De wereld van Fie
Inhoud blog
  • Dieren in nesten
  • Belgische....of niet?
  • Verliefd....
  • Beestjes, beestjes, beestjes
  • Zomer serenade

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     



    03-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zomer serenade

     

    Ik hoef natuurlijk niet achter een vuilniswagen aan te lopen of een nieuw dak leggen op een oud gebouw. Ik hoef ook niet in een bloedbenauwde Doe-Het-Zelf zaak, met een rode kop, achter de  kassa te zitten. Ik hoef ook niet achter een glazen wandje in een stinkend tankstation te werken, en ik hoef vooral niet ellenlang in de file te staan met dit weer. Ik kan lekker thuis genieten van de zomer. De mussen vallen, spreekwoordelijk, van het dak (kei zielig plaatje), en ik vind het héérlijk.
    Het begint al met de voorpret wanneer de app die ik op mijn telefoon heb, aangeeft dat het de komende dagen volop zon is en de temperaturen oplopen tot boven de 25 graden. En als er dan ook nog een dagje 30 graden bij staat, dan begint het te kriebelen in mijn buik. De mensheid praat opgewonden over het mooie weer dat ein-de-lijk komt. Bij de kapper, bij de Carrefour, op de hondenschool en op Facebook. Vele mensen posten een copy van buienradar op hun profiel en zo wordt ik er om de 20 minuten aan herinnerd dat er prachtig weer op komst is. In de winkels zijn de barbecue-pakketten niet aan te slepen en bij elk zichzelf respecterende bouw zaak staan buiten zakken vol met houtskool. Bij de Libelle komt een extra boekje over ‘100-dingen-die-je-kunt-doen-bij-mooi-weer-in-eigen-land’. De wegen naar de zee zitten stampvol en de waarschuwingen over teken-beten, voedselvergiftiging, zonneallergie en ‘laat-je-hond/kind-niet-achter-in-een-snikhete-auto’ vliegen je om de oren. We gaan in de voorbereid-fase. Heerlijk! Dit alles heb ik nodig om in de juiste sfeer te komen.
    Het huis is nog lekker koel binnen en toch vlieg ik al naar boven om mijn zomerspulletjes netjes op te hangen en mijn lange-mouwen/lange-pijpen dingen naar achteren te duwen in mijn kledingkast. Ik pas de helft en sorteer daarna mijn kleding nogmaals in: ‘helaas om de één of andere manier gekrompen vorig jaar’ tegenover ‘past nog best, en is niet te kort’ (ja, ik ben de veertig gepasseerd; ik kan niet meer zomaar alles dragen. Sommige dingen ‘kunnen niet meer’ heb ik gehoord). Ik verheug me dan ook heel erg op de maand juli, wanneer de ‘Solden’ beginnen en ik neem me dan ook voor (alweer) om de helft van de kleding die op mysterieuze manier gekrompen is vorig jaar, weer aan te vullen. Ik denk aan leuke jurkjes en mooie bloesjes of topjes. Al zo lang als ik hier in België woon neem ik me dat twee keer per jaar voor, en ik doe het nooit. Maar vanaf nu ga ik hier verandering in brengen. Dit weet zéker!
    Voor mij begint de zomer pas
    ….. als mijn woonkamer, mijn keuken, mijn ‘naaiateliertje’ en mijn laptop zich verplaatst naar de vier vierkante meter schaduw onder mijn parasol, die gedurende de dag met de zon meedraait.
    …… als de druppeltjes zweet van de tong van Falco over mijn bovenbeen rollen omdat hij mij al een kwartier zit aan te staren met de bal in zijn bek.
    ….. als de kippen uit minstens drie waterbakken met fris en vers water kunnen drinken.
    ….. als de cavia’s een extra parasol hebben en in handdoek gewentelde coldpack hebben om lekker tegenaan te liggen.
    ..… als de badjes van de honden gevuld en wel naast mij staan.
    ….. als de weg naar ons huis één grote, droge zandbak is, waar je rustig doorheen moet rijden anders haalt de stofwolk je in als je staat te wachten tot je de weg op kunt draaien.
    ….. als de dekbedjes te warm blijken en je alleen nog maar slaapt onder een laken.
    ….. als je ‘s nachts even wakker wordt en merkt dat zelfs dat dunne lakentje niet meer hoeft.
    ….. als je je moet inspuiten tegen allerlei stekend gespuis dat voorheen keurig in de wei bleef, maar nu de weg naar het terras gevonden heeft.
    ….. als je merkt dat alles potdicht houden bijna geen zin meer heeft en je dankbaar bent voor elke onweersbui die even langskomt.
    ….. als je élke dag aardbeien op je boterham eet.
    ….. als je urenlang buiten kunt blijven zitten met vrienden en familie.
    ….. als je op de hondenschool met waterballonnen en tuinsproeiers speelt.
    ….. als de voorraad Ice-Tea-Zero, water en ‘Ben & Jerry’s’ gestaag slinkt.
    ….. als het gras alleen maar bruiner lijkt te worden en je besluit dan ook maar niet meer te sproeien want: water is al zo duur.
    ….. als mensen er soms onappetijtelijk, maar soms ook zéér appetijtelijk uitzien.
    ….. als je op een zwoele avond het geroezemoes op een terras hoort of het zachte geklingel van flesjes bier, of de geur van geroosterd vlees je even passeert.
    ….. als alle foto’s op alle multi-media er nét even wat vrolijker, bruiner, exotischer en gelukkiger uitzien.
    ….. als je wakker wordt om half vijf van die @#$%-duif die voor je open raam naar binnen zit te roekoeken.
    …. als je de vogeltjes nog hoort zingen als je naar bed gaat.

    Als de mensen nét even iets warmer, vriendelijke, aardiger en liever lijken, als de bloemen prachtig bloeien, als de vogels op hun mooist fluiten en de zon brandt, dan weet ik: het is eindelijk zomer!!

     


    03-07-2015, 19:04 geschreven door Sofie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Archief per week
  • 31/08-06/09 2015
  • 24/08-30/08 2015
  • 29/06-05/07 2015
  • 22/06-28/06 2015
  • 15/06-21/06 2015
  • 08/06-14/06 2015
  • 04/05-10/05 2015
  • 16/03-22/03 2015
  • 09/03-15/03 2015
  • 16/02-22/02 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 02/02-08/02 2015
  • 26/01-01/02 2015
  • 19/01-25/01 2015

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    https://www.facebook.com/DeWereldVanSofie

    http://www.luisterboekje.be/


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs