Woensdag 26 juli : Cuxhaven - Borkum: 95 M
Een vroeg vertrek dus, om 4.10 gooien we los
het is droog, zelfs geen condens op de boot. We verlaten een slapende haven en pikken het begin van de eb op, de Elbe stroomafwaarts dus. Een uur op motor tot we de deining in ons benen hebben en dan, rust, als de zeilen het overnemen. Enkele grote schepen varen de Elbe op, maar verder op de dag zien we niet veel scheepvaart.
Het is gelukkig een prachtig zonnige dag, we zeilen een rustige aandewindse koers, even valt de wind weg, dan wakkert die weer aan zodat een reef nodig is en hop, een halfuur later mag die eruit
zo varen we de toegangsgeulen van de Weser en de Jade over, en alle Duitse waddeneilanden passeren ons zuidelijk
We zouden perfect Norderney kunnen aanlopen want we komen uit bij de aanloopton van de Dovetief
maar ons doel is Borkum, dus overstag hier, en enkele mijlen terug de zee in, om hoogte te halen.
De wind krimpt, en neemt ook af, de laatste uren gaan dus op motor. We worden verwelkomd door enkele grote zeehonden bij het Fischerbalje in Borkum. Uiteindelijk liggen we vast in de Burkana Hafen om 22u15, we hebben er 18 u op zitten. Onderweg hebben we wel afwisselend even binnen geslapen.
We meren af aan de steiger met autobanden, en dus halen we de plank weer boven. Het is nog een zachte avond, we drinken nog een oorlam in de kuip, en dan bed in !
|