want hun ervaringen van onderdrukking waren te verschillend.

    De revolutie die hij wou was met niets te vergelijken. Het was de revolutie van het medicijn wiel, de sacrale hoepel van het leven die altijd eindigt waar het begon; waarin de wereld traag maar uitermate mooi terug draait, naar de vrijheid in de Natuur die de voorvaderen gekend hebben.

    Hijzelf echter trok west -waards , naar Hollywood.

    In “The Last of the Mohicans” en Disney’s “Pocahontas” in de 1990’s speelde hij het type van de vooruitziende chief die hij geweest zou zijn als alles anders was geweest.

    Hij werd het type van de standaard Indiaan, sympathiek genoeg,maar hij moest de blanke man ’s scripts lezen onder de regie van de blanke man. Wanneer zijn trots hem parten speelde verliet hij de set.

    Als Chief Chingachgook in de “Mohicans” staat hij op een bergtop terwijl hij zijn dode zoon toevertrouwd aan de voorvaderen roepende dat hij naar hen toe zal vliegen als een 'pijl naar de zon'. Alle dode krijgers gingen die weg, dus ooit hij ook. Maar hij heeft veelvuldig en luid verkondigd dat hij zal terugkomen als een bliksem die het Witte Huis en alles waar het voor staat tot as zal herleiden.

    http://www.russellmeansfreedom.com/2012/arrow-to-the-sun/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+RussellMeansFreedom+%28Russell+Means+Freedom%29

     

    Bijlagen:
    ">   

    11-11-2012 om 14:45 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    10-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HUGO CHAVEZ TOT OBAMA : STOP.....
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    HUGO CHAVEZ TOT OBAMA : “STOP MET INVASIE VAN LANDEN, RICHT JE OP DE SOCIALE NODEN IN JE EIGEN LAND”.

    Bron: Common Dreams Staff

    De Venezolaanse president Hugo Chavez heeft de herverkozen president Obama erop gewezen dat hij moet stoppen met de invasie van andere landen en moet denken aan zijn eigen land dat lijdt onder economische en sociale problemen.

    “President Obama is herverkozen. Hopelijk gaat hij met zijn regering eens nadenken , in de eerste plaats over zijn eigen land dat vele economische en sociale problemen heeft...Het is een verdeeld land...Het lijdt onder alsmaar toenemende armoede, miserie en een elite, een superelite dat het land en de maatschappij uitbuit, vergiftigd en manipuleert door een media oorlog. En daarom moet hij zich concentreren op zijn eigen land en ophouden met andere landen binnen te vallen en te ontwrichten.” Aldus Chavez

    10-11-2012 om 10:21 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ROMNEY SINGS CONCESSION

    ROMNEY SINGS CONCESSION

    Bron : Organized Rage

    Nadat Mitt Romney President Obama gefeliciteerd had troostte hij zijn supporters met volgende song:

     

    LYRICS:


    You may think I'm overcome with torment and depression


    Symptoms common to the loser of a big election


    But not me, you see


    I've got a secret weapon


    That keeps me happy and gay



     

    I'm still rich


    Filthy rich


    As far as I'm concerned, this election thing


    Went off without a hitch


    'Cause now I'll have the best tax write-offs I could ever get


    While he has nothin' but gettin' blamed


    For the U.S. goin' to H. E. double hockey sticks!


    Oh, life's a bitch


    Wait, except it ain't for me  


    'Cause I'm still rich



     

    I never really wanted that low wage "president" job to taint my career


    Besides, who on Earth could possibly get by on 400,000 dollars a year?


    Now that I'm done pretending to have fun spending time with the plebeians


    My speaking fee will multiply by three - so if you ask me, we won!



     

    This may be the happiest day of my entire life


    I promise you I'm definitely not crying inside



     

    Because I'm still...
Rich


    Filthy rich


    Trust me, my strategy worked perfectly


    Didn't have one single glitch


    Shucks, I can go overseas and invest in whatever I darn well please


    While Obama triple-double checks his pension 


    To make sure it isn't overly Chinese!


    Life's a flippin' bitch!


    Wait, except it ain't for me cuz I'm still 


    Horse-ridin' company-acquirin'


    Income-hidin' employee-firin'


    Luxury-yacht-buyin'
Rich!

     

    Bijlagen:
    ">   

    10-11-2012 om 09:49 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    09-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MARCH TEGEN DE BANKSTERS* IN L.A

     MARCH TEGEN DE BANKSTERS* IN L.A

    Bron: AIM California

    De American Indian Movement van Southern California (AIM-SOCAL) had op zaterdag 3 november ll. opgeroepen voor een actiedag tegen de Wells Fargo Bank. Dit om aandacht te vestigen op de onwettige uitzetting van de terminaal zieke Apache vrouw Niko Black.

    De actiedag begon om 9 uur ‘s morgens met een protest voor het Wells Fargo Bank filiaal in Irvine waar AIM-SoCal , samen met gelijkgestemde organisaties en supporters recht eisten voor Black zodat zij in haar huis kon blijven. Ook in andere steden kwamen organisaties buiten tegen de praktijken van Wells Fargo.

    De feiten

    Op 10 oktober braken agenten van de Orange County’s Sheriff’s Department met geweld het huis van Niko Black binnen. Hierbij negeerden zij het bevel van de federale rechtbank die dergelijke acties verboden had.

    Het bevel van de rechtbank geschreven door rechter Theodore C.Albert gaf Black ,die lijdt aan terminale borstkanker, toelating om in haar huis te blijven wonen.

    Ondanks het bevel gaf de advocaat van Wells Fargo de agenten de opdracht om het bevel te negeren en Black met geweld uit haar huis te zetten.

    De agenten hebben meer dan “enthousiast “hun taak uitgevoerd.

    Getuigen verklaren dat de agenten zich te buiten gingen aan ongepaste seksuele opmerkingen voordat ze een vuurwapen tegen het hoofd van de kleine, zwakke vrouw drukten; zij braken vensters en vernielden de bewakingscamera.

    Daarna hielden ze haar buitenhuis vast en weigerden haar verzoek om haar medicijnen en andere noodzakelijke voorwerpen uit het huis te halen . Black’s toestand ging zienderogen achteruit en ze moest naar het ziekenhuis gevoerd worden.

    Black’s verhaal is enkel het meest recente van de schandelijke en onmenselijke praktijken die Wells Fargo op de arme en werkende klasse uitoefent .


    * ‘Bankster’ is een mengvorm van de woorden: Bankier en gangster.

    Bijlagen:
    ">   

    09-11-2012 om 11:54 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.SOLIDARITEIT ..TOEN EN NU...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    SOLIDARITEIT TOEN EN NU.....

    Toen wij nu bijna 40 jaar geleden op straat kwamen voor de vrijheid van Nelson Mandela en actie voerden tegen de apartheid in Zuid Afrika werd ons meermaals de vraag gesteld: “waarom doe je dat? Jij bent toch geen Zuid Afrikaan”.

    Toen wij voor Angela Davis op straat kwamen vroeg men: “waarom jij, jij bent toch niet zwart?”

    Toen onze actie -groep samen met de dokwerkers actie voerden tegen uitbuiting en onveilige werkvoorwaarden vroeg men; “waarom jij, jij bent toch geen dokwerker?”

    Wanneer wij nu actie voeren voor de vrijheid van Leonard Peltier en tegen de grove schendingen van de rechten van de Amerikaanse Indianen vraagt men: “waarom doe je dat? Jij bent toch geen Indiaan?”

    Nu, net zoals toen verwijzen wij dan naar de woorden van dominee Martin Niemöller ,die hij omstreeks 1937 neerschreef:

     Toen de nazi's de communisten arresteerden heb ik gezwegen;


    ik was immers geen communist.


    Toen ze de sociaaldemocraten gevangenzetten heb ik gezwegen;


    ik was immers geen sociaaldemocraat.
  

    Toen ze de syndicalisten kwamen halen heb ik gezwegen;


    ik was immers geen syndicalist.


    Toen ze de Joden opsloten heb ik gezwegen;


    ik was immers geen Jood.


    Toen ze de katholieken arresteerden heb ik gezwegen;


    ik was immers geen katholiek.


    Toen ze mij kwamen halen
...

    ...was er niemand meer die nog kon protesteren.

    09-11-2012 om 10:00 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    07-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.REDD ONTMASKERD !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    REDD ONTMASKERD ! -DE VALSE KLIMAAT OPLOSSING !

    Bron: The Mending News

    Tom Goldtooth, Indigenous Environmental Network IEN laat het ware verhaal horen van REDD’s, misleidende oplossing voor het klimaat zoals voorgesteld door de verenigde naties.

    Het klinkt goed op papier “ vermindering van de uitstoot van ontbossing en bos degradatie in ontwikkelingslanden” maar de waarheid is dat REDD de globale kolonisatie van Moeder Aarde versterkt .

    Bijlagen:
    ">   

    07-11-2012 om 11:05 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    06-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ROCKGROEP “NO DOUBT TREKT AANSTOOTGEVENDE VIDEO TERUG
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    ROCKGROEP “NO DOUBT TREKT AANSTOOTGEVENDE VIDEO TERUG 

    Censored news

    Alsof het recente Gap’s “Manifest Destiny”-T-shirt, De Navajo panty’s van Urban Outfitters en de hipster fetisj van het dragen van Indiaanse hoofdtooien nog niet genoeg was is er nu de video van het lied “Looking Hot” van de Californische ska-rockgroup “No Doubt”.

    De video zat boordevol met zowat alle denkbare stereotypen over Indianen. De groep heeft na het felle protest de video van het internet verwijderd.

    “No Doubt”’s verontschuldiging is maar zwakjes. Zij zeggen dat het “nooit hun bedoeling is geweest om de Native Amerikanen , hun cultuur en geschiedenis te beledigen, te kwetsen of te bagatelliseren”.

    Maar laat ons wel zijn!

    No Doubt is een commerciële rockgroep die hun nieuwe single promoot en waarvan het de bedoeling was om te profiteren van een concept waartegen zij duidelijk geen bezwaar gemaakt hebben tijdens het lange productie proces.

    Deze trend van culturele diefstal en het botweg negeren van inheemse culturen is geen ‘misverstand’.

    De strijd tegen racistische stereotypen van de Indianen is reeds jaren bezig - van het protest tegen Cleveland’s Mascot “Chief Wahoo” tot de Washington Redskins- onze strijd is nog niet over.

    No Doubt, wanneer je ons echt respecteert en wil eren, steun ons dan in onze strijd om ons land en onze cultuur te beschermen.

    Klee Benally

    06-11-2012 om 11:50 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    05-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HELP LEONARD PELTIER DE KINDEREN VAN PINE RIDGE TE HELPEN!

    HELP LEONARD PELTIER DE KINDEREN VAN PINE RIDGE TE HELPEN!

    BERICHT VAN LPDOC:

    Paul Waha Shields, zoon van Leonard Peltier staat klaar om Leonard Peltier te helpen de kinderen van Pine Ridge te helpen.

    Geld dat naar Paul Shields gezonden wordt zal gebruikt worden voor brandstof.

    PAUL WAHA SHIELDS

    P.0.BOX 159
    PINE RIDGE, SD 57770

    05-11-2012 om 12:40 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HEKSENJACHT OP MEXICAANSE VROUWENRECHTENACTIVISTES
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    HEKSENJACHT OP MEXICAANSE VROUWENRECHTENACTIVISTES

    Door: Gladis Torres Ruiz, IPS -De wereld Morgen

    In Mexico zijn vrouwenrechten activisten steeds vaker het slachtoffer van beledigingen, bedreigingen, censuur en zelfs moord.

    Vrouwelijke academici en activisten spreken van een heksenjacht.

    LEES HET VOLLEDIGE ARTIKEL : http://www.dewereldmorgen.be/artikels/2012/11/03/heksenjacht-op-mexicaanse-vrouwenrechtenactivistes

    05-11-2012 om 09:56 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    04-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WITHOUT RESERVATIONS

    WITHOUT RESERVATIONS

    Ricardo Cate is van de Santo Domingo Pueblo. Voorheen onderwees hij sociale studies in the Pueblo en nu maakt hij comic strips die dagelijks gepubliceerd worden in de Santa Fe New Mexican krant.

    Zijn cartoons zijn nu gebundeld in de comic strip : “Without Reservations” en verkrijgbaar bij Amazon.

    Bijlagen:
    ">   

    04-11-2012 om 12:14 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.NY CITY MARATHON: TELEURSTELLING VOOR LAKOTA LOPERS

    NY CITY MARATHON: TELEURSTELLING VOOR LAKOTA LOPERS

    Bron: Ass.Press

    Vijf Lakota lopers waren in de overtuiging dat de New York City Marathon op zondag zou doorgaan. Maar toen zij vrijdagavond na een korte training van 2 mijl terug in het hotel kwamen vernamen ze het nieuws dat de Marathon door burgemeester Michael Bloomberg werd afgelast.

    Jeff Turnning Heart,jr.,Amanda Carlow, Nupa White Plume, Alex Wilson en Kelsley Good Lance waren van plan om de 26.2 -mijl race uit te lopen om fondsen te verzamelen voor een lokaal toevluchtsoord voor jongeren.

    Zij willen ook een positief rolmodel zijn voor kinderen in het Pine Ridge reservaat dat overloopt met verhalen over zelfmoord, alcoholisme en geweldpleging.

    De groep bleef de hele avond in het hotel wachten op het nieuws of de marathon zou uitgesteld of volledig afgelast worden.

    “Ik begrijp volkomen hoe de New Yorkers zich moeten voelen en de nood aan hulpdiensten,maar die nood is er altijd en dat is de reden van ons bestaan”, zei Jeri Baker, executief directeur van ONE SPIRIT, een Native Amerikaanse organisatie die gesticht werd om de noden van de Indianen in het reservaat te helpen verlichten.

    De groep had gehoopt om met de marathon fondsen te kunnen inzamelen voor de bouw van een jeugdcentrum in het reservaat.

    De motivatie van Alex Wilson om te lopen had een meer persoonlijke kant. Hij trainde voor de marathon, en kleinere marathons dichter bij huis, om mee te helpen aan de bouw van een veilige plaats waar zijn dochtertjes later ,wanneer ze ouder zullen zijn, hun toevlucht kunnen zoeken. Iets wat zijn oudere stiefzuster nooit gehad heeft. Zij pleegde zelfmoord in 1998 en Wilson heeft als 11-jarige knaap het lichaam gevonden .

    Om het vreselijke beeld te verdringen is hij toen beginnen lopen. Toen de mensen op het reservaat hem vroegen waarom hij zo hard liep over de beslijkte wegen in het reservaat, soms wel 19 mijl aan een stuk, had hij slechts één antwoord: “Ik loop voor jullie”.

    De vijf Lakota loop-partners hadden reeds verschillende wedstrijden gelopen voor zij aan de training voor de marathon begonnen.

    Carlow is een 31 jarige consulente aan een school in het reservaat en zei dat ze aan haar studenten en andere jongeren wilde tonen dat een gezonde leefstijl, zonder alcohol of drugs, hen kan toelaten om meer van wereld te zien.

    Turning Heart Jr. zei dat hij hoopte een voorbeeld te worden zoals Lakota Runner Billy Mills die in 1964 Olympisch goud heeft gewonnen, het voor hem is geweest . Mills was opgegroeid in het Pine Ridge Reservaat en wordt zeer gerespecteerd door vele Lakota tribale leden.

    WEBSITE ‘ONE SPIRIT’  http://www.nativeprogress.org/

    VOOR MEER INLICHTINGEN OVER ONE SPIRIT CONTACTEER :

    KEYA, BELGIË thebisontrail@telenet.be

    04-11-2012 om 11:46 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    01-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.VAN ALLERHEILIGEN ,HALLOWEEN EN BEGRAAFRITUELEN ...

     VAN ALLERHEILIGEN ,HALLOWEEN EN BEGRAAFRITUELEN ...

    Op Allerheiligen herdenken wij onze geliefde doden; wij bezoeken hun graven , leggen er bloemetjes op en sommigen onder ons prevelen ‘gebedekens’ die ons aangeleerd werden door de Heilige Kerk.

    Halloween is natuurlijk pure commercie, hier kunnen wij naar hartenlust alles los laten en andere mensen de duivel aandoen.(om te lachen natuurlijk, kassa, kassa!).

    Dit is voor ons een geschikte dag om eens te gaan kijken hoe de Indianen het leven na de dood bekijken. De meeste Indianen geloven dat de zielen van de doden overgaan naar de geestenwereld en deel uitmaken van de spirituele krachten die invloed hebben op ieder aspect van ons leven. Vele stammen geloven in twee zielen : een dat sterft met het lichaam en een dat nog een tijdje kan ronddwalen om dan uiteindelijk ook te sterven.

    Begraaf rituelen verschillen enorm van stam tot stam.

    De stammen van de Arctic lieten hun doden simpelweg op de bevroren grond achter als voedsel voor de wilde dieren waarvan zij geloofden dat deze ook bezielde wezens waren (Animisme).

    De oeroude Hopewell gemeenschappen van de Upper Midwest daarentegen plaatsten hun doden in rijkelijk uitgeruste graven (mounds).

    De stammen van het zuidoosten hielden een ‘tweede’ beenderen- begrafenis. Zij groeven de lichamen op, reinigden de beenderen en hielden een tweede begrafenis.

    Voor de Iroquois uit het noordoosten de Five Nations Confederation stichtten in de 17e eeuw, bewaarden zij de skeletten van de afgestorvenen voor een massa begrafenis waarbij pelsen en ornamenten werden gebruikt die de geesten in het leven na de dood nodig zouden kunnen hebben.

    De stammen van de noordwest kust staken hun doden in kisten of kano’s boven op palen.

    Meer naar het zuiden cremeerden de stammen uit California hun doden. In het bergachtige gebied in het westen plaatsten zij hun doden in grotten of bergspleten.

    De nomadische stammen op de grote vlakten begroeven hun doden wanneer de grond zacht was of legden hen op platformen van bomen of zelfgemaakte stellingen.

    De midden en zuid Atlantische stammen balsemden en mummificeerden hun doden. Maar tijdens een pokken epidemie of andere ziekten die vele stamleden troffen begroeven de overlevenden de lichamen in een massagraf of wierpen hen in de rivier.

    Indiaanse rituelen zijn gericht op het helpen van de overlevenden in hun leven na de dood. Sommige stammen lieten voedsel en bezittingen van de overlevende achter in of nabij de begraafplaats. Anderen, zoals de Nez Perce in het noordwesten, offerden echtgenoten,slaven en een favoriete paard van een dode krijger.

    Bij vele stammen sneden de rouwenden , vooral de weduwen, hun haar af. Sommige Amerikaanse Indianen wierpen hun versieringen af en maakten hun gezicht zwart om de dode te eren. Anderen kerfden in hun armen en benen om hun verdriet uit te drukken.

    Stammen uit California jammerden en huilden en hielden lange begrafenis ceremoniën. Een of twee jaar later werd een herdenking - rouwritueel gehouden.

    Hopi’s uit het zuidwesten jammerden en huilden op de dag van de dood en weenden een jaar later.

    Sommige stammen uit het zuidwesten, vooral de Apache en Navajo vreesden de geesten van de afgestorvenen waarvan zij dachten dat die aanstoot namen aan de levenden. De nomadische Apaches begroeven snel de dode lichamen en verbranden het huis en de bezittingen van de overlevende. De rouwende familieleden zuiverden zich ritueel en verhuisden naar een nieuwe plaats teneinde te ontsnappen aan de geest van hun overleden familielid.

    De Navajo begroeven hun doden ook vlug en zonder veel ceremonie. De stamleden die in aanraking gekomen waren met het dode lichaam moesten een lang zuiverend ritueel ondergaan.

    01-11-2012 om 14:44 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.192 DODE WOLVEN !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    192 DODE WOLVEN !

    Bron :Howling for Justice

    IDAHO – 74

    MONTANA - 32

    WYOMING – 37

    WISCONSIN – 38

    UPDATE OCTOBER 30 – 11

    BESCHERM DE WOLVEN VAN AMERIKA : TEKEN DE PETITIE

    http://signon.org/sign/protect-americas-wolves

    Bijlagen:
    ">   

    01-11-2012 om 10:29 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HEILIGE KATERI TEKAKWITHA IS EEN CONCEPT VAN DE JEZUÏETEN.

     HEILIGE KATERI TEKAKWITHA IS EEN CONCEPT VAN DE JEZUÏETEN.

    Op 21 october ll. zei paus Benedict XVI in het Engels en in het Frans dat het zo bijzonder was dat iemand uit die cultuur gekozen had om zich volledig toe te wijden aan het katholieke geloof! Het verhaal van Kateri zoals het in verschillende kerkelijke schriften opgetekend staat beschrijft hoe de maagd haar geloof bewaarde ondanks kwellingen, uitsluiting en vervolging door haar eigen stam waardoor zij naar Canada moest vluchten.

    Chaz Kader, Mohawk journalist die in het katholieke geloof werd opgevoed maar teruggekeerd is naar zijn traditionele geloof zegt hierover: “ Ik ga helemaal niet akkoord met de beschrijving van de “andere Mohawks” zoals ze in het Jezuïeten verhaal voorgesteld worden. Het contrast tussen de ‘goede ‘Mohawks en de ‘slechte’ Mohawks zijn beledigend voor ons volk. Traditionele Mohawks hebben gevochten om hun spirituele tradities en oude taal levend te kunnen houden ondanks de druk van niet- Indianen die ons een Europese cultuur en geloof wilden opdringen. Deze traditionalisten hebben taal -scholen opgericht en volgen een op de clan gebaseerde overheid los van de verkozen tribale overheid dat erkend werd door de US, Canada en de staat New York. Voor buitenstaanders worden zij geassocieerd met het beeld van de “slechte Mohawks” die goederen smokkelen over de grens en en weigeren belastingen te innen op de verkoop van sigaretten. De “goede" Mohawks zijn diegenen die naar Rome gingen om Kateri te aanbidden.”

    Orenda Boucher, een Mohawk humanist, professor aan het Kiana Instituut, (een Native Amerikaans college nabij Montreal) zei dat de hele heiligmakerij gemengde gevoelens oproept en de vraag over in hoever Kateri nu de Mohawks vertegenwoordigd of in de rest van de wereld belangrijk is blijft onbeantwoord.

    “ Vele van mijn vrienden zijn traditionalisten en zij zien Kateri onlosmakelijk verbonden met de geschiedenis van de kolonisatie die de Kahnawake diep getroffen heeft, en met de gruweldaden van de kerk”.

    Hij voegde er nog aan toe dat het belangrijk is dat mensen echt wel rekening moeten houden met het feit dat Kateri’s verhaal geschreven werd door Jezuïeten die zich volledig richtten op wat zij “christelijke waarden” achtten. (Bv. maagdelijkheid werd door de Mohawks niet als een hogere waarde beschouwt. Kinderen waren nodig voor het voortbestaan van de stam ) .

    George-Kanentiio zei dat traditionele Iroquios weten dat Kateri’s leven zal gebruikt worden om Native Amerikanen hun voorvaderlijke waarden op te doen geven voor het katholieke dogma.

    “Maar het zal nooit de grondslag van onze aboriginal spiritualiteit kunnen verdringen, noch zal Kateri’s gedrag als model kunnen staan voor de vrouwen.” Waarmee hij verwees naar Kateri’s zelf- verminking door zweepslagen,doornen en hete kolen.

    “ Vrouwen in het bijzonder moeten niet in onderwerping knielen in voor mannen noch voor goden maar moeten kunnen dansen en zingen in pure vreugde. Wij kunnen nooit eender welk instituut aanvaarden die vrouwen onderdrukt “

    01-11-2012 om 09:16 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    31-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.‘FRANKENSTORMS’ OP KOMST....

     ‘FRANKENSTORMS’ OP KOMST....

    KLIMAATVERANDERING VOEDT SUPERSTORM 'TRIPLE WHAMMY'- OPWARMING VAN DE AARDE DOET ZEESPIEGEL STIJGEN, VERANDERT DE STRAALSTROOM EN MAAKT STORMEN STERKER.

    Door: het Centrum voor Biologische diversiteit.

    http://www.biologicaldiversity.org/news/press_releases/2012/climate-change-10-30-2012.html

    Terwijl Amerika zucht onder de gevolgen van de orkaan Sandy, dringen wetenschappers aan bij het Environmental Protection Agency (EPA) om gebruik te maken van de Clean Air Act om spoed -acties te ondernemen tegen de klimaatverandering.

    De opwarming van de aarde creëert een “superstorm triple whammy” die stormen kunnen veranderen in een nachtmerrie van dodelijke  en allesverwoestende stormwinden.

    “De verschrikkelijke waarheid is dat Amerika een toekomst vol ‘Frankenstorms ‘tegemoet gaat”, zegt Shaye Wolf Ph.D., wetenschaps directeur van het centrum: “klimaatveranderingen doen de zeespiegel stijgen en stormen aangroeien. De bedreiging van dodelijke winden en verpletterende stormen zal met de jaren groeien tenzij wij er dringend iets gaan tegen doen.”

    Snel en ernstig optreden tegen het broeikasgas is nu nodig om het risico op extreem weer te verminderen.

    De Clean Air Act is het belangrijkste middel om het broeikasgas vervuiling aan banden te leggen, en meer dan drie dozijn steden in de US hebben zich aangesloten bij de Clean Air Cities campagne die aandringen bij de EPA om de Clean Air Act te gebruiken om de C02 in onze atmosfeer terug te brengen tot 350 delen per miljoen, het niveau dat door de wetenschappers vooropgesteld wordt om een catastrofale klimaatverandering te vermijden.


    Nota van NAIS: Opvallend detail: New York geteisterd door de orkaan Sandy! Kranten staan er vol van; TV en Radio nieuws brengen verslag uit over hoe de blanke midden klasse “getroffen” werd.

    Maar wat over Cuba, Jamaica en de plaatsen waar de armsten der armen hun schamele bezittingen zagen vernield worden en waar wanhoop en diepe ellende troef is?!?

    31-10-2012 om 12:10 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.VEEL GUATEMALTEKEN MERKEN NIETS VAN ANTI-HONGERPLAN
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    VEEL GUATEMALTEKEN MERKEN NIETS VAN ANTI-HONGERPLAN

    Door: Danilo Valladares,IPS

    Bron: De Wereld Morgen.be

    Guatemala –Stad – In februari kondigde de Guatemalteekse president Otto Pérez Molina zijn anti- hongerplan aan. Maar voor honderdduizenden van zijn landgenoten die in grote voedselonzekerheid leven is er nog niets veranderd.

    LEES HET ARTIKEL : http://www.dewereldmorgen.be/artikels/2012/10/30/veel-guatemalteken-merken-niets-van-antihongerplan

    31-10-2012 om 10:21 geschreven door Unciya  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 22/09-28/09 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 10/03-16/03 2014
  • 03/03-09/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Foto


    FREE PELTIER- WHEN INJUSTICE BECOMES LAW,PROTEST BECOMES DUTY - NO JUSTICE ON STOLEN LANDS
    Categorieën


    agenda

    Belangrijke data in mijn agenda




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs