Inhoud blog
  • Eindejaars groeten
  • Essen Motorshow
  • Classic Car Show Brussel
  • 24 H 2CV
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    BUCK SPEED RACING
    The experience of having the automobiel virus
    19-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Alcoholtester verplicht !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Frankrijk verplicht alcoholtester !!
    Vanaf 1juli 2012 zal elke bestuurder van een motorvoertuig minstens één ongebruikte ademtester moeten bij hebben.
    Deze moet voldoen aan de NF-norm dat herkenbaar is aan het logo en er staat tevens een geldigheids datum vermeld.
    Meestal 1à2 jaar. Het zal pas vanaf 1/9/2012 (september,  dus) dat er effectief zal beboet worden (minstens 12€).
    Zelfs al bent u als bestuurder geheelonthouder, dan nog moet u deze alcoholtestter bij hebben.
    Alcoholtestters zijn momenteel te koop bij : Touring ,BIVV en Auto 5.

    Een verwittigd man is er .......

    19-05-2012 om 00:00 geschreven door JPDB  


    Tags:Alcoholtestter
    >> Reageer (0)
    12-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weetjes - automobilia
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De snelste tijd ooit door een produktie wagen neergezet is 432 Km/h. Snel is het zeker, van 0 tot 100 Km/h in slechts 2.4 seconden.De wagen is een Bugatti Veyron .
    Het meest afgelegde kilometers met dezelfde wagen en dezelfde motor is (was) 29.000.000 Km's, De recordhouder is Irv Gordon , met een Volvo P1800 .
    De lievelingswagen van de kunstenaar Salvator Dali was een Cadillac De-Ville . Flamboyant is het zeker.
    De lichtste wagen die ooit in produktie was woog slechts 406 Kg. Het was de Mini-Moke ,bouwjaar 1964.
    En voor onze VW-vrienden : 11.916.519 is het produktie getal van de originele VW-kever gemaakt in Wolfsburg.
    De Ford fabrieken in Genk (B) hebben deze week hun 14.000.000 wagen geasembleerd sinds het bestaan van de plant, nu 48 jaar geleden.


    Weetjes dus om een echte automobiel adept te wezen .

    12-05-2012 om 00:00 geschreven door JPDB  


    Tags:Weetjes , Automibiliana
    >> Reageer (0)
    05-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gaperstour 2012
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het is weer voorbij. Het was prachtig ,gezellig en leuk !
    Zoals altijd een organisatie met een "stip". De inrichters hadden wel het weer niet mee (Aprilse grillen)
    maar in de namiddag werd het toch behoorlijk 'warm' in mijn Spit. Op- of aan- merkingen : er zijn er geen !
    Wel had ik van enkele deelnemende "zuider buren" te horen gekregen dat er best nog een 'dessert' bij kon.
    Maar voor die prijs (?) en ik weet dat het niet zo comfortabel 'rijden' is met een volle maag.
    Hopelijk volgend jaar beter weer .....

    05-05-2012 om 14:36 geschreven door JPDB  


    Tags:Gaperstour 2012 , KHC
    >> Reageer (0)
    28-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Prova 2
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De naam is een directe verwijzing naar de wereld van de Formule 1. Panamarenko vond inspiratie voor deze titel bij de Italiaan ; Tazio Nuvolari, ooit één van de beste autorenners uit  de geschiedenis. (+/- 1930). Onder deze "blitse" buitenkant zit echter enkel blik , karton en pvc.
    Met dit 'kunstwerk' verwijst Panamarenko naar het beeld van de ingenieur-kunstenaar  Leonardo da Vinci.  Immers de 'uitvindingen' van Panamarenko zijn immers niet bedoeld om echt te functioneren. Het zijn op de allereerste plaats kunstwerken. Techniek staat hier ten dienste van de poëzie.
    Echte, mobil-art !

    28-04-2012 om 10:17 geschreven door JPDB  


    Tags:Auto-Art, Prova Car. Panamarenko
    >> Reageer (0)
    21-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PROVA
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dit is echte automobilia of auto-kunst. Dit kunstwerk werd aangekocht (Geveild door het gekende veilingshuis Christie's te Londen)
    door de Vlaamse Gemeenschap voor een 'kleine' 350.000 Euro.

    Het gaat hier om de Prova-car , een kunstwerk van de hand van Panamarenko gedateerd 1967.
    Het is een groot beeld van een auto gemaakt in blik,cellofaan en lakverf .(best groot in afmetingen.)
    Dit kunstwerk is opgenomen in de Collectie Vlaanderen en is te zien in het Muhka te Antwerpen.

    Beslist iets anders dan een zelfbouwdoos !

    21-04-2012 om 11:51 geschreven door JPDB  


    Tags:Prova, Panamarenko, Automobilia,Autokunst.
    >> Reageer (0)
    14-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The Sixties
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Om even in het retro-gebeuren te blijven.
    In Bokrijk, het grootst erfgoed van België , loopt er een thema tentoonstelling over de 'golden sixties'
    Echt iets om te bezoeken , op afspraak ! Iets om te doen en de kans is groot dat je dingen zie uit de tijd dat je maar een wiel hoog was en nog in korte broek rondliep.
    Wie echt niet kan, bezoek dan beslist eens de website , mischien is dat reeds genoeg om alsnog te beslissen voor een uitstap naar "the sixties".

    Verdere info vind je op de webstek van Bokrijk....

    14-04-2012 om 16:42 geschreven door JPDB  


    Tags:The Sixties
    >> Reageer (0)
    07-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De 'Paasklokken'
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ik ben al iets te oud om in de 'paashaas' te geloven.Erg is dat ,soms ,want een cadeautje krijg ik wel graag.
    Nu heb ik mezelf een 'Kadoo' gekocht ! Namelijk een boek.
    En als autoliefhebber en oldtimer was de keus niet zo moeilijk.
    Het werd dus het boekje : Mijn Vader had er ook zo één ( Het autogebeuren in de jaren vijftig en zestig van "vorige' eeuw).
    Het is een werkje van Jack Botermans en Di-Lan Sun. Uitgegeven bij Terra , onderdeel van Lannoo.
    Plezierig is het zelfs de retrofiel kan het mooi vinden.

    Ook bestellen ?
    Zie : www.terralannoo.nl

    07-04-2012 om 09:55 geschreven door JPDB  


    Tags:Mijn vader had er ook zo één.
    >> Reageer (0)
    31-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oldtimer Beurs Genk
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het is reeds de vierde uitgave, een beurs voor de liefhebber van Oldtimers.
    Voor ieder zijn "meug". Wagens, moto's, brommers, onderdelen , lectuur, kunst en miniaturen.

    Waar ? In de Limburghal te Genk natuurlijk !
    Toegang : 8 eurookes en de parking is gratis.

    Wanneer ?  Zaterdag 14 en Zondag 15 april 2012 van 10 tot 18 uur.
    Voorbehouden parking  voor diegenen die de beurs komen bezoeken met oldtimer wagen of moto !!!!

    Verdere info allerlei : www.ludovdc.be


    31-03-2012 om 10:15 geschreven door JPDB  


    Tags:Oldtimerbeurs Genk
    >> Reageer (0)
    24-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1°Memorial Serge Messine
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ypres Historic Rally Organisation en Kemmel Historic organiseren op zaterdag 1 September 2012 een rondrit voor oldtimers.
    Dit alles ter nagedachtenis aan Serge Messine, jarenlang voorzitter van Ypres Historic.
    Serge overleed enkele jaren geleden aan een slepende ziekte, Serge was iemand die autosport leefde en ademde.
    De organisatie is een rondritmet startplaats Boezinge (W-Vl.) . Uitgetekend in "bolleke-pijl" en goed voor een kleine 170Km .

     Let wel dit is geen rallye !!!

    Verder info, www.kemmelhistorc.be

    Ik ben al ingeschreven hoor !!!

    24-03-2012 om 10:42 geschreven door JPDB  


    Tags:Sege Messine
    >> Reageer (0)
    17-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Autostal Duindistel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    "Duindistel" is een begrip in de Belgische Autosport. Reeds 55 jaar staan zij ten dienste van de autosportpiloten. Wat niet toevallig is daar ze vanaf 1995 tot en met 2012 ,Belgisch Kampioen der renstallen zijn in de dicipline Rally. Ze zijn bijgevolg het sterkst vertegenwoordigd in het rallygebeuren. Maar ook in andere zoals daar zijn  circuitraces, rallycross, rallyraids, karting, oriëntatieritten, slalom en historicwedstrijden. Iedere 2 & 4 donderdag van elke maand is er de afspraak in het cafetaria van de Koninklijke Roeivereniging Sport Gent (Kanodreef 1 te 9000 Gent.
    Meer info gewenst : secretariaat@duindistel.be

    17-03-2012 om 12:32 geschreven door JPDB  


    Tags:Autostal Duindistel
    >> Reageer (0)
    11-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Autostal Atlantic
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Autostal Atlantic is een nationale renstal die opgericht werd in 1979.
    Ze gaan er prat op dat ieder lid op gelijke voet behandeld wordt. Kenmerkend is dus de familiale sfeer, zeker wanneer men langsgaat in de clubtent.
    "Hoofdmoot" van de leden  is vooral aktief in rally en rallysprint. De autostal zou momenteel een 600-tal leden hebben. In de beginjaren werd de renstal vaak smalend het 'kleine broertje' genoemd. Maar met de prestaties van de rijdende leden kan men gewoonweg niet meer 'naast' de club kijken en eisen ze zeker hun plaats op in de Belgische Autosport.

    Meer info vind je op hun webstek : www.autostal-atlantic.be


    11-03-2012 om 10:19 geschreven door JPDB  


    Tags:Autostal Atlantic
    >> Reageer (0)
    03-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BRYGHIA
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Eigenlijk moeten we het tegenwoordig ACP BRYGHIA uitspreken. Gegroeid uit de erfenis van de enige automobielclub die Brugge ooit kende.
    Tegenwoordig is het een "renstal" die deelnemers aan regelmatigheidsritten samenbrengt.ACP BRYGHIA CLASSICA is een onderdeel van
    VZW.ALL CAR PROMOTIONS en "bestaat" al sinds 1990. Het is ook de club die als één der eersten in België, regelmatigheidsrally's inrichte.
    De meest gekende proeven zijn : Venetie van het Noorden, De Historic rally van Vlaanderen en de ACP Classic Tour.

    Ook lid worden ? Verdere info via Dupandevos@base.be of schrijf naar All Car Promotions VZW. Bareelstraat 5 te 8020 Oostkamp.

    03-03-2012 om 12:05 geschreven door JPDB  


    Tags:Bryghia,Regelmatigheidrally's
    >> Reageer (0)
    25-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Slowly Sideways
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Deze 'club' werd opgestart door en voor fans van het 'vervlogen' rallytijdperk.
    Tijden waarin de tweewiel aangedreven wagens een hevige emotie bezorgden aan de toeschouwers, meestal "Rallye-Freaks".
    Waar is de tijd dat het motorgebrul tijdens hun doortocht uw lichaam deed trillen ?

    Deze club wil dit doen heropleven door deze historische, echt of cloon, wagens opnieuw over Vlaanderens Mooiste Wegen te "jagen"
    Eigenlijk is het woord "jagen" een verkeerde woordkeuze want op het eind van het evenement wordt er geen klassement opgemaakt !

    Het enige wat primeert is amusement voor de rijders en de toeschouwers !!!

    Kom eens zien !
    www.Slowly-Sideways.be 

    25-02-2012 om 12:10 geschreven door JPDB  


    Tags:Nostalgie ten top!
    >> Reageer (0)
    19-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1°Esplanade Meeting te Ieper
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Onder het 'motto' beter te vroeg dan te laat! Een datum voor in je 'agenda'.

    Op 6 mei a.s. tussen 10h30 en 12h. kan iedereen die het wenst, eens langskomen met zijn old-timer of met zijn "exclusieve"
    auto . Om te pronken, om er vrienden en kenissen te ontmoeten, om via een babbel enkele ideeën of nuttige informatie bekomen.
    Velen kennen mischien elkaar oppervlakkig, via deelnames aan diverse organisaties of enkel via mail.

    Dus dit zou dus de ideale 'plek' kunnen wezen om elkaar beter te leren kennen.
    Dit is GEEN organisatie of evenement !!!!

    Kom een zien ,meer info via het oldtimerweb.

    19-02-2012 om 11:54 geschreven door JPDB  


    Tags:Esplanade Meeting Ieper
    >> Reageer (0)
    11-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beurs in Arras (Fr)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Reeds voor de 36° maal gaat deze beurs door in Arras (Frankrijk)
    The place to be is "Parc des expostions" en dit vanaf 9h00 tot 18h00
    Men kan er 6000m² exposanten terug vinden ,overdekt en verwarmd!Dit gaat door op 18maart 2012.
    Dus voor de eigenaars van een "Frans"model kan dit de plaats zijn waar je het ontbrekende item vind.

    Meer info : Guérin Daniel : 0032/3 21 48 68 71
                      www.ravera-6A.fr



    11-02-2012 om 10:15 geschreven door JPDB  


    Tags:Beurs,Arras,Bourse d'échanges
    >> Reageer (0)
    04-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.I-Care 333
    Klik op de afbeelding om de link te volgen "Petrolheads" houden van het gegrom van motoren en de geur van olie en benzine. Maar in een "propere" toekomst zullen we dat moeten missen !
    Race's en rally's gaan stiller,groener worden . Kan dat niet ? Volgens Xavier Van Der Stappen kan dit  en hij heeft het al bewezen !! Xavier is een gepassioneerd liefhebber van elektrische mobiliteit. Op het autosalon te Brussel stond zijn geesteskind in de spotlights. De I-Care 333. Van opleiding is hij antropoloog maar niet al te min reed hij in 2009 met een door hem zel ontworpen elektrische éénzitter in 156 uur van Brussel naar Dakar. Het jaar daarop snelde hij met zijn tweede prototype van Kopenhagen naar Kaapstad en bewees daarmee dat zijn ontwerp gerust 4000km kan afleggen zonder oplaadproblemen. Vorig jaar ontwikkelde hij een volledig elektrische 'Tour De France' .Op het autosalon toonde hij zijn jongste creatie.
    Een elektrische roadster met een autonomie van 300km.en een topsnelheid van 130km/h. De racingversie zal dit jaar te zien zijn op het circuit van Zolder.

    Later hierover meer.....

    04-02-2012 om 11:06 geschreven door JPDB  


    Tags:Elektrische auto's
    >> Reageer (0)
    28-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Love Bug Parade at Bx.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Voor de VW liefhebbers onder ons. Die moeten zeker gaan zien naar de "Love Bug Parade" in Brussel op 13/2/2012 .
    Het evenement wordt voor de derde keer gehouden en dit jaar is de opzet van het spektakel groter dan voorheen.
    Volgens de organisator is de uitgave,2012, zeker goed voor minstens 100 kevertjes!De deelnemers verzamelen zich aan de Esplanade van het Jubelpark ter hoogte van het automuseum Autoworld.Om 14h00 vertrekt de stoet, met een tussenstop op het paleizenplein, om rond 15h30 weer in het jubelpark te arriveren.

    Meer info : 02/772 34 36 of mailen naar patriciaraes@scarlet.be

    28-01-2012 om 10:38 geschreven door JPDB  


    Tags:VW,Kever,Beetle,Volkswagen
    >> Reageer (0)
    22-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgische auto's
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag is de laatste dag van het autosalon te brussel, Waarom gaan er zovelen naar het autosalon? Eigenlijk kan men het een droomsalon noemen.
    Ge weet wel, gaan zien naar een bepaald merk of model en dan ontnuchterd het prijskaartje zien . En maar blijven sparen hé.
    Waarom dan geen boek kopen ,kost minder en geeft mooie "prentjes"die je dromen kunnen sturen.

    Auteurs Yvette en Jacques Kupélain publiceerden een boek over de Belgische auto geschiedenis, met informatie en diverse kleurenprenten.
    Het boek telt 300pagina's en 650 foto's. Het is te koop voor 87 euro inbegrepen verzendkostten. Kan besteld worden bij Fsa Koning Boudewijnstichting,
    Brederodestraat 21 te 1000 Brussel (Tel : 02/511.18.40.) 

    22-01-2012 om 10:33 geschreven door JPDB  


    Tags:Belgische Auto's, De geschiedenis van de Belgische auto.
    >> Reageer (0)
    15-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Antwerp Classic Salon 2012
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het is reeds de 35° maal dat deze beurs doorgaat.
    Het motto is ; Performance,Passion & Elegance.Best een waardige vervanger voor wie niet naar
    Duitsland kan naar die  "andere" oldtimerbeurs.

    Wanneer : 2/3/4 2012
    Waar ; Antwerp Expo

    Verdere info via hun webstek.

    15-01-2012 om 11:35 geschreven door JPDB  


    Tags:Oldtimerbeurs,Classic Salon Antwerpen 2012
    >> Reageer (0)
    08-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.European Motor Show Brussels
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vanaf 12 januari is het opnieuw zover, dan gaan de deuren open van het Auto- en Motorsalon van Brussel!
    Belgen houden van auto's en motoren en tonen dit door elk jaar massaal (+/- 600.000 p.) het salon te bezoeken.
    De indeling van de hallen van het salon wordt in 2012 volledig omgegooid!
    Paleis 7 vormt het toneel voor het thema "Cleaner Mobility".
    Paleis 6 vormt een tentoonstelling van "droomwagens".
    Paleis 1 & 3 worden gereserveerd voor de gemotoriseerde tweewielers.
    Wanneer ?
    Van 12 tot en met 22januari telkens van 10 tot 19 uur. 
    Op 13, 16 en 20 januari zijn er laatavond openingen tot 22 uur.

    Meer info ; www.autosalon.be

    08-01-2012 om 10:06 geschreven door JPDB  


    Tags:Auto en Motorsalon van Brussel.
    >> Reageer (0)


    Archief per jaar
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs