Gastenboek van de Izegemse Belleman
  • Zoekt belleman voor donderdag 6/9/18 URGENT
  • cialis 20 mg costco
  • i recommend viagra cheap
  • buy cialis vigour in dubai
  • viagra cialis generique

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    En een volgende carnavalseizoen is weer aangebroken ! ! !
    Kijk ook eens op www.bloggen.be/stadsreuzen !
    Zoeken in blog

    Foto
    Mijn favorieten
  • Izegemse favorieten
  • Foto
  • Caricaturist Hans Deconinck
  • Izegemnaar Paul Berlamont
  • Izegemse cabaretier Karel Declerck
  • Stad Izegem
  • Izegemse musea
  • Foto
    Foto
  • http://www.bloggen.be/stadsreuzen
  • Foto
    Foto
    Alle info over Nederlandse omroepers op www.stadsomroepersgilde.nl
    Fantastische Bierblog
  • http://blog.seniorennet.be/bierblog/
  • Foto
    Izegemse top-cabaretier
  • Top cabaretier Karel Declercq
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    De Izegemse Belleman
    Guy Vandendriessche
    Oyez ! Oyez ! Oyez ! Aandacht ! Aandacht ! Boeren, Burgers en Buitenlui !...Ja, zo begint een Engelse 'town crier', een Vlaamse 'belleman' of een Nederlandse 'stadsomroeper' zijn betoog. U krijgt hier een overzicht van de herkomst van deze beroepsactiviteit, met een blik in het verleden en hoe het op de dag van vandaag nog steeds, zij het nu eerder als hobby of toeristische attractie, in ere wordt gehouden. Hier kunnen jullie dan ook mijn reilen en zeilen als de Izegemse stadsomroeper volgen, vanaf het begin (met de opening van de Izegemse Centrale Doortocht in 2004)tot op heden. De nieuwste berichten staan telkens bovenaan. Lees er alles over op dit blog. WELKOM ! En vooral : Zegt het voort ! Zegt het voort !
    04-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De bellenman en de kleiraapster

    Onderstaand verhaal werd me deze week toegestuurd door Roland Bergeys, en het komt uit zijn eigen bundel 'Land van Klei' (uitg. Write History).
    Het vertelt de geschiedenis van de schoolmeester,
    de steenbakkersdochter en de kleiraapster
    in de Rupelstreek anno 1900.

      Berline,_Land_van_klei,_de_bundel,_foto_cover.jpg

    Het staat thevens op de gelijknamige liedjes- en verhalenCD van de groep 'BERLINE' waarvan hij deel uitmaakt, uitgegeven met de steun van provincie Antwerpen.
    De bundel, zowel als de CD, kunnen besteld worden bij Roland zelf op Roland.ci.bergeys@skynet.be of via de website van de groep www.bloggen.be/berline.

    DANK AAN ROLAND VOOR DEZE BIJDRAGE.

    De bellenman en de kleiraapster

     

    De echte naam van het dorp doet er niet toe, het verhaal van de bellenman en de kleiraapster kan afkomstig zijn uit elk oord waar steenbakkerijen uit de grond rezen. Toch ken ik het van mijn grootvader: hij hoorde het van Ward de molenaar die het zelf vernam van Ida de naaister, die het op haar beurt gehoord had van de meid van de pastoor, en dat is eigenlijk uit eerste hand.

    In die tijd vlogen de raven zowaar op hun rug over het dorp om de miserie niet te zien: schouwen leken kale stammen waar de rivier tussen kronkelde, en de mensen werkten zich in het zweet. Vele mensen. Oud. En jong. Gelijk Jetje. Jetje was zes jaar. Haar oogjes glommen boven haar blozende wangen die vertelden dat ze bang was van dat harde leven - tot wanhoop van haar ouders (die zelf kleistekers waren), tot woede van hun bazen. Kijk, daarom werd Fil ingezet: hij woog droog honderd veertig kilo, en sommigen dachten dat hij de duivel was in pitteler, met zijn vieze varkenskop en met Schorre, zijn hond. Hij was ooit als bellenman opgedaagd zoals een vloek uit het niets, en al gauw betaalden de fabrieksbazen hem haast uitsluitend om het volk naar het werk te jagen.

    Fil zou Jetje wel temmen!Â… Hij rammelde zijn bel in haar oor, en stampte  haar naar de groeve, waar ze duizenden keren per dag haar rugje zou krommen. En toch voelde Jetje dat dit niet voor altijd zou zijn.

    Ze besefte niet dat ze daar ook zelf zou voor zorgen.

    Fil verkocht na zijn uren tevens oud ijzer, en de laatste tijd was hij ook aan de drank geraakt - zijn bel belde nog amper op bevel, de mensen roddelden over hem en de roddel bereikte het gemeentehuis. Kortom: de burgemeester zag er niks anders op zitten, dan hem af te danken. 

    Hij gaf de ontslagbrief aan zijn bode. Deze liet hem echter domweg in de kroeg liggen, en zo ging hij van zijn kozijn Flor Fluwijn, tot bij Mie De Bruyn, en belandde langs Moorke Pek en Jeanne Ajuin van Wiske Vaneck van Jef Van Bikkel, bij Suzanne Van Sikkel - vroùw van Zwart Fredje, die hem zou afgeven aan de ouders vanÂ… juist: JetjeÂ…..  

    Iedereen. Iedereen wist dat de bellenman zou mogen ophoepelen, behalve hijzelf - hij waggelde hij nog altijd door de straten, met Schorre in zijn zog. Vandaar: Jetje moest die  nare brief maar afgeven, hij was toch al kwaad op haar. Wat later hoorde het meisje ook overal de stemmen van de anderen: “A-Allez, kind, ga nu.”

    “Ga, vooruit.”

    “Ge kunt het!”

    “Doé het, lui wicht!”  

    Ze had geen keuze.

    De bellenman was juist aan het stapelen: roest op ijzer, ijzer op roest en vet tot de mieren ertussen werden geplet, en hij wou een stoof met brute kracht, een lach vol macht, zacht op zijn belt zetten, toen hij in de verte Jetje zag aankomen. Ze had een enveloppe vast.

    Hij snauwde haar meteen toe: “Naar de groeve, scharminkel!”

    Schorre toonde zijn tanden, waarna ze opstapte. Ach, dacht ze, ze zou die brief morgen wegsmijten. En zo ging Fil weer op toer, met al wat ijzer op zak om te verkopen, onwetend over zijn ontslag, onwetend ook, dat hij bezig was aan zijn laatste dagÂ…

    De rivier lag er rustig bij, en de bellenman lachte breed toen hij de boot aan de kaai zag liggen. Het was een aak, en hij moest nog geladen worden, maar eerst zou Fil jenever gaan drinken bij de kapitein!Â…  Hij dronk er één met de schipper, en nog eentje, en drie en vier en nog één, ze dronken en ze klonken, en toen hij terug van boord ging, was het al donker. Hij liet een langgerekte boer, zat dat hij was, zàt!Â… Hij kende nog amper zijn eigen naam en hij kon zijn voeten niet eens meer zien, al was dat eigenlijk al sinds jaren zo met die honderd veertig kilo en die ton van een buik, maar goed: hij spreidde de armen en wou als een acrobaat over de loopplank naar de wal, maar wankelde. Boven hem danste de maan, onder hem zag hij de zwarte streep water, en dààr koos hij voor.

    Hij viel en viel enÂ….  het was de schok, gevolgd door de brandende pijn in zijn armen, die verraadde dat hij klem zat tussen schip en kade. Schorre stoof jankend weg.

    De aak kraakte, de stenen schuurden, en zijn ledematen plakten tegen zijn lijf. God, hij pufte wolkjes lucht in en uit, en had het gevoel dat één meeuwenstront of één steentje dat op zijn buik landde, hem met zijn frak vol ijzer de diepte in zou jagen. Maar stormen deed het nu ook niet, het schip wiegde niet, hij zou wachten tot morgen: de eerste gek die hem zag, zou van schrik hulp halen, en hij zou hem nadien uitkafferen omdat hij zo laat was opgedaagd.

    Dat dacht hij, want niets zou nog gaan zoals Fil het wensteÂ…

    ‘s Ochtends vertrok Jetje thuis, een beetje kwaad op zichzelf omdat ze die brief niet had afgegeven. De burgemeester keek ondertussen naar buiten: de bode sliep tegen een lantaren, maar ook zonder belgeluid was het volk naar zijn werk. Wat verder liep Schorre, zonder zijn baasje. De burgervader had het beest nooit gemogen. Hij dacht even na, grijnsde dan, en riep de champetter. Schorre van de bellenman, het monster, de hellehondÂ…  werd met één schot afgemaakt, en zou tot worstjes worden herleid om ze in Antwerpen te frituren.

    De knal had Fil doen schrikken, en hem doen zakken tot de puntjes van zijn pitteler de golven streelden. Hij slikte een krop weg, toen hij stappen hoorde op de kaai - kleine, fijne stappen. De bemanning sliep nog. En stekers of dragers gingen trager. Neen: dit waren stappen van een kind. Die stopten. Tot nog slechts het kabbelen van het water te horen was.

    En daarop kwam een neusje over de rand piepen: Jetje!!Â…

    Haar mond vertrok, zijn mond vertrokÂ… ze had nog altijd die enveloppe bij en hij wou bulderen: “Duizend bommen en granaten!” 

    “Verdommese rotwicht!”  

    “Teef!”   

    “Ongelukkige!”  

    “Ik vermoord je, ik…”

    maar hij bedacht zich: nimmer had de bellenman zo lief naar iemand gelachen, en nooit had Jetje zo braaf een bevel opgevolgd. Met een knipoog liet ze de brief naar beneden dwarrelen, terwijl de ogen van Fil zich open sperden.

    Kwam het door de angst, waren het zijn spieren die zijn gewicht niet meer konden torsen, of waren het de luttele grammen papier die op hem landden die het drama voltrokken, hoe dan ook: hij was ooit opgedaagd als een vloek, en hij zou gaan met een vloek - plof, het nat in!

    Eventjes hoorde het meisje zijn bel klinken, dan zag ze wat luchtbubbels uiteenspatten, en dat, dat  was het. Nooit zou hij nog boven water komenÂ…

    En zie: stilaan zouden de raven normaal over het dorp gaan vliegen, vakbonden deden bazen inbinden, de burgemeester werd  herkozen, de bode werd na veel herkansingen klerk, en nog een poosje werkte Jetje in de groeve samen met ma en pa, tot ze trouwde met een patattenboer. Pas jaren later stierven ze elk een natuurlijke dood.

    Tot zover deze historie over het dorp - ze is raar, maar waar, en hoor je daar boven de rivier een bel luiden, dan is dat  de noodklok van Fil de duivel, de mottige bellenman - weinigen weten waarom, maar ik ken het verhaal van mijn grootvader die het hoorde van Ward de molenaar, die het had vernomen van Ida de naaister en van de meid van de pastoor, en datÂ… is eigenlijk uit eerste hand.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Over mijzelf
    Ik ben Guy , en gebruik soms ook wel de schuilnaam 'De belleman'.
    Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is Officiële Stadsomroeper van Izegem en museummedewerker.
    Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 70 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Europese Snorrenclub Antwerpen.
    AANDACHT ! AANDACHT ! AANDACHT ! Welkom op de webblog van de Izegemse Belleman !
    Voor info en contact : vandendriessche.guy@telenet.be of 0476.361558
    Voor een maandelijks prestatieoverzicht, zie steeds de 1ste van de maand
    Archief per maand
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 11-2014
  • 08-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 10-2005
  • 09-2005
  • 08-2005
  • 07-2005
  • 06-2005
  • 05-2005
  • 04-2005
  • 03-2005
  • 02-2005
  • 01-2005
  • 12-2004
  • 11-2004
  • 10-2004
  • 09-2004
  • 07-2004
  • 06-2004
  • 03-2004
  • 01-2004
  • 12-2003
  • 07-2003
  • 06-2003
  • 05-2003
  • 09-2002
  • 06-2002
  • 05-2002
  • 12-2000
  • 02-1995
  • 02-1994
  • 12-1988
  • 06-1988

    Foto

    Inhoud blog
  • Gezocht : bellemannen en -vrouwen
  • Blankenberge ontvangt heksenreuzen
  • Opendeurdag RIHO politiezone
  • Presentatie brandweerkalender Izegem 2017
  • 25 jaar De Denker Roeselare
  • 150 jaar harmonie Roeselare
  • Leute in't Stad 2016
  • Izegem Koers 2016
  • Opening Izegem Kermis 2016
  • Opening Waregem Koerse
  • 1/4 triathlon Izegem 15 aug 2016
  • Ip zin zundags (I)
  • Retrokoers Ingelmunster
  • Kachtem Ommegang
  • Reuzenstoet Batjes Roeselare
  • Nieuwjaarsreceptie Roeselare Carnaval
  • Nieuwjaarsreceptie Izegem
  • Prestaties Izegemse belleman 2016
  • Hasseltse Belleman wordt woordvoerder en PR van de Nationale Gilde van de Bellemannen
  • Sinterklaas Jeugdvoetbal Roeselare
  • De nieuwe Gilde van Bellemannen
  • Gilde van de Bellemannen ziet levenslicht en BK 2016 in Gooik
  • Escorte voor Sinterklaas op de Izegemse zaterdag-marktdag
  • Halloweenparade Blankenberge
  • Halloween Izegem Centrum West
  • 10 jaar belleman (IZINE)
  • Trofee Vlaamse Cultuurprijs Immaterieel Erfgoed 2015
  • Reuzendoop Stientje van Blankenberge
  • Escorte voor SKRYF
  • Izegemse BIB-verwendag 10 okt 2015
  • Ontmoeting hobbykok Claudia Allemeersch
  • Dag van de leerkracht
  • Opening vernieuwde stationsomgeving Ieper
  • Leute in 't stad Izegem 26 sep 2015
  • 50ste Internationaal Muziekfestival Izegem
  • Doopfeest reuzen Freya en Grimmert Moorslede
  • Izegem Koerse 10 sep 2015
  • 40ste Jaarmarkt Dadizele
  • GUY VANDENDRIESSCHE VIERT TIENJARIG JUBILEUM ALS IZEGEMSE BELLEMAN
  • Opening door de burgemeester van de eerste weideschieting Izegemse Bosseniers
  • 30.00ste Last Post (ook in Izegem)
  • Kachtem Ommegang en doop Reus De Rosten
  • De 19de Izegemse Kastelenloop
  • Izegemse Batjes : de schoentjesworp
  • 3 dagen Izegemse Batjes
  • Fotoshoot door reporter Frank Meurisse, interview door Valentijn Dumoulein
  • 400 jaar Izegemse Bosseniers schuttersgilde Sinte-Barbara
  • Patersmarkt Izegem
  • Zoetemarkt Kemmel
  • Zele op zoek naar belleman
  • Hasselaar Jan Dierickx voert de hoogste noot
  • Hasselt heeft weer een belleman
  • carnavalstoet Mesen
  • Paashaas marktactie Izegem
  • Carnavalstoet Mortsel
  • Carnavalbal 12 Zwaantjes Izegem (Aviflora Ingelmunster)
  • Carnavalstoet Roeselare
  • Carnavalstoet Menen
  • Ontvangst Prinses Carnaval stadhuis Menen
  • Sponsor-receptie KSV Roeselare
  • Persconferentie carnaval Roeselare
  • Kerstboomverbranding Izegem
  • Nieuwjaarsreceptie Roeselaarse carnaval
  • Nieuwjaarsreceptie Grote Markt Izegem
  • Prestaties Izegemse belleman 2015
  • Nieuw ordelid Donald 'de belleman' Debel
  • Belleman opent kermis
  • 18de Kastelenloop - Izegem
  • WK voetbal : België-Rusland... Grote Markt Izegem
  • Streetsoccer Izegemse Grote Markt
  • Bellemadam trekt haar nieuwe kostuum aan
  • Batjes Izegem : Kampioenschap straatmuzikanten
  • Schoentjesworp Izegem
  • Batjes Izegem
  • Zoetemarkt Kemmelberg
  • Maria processie Halle
  • Marktactie composteerbare tuinafvalzakken
  • Izegemse marktactie : Vaderdag
  • Patersmarkt Izegem
  • Reuzenstoet en Doopplechtigheid Fiere Margriet Leuven
  • Zoetemarkt Kemmel 2014
  • Persvoorstelling Izegemse Patersmarkt van 1 juni
  • Miniemenkoers Izegem 18 mei
  • Dijlestad krijgt eerste 'bellemadam'
  • Mechelen krijgt een ‘Bellevrouw’
  • Myriam is Mechelse bellevrouw
  • 60 ste verjaardagsfeest De Gilde Izegem
  • Eerste Mechelse bellevrouw
  • Opening aardbeienmarkt, voor het laatst met de belleman
  • Nieuwe belleman of bellevrouw in Mechelen ?
  • Kippenuitdeling zaterdagmarkt Izegem 26 april
  • Gentse belleman Marc Vervust overleden
  • Paashaas bezoekt de Izegemse zaterdagmarkt
  • Carnavalstoet Bredene 19 april
  • Belleman of -vrouw, iets voor u?
  • Izegem Ronde van Vlaanderen 6 april
  • Persconferentie Leie-Greeters Drongen
  • Carnaval Poperinge
  • Mechanische belleman in nieuw historium in Brugge
  • Stadskaart Izegem
  • Carnaval Roeselare Sleuteloverdracht
  • Startavond Toerisme Leie Roeselare
  • Carnavalstoet en after party Roeselare 2014
  • 1ste Holibi-Regenboog-carnavalprins verkeizing van België
  • Carnavalstoet Menen 2014
  • Aanstelling prins Carnaval Menen
  • Afscheidsbal Prins(es) Alexandra in Century Izegem
  • Persconferentie Roeselaars Carnaval DIEZIE
  • Carnaval Mortsel
  • Lederwaren Seynaeve Izegem viert 80 jaar met Open-deur
  • Fotosessie Greeter-belleman Izegem
  • Gedichtendag Bib Izegem
  • Jacobus Volksmuziek Leest Izegem
  • 1ste kindergemeenteraad Izegem
  • NY receptie Wijk Centrum West
  • Jacobus Volksmuziek Leest Izegem 25 jan
  • Nieuwjaarsreceptie Izegemse Wijk achter de Kerk 25 jan 2014
  • Open-deur Izegemse Dansacademie
  • Inauguratie van het boek 'De Stem van Sluis'
  • 'De Stem van Sluis'
  • Krijgt Mechelen met Myriam Sips een 'Bellevrouw'?
  • Kerstboomverbranding Izegem
  • Nieuwjaarsreceptie Izegem
  • Overzicht prestaties 2014
  • Izegemse kerstmarkt 2013
  • Carnavalbal CV De Daffy's - Izegem
  • Sinterklaas bezoekt de Izegemse zaterdagmarkt
  • Belleman wordt 'Greeter' voor stad Izegem
  • Herfstreceptie Jeugddienst Izegem
  • Kaas- en wijnavond op Kasteel Wallemote
  • Zelvegemakt
  • 11 novemberviering in Izegem
  • 38ste boekenbeurs Izegem
  • Belleman verzamelt 'hoofddeksels'...
  • 5de Halloweentocht Centrum West Izegem
  • Dag van de jeugdbeweging Izegem
  • Lezing 80 dagen voor Koester
  • (H)eerlijk Ontbijt ISO Izegem
  • Marktpromotie Pabo Roeselare
  • Marktpromotie voor danser Ricardo Oliveira Ferreira uit Emelgem
  • Verwendag Izegemse Bibliotheek
  • Steps Shopping Day Izegem
  • Een lichtgevende Nacht van de Duisternis
  • Red Line Star Museum
  • Izegemse kunst helpt kinderen...
  • Rotary Izegem deelt cheques uit aan goede doelen
  • Tweedehands- en kinderspeelgoedbeurs in school Bellevue Izegem
  • Afscheids feest kliniek-Dir. Roger Duyck
  • Opendeur Brandweer Izegem
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (6)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (5)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (4)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (3)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (2)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (1)
  • Izegem ECO-spanning
  • Herfstmuziekfestival Izegem 15 sept 2013
  • Izegems herfstmuziekfestival (1)
  • Open Deur Dansacademie Izegem
  • 50 jaar huwelijkfeest van Walter en Jeannine in Ingelmunster
  • The Britisch Town Crier Championships 2013
  • Izegem Open Monumentendag (3)
  • Izegem Open Monumentendag (2)
  • Izegem Open Monumentendag (1)
  • Izegem koers 2013 : VIP afterparty
  • Izegem Koers 2013
  • Seniorendag op Izegem Kermis
  • Katuit Dendermonde 2013
  • Bellevrouw van Kuurne mag niet meer bellen
  • Burgemeester en bellemannen genieten van Koersekermis
  • Nieuwe belleman voor Waregem
  • Nieuwe belleman opent Waregem Koerse Feesten
  • Bellemanconcours op Schotse Dagen 2013
  • Triatlon Izegem 15 aug 2013
  • Hasseltse belleman stopt ermee...
  • World Invitational TC Competition 2013 : results
  • Anti-pickpocket actie op de Izegemse zaterdagmarkt.
  • Promotie nieuwe Hoegaarden Rosee SPAR Kachtem 2 augustus
  • De belleman van Helmond (NL)
  • Belleman opent Deinse Feesten 2013
  • Nieuwe klokken voor Parijse Notre Dame
  • Belleman van Bury StEdmunds kondigd de Engelse baby aan
  • ‘Officiële aankondiging’ van prins George blijkt geslaagde stunt
  • World Town Crier Tournament Kingston 2013
  • Belgisch kampioenschap voor bellemannen, Bokrijk 2013
  • Bazaar Mundial Leest Izegem
  • Reuzenkreeft in Aquafish Bosmolens Izegem
  • Opening nieuwe ziekenhuisvleugel St Jozef Izegem
  • Eveline Carpentier ontmoet de belleman van Temse in Sint Niklaas
  • Prinsenbezoek aan Izegem
  • Prins Filip en prinses Mathilde bezoeken het Nationaal Schoeiselmuseum in Izegem
  • Reuzenommegang 'Katuit' Dendermonde 29 aug 2013
  • Wereld Folklore Festival 2013 in Izegem
  • Spel Zonder Grenzen Izegem 2013
  • 9de Stratenloop Wijk Bosmolens Izegem
  • Izegemse Batjes 2013
  • Ontvangst dames van Markant Ledegem te Izegem
  • Dommelse Bellemarkt
  • Nationale finale American Football in Izegem

    Stads- en Dorpsomroepers in Nederland
  • www.omroepersgilde.nl

  • Gestorven bellemannen, stads- en dorpsomroepers
  • http://www.freewebs.com/towncrierslastpost/index.htm

  • Mijn favorieten
  • early america towncrier

  • Noordamerikaans en Canadees Belleman nieuws

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs