
HET VERHAAL: ------------------------ De excentrieke wapenmagnaat McCullen (Christopher Eccleston) heeft onder het waakzame oog van de NAVO een extreem krachtig wapen ontwikkeld. Duke (Channing Tatum) en Ripcord (Marlon Wayans), twee topsoldaten van het Amerikaanse leger, hebben de opdracht gekregen om het nieuwe wapen te vervoeren. Uiteraard loopt er onderweg iets mis en wordt het konvooi aangevallen door enkele mysterieuze figuren. Dit blijken supersoldaten te zijn van de boosaardige organisatie Cobra, die het gemunt hebben op het wapen van McCullen. Duke en Ripcord krijgen al snel hulp van G.I. Joe, een geheime speciale organisatie onder leiding van generaal Hawk (Dennis Quaid) die instaat voor alle militaire klusjes waar al de rest faalt. Samen met kleurrijke personages zoals Snake Eyes (Ray Park), Scarlett (Rachel Nichols) en Heavy Duty, nemen Duke en Ripcord het op tegen de ultieme booswichten van Cobra
BESPREKING: ---------------------- Regisseur Stephen Sommers heeft duidelijk een affectie voor inferieure CGI en neemt het verder niet zo nauw met verhaal. Daarvoor moet je dan ook niet naar de film gaan kijken. Het scenario is overduidelijk enkel een excuus om ons van punt A naar B te brengen, gekruid met allerhande peperdure actiescènes. De film is voorspelbaar en de dialogen zijn eveneens vaak op het randje van onnozel.
Er is veel aan G.I Joe: The Rise of the Cobra dat normaal niet zou werken, maar Sommer komt er mee weg. Hij lijkt zich eindelijk opnieuw te herinneren wat entertainment is, en injecteert zijn G.I. Joe met een stevige dosis B-film fun genre Deep Rising. Het is allemaal pure nonsens, maar dankzij een collectief van uitstekende acteurs lijkt het vaak aannemelijk. Bovendien zijn de actiescènes vaak verbluffend en spectaculair en worden ze tot leven geroepen dankzij enkele prima speciale effecten.
G.I. Joe: The Rise of the Cobra is helaas niet altijd even correct in de hele mythologie van de originele reeks. Sommige personages zijn bijvoorbeeld wat veranderd om het allemaal wat meer volwassen te maken. Terecht. De film dendert tegen absolute sneltreinvaart voorbij en neemt enkel hier en daar de tijd om even op adem te komen. We hebben ons dan ook geen moment verveeld en hoewel er artistiek behoorlijk wat op te merken valt, hebben we de film met een brede grijns zitten bekijken. Heel even voelden we ons weer die jonge knaap van weleer.
Regisseur: Stephen Sommers Acteurs: Channing Tatum, Sienna Miller, Marlon Wayans, Dennis Quaid, Rachel Nichols,
|