‘Ik heb me geweldig geamuseerd. Dit is de grootste en mooiste kermiskoers van het land.’ Met die uitspraak vatte oud-renner Roland Liboton, die eerder het startschot mocht lossen, Izegem Koers editie 2013 correct samen.
De 45ste grote prijs Jerome Dekimpe alias Izegem Koers bracht een nooit geziene mensenmassa op de been. Het begon in het rennersdorp dat de organisatie voor het eerst concentreerde op de vrijetijdssite De Leest. Heel wat mensen kwamen een kijkje nemen en hoopten een bekende renner tegen het lijf te lopen.
In het stadscentrum was het op de koppen lopen en drummen om een glimp van het startschot op te vangen dat dit jaar gelost werd door Roland Liboton. Daarna zette niet alleen de rennerskaravaan zich in beweging, de mensenmassa deed dat ook. Richting terrasjes en drankkraampjes.
Feit is dat het behoorlijk kalm was qua opkomst aan de finish. Wellicht bleef het gros van het publiek in het centrum ‘haperen’ aan de vele drankstandjes. Wie het niet onder de markt had, dat waren de seingevers. Enkelen werden onwel door de hitte en hadden verzorging nodig. Toch is de organisatie globaal gezien heel tevreden met editie 2013 van Izegem Koers.














|