Zondag 20 juli - Gedser - Heiligenhafen - 40 M
De meteo voorspelt een aanwakkerende oostelijke wind voor vandaag, windstoten tot 6/7 bft, maar aangezien ons doel zuidwestelijk ligt, moet dat te doen zijn.
Preventief 2 reven in het grootzeil, maar we verkiezen om enkel op de fok te zeilen met deze achterlijke wind. En dat gaat snel genoeg, boven de 6 kn bijna constant en dus enkel met het high aspect-zeil. We moeten hier een grote verkeersader passeren, maar echt druk met is het niet. We zeilen opnieuw de Fehmarnsund in en de brug onder, en buigen dan af naar Heiligenhafen. De golven hebben zich ondertussen al opgebouwd, maar het is nog altijd fijn zeilen.
Dit is een heel grote marina, we vinden vlug een vrije box, meren af om 15 u, dus nog een mooie namiddag. We wandelen naar het strand via het schiereilandje: veel wandelaars, het is zondag en het zijn ook havenfeesten in de stad. We nemen een duik, het water is warm, maar de wind blijft aanwakkeren. Het duurt een tijd eer we de handdoeken zandvrij op het strand kunnen krijgen.
's Avonds wandelen we naar de gemeentelijke haven waar de festiviteiten, zijnde de bier- en eetkraampjes, te vinden zijn. En de feestweek wordt afgerond met een bescheiden vuurwerk.
|