
Als Izegemse Belleman was ik opnieuw te gast op het Keikoppencarnaval te Poperinge.
 Eerst was er het onthaal op het stadhuis en de vereremerking van de nieuwe Prins Carnaval Saf'r I, gevolgd door een optreden van het dweilorkest 'De Askruizen' uit Oosterhout, waarschijnlijk het gekste ensemble van Nederland. (hun performances staan op http://www.youtube.com/watch?v=P8iR6ai5HTo)




Hierbij werd de burgemeester van Poperinge uitgeroepen tot 'empereur' van het Keizerrijk der Lage Landen, werd de nieuwe nationale vlag toegekend en kregen we het nieuwe volkslied te horen : La Mayonaise !

Prins Carnaval 2007 Dieter schonk aan alle aanwezigen nog een mooie goudkleurige herinneringsbadge van zijn afgelopen 'prinsenjaar'. Bedankt Dieter !

Dan volgde er een korte receptie waarbij het Hommelbier rijkelijk vloeide.
Ik maakte er ook kennis met 'Les Amis de Fromulus', een reuzengilde uit Steenvoorde, vlak over de Franse grens. Die willen mij alvast inhuren voor de opening van hun zesjaarlijkse Internationale Reuzenstoet, in april 2012 eerstkomende ! (http://www.les-amis-de-fromulus.com/)
Daarna werd er aan de medewerkers een lunch aangeboden in restaurant-gasthof De Kring.


 (foto Jeff Maanders : www.doedezedan.nl)

De 42ste Internationale Carnavalsstoet lokte ondanks een strakke koude wind, weer een massa volk. Maar het bleef droog (en bij momenten zelfs zonnig) en er werd een record gevestigd met de deelname van zestien lokale groepen op vijftig. Die waren ingedeeld in jeugd, volwassenen en carnavalsgroepen.

De Paljasjes vierden hun vijftiende verjaardag, en verwezen met wondermooie Lego-mannetjes en -wagen naar de vijftigste verjaardag van Lego.

Goed voor een eerste prijs, die ze deelden met De Flodders. Zij beeldden schepen Jurgen Vanlerberghe uit in het te vernieuwen zwembad, dat veel geld zal kosten. Een erg verdienstelijke derde werd St-Syfilia, die een parodie maakten op het feit dat de processie dit jaar niet uitging, omwille van het aangekondigde slechte weer. Ze sleurden er een enorme processierups mee, die bestreden moest worden.
 Vierde werden De Schufferlutt’n, die een parodie brachten op de Ieperse Kerstparade, met VTM als ‘Vriendelijke Toeristische Medewerker’.
 'WÂ’en dÂ’er Van' hekelde het feit dat de Hoppestoet dit jaar 100.000 euro subsidie krijgt omwille van het halfeeuwfeest, en werd vijfde.

De twee Keiboerkes waren als zangers te gast bij Debbie en Nancy, en eindigden zesde. Zij werden gevolgd door de Vleterbeekvissers en Space Ace.

Bij de volwassenen won Moeder Bladluis met een hele reeks actuele themaÂ’s zoals het zwembad, betalend parkeren en de wateroverlast.


Tweede werden The Vamps (Van patersbier tot nunneplezier) en Petit Comité (Belgische politiek). Vierde werd Wilfrieds Forellenvisclub.

Bij de jeugd won de school van Abele met prachtige sneeuwmannen, gevolgd door de school van Krombeke met GastKuisstraat, school Benedictus met de Chinezen en de piraten van De Knustjes.

De Nederlandse Askruizen sloten af en kregen de hele tribune recht bij het spelen van de 'Mayonaise', een verwijzing naar de marseillaise-uitschuiver van Yves Leterme.
http://www.poperinge.be/NL/toerisme/carnaval.htm
|