Dag 7
Vrijdag 15 mei 2015
Van Portomarín naar Ligonde ( Eirexe) 16,5 km
Gisterenavond door het dorp gewandeld en Anette weer tegengekomen aan de kerk.
Samen als als avondmaal tapas gaan eten. Vanmorgen om 8 u vertrokken na ontbijt in de bar over de Rommaanse kerk. Ik heb uit goede bronnen vernomen ( mijn zus) dat het oude dorp helemaal onder water ligt en dat men de oorspronkelijke kerk steen voor steen terug opgebouwd heeft .
Gans de etappe vandaag alleen gelopen. Het was hetzelfde weer als gisteren, maar geen regen vandaag!
Vrij gemakkelijke etappe. Het eerste deel liep over een bergrug met graniet rotsen en heide met uitzicht op het dal.
Onderweg een koffiepauze genomen op een leuk terrasje samen met een Candees koppel en een Schot. Ook Catharine en Green uit Louisiana weer tegengekomen.
Ben vandaag op tijd gestopt om 13.30u. Ik heb een simpel maar net pensionnetje genomen met een kamer en badkamer voor mij alleen, wat een luxe! Het is een klein dorpje met enkele huizen, een albergue, een pensionetje, één bar / restaurant en een kerkje ( dat ontbreekt hier in geen enkel dorpje, hoe klein ook). Een beetje uitgerust en mijn was gedaan!
Ik heb vandaag ook een goedkoop vliegticket geboekt rechtstreeks van Santiago de Compostela naar Brussel op zaterdag 23 mei. Dus Santiago de Compostela is mijn einddoel. Ik ga wel een daguitstap met de bus maken naar Finisterra. Ik heb dan ook nog enkele dagen tijd om in Compostela door te brengen en daar bekenden van onderweg te ontmoeten.
|