Sinds jaar en dag heb ik een bril. Ondanks het vele wortel eten, in de vorm van hutspot, gewoon als groente of als worteltjestaart..het heeft niets geholpen! Tegenwoordig heb ik er een tweede bril bij. Om te lezen. Wortels goed voor je ogen? Ik geloof er niets van. Ik vind ze wel gewoon lekker.
In Frankrijk verkopen ze bij alle supermarkten bladerdeeg, reeds in ronde vorm met bakpapier eromheen. Een handige uitvinding, want geen geplak en geknip met plakjes bladerdeeg. Als je deze taart in Nederland maakt dan zal je moeten knippen en plakken met bladerdeeg uit de vriezer. Het recept komt uit een Allerhande.
Oven voorverwarmen op 200 °C. Eventueel deeg laten ontdooien, uitrollen, vorm bekleden met deeg en op verschillende plaatsen inprikken met een vork. 1 Rode paprika en 2 winterwortels schoonmaken en in blokjes snijden. Naar smaak een half of heel rood pepertje wassen, ontpitten, fijnsnijden en toevoegen. In een koekenpan 2 eetlepels zonnebloemolie verhitten. Paprika en wortel ca. 5 minuten bakken. 4 Eieren loskoppen met zout, 75 ml room en 200 gram belegen kaas. . Wortel en paprika over bodem verdelen. Ei-kaasmengsel erover schenken. Taart in midden van oven in ca. 30 minuten gaar en goudbruin bakken.