O wat een heerlijkheid, 25 graden in de kas en 15 buiten! Narcissen, cornus mas, krokussen en helleborussen bloeien, en de vogels vliegen alleen nog maar in paren! De eerste hommels, lieveheersbeestjes en vlinders, spitten, zaaien, snoeien, maaien, ruiken, voelen, proeven.. de lente ligt op mijn tong! Wat is dat eigenlijk,dat effect dat alles in het voorjaar een extra dimensie krijgt?
Op Wikepedia las ik:
De dagen in de lente worden ten opzichte van de voorgaande winter langer, en het zonlicht wordt sterker. Dat heeft effect op mensen, omdat de hoeveelheid serotonine en dopamine hoger wordt. Dit zorgt voor een algemeen welbevinden en enige euforie, met name bij natuurvolken (..) die veel buiten zijn. Dat het verlangen naar een partner of seks groter
wordt is echter niet bewezen, en is mogelijk alleen te danken aan
andere, minder verhullende kleding van de mogelijke partners.
Ik begrijp dat ik als "natuurvolk" zelf geen invloed heb op mijn euforie, ik kan dus niets anders doen dan er aan toegeven! Joepie!