Ik ben N, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Schelpje67.
Ik ben een vrouw en woon in Regio Brugge (België) en mijn beroep is Administratief medewerker.
Ik ben geboren op 24/01/1967 en ben nu dus 58 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Lezen, muziek beluisteren, fotografie,decoratie, films bekijken, internetten, koken, postcrossing, borduren, breien.
E-mail mij
Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.
~~Schelpje's blog~~
Moi, je ne cherche pas, je trouve .. You cannot change what’s over, but only where you go
19-01-2008
Tien redenen om kleding weg te doen
Misschien een tip om dit weekend te doen ? Buiten valt er toch niet veel te beleven met zo'n weer ...
Tien redenen om kleding weg te doen:
Je hebt echt niet zoveel spullen nodig als je denkt. Ook voor je kledingkast geldt dat ruimte rust geeft. Om het wat gemakkelijker te maken je kast eens flink uit te dunnen, geven we je hierbij tien redenen om kleding weg te doen.
1.Het kledingstuk is nog wel netjes, maar een maat te groot of te klein. Je groeit er echt niet in (weggeven/verkopen).
2.Miskopen. Ook als het een designerstuk is waar je ooit een half maandsalaris aan hebt uitgegeven, een miskoop blijft een miskoop (weggeven, verkopen).
3.Je vindt het kledingstuk eigenlijk niet mooi, maar er hangt een mooie herinnering aan. Maak er een foto van en doe het weg (weggeven, verkopen).
4.Het is kapot. Repareer het zelf of laat het maken. Als het de moeite niet waard is om te repareren, kan het weg (weggooien).
5.Er zitten verschrikkelijke vlekken in. Probeer de vlekken er zelf uit te krijgen of breng het kledingstuk naar de stomerij. Is het dan nog niet schoon, doe het dan weg. Kleine kans dat je het ooit nog aan zult trekken (weggeven, verkopen).
6.Je hebt niets wat goed combineert met dit kledingstuk. Neem het mee en koop er een bijpassend kledingstuk bij, of doe het weg (weggeven, verkopen).
7.Je hebt er al teveel van. Hoeveel van dezelfde shirts kun je dragen? Doe de minst mooie exemplaren weg en bewaar alleen de goede (weggeven, verkopen).
8.Het kledingstuk is verschrikkelijk uit de mode en je hoopt al jaren dat het weer in de mode komt. Tenzij je een enorme kast hebt, doe maar weg (weggeven, verkopen).
9.Alle kleding die verwassen of uitgelubberd is kan weg (en vergeet de grijsgewassen onderbroeken niet). Je kunt één oud shirt en een broek bewaren voor schilderklussen, meer heb je niet nodig (weggooien).
10.Halve paren sokken zijn zielig, ze kunnen niet zonder hun maatje (weggooien). (Bron simplify your life)
Gevonden op internet: Altijd al een tussen de boeken willen eten? In Eindhoven is er een prachtig café / restaurant waar dit kan!
Boekencafé Restaurant Schrijvers is geheel in stijl aangekleed. Overal waar je kijkt zie je boeken. Ook de menukaart ziet er prachtig uit. Ieder gerecht is vernoemd naar een boektitel. Zo is 'Ik ook van jou' gevulde artisjokkenharten en 'De blauwe viool' een maaltijdsalade.
Niet alleen voor eten en drinken ga je naar Schrijvers, ook zijn er regelmatig exposities en activiteiten.
We kunnen ons leven zo ingewikkeld maken, dat er weinig meer te genieten lijkt. Ja, ooit, als onze hele waslijst aan klussen is weggewerkt, als we onze droombaan, droompartner, droomhuis hebben gevonden, al onze schulden hebben afbetaald en al onze conflicten opgelost zijn. En in de tussentijd? Piekeren, sappelen, zuchten, lijden? Zonde!
Er valt zo veel te genieten, als je jezelf er aan herinnert. Maak er een gewoonte van om minstens een keer per dag, maar als je eraan gewend raakt misschien vaker, even stil te staan. Letterlijk. Even stil zitten of staan, en diep adem halen. Zijn waar je bent, met je aandacht hier, in dit moment. Dat is stap 1. Kijk dan eens om je heen en vraag je af wat er te genieten valt. Misschien valt er wel een streep zonlicht naar binnen. Of hoor je, nu je erop let, vogels fluiten. Misschien is het koffietijd en kun je even een heerlijke kop koffie voor jezelf maken. Geef dat even je volledige aandacht. Is er niets wat je hier, nu, op dit moment blij maakt? Bedenk dan zelf iets. Welke muziek zou je willen horen? Zet die op. Wat vind je een ontzettend leuke website? Surf er even heen. Weet je al wat je vanavond gaat eten? Zoek een ongelooflijk lekker recept uit. Er zijn zoveel kleine, eenvoudige, snelle dingen om van te genieten. Kun je zelf echt niks verzinnen? Doe dan inspiratie op op het weblog Zen Habits van Leo Babauta. Hij plaatste een lijst van 75 simpele dingen om van te genieten, aangevuld met nog een heleboel tips van lezers. Je lost er je conflicten misschien niet direct mee op en je schulden niet mee af, maar je wordt er wel een zonniger mens van. En wie weet, wat daar van komt.
Vandaag is een geluksdag voor mijn dochter: ze is vandaag overgestapt naar de audio-visuele vorming in de Kunstacademie. Voordien volgde ze Humane Wetenschappen omdat zo moest van papa. Aangezien papa voorlopig uit de picture verdwenen is, heb ik beslist om haar te laten overstappen. Al 2 jaar vraagt ze om fotografie te mogen volgen. Dat is vanwege de afstand van onze woonplaats en Gent niet mogelijk. De audio-visuele vorming (= fotografie en filmen) is een goed alternatief en is nog steeds ASO, dus algemeen vormend onderwijs, na het middelbaar onderwijs kan ze nog alle kanten uit.
Vorig jaar is het tot een hevig conflict gekomen met haar vader omdat ze van hem niet mocht veranderen van richting: volgens hem heeft ze totaal geen toekomst in die richting!?! Het is niet omdat alles digitaal wordt dat fotografen overbodig zijn hé?! Er zijn talloze voorbeelden van waar je terecht kunt met fotografie: tijdschriften, kranten, boeken, reclame, politie (parket), Ze zat dus in de humane wetenschappen tegen haar zin. Al met al vielen de humane vakken nog mee en interesseert haar dat wel, maar ik denk niet dat er voor Céline een job weggelegd is in deze sector. Céline is een heel gevoelig persoon, ze kan ook niet tegen onrecht Ze is ook heel creatief en kan heel goed met de computer overweg. Al zolang ik mij herinner heeft ze plakboeken met fotos, haar kamer hangt vol met artistieke fotos uit tijdschriften en fotos die ze van internet haalde. Ze is heel erg in fotografie geïnteresseerd en droomt van een job als freelance-fotograaf. Dat zie ik haar wel doen: ze is mondig en weet wat ze wilt. Ze heeft ook oog voor schoonheid en details. Ik wens haar dan ook veel succes bij deze positieve wending en hoop dat ze nu haar draai in het leven vindt. Succes meid ! Ga ervoor !
Wie houdt er nou niet van om af en toe een knuffel te krijgen? Babys worden er rustig van, en onze tranen drogen sneller op als iemand ons even vasthoudt. Helaas leven wij in een cultuur waarin elkaar aanraken en vasthouden aan vrij strenge restricties gebonden is. Wij westerlingen zijn niet van die pakkerds. En dat is lastig, want aanraken is meer dan prettig, het is een absolute levensbehoefte.
Daarover is onlangs een boek verschenen, De oxytocinefactor, benut het hormoon van ontwhasting, genezing en verbondenheid, geschreven door de Zweedse fysioloog Kerstin Moberg. Oxytocine is een hormoon dat gestimuleerd wordt via huidcontact. Het is het hormoon dat er onder meer voor zorgt dat de moedermelk bij jonge moeders begint te stromen als hun kind wil drinken. Bovendien maakt het moeder en baby rustig tijdens het voeden. Maar ieder mens dat oxytocine aanmaakt kan er de voordelen van ondervinden. Het ontspant ons en maakt ons rustig. Als we maar voldoende aangeraakt worden. Alle reden dus om je partner of je kind geregeld even lekker vast te pakken, en je collegas letterlijk af en toe een schouderklopje te geven. Punt is natuurlijk dat in onze maatschappij je partner of je kind inderdaad de logische kandidaat zijn. Knuffelen met mensen die wat verder van ons af staan, dat doen wij niet zo makkelijk (hoewel de jongere generatie daar gelukkig steeds minder moeite mee heeft). Dus als je nou geen gezin hebt, en te beschroomd bent om de buurman te omhelzen? Geen nood, de kapper, de schoonheidsspecialist of de masseur tellen ook.
Het is weer zover ... uitgeteld na het shoppen van donderdag . Donderdagnamiddag met onze 3 kinderen naar de solden geweest, druk druk druk, maar veel gevonden van wat ze nodig hebben. 's Avonds voor het gemak een pizza/lasagne gegeten. Maar blijkbaar was het weer té veel ineens: ik heb weer last in mijn voet/been: slapend gevoel in mijn voet en tintelingen tot aan mijn knie ... Sinds gisteren overgeschakeld op platte rust ! Het goeie eraan is dat ik veel kan lezen (hebben hier nog massa's tijdschriften en boeken liggen die ik wil lezen) en dat ik ondertussen kan genieten van de muziek op mijn mp3-speler die ik kreeg met Nieuwjaar... een superkado voor mij !