Vrijdag 27 juli: Borkum - Lauwersoog (39 M)
Warm, Plakkend warm... Al vanaf de eerste uren voel je dat we beter af zijn op zee vandaag. Om 10u30 zijn we weg. Het wordt opnieuw een mooie zeildag! Vandaag heb ik wel een zeeziektepilleke genomen want we zeilen voordewinds of zeer ruim. We kruisen meestal af, 3/4 bft, best rustig en comfortabel.
Als we na 27 mijl koers verleggen vanaf de aanloopton van het Westgat, gaat het ineens snel en scherp. 5/6 Beaufort ineens... De laatste 12 mijl gaan zeer rap, zelfs met de 2 reven die nodig waren. Belangrijk om hier geen boeien te missen, want dat is onherroepelijk. We zijn hier met laagwater, maar we hadden via vhf 5 de waterstand en golfhoogte opgevraagd, en werden gerust gesteld. Dit voorjaar werd de hele geul uitgebaggerd op vraag van de vele beroepsvissers.
Bij Lauwersoog aangekomen, wachten We even op de Amazone, de laatste sluisopening vandaag is vandaag rond 18u30. We varen na een grote platbodem de sluis in, en varen meteen de haven binnen. Genoeg plaats hier, nog even langs de havenmeester.
We aperitieven en eten bij ons in de kuip, op deze hete avond. We kunnen ook een deel van de maansverduistering bewonderen. Het wordt tot laat buitenzitten.
|