Zoeken in blog

Categorieën
  • afspraken en regels (4)
  • axenroos (5)
  • gevoelens (6)
  • ik ben ik (10)
  • ik en jij (7)
  • ik en wij (7)
  • jouw talenten (2)
  • koffer: beweeg-knap (0)
  • koffer: creatief-knap (1)
  • koffer: muziek-knap (1)
  • koffer: reken-knap (1)
  • koffer: taal-knap (7)
  • koffer: techniek-knap (1)
  • koffer: theater-knap (1)
  • verlies en rouwkoffer (4)
  • Archief per maand
  • 11-2017
  • 08-2017
  • 06-2017
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 01-2016
  • 11-2015
    Blog als favoriet !
    Zoeken in blog

    allemaal sociaal

    lesideeën rond sociale vaardigheden voor kleuters en 1ste graad lager onderwijs.
    18-09-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.lied: iedereen is anders
    Klik op de afbeelding om de link te volgen doelen
    spontaan meebewegen op muziek
    waargenomen klanken omzetten in beweging
    signalen, functie en sfeer van beluisterde muziek of liedje ervaren en herkennen, en alleen of in groep reproduceren
    weten dat mensen eenzelfde situatie op een verschillende wijze kunnen ervaren en er verschillend kunnen op reageren

    lied: iedereen is anders
    Net zoals de dieren, verschillen wij ook allemaal.
    Daar gaan wij nu een liedje over leren
    Eerst worden de bewegingen die bij het lied horen aangeleerd:

    iedereen is anders (boog met de armen, boven het hoofd)
    niemand is als jij (nee beweging met de wijsvingers)
    iedereen is anders (boog met de armen, boven het hoofd)
    jij bent jou (naar voor wijzen) en ik ben mij (naar jezelf wijzen)
    iedereen is anders (boog met de armen, boven het hoofd)
    dat is nou eenmaal zo (handen open op en neer bewegen)
    iedereen is anders (boog met de armen, boven het hoofd)
    okido (duimen op naar voor)

    Daarna start het lied (zie bijlage) en doen we allemaal mee...

    verwerking: zo fier als een pauw
    Ook de pauw is fier op zichzelf en wat hij allemaal kan.
    De kinderen krijgen de afbeelding van een veer (zie bijlage) en mogen die op hun eigen unieke manier versieren.
    We brengen alle veren samen en hangen ze aan de pauw (zie bijlage en foto)
    Want hoe verschillend we ook zijn, we horen allemaal samen.

    Bijlagen:
    afbeelding pauw.pdf (82.5 KB)   
    iedereen is anders.mp3 (3 MB)   
    liedtekst iedereen is anders.pdf (336.6 KB)   
    veren.pdf (53.2 KB)   

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:axenroos
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.axenspelen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    doelen
    De kinderen kunnen zorg opbrengen voor iets of iemand anders
    De kinderen kunnen zich op een assertieve wijze voorstellen
    De kinderen kunnen zich weerbaar opstellen naar leeftijdgenoten toe door signalen te geven die voor anderen begrijpelijk zijn
    De kinderen kunnen zich discreet opstellen
    De kinderen kunnen bij groepstaken leiding geven en onder leiding van een medeleerling meewerken


    Axenspel massage: poes – bever
    Benodigdheden: lied ‘masseren’
    De kinderen gaan per 2 achter elkaar staan. Het voorste kind is de poes, het achterste de bever.
    Het lied: masseren wordt opgezet en de bever voert de opdrachten uit die in het lied gevraagd worden. Masseren van schouders, rug, haar, oren, …
    Na het lied draaien de rollen om en wordt de activiteit herhaald.

    Axenspel modeshow: pauw – wasbeer
    Benodigdheden: hoedjes, boa’s, gekke brillen, lied ‘ik vind je leuk’
    De groep verdeeld zich in 2. De ene helft is pauw, de andere bever.
    De pauwen krijgen 2 minuten om een attribuut te kiezen waarmee ze zich ‘mooi’ maken.
    Als het lied start mogen ze over de bank, tafel, … stappen. De bevers zijn toeschouwers en mogen applaudisseren. 
    Na het lied draaien de rollen om en wordt de activiteit herhaald.

    Axenspel blikwerpen: steenbok – havik
    Benodigdheden: blikken of kegels, stoffen ballen of pittenzakjes, lied ‘hip hop instrumental’
    De groep verdeeld zich in 2. De ene helft is steenbok, de andere havik.
    Er worden torens van blikken klaargezet. De steenbokken gaan met de rug naar de torens staan, de haviken met het gezicht naar de torens op enkele meter afstand.
    Terwijl de muziek speelt proberen de haviken met ballen (pittenzakjes)de torens omver te gooien. De steenbokken moeten de torens verdedigen.
    Na het lied draaien de rollen om en wordt de activiteit herhaald.

    Axenspel verstoppertje: uil – schildpad
    Benodigdheden: afbeeldingen van schildpadjes, lied ‘vrolijk melodietje’
    De groep verdeeld zich in 2. De ene helft is schildpad, de andere uil.
    De schildpadden krijgen ieder een afbeelding van een schildpad. De uilen sluiten de ogen. Tijdens het vrolijk melodietje gaan de schildpadden hun figuurtje verstoppen in de klas.
    Daarna mogen de uiltjes met hetzelfde melodietje de schildpadden gaan zoeken.
    Na het lied draaien de rollen om en wordt de activiteit herhaald.

    Axenspel spiegelen: leeuw – kameel
    Benodigdheden: lied ‘tji ki tsja, doe mij maar achterna’
    De kinderen gaan per 2 voor elkaar staan. Het ene kind is de leeuw, het andere de kameel.
    De leeuw doet bewegingen en de kameel doet net als in een spiegel de bewegingen na terwijl het lied wordt afgespeeld.
    Na het lied draaien de rollen om en wordt de activiteit herhaald.

    Bijlagen:
    Hip Hop instrumental.mp3 (2.8 MB)   
    Ik vind je leuk!.mp3 (855.5 KB)   
    Massagelied.mp3 (5.6 MB)   
    opdrachtkaart leeuw - kameel.doc (433.5 KB)   
    opdrachtkaart pauw - wasbeer.doc (729.5 KB)   
    opdrachtkaart poes - bever.doc (396.5 KB)   
    opdrachtkaart schildpad - uil.doc (420.5 KB)   
    opdrachtkaart steenbok - havik.doc (358.5 KB)   
    schildpadden.doc (162 KB)   
    tekst bij het lied.doc (25 KB)   
    Tsji Ki Tsja.mp3 (2.3 MB)   
    vrolijk melodietje.mp3 (1.9 MB)   

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:axenroos
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.verhaal: het grote dierenfeest
    Klik op de afbeelding om de link te volgen doelen
    de kinderen kunnen in concrete situaties verschillende manieren van omgaan met elkaar herkennen
    weten dat mensen eenzelfde situatie op een verschillende wijze kunnen ervaren en er verschillend kunnen op reageren
    beseffen dat sommige mensen een andere levenswijze hebben dan zijzelf



    inleiding
    de diavoorstelling wordt gestart. (zie bijlage) Bij de eerste dia, de vlaggen, zeg je het volgend gedicht:
    Vandaag vertel ik een verhaal over Axenland
    Het is daar meestal heel plezant.
    Want er wonen alleen maar dieren
    Allemaal met hun eigen manieren
    Die dieren zijn precies als mensen
    met dezelfde mensenwensen
    Iedereen is er anders, dat is nou eenmaal zo
    Iedereen is er anders en dat is okido!

    het verhaal
    (zie bijlage) voor de tekst bij het verhaal.
    Het is mogelijk dat de geluidsbestanden niet automatisch afspelen tijdens de voorstelling.
    (in bijlage) vind je de bestanden die je kan gebruiken bij het verhaal

    Bijlagen:
    HET GROTE DIERENFEEST.doc (31 KB)   
    iedereen is anders.mp3 (1.3 MB)   
    Presentatie, het grote dierenfeest.ppsx (8 MB)   
    Regen.mp3 (108.9 KB)   
    vrolijk melodietje.mp3 (1.9 MB)   
    vuurwerk.mp3 (1.1 MB)   

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:axenroos
    >> Reageer (0)
    15-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.axenwijzers
    Klik op de afbeelding om de link te volgen doelen
    De axenwijzers stimuleren weerbaarheid
    Ze dragen bij aan tolerantie en geven de verantwoordelijkheid terug aan het kind. 

    toelichting materiaal:
    axenwijzers (zie bijlage)
    Op ieder kaartje staat een krachtig zinnetje. Het zinnetje is een korte wijze boodschap aan het kind. 
    Bewust geschreven in de ik-vorm, zodat het kind de zin meteen van zichzelf kan maken. 
    Deze zin kun je in gedachte te houden en geeft kracht. 
    Bij iedere zin staat een bijpassend plaatje van één van de axendieren.  Dit helpt om het zinnetje beter te onthouden.
    De boodschappen zijn troostend, steunend, positief geformuleerd en divers. 

    spel 1
    De Axenwijzers zitten in een doos. Op muziek (zie bijlage) wordt de doos door gegeven. 
    Als het lied uit is, mag het kind dat de doos vast heeft (blind) een Axenwijzer nemen. Dit is de Axenwijzer van de dag (of week)
    Bespreek gedurende de dag of week de Axenwijzer : wanneer zag je het vandaag, waarbij heeft het je geholpen, 
    wanneer had je eraan willen denken,...

    spel 2
    De Axenwijzers zitten in een doos. Op muziek (bijlage volgt) wordt de doos door gegeven. 
    Als het lied uit is, mag het kind dat de doos vast heeft (blind) een Axenwijzer nemen.
    Bedenk samen  een verhaaltje bij de Axenwijzer.

    spel 3
    Kies een Axenwijzer als gespreksstarter voor een lastig onderwerp. 
    vb. een kind dat voortdurend wil vertellen en daarbij anderen onderbreekt. Je kan het kaartje 'leeuw: ik wil graag gehoord worden' nemen.
    Je verwoord de zin en stelt de kinderen de vraag: 
    Is dit fijn? 
    Wat is hier vervelend aan?
    Kunnen we dit oplossen?
    Komen de kinderen zelf op een oplossing, of moet jij hen als leerkracht hierin ondersteunen?
    1) Je kan zorgen voor een klein podium waarop het praatgrage kind mag staan.
    2) een microfoon doorgeven, wie de microfoon heeft is aan het woord
    3) het kind krijgt zijn vertelmoment tijdens de knutsel- of andere activiteit

    spel 4
    Leg de Axenwijzers klaar, laat de kinderen  er beurtelings één kiezen die bij hen past.
    De kinderen leggen hun keuze uit.

    spel 5
    Leg de Axenwijzers klaar, laat de kinderen beurtelings kiezen en geven aan iemand bij wie die past.
    De kinderen leggen hun keuze uit.

    Bijlagen:
    iedereen is anders.mp3 (3 MB)   
    leeuw en kameel.pdf (178.7 KB)   
    pauw en wasbeer.pdf (163 KB)   
    poes en bever.pdf (235.5 KB)   
    schildpad en steenbok.pdf (166.3 KB)   
    uil en havik.pdf (152.6 KB)   

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:axenroos
    >> Reageer (0)
    13-04-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.schildpad vluchtroute
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Soms hebben kinderen de behoefte zich terug te trekken uit de groep: ze hebben een driftbui, zijn hoog sensitief, zijn verdrietig, of willen gewoon maar even alleen zijn. Dit moet kunnen.
    Via de schildpad met opbergzakken, worden er mogelijkheden aangeboden om zich even af te zonderen... (zie bijlage: smileys)

    een knuffel
    De knuffel kan troost en geborgenheid bieden.
    Een aaibare klaspop of zacht kussentje kan hiervoor dienst doen.

    een dekentje
    Kinderen die zich moe voelen, of zich even willen afsluiten kunnen een dekentje nemen.

    een boekje
    Wisselende verhaaltjes rond emoties kunnen helpen deze te verwerken.(zie blog: emoties)
    De verhaaltjes zorgen voor herkenning en troost.

    een tekenschrift
    Sommige kinderen willen hun emoties uiten.
    Dit kan in een tekenschrift. Je kan er ook enkele kleurplaten in kleven (zie bijlage)
    Voeg er nog enkele wasco's bij, en het kind kan kribbelen, kleuren of tekenen.

    een koptelefoon
    Een geluiddempende koptelefoon kan rust bieden bij kinderen waarvoor de klasdrukte even te veel wordt.
    De koptelefoon kan je kopen in een zelfbouwmarkt of op kindermaat bestellen op www.dekoptelefoon.nl

    ogen sluiten
    Even in jezelf keren, kan rust brengen. 
    Om de kinderen hierbij te helpen kan je een duikbril of zonnebril verduisteren.

    stressbal
    Eens goed in de stressbal knijpen kan helpen om de emoties terug onder controle te krijgen.

    De mogelijkheden worden gevisualiseerd, zodat de kinderen hun keuze kunnen maken. 
    Een combinatie van verschillende acties is natuurlijk ook mogelijk.

    Bijlagen:
    smileys.pdf (377.1 KB)   

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:axenroos
    >> Reageer (0)


    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs