Zondag 21september 2014
Dag 23 van León naar San Martin del Camino: 26 km
Vanmorgen een beetje langer geslapen. Berna was al ijverig zijn rugzak aan het inpakken, toen Puri en ik wakker werden. Afscheid genomen van Berna. Berna komt uit de streek van Valencia en zijn Camino stopt in León. Hij heeft al twee maal het stuk van León naar Compostela gestapt, dit jaar deed hij het stuk tot Leon! Zijn droom is om een van de volgende jaren met zijn hele familie, drie kinderen ( 2 dochters en een zoon ), vijf kleinkinderen en zijn vrouw de laatste 100 km naar Compostela te stappen. Dus met spijt in het hart en een dikke knuffel, afscheid genomen van Berna, met wie ik vier volle dagen samen ben geweest. Ik bedankte hem voor het kleine stukje samen op weg, dat we samen mochten delen. Hij wenste mij en Puri ook nog het allerbeste toe op onze Camino en op onze weg in het leven en een goede aakomst in Compostela. Wat doet het toch altijd pijn als je afscheid moet nemen van mensen die je graag hebt. Het is ook verrassend hoe vlug je hier gewoon wordt aan bepaalde mensen met wie het klikt, na een of twee dagen is het alsof je ze al jaren kent.
Het is ook fijn als je opgenomen en aanvaard wordt in een groepje, en het gebeurd allemaal zo spontaan. Onder het stappen vandaag aan de mensen gedacht met wie ik samen was,en waarvan het lang geleden is dat ik ze nog gezien heb, zoals Silvie, Carol en Serge, Brenda, de Vlaamse Stefan uit Zweden, en ook de Engelse travestiet Angela. Ben ook benieuwd wie ik nog allemaal ga ontmoeten. Vanmorgen liepen we vele km door de stad met zijn rand gemeenten. We zijn ook nog langs de parador San Marco's. Ik zou hier een andere keer wel eens een nachtje willen doorbrengen! Prijs ???
Het werd zeer mooi warm weer vandaag, helderblauwe lucht , met enkele witte wolken.
In de namiddag in de gemeentelijke albergue aangekomen, gedoucht, de was gedaan, gegeten. Tijdens de siësta op mijn bed aan mijn blog gewerkt, was weer dringend nodig, gisteren, was het te druk! Vandaag wat vroeger in bed en morgen naar Astorga waar ik met men zus afgesproken heb om elkaar te ontmoeten. Zij is tot O Ceibreiro gereist en zakt nu terug af naar mijn richting.
|