Wenen aan de vooravond van WO I. Geïntrigeerd door de uitdaging van een onmogelijke zaak, neemt de gemotiveerde Dr. Carl Jung de onstabiele, maar bevallige Sabina Spielrein onder zijn hoede als patiënt. Gewapend met de methode van zijn leermeester, de gerenommeerde Sigmund Freud gaat Jung aan de slag, maar als snel vallen beide mannen ten prooi aan Sabina's bekoring en raken ze verstrikt in een web van intriges.
Regisseur Vincenzo Natali, vooral bekend van de cultfilm Cube en de in 2009 verschenen scifi-horror Splice, heeft een nieuw project in de steigers staan. Hij zal Haunter gaan regisseren, een zogenaamde "omgekeerde spookfilm".
Haunter, geschreven door Brian King (Night Train), vertelt een spookhuisverhaal door de ogen van plaaggeest Lisa, die in een huis gevangen zit sinds zij en haar familie in 1986 het slachtoffer werden van noodlottige omstandigheden. Wanneer een nieuw meisje, Olivia, in het huis komt wonen, besluit Lisa haar op stang te jagen om te vermijden dat ze hetzelfde lot ondergaat.
De opnames van Haunter zouden van start gaan in maart. De komende weken zullen wellicht duidelijkheid brengen over de cast van de film.
Entertainment Weekly komt met het nieuws dat de voormalige 24-actrice Nazneen Contractor gecast is voor J.J. Abrams' aankomende (voorlopig nog titelloze) Star Trek sequel. Ze zal de rol opnemen van de vrouw van Noel Clarkes personage.
Contractor sluit zich aan bij o.a. John Cho, Simon Pegg, Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Anton Yelchin, Alice Eve, Peter Weller en Benedict Cumberbatch. Het scenario voor de sequel komt van Roberto Orci, Alex Kurtzman en Damon Lindelof.
De opnames van de film zouden binnenkort van start gaan. De Amerikaanse bioscooprelease staat gepland voor 17 mei 2013. Abrams' eerste Star Trek uit 2009 bracht wereldwijd $385.7 miljoen in het laatje.
Miami Vice was een Amerikaanse politieserie uit de jaren 80 van de 20e eeuw. Don Johnson speelt de rol van politieagent James "Sonny" Crockett. Onder de naam Sonny Burnett bestrijdt hij criminelen door zich voor te doen als een drugrunner met zijn supersnelle Wellcraft Scarab-speedboot. Samen met zijn partner Ricardo "Rico" Tubbs (Philip Michael Thomas) schiet hij zich vaak een weg door de drukke straten van Miami waarbij geregeld achtervolgingen te zien zijn. Dit vaak met de Ferrari 365 GTS/4 (replica) (of Testarossa in latere afleveringen) die Crockett "bezit" in zijn undercoverrol als drugskoerier.
Stijlbepalend voor de serie zijn de scènes die gefilmd werden volgens de wetten van de videoclip, de Art Deco-decors (er werden veel opnamen gemaakt in het Art Deco-district van Miami) en de synthesizermuziek van Jan Hammer. Regelmatig spelen bekende artiesten, waaronder Phil Collins, Frank Zappa en Glenn Frey, mee in gastrollen. Jeroen Krabbé speelde in 1987 in aflevering "Heroes of the Revolution" mee als Klaus Herzog. De Nederlander Ate de Jong regisseert in 1987 de aflevering "Missing Hours".
Michael Mann was van 1984 tot en met 1989 uitvoerend producent van de serie.
CAST Don Johnson Olivia Brown Saundra Santiago Philip Michael Thomas Michael Talbott Edward James Olmos
De jaarlijkse preview van USA Today heeft weer aardig wat nieuwe foto's opgeleverd van aankomende blockbusters. Hieronder zie je stills uit Prometheus, Men in Black 3, The Hobbit: An Unexpected Journey, Abraham Lincoln: Vampire Hunter, Brave, The Hobbit, The Amazing Spider-Man, Snow White And The Huntsman, Chronicle en The Hunger Games.
The Hunger Games (3D, avontuur) trailer - 29 maart (ook via Lionsgate)
Chronicle (actie) trailer - 12 april (via ShockTillYouDrop.com)
Men in Black 3 (3D, sci-fi, actie) trailer - 24 mei
Prometheus (3D, sci-fi, horror, actie) trailer - 31 mei
Snow White And The Huntsman (3D, actie, avontuur) trailer - 7 juni
The Amazing Spider-Man (3D, actie) trailer - 4 juli
Brave (3D, NL + OV, animatie) trailer - 2 augustus
Abraham Lincoln: Vampire Hunter (3D, horror, thriller) - 9 augustus
The Hobbit: An Unexpected Journey (3D, avontuur) trailer - 13 december
Martin Scorseses Hugo (3D) beste film van 2011! De avontuurlijke familiefilm van Martin Scorsese draait alweer even in de cinemas en wordt vol lof in binnen- en buitenland ontvangen. De film is zelfs door de in de filmindustrie invloedrijke National Board of Review uitgeroepen tot 'Beste film van 2011'! Eerder deze maand lieten we je al weten dat Hugo genomineerd is voor maar liefst drie Golden Globes; Beste film, Beste regisseur en Beste soundtrack. Bekijk nu het 5 minuten durende interview met de vrouwelijke hoofdrolspeelster Chloe Moretz (o.a. Kick Ass) en de altijd sympathieke Ben Kingsley (Schindlers List, Shutter Island). Zij vertellen ons meer over de samenwerking met grootheid Scorsese en hun gedachten over de wonderlijke wereld van Hugo!
De eerste trailer voor de 84ste editie van de Academy Awards staat online. In het promofilmpje passeren een reeks Hollywoodsterren de revue waaronder Josh Duhamel (mét snor!) en zijn voormalige 'Transformers'-tegenspeelster Megan Fox.
Duhamel en Fox zijn op zoek naar de host van de avond, Billy Crystal. De twee slagen er met de hulp van onder andere Robin Williams uiteindelijk in om de man op te sporen.
"We wilden het dit jaar een beetje anders aanpakken in plaats van een traditioneel filmpje", aldus Christina Kounelias, Chief Marketing van de Academy of Motion Picture Arts and Sciences. "De trailer toont hoe opgewonden iedereen is om Billy opnieuw in het team te hebben."
Het is de negende keer dat Crystal de presentatie van de Oscars voor zijn rekening mag nemen. De Oscarnominaties worden op 24 januari bekend gemaakt. De awardshow vindt op 26 januari plaats in Los Angeles.
Ook dit jaar zullen we drie reporters ter plaatse hebben die de Academy Awards voor u vanop de eerste rij zullen volgen.
FILM 'F.C. DE KAMPIOENEN': EERST NOG EEN DAGSCHOTEL
Film 'F.C. De Kampioenen': eerst nog een dagschotel
Komt er dan toch een film van 'F.C. De Kampioenen'? Onze collega's van de krant Het Laatste Nieuws meldden vanochtend dat de vrt de rechten vrijgeeft, de acteurs het scenario hebben goedgekeurd en de filmopnames rond de zomer starten. Alleen moeten de acteurs nog een contract tekenen. Bij een dagschotel, dat spreekt.
Vast staat dat er een productiehuis is dat de film zal draaien (Skyline Entertainment), dat de synopsis is goedgekeurd en dat er nu dialogen worden uitgeschreven. De première is voorlopig in februari 2013 gepland.
Hec Leemans Dat de film er alsnog komt, na gefaalde aanzetten in 2008 en 2009, is volgend Het Laatste Nieuws de verdienste van Hec Leemans, die sinds 1997 de strips van 'F.C. De Kampioenen' tekent. Hij kwam begin vorig jaar op de proppen met een verhaallijn waarin de VRT, de acteurs en productiehuis Skyline Entertainment (SE) zich konden vinden. SE maakte onder meer 'Aspe' en 'De Rodenburgs' voor vtm.
Bij Q-music probeerden ze de hele ochtend één van de acteurs te bereiken voor enig commentaar bij het nieuws.
Nog geen groen licht Dat bleek niet zo makkelijk: niemand wilde reageren omdat er nog niet echt groen licht is gegeven. Enkel Marijn Devalck (Baltahazar Boma, nvdr) wilde een woordje uitleg kwijt.
"Ik ben niet bij dit project betrokken geweest, maar had op zijn minst toch al een telefoontje of mailtje van Jean Philip De Tender verwacht", aldus Marijn. De Tender is de netmanager van Eén en dus betrokken partij bij een eventueel filmproject van de successerie.
De Valck zegt voorts dat hij nooit voorstander is geweest van een film, maar wel "een goede collega". Waarmee hij insinueert dat hij wel zijn medewerking zal verlenen aan het project. (lb)
Hoewel de opnames voor J.J. Abrams' sequel op zijn succesvolle Star Trek reboot (2009) hoogstwaarschijnlijk snel zullen beginnen, is er eigenlijk nog maar weinig over het project bekend. We weten dat de voornaamste castleden uit het origineel terugkeren en hier werden onlangs de namen van Alice Eve en Peter Weller aan toegevoegd.
Nu kunnen we weer een naam noteren, namelijk Noel Clarke. De Britse schrijver/regisseur/acteur staat voornamelijk bekend om zijn rol als Mickey Smith in de tv-serie Doctor Who. Volgens Variety speelt Clarke een familieman met een vrouw en een jonge dochter. Jammer genoeg is er verder niets bekend over de rol.
De Star Trek sequel wordt in de VS uitgebracht op 17 mei 2013 (ook in 3D).
Actrice Lily Collins heeft een hoofdrol te pakken in de remake van Evil Dead. Dat is een horrorklassieker uit 1981, die werd geregisseerd door Sam Raimi en later enkele vervolgen kreeg.
De remake zal worden geregisseerd door Fede Alvarez. Net als het origineel zal de film wederom gaan over gaan over vijf vrienden die op een afgelegen plek het boek van de doden ontdekken en daarmee een demonische kracht loslaten.
De remake zal op een aantal details na, de versie van Sam Raimi in grote lijnen volgen. De film gaat pas april 2013 in de Amerikaanse bioscopen in premiere, dus het duurt nog even voor we deze remake in de bioscopen kunnen zien.
The Hangerover, Limitless) een cameo als Lex Luthor in Superman: Man of Steel van regisseur Zack Snyder en producent Christopher Nolan. In Bryan Singers Superman Returns speelde Kevin Spacey de rol van Luthor, uiteraard de aartsvijand van Superman. Zeker in de films.
Volgens de website zou in een eerste versie van het script een aanzienlijke rol zijn toebedeeld aan Lex Luthor. Mocht het gerucht waar zijn dan kan de cameo ook bedoeld zijn om een sequel in te luiden. De officiële berichten geven aan dat Michael Shannon en Antje Traue de rollen van de slechteriken hebben. Zij spelen namelijk de villains Zod en Faora.
Onlangs werd de Superman reboot verplaatst naar juni 2013. Eerder stond de superheldenfilm, met Henry Cavill in de titelrol, gepland voor december dit jaar.
Tot nu toe was Sherlock Holmes altijd de slimste. Maar er is een nieuwe, geniale schurk opgestaan, Professor Moriarty. Hij is net zo intelligent als Holmes, maar daarnaast nog eens in en in slecht en gewetenloos. Daardoor heeft hij een streepje voor op de beroemde detective. Als de kroonprins van Oostenrijk dood wordt aangetroffen, wijst alles erop dat het om een zelfmoord gaat, aldus inspecteur Lestrade. Maar volgens Sherlock Holmes is de prins vermoord, en die moord is slechts één deeltje van een onheilspellende puzzel, bedacht door Professor Moriarty. Een spoor van aanwijzingen brengt Holmes in een ondergrondse herensociëteit, waar hij en zijn broer Mycroft (Stephen Fry) het glas heffen op Dr. Watson, om zijn laatste avond als vrijgezel te vieren. In die club maakt Holmes kennis met Sim (Noomi Rapace), een waarzegster die veel meer ziet dan ze vertelt. Omdat ze ook meer weet van de moord op de prins, dreigt zij het volgende slachtoffer van de moordenaar te worden. Op het nippertje slaagt Holmes erin haar te redden en met de nodige tegenzin besluit zij hem te helpen. Watson en Sim maken een gevaarlijke reis door Engeland, Frankrijk, Duitsland en Zwitserland, maar de sluwe Moriarty is ze steeds te slim af en werkt ijverig door aan zijn web van dood en verderf. Als zijn masterplan slaagt, zal het de wereldgeschiedenis veranderen.
Paramount Pictures heeft bekend gemaakt dat zij de nummer 1 filmstudio zijn van 2011. De $5,17 miljard wereldwijde omzet was voldoende om maatschappijen als Warner Bros. en Universal Pictures voor te blijven. Paramount bracht afgelopen jaar Super 8, Transformers: Dark of the Moon, Rango, Paranormal Activity 3 en Mission: Impossible - Ghost Protocol uit. Ook distributie samenwerkingen met DreamWorks Animation en Marvel hebben bijgedragen aan het jaarrecord.
Studiobaas Brad Grey over de prestatie: This achievement reflects the combined efforts of our entire team across the globe and the careful process by which we select the projects and partners we believe in. We produce pictures that aspire to entertain audiences around the world, while at the same time we have sought to find innovative ways to reach movie-goers in this changing entertainment environment. Lees ook het volledige persbericht.
Van Paramount, die dit jaar 100 jaar bestaat, kunnen we in 2012 o.a. de films World War Z, G.I. Joe: Retaliation, The Dictator en een vierde Paranormal Activity verwachten.
Voor wie de proloog heeft bekeken van The Dark Knight Rises zal mogelijk enige moeite hebben gehad met de stem van de villain Bane, gespeeld door acteur Tom Hardy. Aangezien veel mensen hierover hebben geklaagd lijkt het er nu op dat regisseur Christopher Nolan (of Warner Bros.) alsnog overstag is gegaan. Volgens de website Collider is er namelijk een betere geluidstrack aangeleverd voor de zes minuten durende preview.
Volgens bronnen van de website heeft Warner Bros. een nieuwe audiomix opgestuurd naar de IMAX theaters die de The Dark Knight Rises prologue vertonen: A friend of mine who is an IMAX projectionist told me they received a new soundtrack for the Dark Knight Rises prologue. He said its now a combo soundtrack with Mission: Impossible Ghost Protocol, but the cool thing about this is that theyve cleaned up the dialogue. Theyve gone in and lowered the background noise of the plane and other things, thus making Banes dialogue clearer and more understandable. He asked some people after they left the movie if they could understand Bane and they all said they had no issue understanding him, and were excited for the movie.
Het lijkt er dus op dat de stem van Bane niet is veranderd, enkel het achtergrondgeluid. De bron van Collider over de verbetering ten opzichte van de eerste versie: 40-50%, because hes no longer being overpowered by the background noise that drowned him out before.
We kunnen er hoogstwaarschijnlijk van uitgaan dat dit ook wordt toegepast op de uiteindelijke film, die op 25 juli in première gaat.
Bob Anderson is overleden. De voormalige Olympische kampioen schermen is 89 geworden. Hij werd vooral bekend als stand-in voor de acteurs in Star Wars die de rol van Darth Vader vertolkten en onsterfelijk werden met het legendarische zwaard in de hand.
De loopbaan van Anderson begon in 1953 als stand-in en coach voor Errol Flynn in de prent 'Master of Balantree' maar zijn doorbraak kwam er toen hij de helm van Dart Vader opzette voor een episch duel met Luke Skywalker.
Ook sportief was Anderson een krak. Hij vertegenwoordigde Groot-Brittannië op de Olympische Spelen van 1952 en won het toernooi. "Hij was een van onze grootste schermers en een topchoreograaf voor films. Niet alleen de sportwereld maar ook de filmwereld zal hem missen", weet Philip Bruce van de Britse Schermacademie.
Mitch en Dave groeiden samen op en waren de beste vrienden. Maar als de jaren voorbij gaan groeiden ze langzaam uit elkaar. Terwijl Dave een overwerkte advocaat is, echtgenoot en vader van drie kinderen, is Mitch single gebleven. In Mitch zijn ogen heeft Dave het allemaal: een knappe vrouw, kinderen die hem lief hebben en een goede baan bij een prestigieus advocatenkantoor. Dave droomt echter van het stressloze leven van Mitch zonder verplichtingen. Na een avondje stappen staat de wereld van beide echter op hun kop wanneer ze wakker worden in elkaars lichaam.