Boek 268: De schaduw van de nacht
Auteur: Tess Gerritsen
Aantal blz.: 287
Eerste druk: 2019
Leestijd: 25/12/2019-03/01/2020
Algemene beoordeling: ***
De schaduw van de nacht was een geschenk van mijn schoonmoeder voor Kerstmis. Ik ben er diezelfde dag nog in beginnen lezen, want toen ik de korte inhoud las, riep het boek me om er zo snel mogelijk aan te beginnen.
Ava Colette besluit na een dramatische oudejaarsnacht Boston te ontvluchten en verhuist naar een rustig kustdorpje in Maine. De vrouw van het immobiliënkantoor heeft volgens haar een geschikt huis voor haar, namelijk Brodies watch. Een prachtige villa, gebouwd op een klif, met zicht op de zee. Aan de buitenkant ziet het er niet uitnodigend uit om binnen te gaan, maar éénmaal binnen, voelt Ava dat dit haar nieuwe thuis zou kunnen worden. Tevens is het de ideale plaats om haar nieuwe kookboek te schrijven. Al gauw hoort ze vreemde geluiden, is er een vreemde geur waar te nemen en ziet ze een verschijning in het huis. Ava weet niet wat dit allemaal is en besluit op onderzoek uit te gaan. Blijkbaar verbergt het huis een aantal geheimen.
Dit is een atypische Tess Gerritsen. Zoals je al kon merken na het lezen van mijn samenvatting is er geen spoor te bekennen van Rizolli en Isles, haar vertrouwde speurdersduo. Echt missen doe je hen niet, maar toch vond ik het verhaal anders dan we van Tess gewoon zijn. Op een gegeven moment wil ze er erotiek aan toevoegen, maar dat had ze toch anders moeten aanpakken. Ik heb dit boek zeer snel uitgelezen, want ik wou wel weten hoe de vork nu precies in de steel stak, maar ook daar wachtte mij een nieuwe teleurstelling.
|