Inhoud blog
  • Dinsdag 30-01-2018, terugreis
  • Moeraki Boulders, zicht vanuit de studio op Akaroa, Akaroa Harbour
  • Maandag, 29-01-2018, Dunedin, Akaroa, Banks Peninsula
  • Otago Harbour Dunedin, noorden van schiereiland Dunedin, meeuw ...
  • Zondag 28-01-2018, The Catlins-Dunedin
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Een fantastische reis ...

    24-12-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Katherine Gorge, Darwin
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    24-12-2017 om 14:26 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Katherine Gorge, Darwin
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    24-12-2017 om 14:16 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Edith Falls, Darwin
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    24-12-2017 om 14:14 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zaterdag 23-12, Darwin, Edith Falls en Katherine Gorge

    Wake‑up call gekregen om 05.15 uur want om 06.15 uur werden we al opgepikt aan de lobby van het hotel voor een excursie naar Katherine Gorge met internationaal gezelschap. Daar ons ontbijt reeds betaald was, kregen we een ontbijtbox mee.

    We waren maar met z’n zevenen, de vrouwelijke chauffeur niet inbegrepen. Een eerste stop werd gemaakt aan het Adelaide River War Cemetery, een kerkhof van militaire slachtoffers van de Eerste Wereldoorlog. Het was, zoals in Thailand, een prachtig aangelegd en goed onderhouden domein met veel bloemen en planten.

    In Darwin en omgeving ziet alles fris groen. Dat komt omdat wij bijna in het ‘wet season’ zitten, d.w.z. dat het hier vanaf januari t/m april elke dag regent. Op dit moment is het nog altijd heel warm (in de 30°C) met af en toe een thunderstorm (met lightning!). We hebben deze namiddag van eentje kunnen genieten. Gelukkig hadden we gedurende de uitstap heel warm weer, bewolkt met zon, maar de vochtigheidsgraad lag op 93°, wat een dag in deze hitte zeer vermoeiend maakt. We hebben dan ook weer veel water gedronken.

    Eerste koffietje gedronken rond 10.30 uur; we hadden immers zo’n slordige 300 km te rijden. Koers gezet naar de Edith Falls. Er is een groot verschil tussen het dry en het wet season, maar deze waterval laat altijd zijn schoonheid zien. Het water heeft een groot debiet zodat er altijd voldoende water neerstort. Echt knap!

    Geluncht in een soort van roadhouse en een heel lekkere salade met feta, geroosterde pompoen en gerookte zalm gegeten.

    Doorgereden naar het Nitmiluk National Park waar we geboekt waren voor een 2‑uur durende cruise op de Katherine River. In Katherine Gorge vind je een netwerk van 13 gorges, miljoenen jaren geleden al door erosie uitgehold en bestaande uit zandsteen. Hier vind je in de winter dan ook vele watervalletjes. We hebben er eentje kunnen bewonderen.

    Onderweg zijn we van de ene boot naar de andere moeten stappen om een andere gorge te kunnen bewonderen. De weergoden waren met ons want de zon scheen vaak zodat de rotsen schitterden in al hun aardetinten.

    Vertrokken voor onze terugtocht en rond 18.00 uur in een roadhouse genoten van ons avondmaal gezellig aan één tafel met ons internationaal gezelschap en onze vrouwelijke chauffeur. Het was een heerlijke dag, ondanks het feit dat we pas om 21.00 uur in ons hotel arriveerden. We waren bekaf, kropen in ons bedje en hebben nog minstens een uur wakker gelegen door de luide tv van onze buren. Paul heeft van frustratie een paar keer op de muur gebonkt en daarna werd het bijna stil. Ik heb het gemakkelijk één uur zien worden vooraleer ik eindelijk de slaap vatte.


    24-12-2017 om 13:51 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    22-12-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vrijdag 22-12, vlucht van Alice Springs naar Darwin

    Gisteravond laat nog een mail ontvangen van Kathleen van Connections dat onze vlucht van Alice Springs naar Darwin uitgesteld was van 12.00 uur tot 17.15 uur. Dat stuurde onze plannen toch een beetje in de war, ik wilde immers de was doen op de vrije namiddag van de vroege vlucht.

    Vanmorgen van een express ontbijt genoten tegen de democratische prijs van AUD 10 (= € 6). Dit omvatte fruitsap, koffie en toast/confituur. Je kon ook kiezen voor een croissant of een muffin.

    Ingepakt, naar de luchthaven gereden en de auto gedropt waar we alweer niemand van Hertz vonden. Sleutel dan maar in de box gedropt. Hoewel onze vlucht van 12.00 uur afgelast was, konden we toch onze bagage al in bewaring geven tot we konden inchecken.

    De controle vereiste dat we ook ons fototoestel uit de handbagage haalden om door de scanner te laten gaan. Dus handtas, smartphone, fototoestel, riem gedeponeerd in de blauwe bakjes. Toen ik door de scanner liep, werd ik tegengehouden door een vriendelijke vrouw die mij op explosieven wilde controleren. Ik was eerst verbaasd, maar barstte vervolgens in lachen uit toen ze haar handscanner bovenhaalde en mij, mijn handtas en mijn handbagage volledig nakeek. Oef … ik bleek explosiefvrij te zijn … ;-) Paul werd hoegenaamd niet gecontroleerd. Staat er dan ‘terrorist’ op mijn gezicht geschreven???

    Anyway, we hadden een zee van tijd en wilden net een cappuccino bestellen in de enige bar/bistro die de luchthaven bezit, toen onze namen werden afgeroepen door de luidsprekers. We snelden terug naar de inkomhal, maar daar bleek de infodesk niet te vinden. Dan maar weer door de controle. Dus handtas, smartphone, fototoestel, riem opnieuw gedeponeerd in de blauwe bakjes. Ditmaal werd Paul volledig gescand op explosieven …

    Aan de infodesk werd ons, ter compensatie van de uitgestelde vlucht, een middagmaal aangeboden van AUD 20/persoon. We moesten deze voucher wel opgebruiken vóór 12 uur. Ons middagmaal kostte ons dus slechts AUD 4. We hebben een lekker Ceasar Salad gegeten met veel kip!

    Na de lunch heeft Paul de bagage ingecheckt zodat we nu geduldig wachten op ons vliegtuig, dat van Perth komt. Ondertussen magazine gekocht en wat nieuws gelezen op de smartphone want in België is er nog niemand wakker.

    Ingecheckt om 17.00 uur en vertrokken om 17.35uur en na een vlucht van ongeveer 2 uur veilig geland in Darwin. Bagage opgehaald en gezocht naar de chauffeur die de transfer naar het hotel zou verzorgen. Er stond maar één man met plakkaatje in zijn hand waarop DAMIAN genoteerd stond. Niet voor ons dachten we … We spraken een chauffeur aan die buiten stond te wachten en die vacant was. Die man had geen boeking op onze naam. Hij kende zelfs de firma die de transfer moest doen niet. Paul besloot even terug binnen te gaan om te zoeken naar de juiste persoon en kwam bij de man terecht met het plakkaatje DAMIAN. Hij had nl. de verkeerde naam doorgekregen en na wat zoeken in zijn smartphone kwam dan toch onze naam tevoorschijn.

    Na een rit van 15 minuten werden we gedropt in het Double Tree by Hilton Hotel en heel vriendelijk ontvangen door een Argentijnse schone achter de balie. Zij heeft ervoor gezorgd dat we morgenvroeg een lunchpakket kunnen afhalen want we vertrekken op excursie met een internationaal gezelschap en worden opgepikt om 06.15 uur.

    Bovendien heeft zij ons lid gemaakt van de Hiltonketen zodat we in elk Hiltonhotel gratis wifi hebben. Ze gaf ons nog 4 flesjes water mee en een lekkere warme koek. Daarbovenop kregen we nog een gratis drankje naar keuze in de bar van het hotel.

    Vandaag toevallig heel slecht nieuws gekregen over een collega van me. Onlangs werd longkanker bij hem ontdekt en het lijkt terminaal te zijn … Zo erg!




    22-12-2017 om 12:59 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    21-12-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wilde kangoeroe, Simpsons Gap
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    21-12-2017 om 13:55 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ellery Creek
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    21-12-2017 om 13:53 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Glen Helen Gorge
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    21-12-2017 om 13:52 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Donderdag 21-12, Glen Helen-Alice Springs

    Na een light breakfast eerst nog even een ommetje gemaakt naar de Glen Helen Gorge. Blijkbaar waren we gisteren te vroeg afgedraaid naar de Finke rivier en hadden we de prachtige gorge gemist. Maar vandaag hebben we onze schade ingehaald en hebben een wandelingetje van 10 minuten gemaakt om deze gorge te kunnen bewonderen Het was er zo mooi dat je er stil van zou worden …

    Vertrokken richting Alice Springs, maar onderweg nog een paar wandelingen gemaakt. De eerste stop was in Ochre Pits, de okerputten. De formatie bestaat uit verscheidene rotslagen in allerlei tinten, met opvallende kleurverschillen tussen de lagen. De oker werd door de Aboriginals traditioneel gebruikt in ceremonieën en werd verhandeld met naburige stammen. De tinten van de okerverf lopen uiteen van goud tot een donker, naar paars neigend rood. Het werd gemengd met emoevet en gebruikt om lichamen mee te beschilderen.

    Een eindje verder bezochten we Ellery Creek Bighole. Dit is een spectaculaire waterput die een kloof doormidden snijdt in het West MacDonnell Ranges. Duizenden jaren van enorme overstromingen zijn hiervan het gevolg.

    Geluncht in Stanley Chasm waar je ook een mooie wandeling kan doen, maar echter tegen betaling van AUD 12. Via Tripadvisor had ik in mijn document genoteerd dat mensen dit eigenlijk heel duur vonden en dat men aanraadde om andere gratis wandelingen te doen die zeker meer de moeite waren. Voor een wandeling wilden we niet betalen!

    De laatste stop was Simpsons Gap. Na een korte wandeling arriveerden we aan een prachtige kloof. We namen een aantal foto’s en waren helemaal alleen toen we plots iets hoorden ritselen dichtbij ons. En toen kwam er plotseling een kangoeroe tevoorschijn die zich helemaal niet bedreigd voelde door onze aanwezigheid. Ik heb hem zelfs een aantal keer mogen fotograferen. Na de kiekjes sprong hij in een kloof waar hij waarschijnlijk koelte zocht. Een heel onverwachte en leuke ervaring.

    Doorgereden naar het hotel, een Mercure keten. Dat betekent comfort, tv én internet! Dit hebben we de vorige dagen even gemist. Toen we een fles wijn kochten in de BWS moest ik voor het eerst mijn ID‑kaart tonen aan de verkoopster omdat ik betaalde. Ik zie er nochtans ouder uit dan 18, maar dit is blijkbaar de gewoonte hier. Gewoon zotjes! We hebben goed gelachen…

    Alice Springs verkend en een glaasje gedronken op een terras van café Sporties waar er een fijne, natte nevel werd verspreid. Toen Paul in de taverne onze drankjes ging bestellen, werd ik lastiggevallen door een vrouwelijke Aboriginal. Dit is al de 2de keer dat me dit overkomt, en telkens wanneer ik alleen ben. Gelukkig was Paul snel terug. Nadien nog even benaderd geweest door een aboriginal die kunst wilden verkopen. Toch viel het ons op dat, wanneer we ’s avonds in het stadje gingen eten, er overal zatte aboriginals rondliepen en zelfs levenloos op de grond lagen. We vroegen uitleg aan de ober. Die vertelde ons dat de aboriginals grond bezaten die nu door de overheid wordt ontgonnen (mijnbouw) en waarvoor ze AUD 2 000 per maand krijgen. Daardoor kunnen ze dus de hele dag zuipen, want werken doen ze hoegenaamd niet. Ze hangen liever rond in groepjes aan de parking van een shopping center en rond de cafés en tavernes om te schooien. De regering onderneemt hoegenaamd geen stappen. Dat fenomeen herkennen we ogenblikkelijk!

    Laat in de avond nog een berichtje van Connections ontvangen dat onze vlucht morgen van 12 uur uitgesteld is tot 17 uur. Dat is niet fijn, want we moeten de auto inleveren om 10 uur, dus zitten we 7 uur vast in de luchthaven …

    Net vernomen dat er een aanslag in Melbourne is gepleegd. Een gek reed in op een massa mensen met desastreuze gevolgen. Spontaan kreeg ik een WhatsApp‑berichtje van een collega die zich zorgen maakte om ons. Zo lief!


    21-12-2017 om 00:00 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (3)
    20-12-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ormiston Gorge, Glen Helen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    20-12-2017 om 12:52 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ormiston Gorge, Glen Helen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    20-12-2017 om 12:51 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dinsdag 19-12, Ayers Rock-Kings Canyon

    Enkel koffie gedronken wegens té duur ontbijt en maar in één keer doorgereden naar Kings Canyon, het was immers maar 303 km. Onderweg kwamen we dromedarissen tegen. Ik dacht dat ik niet goed zag, maar blijkbaar werden die beesten ooit in een ver verleden geïmporteerd als transportmiddel. Dat is een beetje uit de hand gelopen zodat Australië nu met een ongecontroleerd aantal dromedarissen opgescheept zit, althans in dit deel van de outback.

    Tegen de middag aangekomen in Kings Canyon Resort. Zoals vermeld in mijn documentatie hebben we enkel betaald internet. Ik schrok toen we de prijs/download hoorden. Men vraagt hier AUD 4,95 (= 4,20 euro voor 100 MB). Dat hebben we er niet voor over. We weten trouwens niet hoeveel MB het downloaden van mijn foto’s van de gsm zullen opleveren. Dus even geen internet …

    We zitten nog altijd in de outback, dus de temperaturen liggen hier nog steeds onmenselijk hoog, lees zo’n slordige 40 °C. Enkel de receptie en het restaurant (ondervonden we later) heeft airco. Gelukkig voor ons heeft ook de kamer airco, maar die werkt enkel als we de sleutel met activeringskaart in de daarvoor bestemde gleuf steken. Als je de kamer verlaat, stopt ook de airco. Daar heeft Paul iets op gevonden … Hij liet de activeringskaart zitten en maakte de sleutel los. Zo blijft de kamer lekker fris als we weg zijn, want het is hier ‘bakkes heet”!

    Voor de lunch aten we een snelle hap in de bistro van het resort, waar het binnen mogelijk nog heter was dan buiten. Er was nl. helemaal geen airco, er draaiden alleen plafondventilators. We bestelden een Ceasar Salad, mijn lievelingssalade. Eerlijk, ik mag mezelf bestempelen als een salade‑expert omdat ik altijd en overal een salade eet. Ronduit gezegd … dit was de slechtste salade ooit die ik heb gegeten: er was té veel dressing (waardoor de salade slap werd), té veel spek, té veel kaas, té veel vette croutons, géén ansjovis (stond wel vermeld op de kaart) en het gepocheerde ei bleek een spiegelei te zijn. Als je kip erbij wilde, moest je nog eens AUD 10 bijbetalen. Om half zes had ik nog oprispingen, ondanks het feit dat ik alle vette kost had laten liggen. En dan was het ook nog heel prijzig …

    Nog snel een paar liter water én een hoedje voor mij gekocht in de local store want we wilden zeker 2 wandelingen doen en die vereisen: hoofddeksel tegen zonneslag, zonnecrème en water, veel water …

    Na de lunch deden we een eerste wandeling, nl. de Kathleen Springs Walk. Het was wel 38 km rijden tot aan de car parking, maar het was een makkelijk toegankelijke wandeling van 2,6 km (heen en terug). Eén nadeel … er was geen schaduw en toen we aan de walk begonnen was het ongeveer 43 °C. In België zou ik er nog niet aan denken een poot te verzetten in deze temperatuur, maar we zijn niet in België! De walk duurde normaal anderhalf uur, maar wij deden het in 40 minuten en dan hebben we nog een rustpauze aan de bron ingelast.

    Daarna nog een gemakkelijke wandeling gedaan, nl. de Kings Canyon walk. Deze was slechts 2 km lang en liep langs schaduwrijke paden. De temperatuur was nog steeds 43 °C, het was bloedheet, maar ook bloedmooi! Ik heb in heel mijn leven nog nooit vrijwillig zoveel water gedronken als de laatste dagen. Onwaarschijnlijk! Je lichaam snakt echt naar water!

    Onderweg met de auto 2 hagedissen kunnen ontwijken waardoor die weeral een dag langer te leven hadden ;-)

    In het resort aangekomen rond half zes. Avondeten was gepland om 19.00 uur (reservatie was vereist). Heerlijke douche genomen en afgezakt naar de bar waar we heel snel weer buiten waren wegens geen airco. Eindelijk eens lekker gegeten in het restaurant (mét airco). We kozen voor kip met seizoensgroenten (pompoen en broccolini), gebakken aardappeltjes in de schil en een lekkere saus aangevuld met vijgenpuree. Heerlijk!


    20-12-2017 om 12:19 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zonsondergang Ayers Rock
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    20-12-2017 om 12:12 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ayers Rock
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    20-12-2017 om 12:12 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag 20-12, Kings Canyon-Glen Helen

    Vanochtend weer vertrokken zonder ontbijt, want een Continental Breakfast kostte hier zo maar even een slordige AUD 35. In theorie kon je ook in de bistro gaan ontbijten, maar dat bleek echter pas zijn deuren te openen om 11 uur. Dan maar een mueslibar opgegeten onderweg … Gisteravond werden we bediend door een Canadese studente die op reis was met haar boyfriend. Vanmorgen leerden we haar boyfriend kennen bij het afrekenen van onze tankbeurt. Beide werken hier om hun rondreis in Australië (en nadien Azië) te financieren. Ze hadden net hun hoger middelbaar gedaan en wilden absoluut deze reis maken alvorens aan de universiteit te beginnen. Leuke babbel gehad!

    Uitgecheckt en vertrokken via de Mereeni Loop Road naar Glen Helen. Hiervoor moest je wel een 4x4 hebben! Dit is een onverharde (gravel) weg van ca. 190 km tussen het Watarrka National park en bezienswaardigheden als Glen Helen Gorge en gaat langs de oostrand van de woestijn. Ondanks het feit dat we dachten daar helemaal alleen te rijden toch een aantal tegenliggers tegengekomen. We zochten tevergeefs naar dromedarissen, maar vonden alleen wilde paarden. Ondanks alle waarschuwingen over de toestand van de weg bleek deze loop wel mee te vallen dankzij onze 4X4 mét stevige banden.

    Rond de middag gearriveerd in het Glen Helen Resort waar de kamers heel basic moesten zijn volgens het reisbureau. Dat viel allemaal nog heel goed mee. De kamer is wel klein, maar heeft alle accommodatie voor één nacht. Na het middagmaal reden we naar de Ormiston Gorge waar we eerst (in temperaturen van rond de 43 °C) de Waterhole wandeling deden en we prachtige foto’s namen bij de creek. De natuur is daar echt overweldigend!

    Nadien deden we de Ghost Gun Lookout trail waarbij we het uitzichtspunt van bovenop de creek konden bewonderen. Het was wel klimmen en dalen in de hete zon, maar het was de moeite!

    Nadien nog een kleine wandeling gedaan langsheen de Finke rivier die vlak voor onze kamer vloeit. Daarna gedineerd en een leuke babbel gehad met Rotterdammers met 2 kinderen die net naast ons logeren.


    20-12-2017 om 00:00 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    18-12-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maandag 18-12, Uluru, Kata Tjuta

    Deze ochtend wilden we in het hotel ontbijten, want breakfast was not included. Toen we de prijs hoorden, hebben we maar een koffie gedronken in de bar. Meestal vraagt men rond de AUD 15 (= ongeveer € 10) voor een Continental Breakfast, maar AUD 33 was er een beetje over. Vertrokken naar Ayers Rock. Voor de lokale Aboriginals is Uluru (Ayers Rock een belangrijke religieuze plaats. De rots is verbonden met hun mythologie, de Tjukurpa, ook bekend als de Droomtijd. Alle facetten van de rots hebben een bepaalde betekenis en zijn met elkaar verbonden via de mythologie in de Tjukurpa. Verschillende kleine gaten worden geassocieerd met holen gegraven door mythologische mollen. Zo vormt de rots als het ware een bijbel voor de Anangu, die geen schrift hadden om hun mythologie op te schrijven. Er zijn verschillende heilige plekken rondom de rots die een speciale rol spelen bij mannen- of vrouwenrituelen.

    Weetje: in 1980 trok Uluru wereldwijde media‑aandacht door de verdwijning van de baby Azaria Chamberlain. Haar moeder Lindy beweerde dat het kind werd weggesleept door een dingo tijdens een kampeeruitje nabij Uluru. De autoriteiten geloofden dit niet en de moeder werd vervolgd voor kindermoord, maar werd later vrijgesproken. Het voorval werd verfilmd in A cry in the dark. Onze gids, Mike, die een paar dagen geleden onze 4x4 tour begeleidde, geloofde niet in het verhaal van de dingo. Hij zegt dat het duidelijk om een moord gaat.

    Ayers Rock, een imposante rode rots lijkt één groot blok gesteente dat uit de grond gerezen is, maar niets is minder waar. We wilden graag de Mala Walk doen, 2 km lang. Je loopt hier redelijk beschut want toen we de wandeling begonnen, was het al 36 °C (ondanks de bewolking). Het was een leuke, gevarieerde wandeling waarbij langsheen de rots liepen en we veel kloven, inhammen en uitstulpingen konden bewonderen. Aansluitend wilden we een stuk van de Uluru Base Walk doen (in totaal 10,6 km!), maar de tracks worden gesloten voor het publiek als de temperatuur boven de 36 °C stijgt. Je ben dus verplicht de trails te doen in de vroege ochtend. Toen wij terugkeerden van de Mala Walk was het 11 uur en omdat de zon erdoor kwam, liep de temperatuur op tot 45 °C! Er waren mensen die zich van het verbod (lees: er stonden echt borden Track closed) niets aantrokken. Wij hebben bewust gekozen om geen boete op te lopen, want er staan serieuze penalties op.

    Daarna naar de lookout gereden waar je het best de sunrise en de sunset bewondert en uiteraard een aantal mooie foto’s genomen. Aansluitend het Cultureel Centrum bezocht, een iced coffee/iced chocolate gedronken en teruggekeerd naar ons hotel om te lunchen. De andere helft van de wrap van gisteren opgegeten met als aanvulling een stuk fruit.

    Nadien richting Kata Tjuta gereden, zo’n 48 km verwijderd van het hotel. Kata Tjuta, wat veel hoofden betekent (een verwijzing naar de 36 ronde toppen), is een rotsformatie die ook bekend staat als de Olga’s. Het lijken afgeronde rotskoepels die uit de woestijn oprijzen en liggen in de Valley of the Winds. Geologisch onderzoek heeft aangetoond dat beide rotsformaties (Uluru en Kata Tjuta) bestaan uit gesteenten van dezelfde geologische ouderdom. Uluru bestaat uit mariene zandsteen en Kata Tjuta bestaat uit conglomeraat, een gesteente met veel grovere fragmenten. Kata Tjuta bleek al even imposant te zijn als Ayers Rock. Mooie foto’s genomen, want de zon scheen volop, van o.a. de 2 hoofden die neus‑aan‑neus staan.

    Daarna gewandeld naar de Walpa Gorge. Het was een pittige wandeling over rotsen en gesteente, klimmend en dalend, over bruggetjes, alsmaar verder en verder. Er waaide een felle, doch warme wind. Uiteraard … we bevonden ons in de Valley of the Winds … Hier konden we echt de flynets, die we mochten lenen van onze buren, goed gebruiken. De irritante vliegen kozen weer meedogenloos voor onze oren, neus, mond, ogen … Zeer vervelend, dus hadden we onze vliegennetjes opgezet. De vliegen verdwenen als sneeuw … Ondanks de vermoeidheid toch de hele wandeling volbracht (met bang hartje) zonder ongelukken dankzij mijn ventje die mij haast de hele tocht een hand gaf ter ondersteuning. Toen we bijna aan de auto waren; kwamen we een jong Indisch koppeltje tegen. De jongeman sprak ons aan en zei: You are looking like aliens! Waarop Paul laconiek antwoordde: Daar hebben wij een vliegennetje voor nodig … ;-)

    Nog even langs Uluru gereden, dat ondertussen volop in de zon baadde. De foto’s zijn geweldig! Nadien naar het hotel gereden om andere kleren aan te doen en dan weer naar Uluru te rijden voor de sunset. Jammer genoeg konden we niet van een echte zonsondergang genieten door de zware bewolking. Toch een aantal treffende kiekjes geschoten …

    Avondmaal genoten in de bistro van ons hotel en dan eindelijk de langverwachte douche! Moe, maar voldaan in bed gekropen.


    18-12-2017 om 14:21 geschreven door Lind@  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)

    Archief per week
  • 29/01-04/02 2018
  • 22/01-28/01 2018
  • 15/01-21/01 2018
  • 08/01-14/01 2018
  • 01/01-07/01 2018
  • 25/12-31/12 2017
  • 18/12-24/12 2017
  • 11/12-17/12 2017
  • 04/12-10/12 2017
  • 27/11-03/12 2017
  • 20/11-26/11 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 06/11-12/11 2017
  • 30/10-05/11 2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs