Ben: 55gr amandelpoeder, 100 gr bloemsuiker, 50 gr eiwit, 25 gr fijne suiker en kleurstof (verkrijgbaar in Aveve, wel poedervorm nemen, geen vloeibare).
Ww: zeef het amandelpoeder en de bloemsuiker en meng goed, dit mengsle noemt men een broyage.. Klop het eiwit op met de suiker tot een heel stevige massa. Voeg er dan de broyage aan toe en meng voorzichtig. Als laatste doe je de kleurstof erbij ( de hoeveelheid hangt af van de intensiteit van het kleur die je wil bekomen) en meng dit voorzichtig. Doe alles in een spuitzak en spuit rondjes op een bakplaat bedekt met bakpapier. Laat 30 minuten drogen en afbakken in een voorverwarmde oven op 140° gedurende 20 minuten. Laten afkoelen op een taartenrooster. Als ze afgekoeld zijn, dan neem je één macaron spuit je de vulling erop en dek je af met een tweede macaron.
Vullingen:
1. met marsepein: 10 ml kirsch, 70 gr kristalsuiker, 250 gr marsepein, 50 ml water. Kook het water met de suiker, laat dit afkoelen en voeg de likeur toe. Breek de marsepein in stukjes en meng dit onder de siroop tot wanneer je een mooie spuitbare massa hebt.
2. Spicy: 150 gr slagroom, 150 gr fondantchocolade en smaakstof naar keuze ( kaneel, speculooskruiden, ...) kook de slagroom; los de chocolade op in de slagroom en laat afkoelen tot 25°. Smaakstof toevoegen en laten opstijven in de frigo tot het spuitklaar is.
3. Ganache: 70gr boter, 40 gr deco icing white, 150 gr fondantchocolade en smaakstof (baileys, amaretto,.....) boter opkloppen met de deco icing tot boter wit ziet. Smelt de chocolade au bain marie (chocolade mag niet warmer worden dan 30°). De boter verder opkloppen en langzaam chocolade toevoegen. Op het einde de smaakstof (hoeveelheid naar keuze). zet 30 minuutjes terug in de koelkast en dan terug mixen. In spuitzak doen.
4; Theevullingen 150 gr slagroom, 150 gr fondantchocolade en zwarte thee, groene thee, kruidenthee, .... Kook de slagroom met de thee en laat nacht trekken. Giet dit door een zeef en laat opnieuw opkoken en doe dan vervolg van in vulling 2.