Met DANK aan trainers Peter, Frank, Jean en Jaak en al mijn loopmaatjes
Inhoud blog
  • 1700
  • bitterballen van kwekkeboom, spaghetti en saunabonnen en op naar de duizend!
  • verslag van mijn tweede halve marathon
  • over een week is 'het leed' geleden
  • ontbijten moet je toch!
  • en van 0 naar 72
  • van zeventien naar nul
  • één één één
  • 'poëtisch' jaaroverzicht 2012
  • ik ben er bijna, ik ben er bijna, maar nog niet helemaal
  • superkorte update
  • The MusicRun
  • hoe flink van mij
  • snakken naar een loopje
  • DDH 2012 : doelstelling niet bereikt en tóch dik tevreden
    Blog als favoriet !
    Hoe het liep, loopt en hopelijk nog verder (en sneller) zal verlopen!

    Welkom, sympathisant!!! Met deze ludieke loopblog wil ik de beginnende en de recreatieve loper een hart onder de riem steken. Met succes doorliep ik in 2008 de start-to-run bij AVT Maaseik. De loopmicrobe kreeg me spoedig in z'n greep en samen met mijn man sloot ik aan bij de keep-on-runners. Inmiddels vormen we een hecht loopgroepje, dat evenwel openstaat voor enthousiaste nieuwkomers. In de loop der jaren nam niet alleen het plezier in het lopen toe, maar ook mijn ambitie. Via deze loopblog wil ik duidelijk maken dat je niet hoeft over te lopen van talent om grenzen te verleggen. Een gigantisch doorzettingsvermogen volstaat. Kom je voor het eerst kijken op deze blog? Lees dan het verslag van 29.11.2010 en mijn gedichtje van 14.02.2011 en je zal begrijpen wat ik bedoel. Veel lees- en loopplezier en hopelijk tot blogs!
    30-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.geen goed teken...
    Beste bloglezer

    De rugpijn is blijven aanhouden. Erger nog, de rugpijn is verergerd.  In plaats van te wachten tot alles de rug is.   Gisteren heb ik een mailtje gedaan naar de osteopaat met de smeekbede om mij volgende week te depanneren.  Ik heb tergend lang op een antwoord moeten wachten.  Omdat hij a.s. woensdag (mijn enige vrije dag) volledig volzet is, wou hij even afwachten of er nog een afspraak geannuleerd werd alvorens te antwoorden. Dit blijkt niet het geval te zijn.  Maar... hij wil me vrijdag om 18.00u verder helpen, mijn redder in nood.  Op de valreep.  Misschien niet zo verstandig om zondag dan voluit te gaan, maar dat zijn zorgen voor volgende week.

    Grz

    een opgeluchte keep-on-runster

    PS uiteraard komen er vandaag geen kilometers bij op de loopteller en volgende week wellicht ook niet. Of vanuit een positieve invalshoek bekeken: ik zal alleszins uitgerust aan de start staan.

    30-09-2011 om 20:58 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (0)
    28-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.snelle intervaltraining
    Beste bloglezer

    Vlotjes ging dat vandaag. 2 keer (7x 300m) met na elke versnelling 100 meter rust en tussen de twee reeksen in 400 meter rust.  Met een tempo van 28 meter per 100 meter vlogen de meters om en voor we er erg in hadden lagen we op onze rug buikspieroefeningen te doen.  Ik vrees dat ik daar morgen meer last van ga hebben dan van de intervaltraining op zich.  Alhoewel?  De laatste tijd heb ik terug een beetje rugpijn.  Ik weet niet goed of ik best voor of na Hasselt terug naar de osteopaat ga hiervoor.

    Alleszins nu wegblijven van de computer, want dat is ook niet echt bevordelijk. voor mijne achterkant.
    Grz

    een fanatieke keep-on-runster

    PS Afgelopen maandag deden we een pittige fartlektraining zonder trainer en dat heb ik geweten.  De snellen onder ons kunnen echt geen maat houden!


    28-09-2011 om 21:01 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (0)
    25-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.een fantastisch weekeinde
    Met 48 km op de loopteller en een fijne afsluiter met een spetterend AVT-barbecuefeest.  De weergoden waren ons  biezonder gunstig gezind.  Of hebben we gewoon het weer gekregen dat we verdienden?

    Grz

    een fanatieke keep-on-runster

    25-09-2011 om 20:37 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (0)
    21-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.blije dochter, blije moeder
    Beste bloglezer

    Onze jongste kwam na school met een glinstering in de oogjes vertellen dat ze de laatste was bij de scholenveldloop.  Het was geen glinstering van traantjes maar eerder een twinkeling van ingehouden plezier.  En inderdaad, toen haar toneelvoorstelling afgelopen was, toverde ze een bronzen medaille vanonder haar jasje tevoorschijn.  Kind superblij, dan de moeder natuurlijk ook.

    En blijkbaar was zij niet de enige de erin slaagde om haar beste beentjes voor te zetten. Bij mezelf vlotte het ook wonderwel vandaag. 'k Moet wel toegeven dat het om te beginnen al een hele geruststelling was dat we ipv 12 versnellingen van één km er slechts 10 hoefden te doen.  Het ging goed, zelf toen ik na 8 rondes alleen verder moest.  Om niet te veel achterstand op te lopen t.o.v. de snelleren halveerde ik zelfs zonder problemen mijn rustafstand.  Tijdens mijn laatste interval vernam ik dat we er eigenlijk maar negen hoefden te doen.  Meteen ook de verklaring waarom iedereen al gedaan had, behalve ik. Zonder verpinken heb ik mijn versnelling afgemaakt, zelfs vier seconden sneller dan nodig.

    Ik voel me klaar voor Hasselt, al kreeg ik op dat vlak vandaag toch een kleine teleurstelling te verwerken.  Ik kwam er immers achter dat het parcours lichtjes gewijzigd is. Vorig jaar was het ongeveer 200 meter korter.  Als dat dit jaar ook het geval was, was een tijd van 1u15 zeker haalbaar.  Nu is er een kleine wijziging in het centrum.  Ik vrees dat de 15 km afstand nu beter benaderd wordt.  'k Zal dus content mogen zijn als ik mijn tijd van vorig jaar gewoon kan evenaren...

    Grz

    een fanatieke keep-on-runster

    21-09-2011 om 00:00 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (0)
    19-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1234

    't Klinkt mooi, maar... ik ben er net niet.  Ach wat maakt één kilometerke uit op een duizendtal?

    Vandaag ging ik van 1223 naar 1233 km in ongeveer 58 minuten. Woensdag volgt de zwaarste intervaltraining voor DDH.  De laatste loodjes...

    Grz

    een fanatieke keep-on-runster

    19-09-2011 om 21:05 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (0)
    18-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.start bosloopcriterium
    Beste bloglezer

    Afgelopen vrijdag heb ik  een rustig duurloopje van 11 km gedaan en vandaag een kort duurloopje van 6 km op de eerste intergemeentelijke bosloop.  't is lang geleden dat ik nog eens zo een korte afstand gelopen heb.  Maar ik had nog veel werk te verrichten voor de verjaardagsdiner van mijn oudste dochter!  Inderdaad, exact dertien jaar geleden heb ik heel wat meer moeten puffen dan vandaag.  Maar 't was en 't is de moeite!

    Grz

    een fanatieke keep-on-runster

    18-09-2011 om 22:27 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (0)
    14-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.twee dynamische trainingen
    Beste bloglezer

    Omdat ik steeds de neiging heb te spreken over pittige trainingen, voer ik vandaag het woordje 'dynamisch' in.

    Afgelopen maandag hebben we een heuveltraining gedaan.  Alhoewel er geen trainer was om erop toe te zien of we de heuveltjes ook wel effectief opzochten, hebben we plichtsbewust gedaan wat we moesten doen.

    Vandaag stond er een pittige, excusez le mot, dynamische intervaltraining op het programma. Afwisselend 800m en 1.200m aan 30 sec. per 100m met een rustpauze van resp. 200 en 400m.  Dit dienden we vier maal te herhalen.  Opnieuw missie volbracht.  Het ging me beter af dan maandag, waaruit ik vooral kan concluderen dat ik toch best één boterhammeke met gelei eet twee uren voor de training ipv een ganse warme maaltijd amper één uur voordat ik mijn loopschoenen aantrek.

    Dwars door Hasselt komt dichter en dichter bij.  Ik ben er bijna klaar voor!

    Grz

    een fanatieke keep-on-runster

    14-09-2011 om 22:22 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (0)
    11-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.langzame duurlopen
    Beste bloglezer

    Twee lange duurlopen, vrijdag en vandaag, brengen het weektotaal op 46 km.  Samen met de aankoop van een nieuw paar loopschoenen maakt dit deel uit van de voorbereiding op Dwars door Hasselt. 

    Over exact vier weken is het leed geleden en ben ik rond deze tijd vermoedelijk een lekker dessertje aan het uitlepelen.  Chocomousse, ijs of tiramisu, here I come!

    Groetjes

    een fanatieke keep-on-runster

    11-09-2011 om 20:23 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (0)
    07-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.All by myself
    Beste bloglezer

    Omwille van mijn fikse verkoudheid  heb ik wijselijk enkele trainingen overgeslagen, maar de voorbije maandag kon ik weer  hervatten en heb ik samen met mijn loopmaatjes 10 km gelopen in minder dan 59 minuten.

    Vandaag staat er wederom een pittige intervaltraining op het programma.  Helaas heb ik andere verplichtingen. Onze jongste dochter staat er immers op dat ik naar de infoavond van haar school ga, terwijl ik deze uitleg eigenlijk 2 jaar geleden al gehoord heb.  Ze werkte echter zo erg in op mijn gemoed, dat ik haar beloofd heb om te gaan.  En belofte maakt schuld. Dus zit er niets anders op dan mijn intervaltraining alleen af te werken. 
    De trainer heeft het schema doorgemaild zodat ik verder kan, waarvoor dank. Een pyramidetraining van 400m - 800m -1200m - 1600m - 1200m - 800m -400 met een rustpauze die eveneens stijgt per 100 m, gaande van 100 m tot 400 en terug.

    Eerst moet ik uitpluizen hoe ik het ga aanpakken.  Het lijkt me het eenvoudigste om gewoonweg de totale afstand op mijn virtuele trainer in te stellen en dan telkens op pauze te duwen als ik de nodige meters heb afgelegd.  Omdat ik dan mijn rustafstand niet kan controlen, besluit ik om 100 m gelijk te stellen met 45 seconden.
    Ik kies een traject recht voor mijn achterdeur.  In twee ronden van 5 km, inclusief opwarming en cooling down, hoop ik de klus te klaren.

    Alleen lopen is één zaak, maar alleen opwarmen vind ik nog veel erger.  Niet voor niets beperk ik me tot het hoogstnodige. Overmoedig heb ik mijn virtuele trainer ingesteld op 5 minuten per km, dus 5 sec. per km sneller dan vorige week.  De eerste drie intervallen kan ik het goed houden, al stel ik vast dat ik tijdens de rust wandel ipv jog.  Maar vermits ik mijn pauze in tijd neem, vermoed ik dat dat niet zoveel uitmaakt. 

    Als ik aan de langste afstand moet beginnen, ben ik net mijn deur gepasseerd.  Er volgt dan echter net een venijnig stukje met een heuveltje en vals plat en ik kan het opgelegde tempo niet meer handhaven.  Op het einde van de vierde interval heb ik een achterstand van ongeveer 60 meter en doe ik 11 seconden te lang over mijn km.  Even krijg ik de mismoed, maar omdat ik na deze interval ruim over de helft zit, kan ik me gelukkig nog goed herpakken.  De intervallen worden niet alleen korter, maar vanaf nu heb ik ook meer bergaf.  Nogal logisch, what goes up, must come down.  Ik slaag er zelfs in om mijn achterstand weg te werken en uiteindelijk zit ik perfect op schema met over de totale afstand een gemiddeld tempo van 4'59" per km.

    De trainer weet het nog niet, maar hij mag trots op me zijn.  Dat heb ik toch maar weer netjes gelapt, all by myself.  Kon ik ook maar zoveel karakter opbrengen bij het uitvoeren van mijn huishoudelijke taken, dan was het hier altijd spic en span.

    Grz

    een contente keep-on-runster

    07-09-2011 om 21:24 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (2)
    02-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zonde van het weer
    Beste bloglezer

    Het is fantastisch weer.  Niet te warm, niet te koud.  Ideaal weer dus om een lange langzame duurloop te doen. 

    Ik had me er zooooooooooooooooooooooooooo op verheugd.

    Maar... misschien was het toch niet zo slim om de dag na een kleine ingreep (laten wegnemen van een cyste door een kaakchirurg) een zware intervaltraining te doen. Ik kon er echter niet aan weerstaan en jammer genoeg... mijn weerstand ook niet.

    Nu kamp ik dus met een zware verkoudheid.  Momenteel zou mijn neus zelfs harder kunnen lopen dan mijn voeten.  Bijgevolg volg ik gehoorzaam mijn 'gezond' verstand dat me gebiedt om thuis te blijven.

    Grz

    een fantatieke keep-on-runster

    02-09-2011 om 00:00 geschreven door wiebenik  


    >> Reageer (1)




    _____________________
    _____OVER MEZELF_____

    Hallo
     Ik ben Hilde, een prille veertiger.  Ik woon in een bosrijke omgeving ergens in Limburg.  Mijn hobby's zijn lopen en lekker eten/snoepen (een noodzakelijke combinatie) en bloggen.  Ik ben gelukkig getrouwd met Johan en samen hebben we 2 fantastische dochters.


    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Archief per maand
  • 12-2013
  • 07-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010

      2011  2012   2013
     jan  169  134  141
     feb  173  151  159
     maa  184  150  159
     apr  123    62  160
     mei  105  159  156
     jun    80  157   175 
     jul  146    78  114
     aug  159  152  136
     sep  150  166  159
     okt  104  148  156
     nov  128  152  165
     dec  112  160  145
    tot   1633  1669 1825




      2014  2015   2016
     jan   82   165   191
    feb   162   166   119
     maa  187   182   139
     apr  173   159   163
     mei  172    195   173
     jun  150   160   140
     jul  150   171     76
     aug    77   179    140
     sept   150   193    128
     okt   168   125    140
     nov   152   183    148
     dec   167   186    158
     tot. 1790  2064 1715


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs