LUC BIJ LIJST DEDECKER
Foto
LIBERAAL, RECHTS, GEZOND VERSTAND!!!
Foto

BEZOEK OOK MIJN WEBSITE (klik op de foto)

Inhoud blog
  • site wordt niet meer geupdated!!
  • Martine De Graef , derde plaats voor het Vlaams parlement....
  • Nieuwe peiling!!
  • Werken R6-Heisbroekweg starten op 14 april
  • Vrijheid van pers t.o.v de objectiviteit....
  • Hoorzitting gewijzigd RUP, Maenhoevevelden....
  • Caca is een compliment...
  • De commissie der schending van de scheiding der machten.
  • Same old Irish shit...
  • Geen stadsgeld voor Moeskroen!
    Help Lijst Dedecker bij de:
    VERKIEZINGEN 2009
    een verkiezingsbord in
    uw voortuin?
    klik hier

    Uw LDD mandatarissen klik hier

    Het partijbegingsel
    klik hier

    Voor het pratijprogramma klik hier
    LDD TV Klik hier
    Lid worden? Klik hier
    Andere sites
  • Nationale site Lijst Dedecker
  • Marina Cooreman
  • Martine Verbist
  • Martine De Graef
  • Site Afdeling Sint-Katelijne-Waver
  • Gemeente Sint-Katelijne-Waver
  • Jong Gezond Verstand
  • Martine De Graef
  • Cassandra
  • Marc Verniers

    Meer sites!!
    Klik hier

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Ik keur af wat u zegt, maar tot de dood zal ik uw recht verdedigen om het te kunnen zeggen. (Voltaire)
    GEMEENTE- EN POLITIERAADSLID TE SINT-KATELIJNE-WAVER
    25-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Groenten zijn niet duur'

    Mechelse veilingen breken lans voor vergeten wintergroenten

    SINT-KATELIJNE-WAVER - De veiling doet er alles aan om de 'vergeten' wintergroenten weer onder de aandacht te brengen. Om kinderen en hun ouders te verleiden om van het lekkers te proeven, trakteert ze van 30 oktober tot 2 november op typische wintersoepjes in de Zoo en Planckendael. De opbrengst gaat naar de dieren.



    'Er wordt altijd gezegd dat groenten duur zijn', zegt Bert Stas van de Mechelse Veilingen. 'Maar dat is niet waar. Groenten zijn goedkoop, alleen moet je kiezen voor seizoensgroenten. Als je in december een bakje aardbeien wilt, betaal je veel geld. Koop je diezelfde aardbeien in juni, dan kosten ze minder en zijn ze veel lekkerder. Kiezen voor verse wintergroenten van bij ons is ook kiezen voor het milieu, want ze hoeven niet te worden overgevlogen van het zuiden.'

    In hun pleidooi voor meer streekgebonden wintergroenten vinden Stas en de veiling steun bij de chefs van toprestaurants. 'Meer en meer zetten zij weer de typische seizoensgroenten op de kaart', zegt Stas. 'Prei, witloof, spruitjes en diverse koolsoorten kent iedereen. Maar dankzij de topkoks worden ook de vergeten groenten herontdekt. Ik denk maar aan raapjes, koolrabi, rode bie, rammenas en pastinak. Lekker, maar onbekend. Wat weinigen weten, is dat ook sla in ons land een wintergroente is. De groente wordt onder glas geteeld, maar vraagt weinig stookkosten. Heerlijk overigens in een soep.'

    Voorlopig maken de 'vergeten groenten' nog maar een beperkt aandeel uit van de markt. 'De typische wintergroenten als prei en witloof maken in het seizoen zo'n vijftig procent van de omzet uit', zegt commercieel manager Jos Van Dessel. 'Er is nog maar een twintigtal bedrijven dat zich heeft toegelegd op de minder bekende groenten. Ze zijn doorgaans vrij arbeidsintensief om marktklaar te maken. Maar nu de groenten opnieuw worden gewaardeerd en de belangstelling van de koks is gewekt, volgt de consument haast zeker.'



     Renilde Bleys (bron het nieuwsblad)

    Mijn visie:

    Misschien niet meteen, politiek het meest schokkende wat ik vanmorgen kon neerschrijven.  Maar als beleidsmaker in onze groentegemeente, kon ik het bovenstaande toch niet onthouden.  Het is een pleidooi voor de corps business van onze gemeente.

    Misschien ineens van deze situatie gebruik maken om eens extra te benadrukken dat u de veiling ook kan bezoeken, meer info op volgende website hierover:  http://www.mechelseveilingen.be/NL/index_VMV_History.htm 
    Laat u niet misleiden beste lezer, door de term "Mechelse" dat is om Somers zijn enorm echo een beetje te strelen.  De Veiling is Sint-Katelijne-Waver, zoals Sint-Katelijne-Waver de veiling is "ONZE TROTS".

    Naast een bezoek aan onze veiling kan u mits afspraak, ook ons groentenmuseum bezoeken.  Hier zie je een evolutie van de groenten teelt in onze gemeente door de eeuwen héén.  Van de boer met de spade, tot hoog technologische teeltwijzen van de moderne tijd.  Ik heb hier zelf al aan deelgenomen zeker meer dan de moeite waard.   Meer info op volgende website: http://www.tgrom.be/welkom.html

    Ziehier beste lezer, niet meteen een politiek betoog, maar een mooi stukje toerisme in onze gemeente, dat misschien nog niet voldoende gekend is. Kom zeker langs beste toerist, vergeet die Sint-Tromboutstoren, staat er al honderde jaren en blijft even lelijk Bij ons bent u getuigen van een reis doorheen de tijd.

    Luc

    25-10-2008, 10:43 Geschreven door Luc  


    24-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bouw eerste brug op R6 kost 7,9 miljoen euro

    De Vlaamse overheid pakt begin volgend jaar het eerste zwarte punt op de grote ring (R6) van Mechelen aan. De aanbesteding voor het kruispunt met de Heisbroekweg in Katelijne is gebeurd.

    Het traject tussen de E19 in Mechelen-Noord (Pauwels Trafo) en de Mechelsesteenweg in Katelijne is niet onbesproken. De gevaarlijke situatie op de kruispunten met de Antwerpse- en Liersesteenweg en de Heisbroekweg eiste al verschillende mensenlevens. Voor omwonenden is de maat vol, schreef Gazet van Antwerpen maandag nog na het zoveelste zware ongeval zondag.

    “Begin volgend jaar krijgt het kruispunt met de Heisbroekweg een brug en een rotonde. Vlaanderen trekt daar 7,9 miljoen euro voor uit”, zegt Cybelle-Royce Buyck, woordvoerster van Vlaams minister van Openbare Werken Hilde Crevits (CD&V). Via juridische weg wordt aan de laatste onteigeningen gewerkt.

    Plannen bijna rond

    Ook voor de twee andere zwarte punten, die deels op Mechels en Katelijns grondgebied liggen, is er een oplossing in zicht. “De plannen zijn bijna klaar. De aanbesteding is voor midden 2009. In 2010 moeten de werkzaamheden aan beide kruispunten aanvatten”, stelt Buyck (Bron GVA)

    Mijn visie:

    Een dossier met veel controverse, voor elke voorstander is er wel een tegenstander.  Naar mijn mening eigenlijk een dossier waar we niet langs kunnen.  Dit moet en zal uitgevoerd worden.  De R6 wordt steeds een belangrijkere verkeersader, de doortrekking naar in een eerste fase de Putsesteenweg en later misschien zelfs tot in Aarschot, brengt mee dat ook de weg zelf de nodige opwaarderingen moet krijgen.

    De brug aan de Heisbroekweg kadert in dit geheel. Uiteraard moet men in de plannen rekening houden met de omwonende, trilling geluidsoverlast, bereikbaarheid.  Over alle aspecten in dit dossier moet er tijdens de werken nauw overleg gepleegd worden met de buurtbewoners.  Maar dit niet uitvoeren zou naar mijn mening een gemiste kans zijn.  Zeker als men rekening houdt met het "grote" ziekenhuis, dat Mechelen van plan is te bouwen naast de R6.  Zulk enorm complex gaat een grotere verkeersstroom met zich meebrengen, die voor een groot deel ook richting Sint-Katelijne-Waver zal moeten verlopen.  De opwaarding naar veilige kruispunten is in dit kader dan ook nodig. 

    Voor mezelf redenen genoeg om dit dossier, met toegeven nog enkele knelpunten die opgelost moeten worden, te steunen.

    Luc, 

     

    24-10-2008, 10:48 Geschreven door Luc  


    23-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Skinheads, more hair than brains,
    Klik op de afbeelding om de link te volgen   Het blood and honor gedoe dus, zoals jullie bovenaan mijn blog kunnen lezen is “freedom of speech”, mijn hoogste doel. Natuurlijk “heb elk voordeel ook zijn nadeel” zoals Johan Cruyf het ooit zo mooi stelde.

    Dit is één van die momenten dat die vrijemeningsuiting als boomerang terug in je gezicht komt. Onmiddellijk worden door de overheden allerhande maatregelen aangekondigd om dit te verbieden. Persoonlijk ben ik niet direkt overtuigd, dat dit juiste mannier is om deze verwerpelijke doctrines, zowel ultra-rechtse als ultra-linkse aan te pakken. Naar mijn mening druk je deze zo nog verder underground, maak je hen nog meer tot slachtoffer. Is het vrij uiten van meningen juist niet de bedoeling om zulke verwerpelijke doctrines te herkennen en ze maatschappelijk te kunnen verwerpen. De stelling dat elke mening kan en mag gezegd worden hoe idioot ook? Zo herken je ook de idioten. Een stelling dat veel wikken en wegen met zich meebrengt, zeker geen makkelijk vraagstuk. Je kan ze gerechtelijk aanpakken, maar voor elke leider staan 50 protagonisten klaar om de zaak over te nemen. Een strenge maatschappelijke veroordeling is de enige mannier om zulke doctrines overbodig en dus nutteloos te maken.

    Vrijemeningsuiting, houdt ook in dat ik hier op mijn eigen blog ook duidelijk mijn mening mag zeggen over die gasten. Eigenlijk het enige wat je met dat soort mensen kan doen, is lachen of meewarig met je hoofd schudden. Mensen die zich verlagen tot het schreeuwen van leuzen, gebaren waar een zee van bloed aan kleeft, kan je niet aux-serieux nemen. Ik kan het eigenlijk het best omschrijven in een titel van een lied. Begin jaren negentig schreef de legendarische Mechelse Heavy-Metal groep “Belgian Asociality” het volgende nummer “Skinheads have more hair than brains” een mooiere slagzin om die mannen te beschrijven kan ik me niet inbeelden. Totaal maatschappelijke nutteloze mensen, met geen enkele toekomst perspectief voor ogen. Die een doctrine aanhangen waarvan elke mens met gezond verstand van walgt. Ik weet wel dat dit niet kan, het zou een inbreuk zijn op de integriteit van de persoon. Maar naar mijn persoonlijke mening zouden ze die mannen chemisch mogen castreren, zodat ze geen addergebroed op de wereld zetten, die dezelfde doctrine gaat verspreiden. Maar ik stel voor dat wij groter zijn dan dat beste mensen. Wij weten de morele waarden naar waarden te schatten.

    Een leuke annekdote! Ooit had ik eens een vriendin, die zo'n no-brainer als vriend had gekozen. U kent ze wel, zo'n kaal geschoren kop, die om de haverklap “Heil Hitler” roept en nog wat Duitse slogans. Dus op een keer begin ik me die kerel een klappeke in het Duits, zijn lievelingstaal toch??
    Die kijkt mij met grote soepogen aan, want zijn opleiding was natuurlijk gestopt in het zesde leerjaar. Dus Duits was dan toch niet zijn ding...... ;-).

    Maar kom beste lezer, eigenlijk heb ik hier al meer neergeschreven dan die gasten waard zijn. Uiteindelijk moeten we ons geen zorgen maken, dat deze mensen van ons sociale stelsel gaan proffiteren, om een formulier in te vullen moet je immers kunnen lezen.

    Een trieste kant van de vrijemeningsuiting, beste lezer, maar ik wil hem u niet onthouden.

    Maar naar mijn mening mogen we voor zulke uitspattingen het vrije denken niet aan banden leggen. We kunnen ze veroordelen, maar als we onze vrijheden voor zulk stelletje ongeregeld opgeven, dan winnen zij.......


    Luc,



    23-10-2008, 09:48 Geschreven door Luc  


    22-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We gaan hem missen! (Bush bloopers)

     

    22-10-2008, 18:26 Geschreven door Luc  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Seniorenraad

    SINT-KATELIJNE-WAVER - De seniorenraad is op zoek naar nieuwe leden. Vooral kandidaten uit de kern Elzestraat zijn meer dan welkom. De seniorenraad vertegenwoordigt zo'n 6.000 inwoners in de leeftijdsgroep van 55-plus. Contacteer Lode Van Miert op 015-55.28.27 of lodevanmiert@versateadsl.be (bcm) (Bron het nieuwsblad)

    Mijn visie:

    Senioren met "Gezond Verstand" aarzel niet zou ik zeggen.

    22-10-2008, 14:23 Geschreven door Luc  


    21-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlamingen steeds toleranter tegenover ethische kwesties
    Vlamingen steeds toleranter tegenover ethische kwesties

    In ons land zijn ethische thema's veel minder bepalend voor de verkiezingsuitslag dan in de Verenigde Staten. Bovendien houden we er ook progressievere standpunten op na dan de gemiddelde Amerikaan. Een postelectoraal onderzoek van professor Marc Swyngedouw (KUL) wijst uit dat Vlamingen er steeds meer vooruitstrevende opinies over euthanasie, abortus en adoptie door homoparen op na houden.

    Na de federale verkiezingen van 2007 werd een enquête onder de Vlaamse kiezer gehouden over die drie thema's. Ongeveer 60 procent van de ondervraagden kan zich vinden in een versoepeling van de abortuswetgeving, in euthanasie voor minderjarigen en in adoptie voor homoseksuele en lesbische paren. Ongeveer één vierde van de Vlamingen is het daar niet mee eens.

    Op die manier stelt Swyngedouw vast dat er in Vlaanderen 60 procent ethisch progressieven zijn tegenover 24 procent ethisch conservatieven. 24 procent van de ondervraagden is onbeslist. In vergelijking met 1991 is er een duidelijke ethische ruk naar links, aldus Swyngedouw. Er zijn zelfs gevoelige veranderingen vast te stellen tegenover 2003.

    De verdeling over de politieke partijen is niet erg verrassend te noemen. De grote meerderheid van de linkse partij Groen! is tolerant in ethische kwesties. De meeste ethisch conservatieven bevinden zich dan weer bij CD&V/N-VA en Vlaams Belang. (bron gva)

    Mijn visie:

    Naar mijn persoonlijke mening, geen verrassende vaststelling.  Wat voor de internationale politiek, misschien niet duidelijk is, is dat voor de modale burger wel.  De burger vraagt van de politiekers een doordacht, no nonsens beleid.  Geen overdreven regelgevingen en betuttelingen, maar aan de andere kant, ook niet de alles kan en mag theorie.  Nee de burger wil een juiste mix, waarin hij rustig kan leven, met grote vrijheid van denken en doen.  Dit is niet links, noch rechts, maar gewoon gezond verstand.

    Elke zichzelf respekterende democratie, moet zijn burgers de vrijheid van denken en handelen voorhouden.  Dat wil zeggen dat ethische kwesties onder die vrijheid van denken en  handelen vallen. Dit houdt niet alleen de vrijheid van religie in, maar ook de vrijheid van eigen gevoelens, en lichaam.  Zaken zoals abortus, homohuwelijken, e.d.  zijn volgens mij de vrije keuze van het individu.
    Er is een bepaalde regelgeving nodig om excessen tegen te gaan, die er altijd kunnen ontstaan  (pedofilie bvb). Maar dit zijn zaken dat door een vrije maatschappij in eenvoudige wetgevingen kunnen geregeld worden.

    Neem nu abortus, ik krijg vaak te horen: "Als men dit toelaat, gaat men dit als een oplossing voor onveilige seks beschouwen".  Wel ik durf dit te betwijfelen, ik ben een man dus gelukkig zal ik het nooit aan de lijve ondervinden.  Maar ik denk als je bij de modale vrouw die een abortus onderging, gaat vragen of ze dit in de toekomst nog is willen ondergaan!  Denk ik persoonlijk niet dat je nog veel kandidates gaat vinden.  Hiermee wil ik aantonen dat deze keuze geen evidentie is, waartoe me van de ene dag op de andere overgaat.   Dat is een heel proces van wikken en wegen geweest.  Aan de andere kant ben ik wel van oordeel dat het afbreken van een zwangerschap, een wettelijke regelgeving moet hebben.  Zeker betreft de tijdsduur dat het nog kan/mag.  De inhoud hiervan laat ik over aan mensen die er veel meer van afweten dan ik.  Maar dit vind ik zo'n voorbeeld van ethische kwestie, die sociaal verantwoord door een maatschappij (vertegenwoordigd door haar overheid) kan geregeld worden.

    Volgens mij zit het probleem, dat ethische kwesties en de traditionele religies vaak met elkaar in conflict komen.  Dat dit nu in de Synagoge, Moskee, of Kerk is, de teneur is vaak dezelfde.  Hier ontstaat uiteraard een interessante dualiteit, want naar mijn mening mogen deze religies, deze boodschap verkondigen.  De vrijheid van godsdienst, hoort ook bij het vrije denken.  Maar deze boodschap mag niet doorsijpelen in de politieke regelgeving.  Net zoals het verkondigen van elke theologie vrij moet zijn, moet de burger ook vrij zijn, zich naar eigen behoeft naar die theologie, te schikken of niet.    Waarmee ik niet pleit voor anarchie, een bepaalde regelgeving moet er in elke maatschappelijke levenswijze zijn.  Maar die is automatisch in het basisdenken  van elke normale mens aanwezig (vb gij zult niet moorden, stelen...).

    Dit is mijn mening van het vrije denken, niet alles mag en kan...maar een denken met een grote vrijheid, maar ook het besef van de eigen beperkingen en vooral de eigen plichten als burger.

    Mooi citaat, die de voorwaarden van vrijheid weergeeft en de verplichting van de regerende overheid:

    "freedom can only exist when protected by law"

    Weerom kort samen te vatten als "GEZOND VERSTAND"

    Luc,


    21-10-2008, 10:44 Geschreven door Luc  


    20-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opening residentie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Beste lezer, sympatisant,

    Gisteren zijn met een receptie in het rusthuis, plechtig de senioren residenties "Offerdonck" geopend.  Voor Lijst Dedecker Sint-Katelijne-Waver, waren uiteraard Ocmw-raadslid Marina Cooremand, en vastbureau lid Martine De Graef  (vooraan op de foto ) aanwezig op dit evenement.
    U zit ook op het sociale vlak houden we de vinger aan de pols in uw gemeente.

    Luc,

    20-10-2008, 09:30 Geschreven door Luc  


    19-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HELP I NEED......
     

    19-10-2008, 22:09 Geschreven door Luc  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ook vakbonden beseffen noodzaak netto-loonindexering
     Lijst Dedecker (LDD) is tevreden dat de liberale vakbond ACLVB zich bij monde van voorzitter Jan Vercamst niet langer verzet tegen een netto-indexering van het loon. Rob Van de Velde, kamerlid LDD: “Het gezond verstand heeft gezegevierd bij de vakbond. Het is inderdaad zo dat we alleen via een netto-loonindexering de burger meer koopkracht kunnen geven en de loonhandicap voor de bedrijven weg kunnen werken.” LDD stelde in juni een wetsvoorstel voor dat de netto-loonindexering mogelijk maakt.

    Het huidig systeem van loonindexering is voor LDD pervers. Als een werknemer nu opslag krijgt, dan vloeit tweederde daarvan terug naar de staat. Dat is een situatie die op korte en lange termijn onhoudbaar is.

    Van de Velde: “Dat is moordend voor de concurrentiekracht van onze bedrijven én de overheid wordt op geen enkele manier geresponsabiliseerd om zuinig te zijn met haar middelen. Integendeel. Elke loonindexering betekent voor haar extra geld in het laatje.”

    Wegwerken loonhandicap

    In het wetsvoorstel stelt LDD daarom een indexering voor waarbij de berekeningsbasis het loon bij aanvang is. De indexering van het brutoloon gebeurt zonder doorrekenen van de sociale bijdragen.

    Op die manier houdt de werknemer bij 2% stijging van zijn loon 1,46% netto over. Elke indexering die op die manier doorgevoerd wordt verlaagt ook onze concurrentiële achterstand (loonhandicap) t.o.v. het buitenland met 0,5%, door het vermijden van de werkgeversbijdrage op deze indexering.

    Versterken sociale zekerheid

    Door de invoering van de netto-indexering verliest de sociale zekerheid aan inkomsten. Aan het systeem van de sociale zekerheid mag voor LDD echter niet geraakt worden. Integendeel, het systeem moet versterkt worden en voorbereid op de toekomst.

    Van de Velde: “Om de gederfde inkomsten te compenseren voorziet ons wetsvoorstel in een alternatieve financiering van de sociale zekerheid die gradueel stijgt. Als overgangsperiode wordt 5 jaar voorzien. In die periode wordt 15 miljard euro die vandaag puur op arbeid drukt omgezet in alternatieve financiering.”

    Voor LDD is het tijd voor doortastende maatregelen die onze maatschappij en economie voorbereiden op de toekomst.

    “En net dat zijn zaken die ik gisteren niet heb gehoord in de beleidsverklaring van premier Leterme,” besluit Rob Van de Velde. (Bron persmededeling Lijst Dedecker)

    19-10-2008, 21:59 Geschreven door Luc  


    17-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.“Vlaamse regering speculeerde wel degelijk met publieke middelen.”
     “De Vlaamse regering heeft via de Participatiemaatschappij Vlaanderen (PMV) wel degelijk publieke middelen geïnvesteerd in rommelkredieten.” Dat zegt Jurgen Verstrepen, Vlaams parlementslid van Lijst Dedecker (LDD), in een reactie op de Vlaamse regering die eerder stelde dat de Vlaamse overheid voorzichtig belegt. “Het kan ethisch niet dat een overheidinstelling geld ophaalt bij de bevolking en dat vervolgens voor een deel belegt in rommelkredieten in plaats van te investeren in Vlaamse ondernemingen. De Vlaamse regering moet het signaal geven dat speculeren met publieke middelen ethisch niet kan.”

    PMV haalde in 2005 via ARKIMEDES in totaal voor 110 miljoen euro op bij de Vlaamse burger. Dit bedrag zou gebruikt worden om te investeren in Vlaamse KMO's. Een deel van dat bedrag - 28 miljoen euro - werd echter belegd bij speculatieve fondsen (CDO's) van KBC: Baker-street en Pembridge Square Finance. Hoe veilig die belegging is, bleek gisteren. KBC boekte op zijn eigen portefeuille van CDO's een minwaarde van 1,25 miljard euro.

    Verstrepen: “Het ARKIMEDES-fonds heeft voor 28 miljoen euro in deze fondsen belegd. Voor dit jaar zullen ze al een verlies moeten boeken van minstens enkele miljoenen euro. Het kan niet dat je als overheidsorgaan belegt in deze fondsen. Dat zijn risicobeleggingen en daar doet de Vlaamse overheid niet aan mee.”

    Financiële borgstelling

    De Vlaamse regering stelt dat PMV een autonome instelling is met een raad van bestuur die autonoom beslist.

    Verstrepen: “Dat is natuurlijk onzin. Het Vlaamse gewest stelt zich financieel borg voor de 110 miljoen euro die zijn opgehaald. Wie gaat uiteindelijk deze verliezen betalen? Waarom zitten de verschillende politieke partijen in de Raad van Bestuur op bindende voordracht van de Vlaamse overheid? Toch om te controleren dat er goed wordt bestuurd? Wat in dit geval duidelijk niet zo is.”

    LDD blijft daarom aandringen op het ontslag van de algemeen directeur van PMV Thomas Fiers en de voltallige Raad van Bestuur.

    “Hoe de Vlaamse regering deze zaak ook probeert te draaien en te keren: een Vlaamse overheidsinstelling heeft gespeculeerd met publieke middelen. De Vlaamse regering moet laten blijken dat dat niet kan. Maar het enige signaal dat ze via de kranten hebben gegeven, is dat we ons gelukkig mogen prijzen dat het verlies meevalt,” besluit Verstrepen. (bron: persmededeling LDD)


    Mijn visie:

    Ik kan Jurgen hier maar alleen in bijtreden.  Het is onverantwoord dat er in hoofde van de overheid, gespeculeerd wordt met geld van de belasting betaler. Het is de plicht van de overheid de geïnde gelden zo goed mogelijk te parkeren, dat ze een maximaal rendement opleveren.  Dat is zeker waar, maar dat maximaal rendement mag de geïnde gelden niet hypotikeren.  Dan is met aan het speculeren, dat is niet aanvaardbaar met belastingsgeld.

    Jurgen heeft nog een punt als hij zich vragen stelt betreft de politieke vertegenwoordigers in de bestuursraden van de diverse overheidsorganisaties.  Wat doen die daar?  Ik vraag het me soms ook af.  Hoe is het zo ver kunnen komen met de banken, terwijl die politieke controle daar reeds aanwezig was?

    Is het dan toch echt zo, dat deze mensen daar alleen maar zitten om royale presentiegelden op te strijken?  Zoals Jean Marie gisteren in de kamer stelde?  20000 euro per jaar voor ZES bijeenkomsten.  Een schandalig misbruik van de belastingsgelden.  Ik hoop dat hier snel een mentaliteitswijziging in gaat komen.  Dit is pervers.

    Ach ja, we kunnen het alleen maar blootleggen en accentueren.  Daarvoor is de oppositie er, daarvoor is Lijst Dedecker er.

    Luc,


    17-10-2008, 13:37 Geschreven door Luc  


    16-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grappig....maar waar!!
     

    16-10-2008, 20:40 Geschreven door Luc  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De burger en zijn vertrouwen in de politiek

    Het was het voorjaar van 1996, toen ik besloot om politiek aktief te worden. Bij het toenmalige Vlaams Blok.  Bijna 13 jaar geleden alweer.  Ondertussen is er veel veranderd in het politieke landschap, partijen kwamen en gingen.  Liberaal Appel, Veilig Blauw, Vlott, Vivant......
    In politiek is alles veranderlijk, wie zou drie jaar geleden gedacht hebben, dat ik voor het bruisende alternatief van Lijst Dedecker zou kiezen.  Dat is waar democratie net om gaat, zuurstof die konstant in het systheem wordt gebracht.

    Maar één zinnetje is na al die jaren nog hetzelfde.  Bij elke verkiezing "De burger is het vertrouwen in de politiek kwijt" !!  Grote staatsmannen hebben het de voorbije dertien jaar uitgesproken, Verhofstadt, Dehaene, ........  Telkens na een overwinning van een zogenaamde zweeppartij.  De voorbije jaren was dit steevast Vlaams Belang.  In de actuele politiek zal dit deze keer Lijst Dedecker worden.  Hoewel het mijn overtuiging is dat de term "zweeppartij" afbreuk doet aan het onderbouwde programma van Lijst Dedecker.  Maar goed we zijn nu de rebel en ik wil hem graag spelen.

    Want ik nog frapanter vind, is dat diezelfde "traditionele partijen" telkens na elke verkiezing "het vertrouwen van de burger gaan terug winnen"  Ondertussens zijn we dertien jaar later, en ik stel vast dat het vertrouwen van de burger in al die jaren verder weg is dan ooit.  De traditionele partijen hebben gedaan wat ze altijd deden.  Rondjes gereden op een trein, die maar één eindbestemming had, de macht in ons land.  Niet wetende dat deze trein nooit het station zal binnenrijden.   Meestal waren het dezelfde machinisten en passagiers.  Vaak verwisselde ze van plaats achter het stuur, soms werden er kleine passagiers mee genomen.  Maar die werden er meestal al snel afgegooid. Dat ze nu Groen! of NVA noemen speelt geen rol.

    Dertien jaar later, en drie super peilingen voor onze partij later, is daar weer het zinnetje "De burger is het vertouwen in de politiek kwijt, we moeten dat herstellen" Eigenlijk om te lachen, een ezel stoot zich toch geen tweemaal aan dezelfde steen?  Zo gaat het gezegde toch ,niet?  Wel dat is wat de traditionele partijen nu al doen, sinds ik besloot om in de politiek te stappen.  Zich stoten aan dezelfde steen, keer op keer met hun neus tegen dezelfde muur. Je kan je afvragen of ze het opzettelijk doen, of dat macht echt zo verblindend is voor het "Gezond Verstand"

    Gelukkig is deze keer de burger niet "het vertouwen in de politiek" kwijt.  Nee ze stelt ze in het nieuwe liberale alternatief van het "Gezond Verstand", juist Lijst Dedecker. Het gezonde rechtse alternatief, met antwoorden en visie op alle maatschappelijk problemen die zich stellen. De partij die het liberalisme na 20 jaar verraad weer in de politiek zal brengen.  Het echt vrije denken, de echte vrije meningsuiting...........

    2009 we zijn er klaar voor.

     

    Luc,

    16-10-2008, 07:22 Geschreven door Luc  


    15-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leterme legt met begroting tijdbom onder ons sociaal stelsel

    Leterme legt met begroting 2009 tijdbom onder ons sociaal stelsel

    De rammelende begroting die de regering Leterme vannacht op de valreep heeft ineen gebokst is een perfecte weerspiegeling van de paars-gele coalitie die hij leidt: geen samenhang, geen durf en geen oplossingen voor de toekomst. De belofte van Leterme om de vergrijzing op te vangen ligt in de prullenmand. De belastingbetalers van morgen, de jongeren zullen de rekeningen mogen betalen. En de regering Leterme vegeteert verder en zal een mogelijke recessie ondergaan zoals ze de financiële crisis heeft ondergaan, en komt telkens te laat, en tekort.

    Te weinig inkomsten

     De begroting gaat uit van onbetrouwbare inkomsten, en zal gegarandeerd vanaf de eerste maand moeten worden bijgestuurd.

    Rob Van de Velde: “De regering Leterme gaat uit van een groei van 1,2 %. Dat is volkomen achterhaald. Het IMF voorspelt voor de Eurozone maar 0,2% groei en veel economen gaan zelfs uit van een nulgroei of nog minder. Als je werkt met de echte voorspellingen, valt deze begroting als een kaartenhuisje in elkaar.”

    De begroting rekent ook op de gewesten, maar daar worden politieke welles-nietes spelletjes gespeeld over mogelijke bijdragen.

    Rob Van De Velde: “Dat soort spelletjes tussen de overheden zijn de mensen moe, zij willen dat de hele overheid bespaart, en dat er een overschot blijft om de kosten van de vergrijzing te betalen.”

    Te veel uitgaven

    De regering heeft geen structurele maatregelen klaar om de overheid af te slanken, en op die manier meer geld vrij te maken voor de mensen die het nodig hebben.

    Rob Van de Velde: “Het federale ambtenarenbestand met 5.000  eenheden verminderen is peanuts, als je weet dat er in België 820.000 ambtenaren zijn. En als we de PS en cdH bezig horen, durf ik al voorspellen dat er vooral in het Vlaamse ambtenarenkorps gesnoeid zal worden.”

    De regering mist ook de kans om het vertrouwen van de burger te herwinnen, en te snijden in de uitgaven van haar eigen kabinetten.

    Rob Van de Velde: “Dat geen enkele minister iets aan zijn eigen hofhouding doet, zal het vertrouwen in politici in tijden van diepe crisis uiteraard geen goed doen!”

    De regering had ooit gezegd dat ze 200.000 nieuw jobs zou scheppen. Maar de economisten voorspellen dat er 60.000 werklozen zullen bijkomen. En die uitgaven worden nergens gepland in de begroting.

    Leterme legt op die manier een tijdbom onder ons sociaal stelsel. De werkende Vlamingen zullen nog meer mogen bijdragen, en de armen zullen nauwelijks iets extra ontvangen.

    Regering heeft solvabiliteitsprobleem

    Net als de banken heeft deze regering met een vertrouwenscrisis te maken. Straks zal de staat zelf geen borg meer kunnen staan voor de gepensioneerden en de kansarmen. 

    “Welke bank zou er garant willen staan voor een federale staat die geen enkele reserve opbouwt voor 100% voorspelbare vergrijzingsuitgaven? Leterme sluit met deze begroting perfect aan bij de politiek van Paars: een begroting met rode cijfers aan het publiek verkopen als een  begroting in evenwicht,” besluit Van de Velde.

    (bron persmededeling Lijst Dedecker)

    Mijn visie 

    Dit is inderdaad de meest rammelende begroting in jaren.  Zelfs onder het schandalige beleid van "Paars" heeft men zulke dingen niet voorgesteld.  Eerst is er inderdaad een enorm verschil tussen de groeimarge die geraamd is, en de effectieve groeimarge voorspelt door het IMF.   Los daarvan brengt Leterme zijn begroting in evenwicht, met tal van éénmalige iniatieven.  De belastingbetaler zal het geweten hebben.  Erger nog, is dat in de begroting inkomsten zijn opgenomen die zelf niet zeker zijn.  De overdrachten van de Gewesten bijvoorbeeld.  Vlaams Minister President Peeters heeft al aangekondigd deze niet te zullen betalen.  De bijdrage van Electrabel die helemaal nog niet zeker is, en naar mijn mening weinig waarschijnlijk.   Welk bedrijf gaat miljoenen ophoesten, terwijl ze dit op geen enkele wettelijke basis verplicht zijn?

    Leterme tijdens zijn verkiezingscampagne: "De leugen regeert", "Goed bestuur""Eerlijk bestuur", en meer van die dingen.  Ik heb het zelfs even geloofd, de nieuwe CD&V leek veel belovend.   Anderhalf jaar later is het duidelijk niet de nieuwe CD&V, maar de nieuwe CVP is geboren.  Alles om de macht!  Zelfs al moeten ze daarvoor gewoon het paars beleid dat ze zo hebben bestreden, dat ze hebben gebroken......KOPIEREN!!

    Uiteraard wordt de financiële crisis hier als dogreden aangehaald.  Maar we mogen niet vergeten dat het tekort in de begroting al van voor deze crisis dateert, dat het IMF al voor deze crisis had berekend dat de groeimarge veel kleiner zou zijn.  Men wist al voor de crisis dat de injecties van de Vlaams Overheid en Electrabel, niet zeker waren.  De financiële crisis is een welgekomen paraplu voor deze regering, maar ook niet meer dan dat.

     

    Luc,

    15-10-2008, 11:00 Geschreven door Luc  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.11.11.11

    SINT-KATELIJNE-WAVER - Het gemeentebestuur organiseert op 11november de jaarlijkse omhaling na de 11.11.11-actie. Tientallen verenigingen en vrijwilligers verzamelen de enveloppen die je in UwGemeente vindt. Je kunt ook een bijdrage storten op

    375-1029938-71 met de vermelding '11.11.11 Sint-Katelijne-Waver'. Info: Eddy Van Leuven, 015-30.50.00.

    15-10-2008, 10:31 Geschreven door Luc  


    14-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sarah Palin over haar buitenlands beleid!!
    Ze is goed in buitenlands beleid, omdat Alaska dicht bij Rusland ligt .  Na zo'n duidelijke uitleg kan je niet anders dan voor haar stemmen.  Zoiets maakt mij dus bang hé mensen. Als Mc Cain (77) verkozen wordt , is deze persoon de machtigste vrouw op Aarde. Indien Mc Cain zijn termijn niet overleefd, zelfs de machtigste persoon.   Wel ik ken ook veel van buitenlandse politiek. Waarom? België ligt dicht bij Duitsland natuurlijk   Om maar te illustreren hoe een grote onzin dit antwoord is.  Enfin kijkt u zelf beste lezer!

     

    14-10-2008, 18:13 Geschreven door Luc  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sp.a-gemeenteraadslid van Brugge stapt over naar LDD

    Tania Fonteyne, een Sp.a-gemeenteraadslid, uit Brugge stapt over naar Lijst Dedecker (LDD). LDD verovert op die manier een eerste vertegenwoordiger in de Brugse gemeenteraad en krijgt daarmee een zoveelste opsteker in korte tijd.

    De jonge Tania Fonteyne bleek bij haar eerste opkomst op een verkiezingslijst erg populair op lokaal vlak. Vanop een onverkiesbaar gewaande 39e plaats raakte zij met 818 stemmen achter haar naam toch verkozen als gemeenteraadslid.

    Ze maakt naar eigen zeggen na anderhalf jaar haar overstap omdat ze zich niet meer thuis voelt bij Sp.a. Haar inbreng werd volgens haar niet naar waarde geschat.

    De overstap ligt gevoelig bij de socialistische partij omdat Tania's vader, Roland Fonteyne, eregemeenteraadslid is van Brugge en een grote naam binnen de lokale Sp.a.

    De laatste maanden maakten vooral politici van Vlaams Belang en Open Vld de overstap naar LDD, dat het heel goed doet in verschillende peilingen. Dat politici van een linkse partij overstappen naar het rechtse LDD komt minder vaak voor.  (bron GVA)


    Mijn visie

    Zoals steeds welkom in onze partij.  Een duidelijk voorbeeld van hoe een breed spectrum onze partij aanspreekt.  Ik denk ook een unicum in de Belgische politieke geschiedenis.  Nooit heeft een partij zo'n breed recruteringsveld gehad.  Het laat duidelijk zien wat Lijst Dedecker is.  Niet links, niet rechts, maar averechts!.

    Ik zie de toekomst zeer rooskleurig tegemoet, als je ziet hoeveel bekwame mensen zich engageren voor dit project.

    Luc,

    14-10-2008, 09:38 Geschreven door Luc  


    13-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lijst Dedecker wint fors in peiling - CD&V/N-VA houdt stand

    Er lijkt geen plafond voor de groei van Lijst Dedecker: met 16,2 procent wordt LDD de derde partij. Het vertrouwen in de regering is ondertussen nog nooit zo laag geweest. Slechts iets meer dan een kwart van de kiezers geeft de regering Leterme nog krediet, dat blijkt uit de oktoberbarometer van TNS Media in opdracht van De Standaard en de VRT.


    CD&V komt de breuk met gewezen kartelpartner N-VA zonder al te veel kleerscheuren door, al moet de partij het solo met veel minder speelruimte doen. Met 21 procent blijven christendemocraten de grootste partij. Open Vld krijgt dan weer een tik na de affaire-Dewael. De liberalen zakken tot 18,8 procent. Grote winnaar is Lijst Dedecker: LDD wordt de derde partij van Vlaanderen met 16,2 procent. N-VA blijft met 7,1 procent comfortabel boven de kiesdrempel. In het kamp van de verliezers zitten Vlaams Belang (14 procent) en sp.a/Vl.Pro (14,3 procent). Ze krijgen allebei een oplawaai van zo'n twee procent ten opzichte van de vorige barometer, in juni. Groen! herpakt zich en noteert een lichte stijging. Met 7,2 procent zijn de groenen uit de gevarenzone.

    Mijn visie:

    Zoals steeds opletten met peilingen, maar de tendens is er.  Leuk om te lezen!!

    13-10-2008, 17:19 Geschreven door Luc  


    12-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koppijn vandaag geen bijdrage!!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    12-10-2008, 15:16 Geschreven door Luc  


    11-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Martine De Graef, tweede plaats Vlaams Parlement!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Beste lezer,

    Zoals  u vanmorgen in de weekend editie van "De Standaard" kon lezen.  Zal onze eigenste fractieleidster Martine De Graef, de tweede plaats bekleden op de Provinciale lijst van het Vlaams Parlement.

    Ikzelf en uiteraard onze hele afdeling is hier zeer verheugd over en wenst Martine dan ook veel geluk bij de komende verkiezing.
    Onze campagne kan beginnen.

    Als u meer wil weten over de persoon Martine De Graef kan u terecht op onderstaande website of door op de foto te klikken.

    http://www.martinedegraef.be/

    Luc,

    11-10-2008, 14:18 Geschreven door Luc  


    10-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.CD&V-wetsvoorstel algemeen rookverbod terug naar af (Persbericht Lijst Dedecker)

    Het advies van de Raad van State is vernietigend voor het wetsvoorstel van de CD&V dat “een algemeen rookverbod wil instellen in gesloten plaatsen toegankelijk voor het publiek en dat tegelijkertijd werknemers wil beschermen tegen tabaksrook”. Lijst Dedecker (LDD) is tevreden dat op die manier het algemeen rookverbod terug naar af wordt gestuurd. LDD is tegen een algemeen rookverbod in cafés en wil dat de café-uitbater zelf mag kiezen of er al dan niet in zijn zaak gerookt mag worden. LDD voert ondertussen ook in cafés actie tegen het algemeen rookverbod .

    Martine De Maght, kamerlid voor LDD: “De indieners van het wetsvoorstel hebben er voor gekozen om twee zaken te regelen in één wettekst: een algemeen rookverbod in gesloten plaatsen toegankelijk voor het publiek én het beschermen van de werknemers tegen tabaksrook. Beide aangelegenheden regelen in één wettekst roept volgens de Raad van State vragen op.”

    Zo stelt de Raad van State dat het instellen van een algemeen rookverbod in openbare plaatsen een algemene draagwijdte heeft die de arbeidsrechtelijke context overstijgt. Beiden zijn vandaag de dag in twee aparte Koninklijke Besluiten geregeld.

    De Maght: “De Raad van State zegt dat men voor ogen moet houden dat beide aangelegenheden in een verschillende juridische context gesitueerd moeten worden en dus ook afzonderlijk geregeld moeten blijven.”

    Aanvoeren dat er niet gerookt mag worden omwille van de bescherming van het personeel tegen tabaksrook past dus niet in dit debat.

    De Maght: “Wij zijn tegen de verplichting van het rookverbod in cafés omdat we er van uitgaan dat de uitbaters, en de uitbaters alléén, moeten kunnen bepalen of er in hun café gerookt wordt of niet. Het is dan aan de consument om te kiezen tussen de cafés waar wel, en waar niet gerookt wordt. We respecteren de fundamentele economische vrijheid van de caféhouders, en de overheid moet zich daar verder niet mee bemoeien.”

     

    10-10-2008, 18:55 Geschreven door Luc  


    Foto

    Ik ben te bereiken op:

    Mechelsesteenweg 322
    2860 Sint-Katelijne-Waver
    luc.vercammen5@telenet.be
    Gsm: 0475/350 196
    http://lucvercammen.wordpress.com

     


    Volgende Gemeenteraad:
    06/04/2009 om 20.00
    Raadszaal
    agenda's en verslagen klik
    hier
    (vanaf beschikbaarheid)


    Archief per week
  • 30/03-05/04 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 19/01-25/01 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 15/12-21/12 2008
  • 08/12-14/12 2008
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 22/09-28/09 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 26/09-02/10 2005

    Foto

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs