Guy Vandendriessche Oyez ! Oyez ! Oyez ! Aandacht ! Aandacht ! Boeren, Burgers en Buitenlui !...Ja, zo begint een Engelse 'town crier', een Vlaamse 'belleman' of een Nederlandse 'stadsomroeper' zijn betoog. U krijgt hier een overzicht van de herkomst van deze beroepsactiviteit, met een blik in het verleden en hoe het op de dag van vandaag nog steeds, zij het nu eerder als hobby of toeristische attractie, in ere wordt gehouden.
Hier kunnen jullie dan ook mijn reilen en zeilen als de Izegemse stadsomroeper volgen, vanaf het begin (met de opening van de Izegemse Centrale Doortocht in 2004)tot op heden. De nieuwste berichten staan telkens bovenaan.
Lees er alles over op dit blog. WELKOM ! En vooral : Zegt het voort ! Zegt het voort !
14-01-2008
International Open Competition 2008 - Banbury
BANBURY
INTERNATIONAL OPEN COMPETITION 2008
Saturday 6th September 2008
Hierbij worden wij uitgenodigd door de belleman van de historische stad Banbury voor het Fourth Banbury Town Criers Championship op Zaterdag 6 september 2008 Een competitie die open staat voor alle stadsomroepers. Er is overnachting voorzien voor de zaterdagavond, maar wie al van vrijdag oversteekt, kan een hotelkamer boeken aan £45,-/persoon.
Er is een lunch en een avondmaal voorzien op zaterdag. Het inschrijvingsformulier kan gedownload worden op http://www.s222570803.websitehome.co.uk/ als je zinnens bent om deel te nemen . Terugsturen naar Tricia Campbell, Civic Officer and Mayors Secretary, Banbury Town Council, The Town Hall, Bridge Street, Banbury, Oxon, OX16 5QB. Voor meer informatie, contacteer anthony@oyez-oyez-oyez.co.uk.
Reacties op bericht (0)
Over mijzelf
Ik ben Guy , en gebruik soms ook wel de schuilnaam 'De belleman'.
Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is Officiële Stadsomroeper van Izegem en museummedewerker.
Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 70 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Europese Snorrenclub Antwerpen.