Met DANK aan trainers Peter, Frank, Jean en Jaak en al mijn loopmaatjes
Inhoud blog
  • 1700
  • bitterballen van kwekkeboom, spaghetti en saunabonnen en op naar de duizend!
  • verslag van mijn tweede halve marathon
  • over een week is 'het leed' geleden
  • ontbijten moet je toch!
  • en van 0 naar 72
  • van zeventien naar nul
  • één één één
  • 'poëtisch' jaaroverzicht 2012
  • ik ben er bijna, ik ben er bijna, maar nog niet helemaal
  • superkorte update
  • The MusicRun
  • hoe flink van mij
  • snakken naar een loopje
  • DDH 2012 : doelstelling niet bereikt en tóch dik tevreden
    Blog als favoriet !
    Hoe het liep, loopt en hopelijk nog verder (en sneller) zal verlopen!

    Welkom, sympathisant!!! Met deze ludieke loopblog wil ik de beginnende en de recreatieve loper een hart onder de riem steken. Met succes doorliep ik in 2008 de start-to-run bij AVT Maaseik. De loopmicrobe kreeg me spoedig in z'n greep en samen met mijn man sloot ik aan bij de keep-on-runners. Inmiddels vormen we een hecht loopgroepje, dat evenwel openstaat voor enthousiaste nieuwkomers. In de loop der jaren nam niet alleen het plezier in het lopen toe, maar ook mijn ambitie. Via deze loopblog wil ik duidelijk maken dat je niet hoeft over te lopen van talent om grenzen te verleggen. Een gigantisch doorzettingsvermogen volstaat. Kom je voor het eerst kijken op deze blog? Lees dan het verslag van 29.11.2010 en mijn gedichtje van 14.02.2011 en je zal begrijpen wat ik bedoel. Veel lees- en loopplezier en hopelijk tot blogs!
    21-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.hoe flink van mij
    Beste bloglezer

    Deze morgen lag ik pas om 4u30 in bed na een flink nachtje stappen. Gisteren vond immers het 40-jarigenfeest plaats en daar mocht ik uiteraard niet ontbreken. Zelfs al moest ik hiervoor het jaarlijkse AVT-feest missen. Helaas kan ik me niet opsplitsen in twee maal twintig. Ach, ik zou dit zelfs niet willen.  Persoonlijk vind ik veertig jaar een veel plezantere leeftijd dan twintig.

    Toen we in ons bedje kropen heb ik er bij Johan, die naast de wekkerradio slaapt, op aangedrongen om de alarmfunctie ZEKER uit te schakelen. Het zou zijn beste dag immers niet zijn mocht dat ding om 7u30 beginnen te kraaien .  Om een lang verhaal kort te maken, het is zijn beste dag niet, al heeft de kater die hij op sleeptouw nam er wellicht ook wat mee te maken.

    Op het intergemeentelijk bosloopje - in Bocholt deze keer - koos ik zoals gepland voor de langste afstand, terwijl manlief zich tevreden stelde met de helft. Zijn kater liep rustig op een drafje mee. Het is één van de mooiste parcours en ondanks mijn gebrek aan slaap heb ik er met volle teugen van genoten. Dit in tegenstelling tot mijn wederhelft. Het vervolg van het verhaal zal ik je echter besparen...

    Grz

    een fanatieke (aja, want dat was toch flink van mij om toch te gaan lopen, nietwaar) keep-on-runster



    21-10-2012 om 19:32 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (1)
    15-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.snakken naar een loopje
    Beste bloglezer

    Pppfffffffff... Wat een dag.  Druk, druk, druk, stress, stress, stress...  En wat nog veel erger is... Pas om 18u15 thuis.  Geen drama, als je dan je voetjes maar onder tafel hoeft te schuiven. Maar helaas... manlief had even andere prioriteiten en dat kon ik hem niet kwalijk nemen.  Al hoef ik de soep maar op te warmen en al bereid ik een eenvoudige hoofdschotel... vandaag lukt het niet om op 19u00 op de piste te staan.  En daar heb ik behoorlijk de pest in.  Want wat snak ik toch naar een loopje.  Mijn hoofd moet leeg en daar is maar één efficiënte manier voor.

    Met volle maag en acht kilometer verder heb ik mijn maaltijd gedeeltelijk en mijn werkbeslommeringen helemaal verteerd.
    Een loopje kan toch oh zo deugd doen.

    Grz

    een fanatieke keep-on-runster

    15-10-2012 om 00:00 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (2)
    08-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DDH 2012 : doelstelling niet bereikt en tóch dik tevreden
    Beste bloglezer

    Vorig jaar veroorzaakte Dwars door Hasselt een zwarte dag uit mijn loopgeschiedenis. Rugklachten, een verkoudheid, druilerig weer en vooral de blaar die ik onderweg opscharrelde, gooiden tonnen roet in het eten. De doelstelling, 1u15', werd niet bereikt.  Erger nog, ik gaf er onderweg de brui aan, maar omdat 5 km wandelen ook lang duurt, liep ik toch weer op een drafje verder en finishte uiteindelijk in 1u17'25".

    Nadat ik mijn wonden gelikt had, nam ik een belangrijke beslissing in mijn loopcarrière: gedaan met intervaltrainingen. Deze stelde ik immers mede verantwoordelijk voor mijn rugproblemen.  Ook het steltlopen werd afgezworen en onze jongste dochter nam mijn laarzen met hoge hakken gretig in beslag. Dankzij deze ommezwaai kon ik de goesting om te lopen behouden en had de osteopaat een klant minder.
    Ik liep nog enkele wedstrijden, ongeveer 10 seconden per km langzamer dan voorheen, maar zoveel relaxter... 

    Als iemand me vroeg hoe hard ik dit jaar wou lopen in Hasselt, was het antwoord verrassend : zeker niet sneller dan vorig jaar. Zo rond de tachtig minuten, maakte ik voor mezelf uit, want helemaal geen tijd vooropstellen, vond ik dan weer net iets te vaag en iets te gemakkelijk.

    Omdat ons Dorien (14 j) in Bree de smaak te pakken kreeg, gaf ze aan mee te willen lopen met de 5 km. Zo togen we, enkele uren eerder dan voorzien, richting Hasselt.  De sfeer zat er goed in, mede dankzij het zachte najaarsweer. Een honderdduizendste geluk, want de dag voordien viel het nog met bakken uit de hemel. Regenweer kan wel aangenaam zijn tijdens het lopen, maar nooit tijdens het supporteren.

    Binnen 25 minuten na haar vertrek, begroetten we onze opgetogen dochter. Ze had er met volle teugen van genoten.  Geen podiumplaats deze keer, doch dat deed geen afbreuk aan haar enthousiasme.
    Enkele uurtjes later vond ik op het afgesproken tijdstip in de massa mijn occasioneel loopmaatje Els terug, met wie ik in Bree quasi simultaan over de finish liep.  We spraken af om samen te starten, maar niet noodzakelijk samen te finishen.  Ik was alleszins reuzeblij met mijn gezelschap, want veel goesting om te lopen had ik eigenlijk niet.

    Dat veranderde echter zodra het startschot gegeven werd. Lopen werd weer fun, zeker als je nog wat adem overhoudt om onderweg een beetje te babbelen.  De kilometers vlogen voorbij.  Na 5 km werd er een eerste voorzichtig prognose gemaakt. Als we het tempo konden aanhouden, zat een eindtijd van 1u18' er echt wel in en ik had er zelfs vertrouwen in dat dit effectief zou lukken. Els gaf halverwege aan dat ze nog wat wou versnellen zodra we aan het kanaal waren.  Dat zag ik zelf dan weer minder zitten. Dus toen zij na tien kilometer (op exact 52 minuten) een tandje bijstak, liet ik haar rustig (en zonder frustraties hieromtrent) begaan.

    Vanaf dan begon het voor mij zwaarder te worden.  In tegenstelling tot vorig jaar liet ik de moed echter niet zakken.  Ik kon het tempo handhaven, beter nog, de laatste vijf kilometer liep ik zelfs nog een tikkeltje sneller dan voorheen. Ongeveer twee km voor de finish kreeg ik nog een kleine opsteker dankzij mijn supporterende dochter en loopmaatjes van de 5 km. De laatste honderd meter werd er nog een bescheiden spurtje ingezet en ik klokte mijn horloge af op 1u16'25". Eerlijkheidshalve moet ik erbij vermelden dat mijn Garmin 14km750 meldde, een kwart kilometer korter dan voorzien, wat uiteraard de gelopen tijd in een ander perspectief zet.  Maar met mijn gemiddelde tempo van 5'11" per kilometer was ik meer dan tevreden.

    Het duurde even vooraleer ik me realiseerde dat ik mijn doelstelling niet bereikt had.  Ik wou trager lopen dan vorig jaar, een makkie zou je denken, en toch was het me niet gelukt. Desondanks was ik supertevreden. Laughing  Achteraf liet ik me, voor de eerste keer na een wedstrijd, verwennen met een gratis massage. Heerlijk! Ook man- en dochterlief lieten het zich welgevallen.

    Enkele uren later maakte ik mijn spectaculaire opwachting in een brasserie.  Een onopgemerkt opstapje deed me bijna letterlijk over de tafel vliegen. Wat was ik weer elegant!  Daarna bleken mijn ogen groter dan mijn maag en kreeg ik een onfatsoenlijk opgehoopt bord steppegras voorgeschoteld, wat zelfs voor een veelvraat als ik onbegonnen werk was. Kwatongen beweerden dat ze  het zelfs nog een grotere prestatie dan DDH zouden vinden, mocht ik alles opeten. Neen, ook deze keer werd de doelstelling niet bereikt. Toch liet er er mijn dessertje niet voor staan...

    Nu rest me nog slechts één ding: me zo rap mogelijk aanmelden voor de halve marathon van Venlo!

    Grz

    een fanatieke keep-on-runster


    08-10-2012 om 00:00 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (2)




    _____________________
    _____OVER MEZELF_____

    Hallo
     Ik ben Hilde, een prille veertiger.  Ik woon in een bosrijke omgeving ergens in Limburg.  Mijn hobby's zijn lopen en lekker eten/snoepen (een noodzakelijke combinatie) en bloggen.  Ik ben gelukkig getrouwd met Johan en samen hebben we 2 fantastische dochters.


    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Archief per maand
  • 12-2013
  • 07-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010

      2011  2012   2013
     jan  169  134  141
     feb  173  151  159
     maa  184  150  159
     apr  123    62  160
     mei  105  159  156
     jun    80  157   175 
     jul  146    78  114
     aug  159  152  136
     sep  150  166  159
     okt  104  148  156
     nov  128  152  165
     dec  112  160  145
    tot   1633  1669 1825




      2014  2015   2016
     jan   82   165   191
    feb   162   166   119
     maa  187   182   139
     apr  173   159   163
     mei  172    195   173
     jun  150   160   140
     jul  150   171     76
     aug    77   179    140
     sept   150   193    128
     okt   168   125    140
     nov   152   183    148
     dec   167   186    158
     tot. 1790  2064 1715


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs