De startpagina voor jong en oud Welkom op dit blog met veel uiteenlopende onderwerpen.
Op rechts van deze site staan
de rubrieken en categorieën
en of u nu onderwerpen zoekt
over ziektes, oorlogen,
politiek, rampen of nieuws
en dies wat meer, u vindt
het allemaal hier op dit
blog van Eef waar u nooit
op uitgekeken raakt!
27-05-2016
Stand van zaken na 18de rit Giro d'Italia 2016
De zeventiende etappe van woensdag werd een overwinning voor de Duitser Roger Kluge die in dienst rijdt van de wielerploeg IAM Cycling. Gisteren werd de 18de etappe, de langste rit van de Giro over 237 km, gewonnen door Matteo Trentin van de ploeg Etixx-Quick Step. De renners die in deze etappe voorin reden vormden geen enkel dreigement voor de renners die op de eerste 10 plaatsen van het klassement staan. De echte grote aanval op rozetruidrager Steven Kruijswijk zal vandaag het geval wezen. Direct starten de renners voor de voorlaatste zware bergetappe van de Giro, een afstand van 162 km. Het is in het begin van Pinerolo af een oplopend circuit en op een gegeven moment krijgen de coureurs te maken met de Col Agnel, een berg van 2.744 m en over een afstand van 21, 3 km is het een en al klim met een gemiddeld stijgingspercentage van 6,8 procent. Na de afdaling is de aankomst bergop in het Franse Risoul en hier wordt uitgemaakt wie zich in de voorste gelederen heeft weten te handhaven. Rozetruidrager Steven Kruijswijk heeft twee meesterknechten tot zijn beschikking die hem in deze bergrit moeten beschermen. Op het vlakke en licht hellend gedeelte is dit temporijder Bram Tankink en met de bergen in zicht de Italiaan Enrico Battaglin. Kruijswijk is een mannetje van de lange adem, rijdt in deze Giro zeer constant en ik denk niet dat hij zich door zijn naaste belagers, waartoe we Chaves, Nibali en Valverde moeten rekenen, laat verrassen. Morgen is er ook nog een zware bergrit over 134 km en hier komen de renners op weg van Guillestre naar Saint 'Anna di Vir enkele beruchte klimmetjes, zoals de Col de la Bonette en de beruchte Sant 'Anna di Vinadio, tegen en moet er alles bijeen over een afstand van zo'n 60 km geklommen worden, zijn er gevaarlijke afdalingen en uiteindelijk wordt op het laatste steile klimmetje aan de meet de einduitslag van de Giro d'Italia 2016 beslist. Stellen kunnen we dat niet alleen bij deze 99ste Giro d'Italia, maar altijd bij de laatste twee bergritten van de Italiaanse tour het venijn in de staart ligt. Bij even niet opletten kan een 'berggeit', zoals Rafal Majka van Tinkoff of bij falen van Valverde Andrey Amador van Movistar plots een demarrage plaatsen en in een bergrit loop je bij een inzinking of door onoplettendheid zomaar een kwartier achterstand op. Het is voor de lotto Jumboploeg zaaks om de oogjes goed open te houden. In ieder geval, ik heb er het volste vertrouwen in dat Steven Kruijswijk de eerste Hollandse wielerwinnaar van de Giro d'Italia gaat worden. Vanavond tegen 17.30 uur weten we meer en morgenavond om deze tijd kunnen we misschien de vlag uithangen.
Deze rit ging over heuvelachtig terrein en begon in Bressanone en eindigde in Andalo. Steven Kruijswijk wist verschillende aanvallen van zijn naaste belagers te pareren. De rit werd gewonnen door de Spanjaard Alejandro Valverde, Kruijswijk eindigde op de tweede plaats en Zakarin werd derde. In het algemeen klassement is Steven Kruijswijk nog altijd roze truidrager, zijn naaste belager Chaves heeft een achterstand van 3 minuten, Valverde zit op 3.23 min.-, Nibali op 4.43 en Zakarin op 4.50 min. De volgende 5 van de eerste tien in het algemeen klassement hebben een niet meer in te halen achterstand en doen niet meer mee voor de podiumplaatsen. Morgen is er een vlakke rit en laten de sprinters weer van zich horen. De leider van Lotto Jumbo, Addy Engels (zie inzet) die in het verleden zevenmaal aan de Giro deelnam, heeft het volste vertrouwen in zijn ploeg en zeker in de power die Kruijswijk tot op heden heeft laten zien en maakt zich nergens bezorgd over. Mocht Kruijswijk de Giro winnen, dan is hij de eerste Nederlandse coureur die dit staaltje volbrengen gaat. We blijven het spektakel op de voet volgen en houden u met het wielergebeuren daar in de laars van Italië van dag tot dag op de hoogte.
Hier beneden de juichende ritwinnaar Alejandro Valverde Uitgelaten en als een echte vedette staat hier ons Hollandse roze truidrager Kruijswijk
Kruijswijk na formidabele tijdrit nog steviger in het roze
Verwacht hadden we allemaal dat de 'berggeiten' gisteren in de klimtijdrit hun slag zouden slaan, maar het echte gevaar kwam van de Hollandse 'vuurpijl' Steven Kruijswijk die me wat stijl, durf en kracht doet herinneren aan wijlen Bertje Oosterbosch uit het Brabantse Oosterhout. Chaves had het minste verlies, maar werd samen met de wielergrootheden zoals Majka, Uran, Valverde en Nibali eveneens op een niet meer overbrugbare achterstand gezet. Vroeger waren in wielerkoersen de verschillen ten opzichte van de lijstaanvoerder vaak heel wat groter en wist iemand die bv. in de Giro of Tour de France een kwartier achterstand had in een of andere bergrit dit soms nog goed te maken. Die tijd is voorbij. Het gaat tegenwoordig wat tijdsverschil betreft vaak om één minuut en zelfs werden de laatste jaren grote rondes met slechts enkele seconden voorsprong in het voordeel van de winnaar beslist. Voor het Nederlandse wielrennen is het een geweldige opsteker dat door de prestaties van Tom Dumoulin en nu Steven Kruijswijk wij als wielernatie internationaal weer in de belangstelling staan. Vandaag is het rustdag en morgen gaat de overgebleven meute van 160 renners van start voor de 16de etappe die begint in Bressanone en na 133 km koers is de aankomst in Andalo; het is een rit over wat korte heuveltjes en veel vals plat. Op een staatje hier beneden heb ik alle gegevens over de laatste ritten vermeld staan. Alle vertrouwen heb ik in de leiding van de Lotto Jumboploeg die met Hollandse nuchterheid zich door niemand meer in de luren laat leggen en vol vertrouwen zie ik Steven Kruijswijk op 29 mei 2016 het roze tot Turijn om de schouders houden.
Steven Kruijswijk op weg naar een goede tijd in de klimtijdrit van Castelrotto naar Alpe du Siusi
Rechts de winnaar van de klimtijdrit en links in het roze Steven Kruijswijk die op een halve seconde na tweede werd, maar hierdoor wel steviger in het roze komt te staan
Steven Kruijswijk na koninginnenrit in Giro d´Italia in het roze
De 14de etappe van de Giro werd gewonnen door de Columbiaan Johan Esteban Chaves die in dienst rijdt van de Australische ploeg Orica Green. Op de tweede plaats eindigde Steven Kruijswijk van de Lotto-Jumboploeg, die de roze trui overnam van Andrey Amador van Movistar. In de stand van de eerste tien veranderde niet veel, wel werd voor sommige renners de achterstand in seconden of minuten wat ruimer. Vandaag staat er een klimtijdrit van 10,8 kilometer op het programma. Deze tijdrit vindt plaats in de Zuid Tiroolse plaats Castelrotto en leidt de renners over het heuvelachtig gebied van de Alpe di Siusi. De rit tegen de klok begint met 1800 meter vals plat, dan krijgen we een stijging van 8,3 procent en tegen het einde van de rit helt de weg met 11 procent. Ondanks de korte afstand zullen veel renners moeite hebben deze heuvels te beklimmen en zullen de bergspecialisten zoals Gianlucca Brambilla en Bob Jungels (beiden Etixx Quick Step)-nu niet meer behorend tot de top tien-alles in het werk moeten stellen om weer terug te komen. Een grote kanshebber om deze klimtijdrit te winnen is Amador die nu 5e in het algemeen klassement staat. Rekening meten we ook houden met Rafal Maika (Tinkoff)-nu 6de- en niet te vergeten Rigoberto Uran (Cannondale) die nu op de 8ste plek staat. Chaves en Vincenzo Nibali (Astana) staan nu het dichtst bij Kruijswijk en Alejandro Valverde (Movistar)-ook een grote kanshebber voor de eindzege-op plek 4. Stellen kunnen we dat Kruijswijk in de klim zijn mannetje staat en dat hij op de klassementrijders geen tijd zal verliezen. Ongetwijfeld zullen de berggeiten wat tijd inhalen, maar of dat genoeg is om vandaag Kruijswijk al uit het roze te rijden, staat te bezien. De klimtijdrit begint om 13.15 uur en om kwart over 5 in de middag is het spektakel afgelopen en weten we hoe de stand van zaken dan weer is.
De meute op weg naar Corvara Winnaar koninginnenrit Chaves en het roze voor Steven Kruijswijk van Lotto Jumbo
Vandaag werd er een bergetappe gereden die begon in Palmanova en eindigde in Cividale del Friuli. Het was de Sky-renner Mikel Nieve die deze rit wist te winnen. Het was de Costa Ricaan Andrey Amador van Movistar (zie inzet) die de roze trui van de Luxemburger Bob Jungels (BMC) overnam. In het algemeen klassement neemt Vincenzo Nibali van Astana de derde plek in, gevolgd door respectievelijk Alejandro Valverde van Movistar, Steven Kruijswijk van Lotto Jumbo, Rafaël Maika van de Tinkoff ploeg, Ilnur Zakarin (Katusha), Chaves van Orica Green, Rigoberto Uran van Cannondale en Jakob Fuglsang van Astana. Morgen, zaterdag 21 mei, staat er weer een zware bergrit op het programma; deze begint in de Alpenplaats Alpago en de eindstreep is getrokken in Corvara. De renners die dan uit het klassement van de eerste tien vallen komen niet meer in aanmerking om de Giro D'Italia te winnen. Als Nederlander hopen we dat Stephen Kruyswijk, nu de zesvoudige rozetruidrager Tom Dumoulin wegens een zitvlakaandoening niet meer meerijdt, de Hollandse eer hoog in het vaandel zal blijven meedragen. Ook een grote kanshebber als Mikel Landa van Sky is voor een paar dagen terug wegens ziekte uit de Giro gestapt. Als je het aan mij vraagt zal de strijd om de roze trui na de 14de etappe gaan tussen Nibali, Valverde, Maika en Uran. Als zoveel goede renners vechten om de eindzege en Kruijswijk weet deze concurrenten te volgen, dan zal het me geenszins verwonderen dat Steven, de meest constante rijder in de Giro d'Italia tot op heden, mogelijkerwijze de Giro 2016 gaat winnen en dat hopen we van harte. We blijven u over de nog zeven restetappes van de Giro d' Italia op de hoogte houden.
Boven de grote kanshebber voor de eindzege, onder de jeugdige Bob Jungels die het roze wist te veroveren maar de trui in deze dertiende etappe weer kwijtraakte
Max Verstappen wint op grootse wijze Grand Prix van Spanje
Elke autosportliefhebber zal deze datum nooit meer vergeten, want het was op deze dag dat onze formule-1 rijder Max Verstappen op het circuit de Catalunya in Barcelona de grand Prix van Spanje op grandioze wijze wist te winnen. Sinds kort maakte Max zijn overstap van Toro Rosso naar Red Bull Racing en kreeg de beschikking over een racewagen met meer power en Max met zijn geweldige stuurmanskunst en natuurlijke raceaanleg liet zich meteen gelden door al vroeg in de race alles naar zijn hand te zetten. Lange tijd maakten max en zijn teamgenoot Daniel Ricciardo de dienst bij deze race uit. Met nog twee rondjes voor de boeg kreeg Ricciardo bandenpech en werd toen ingehaald door Raikkonen en Vettel. Voor zover ik weet is de 18-jarige Max Verstappen de eerste Nederlandse autocoureur die ooit een race in de formule-1 klasse wist te winnen. Voor Max was het vandaag volle bak en met de 13 punten die hij al verzameld had staat hij in het formule-1 klassement met een totaal van 38 punten op de zesde plaats. Het raceseizoen is nog pas in het beginstadium en persoonlijk zie ik het met onze onverstoorbaar rustige en nuchtere Max wel zitten en op het einde van het raceseizoen zal hij zich ongetwijfeld geschaard hebben tussen Rosburg (100 punten) Raikkonen (61 punten) en Hamilton (57 punten) in. Met deze fantastische raceoverwinning in Spanje heeft Max Verstappen Nederland wereldwijd op de lijst gezet van het formule-1 gebeuren. Proficiat Max!
In Nijmegen startte gisteren de derde rit van de Giro D'Italia. Iets voor enen kwamen ze onze gemeente Lingewaard binnengereden. Via Bemmel Gendt, Doornenburg zagen we een groep van vier renners met onze landgenoot Maarten Tjallingii aan kop al om goed kwart over een in de middag met een voorsprong van 8 minuten op het peloton Angeren voorbij rijden. Om 1.45 was de hele meute Huissen gepasseerd en trokken richting Westervoort en Giesbeek de Gelders achterhoek in en via Zutphen, Brummen, Dieren Rheden en de postbank, Velp ging de rit door naar Arnhem. Op 6 mei, in de rit tegen de klok te Apeldoorn, had onze landgenoot Tom Dumoulin de roze trui gewonnen. In rit 2 was het de Duitser Kittel die de etappe Arnhem-Nijmegen (190 km) wist te winnen en Dumoulin nog 1 seconde aan tijd overhield om op Moederdag ook nog in de roze trui te mogen rijden. Met veel overmacht was het Marcel Kittel die in dienst rijdt van de Etixx Quickstep-ploeg die ook de derde etappe van dezelfde lengte won. Met zijn overwinning en de bonificatie mag hij morgen bij de vierde rit in Italië de roze trui van Tom Dumoulin over zijn schouders dragen. Maarten Tjallingii deed op de Postbank te Rheden goede zaken en verzamelde op de genomen heuveltjes van gisteren en vandaag voldoende punten om de rode bergtrui te veroveren. Toen hij dit voor elkaar had, liet hij het er verder maar bij zitten en ook zijn medevluchters werden door het peloton opgeslokt. Zoals het meestal de laatste tijd gaat, raakt zo'n peloton op het vlakke meestal op 15 kilometer voor de eindstreep op drift en worden er snelheden van meer dan 50 kilometer per uur genoteerd. Als je al vroeg ontsnapt bent en je benen, al is je voorsprong op het vlakke om en nabij een kwartier, aan het verzuren zijn, dan is er geen houden meer aan om zo'n achtervolgingsmeute van je af te houden. Marcel Kittel heeft aangekondigd dat hij bij deze Giro uitsluitend aast op etappewinst op het vlakke en bij de eerste en beste bergrit de Giro gaat verlaten. Louter en alleen in training voor de Tour de France rijdt hij deze koers. We hopen dat de Nederlandse renners ook in het vervolg van de Giro D'Italia van zich laten horen en even succesvol zijn als in de ritten die hier in Holland, en vnl. onze provincie, verreden zijn. In onze contreien hebben we van dit fantastisch wielergebeuren genoten en we hopen zulke spektakels vaker hiernaartoe te halen met daarbij ook in acht nemend het mooie weer, dat ons van hierboven toebedeeld werd en waarvoor we de weergoden zeer dankbaar zijn.
Deze start in Gelderland. Op 5 mei worden de 198 renners die deze ronde gaan rijden in Apeldoorn aan het publiek voorgesteld. Op 6 mei start dit spektakel met een korte rit tegen de klok door de binnenstad van Apeldoorn. Grote favoriet voor deze proloog is onze landgenoot Tom Dumoulin (Giant-Alpechin). Op 7 mei wordt de etappe Arnhem-Nijmegen verreden. Gestart wordt er op het sportcentrum Papendal en vandaar uit gaat het met grote omwegen richting Nijmegen. De derde rit van deze Giroronde start in Nijmegen en eindigt op Alterveer in Arnhem. In Ressen komen de renners de gemeente Lingewaard binnen en via Bemmel, Gendt, Doornenburg, Angeren (passage rond 1.30 uur) en Huissen vervolgt de karavaan hun route richting de Gelderse achterhoek en met een flinke omweg via Zutphen, Rheden en de postbank belandt de meute op Alterveer te Arnhem. Als bekende renners treffen we in deze Giro D' Italia de sprinters Marcel Kittel, André Greipel, Daniel Oss, Heinrich Hausler, Philippo Pozzato, José Joaquin Rojas, Arnoud Démare, Svein Tuft, Boy van Poppel en Ramunas Navardauskas. Ongetwijfeld zullen deze renners op de vlakke etappes de dienst uitmaken. Als grote favorieten die straks de einduitslag gaan bepalen, worden genoemd Vincenzo Nibali (Astana Pro Team), Alejandro Valverde (Movistar), Mikel Landa (Sky), Rydel Hesjedal (Trek-Segafredo), Rigoberto Uran (Cannondale Pro Cycling Team) en als hij mogelijk aan de start verschijnt de bergspecialist Rafal Maika van de ploeg Tinkoff. Op de dagen dat hier in de contreien gereden wordt, zullen de plekken waar de karavaan langskomt gedurende een lange tijd moeilijk bereikbaar zijn en ook zullen er op een gegeven moment verkeersopstoppingen ontstaan. In het gebied rondom de stad Apeldoorn zullen op de Girodagen de attracties zoals Paleis Het Loo, Julianatoren en Apenheul niet of moeilijk bereikbaar zijn. Ook de attracties bij Arnhem en Nijmegen, zoals het Nationale park De Hoge Veluwe, het Kröller Müller Museum en bruggen over de Rijn en Waal ondervinden daar op de fietsdagen hinder van. Woon je in deze buurten, laat zoveel mogelijk de auto thuis, ga lopend of via binnenwegen met de fiets op pad en wil je toch met de auto weg, ga dan voor 11 uur 's morgens weg en mogelijk kun je dan om goed 5 uur in de middag weer via de normale weg huiswaarts keren. Volg op de tourrijdagen de aanwijzingen van de verkeersleiders nauwkeurig op en volg, om niet opgesloten te komen zitten, de aangegeven rijroutes.
Onder de darters neemt Michael van Gerwen een aparte plaats in. Het is een darter die kennelijk van een andere planeet afkomstig is en met zijn mooie voornaam zou ik hem wel de dartengel willen noemen. Michael is een spontane en altijd enthousiaste jongeling die altijd een toontje hoger weet te zingen dan zijn tegenstander. Steeds weet hij in de laatste paar sets zijn zenuwen volledig onder controle te houden en als het wat minder loopt, slaat hij plots toch zijn slag. In de dartwereld lopen veel dartcracks rond. We kennen allemaal de kasteelheer Phil Taylor met zijn vele titels. Dan is er nog die carnavaleske Schot Peter Wright, de altijd goedgemutste Gary Anderson en die flegmatieke Engelsman Adrian Lewis en die onberekenbare Belg Kim Huybrechts. Nederland beschikt over een tiental goede darters die in elk toernooi hun mannetje staan, maar geen een van allen hebben zij de klasse die onze dartengel Michael bezit. Raymond van Barneveld was eerst onze eerste man, maar de jaartjes beginnen mee te tellen en de dartwereld wordt momenteel overspoeld met talenten die allemaal in staat zijn een partij van een gerenommeerde tegenstander te winnen. Ook Jelle Klaassen speelt een sterke partij en Good old fellow Michael van de Voort wint met zijn routine af en toe verrassend ook nog wel eens een dartpartij, maar geen een van allen weten ze tot een finaleplaats door te dringen. In het laatste toernooi heb ik die Benito van de Pas een paar goede partijen zien spelen, maar toen het er op aankwam, faalde hij volledig; toch is het een darter met toekomst, alleen fysiek moet hij zijn heil gaan zoeken bij een goede coach en kan hij na van Gerwen de nummer twee op de wereldranglijst worden. Onze Michael heeft het gepresteerd om dit jaar het EK-darten te winnen, vervolgens won hij de World Series of Darts, de Grand Slam of Darts en het Players Champignonship Finals. Met grote belangstelling kijken we uit naar het wereldkampioenschap darten dat op 17 december aanstaande start in het Alexandra Dart-Palace in Londen. Ingeschreven voor dit toernooi zijn 72 darters, waaronder een tiental uit Nederland en het zal me niet verwonderen dat Michael van Gerwen de wereldtitel darten daar in dat Engelse dartpaleis eveneens aan zijn palmares gaat toevoegen. We hopen dat het een fijn wereldkampioenschap zal worden waar iedereen die van darten houdt met volle teugen kan genieten.
Vandaag heb ik voor u staan het een en ander over golfsport. Buiten het gewone golf kennen we ook nog het zogenaamde boerengolf. Al deze twee golfsporten worden bedreven in de open natuur. Golf is een hele fijne sport en liggen u voornoemde twee golfspellen niet, dan is er nog altijd het bekende minigolf en midgetgolf, waarvan niet alleen buitenbanen maar ook binnenbanen te vinden zijn. Om bij onze omgeving te blijven vindt u wat alle soorten golf betreft buitenbanen in Arnhem en Nijmegen, maar ook indoorbanen voor mini en midgetgolf. In veel recreatieparken vind je eveneens mini en midgetgolfbanen en voor zover ik weet zijn er ook een drietal recreatieparken in Nederland die een heuse en professionele golfbaan bezitten, waar u tijdens uw vakantieverblijf golfles kunt krijgen en zelfs als u het spel onder de knie weet te krijgen in het bezit kunt komen van een erkend golfdiploma. Hier beneden vindt u een staatje van het geboortebewijs van de golfsport en wilt u voor het afleggen van het golfexamen naast het praktijkexamen ook punctueel de theorieregels kennen, dan raad ik u aan om de regels hierover eens grondig te bestuderen op http://www.golfersinfo.nl/Golf-regels/samenvatting-golfregels
Zoals iedereen weet is Coca-Cola de grootste sponsor van de wereld voetbalbond. Momenteel zijn de grote leiders, nl. Sepp Blatter van de FIFA en Michel Platini van de Europese Voetbalbond, de laatste genoemd als de opvolger van Blatter bij de FIFA, voor drie maanden geschorst dit in afwachting van een onderzoek naar mogelijk frauduleuze handelingen. Blatter is in beroep gegaan en Platini beweert dat zijn handen brandschoon zijn. We wachten het onderzoek af en zien wel wat er te gebeuren staat. Het is wel zo dat grote sponsors zich volledig terugtrekken als genoemde voetballeiders aan het bestuur blijven. Michel Platini is niet de eerste en de beste. Nooit zal ik vergeten zijn onverschrokkenheid tijdens het Heizeldrama bij de Europacup finale op 29 mei 1985 tussen het Italiaanse Juventus en Liverpool. Vooraf was er een jeugdwedstrijd tussen twee Belgische teams waarvan het ene elftal in de Liverpoolkleuren verscheen en het andere in het blauwe Juventustenue. Dit werkte bij de supporters van Liverpool als een rode lap op een stier en doordat de Engelse supporters nogal flink geofferd hadden aan Bacchus ontaardde deze wedstrijd in een veldslag. Beide jeugdelftallen vlogen van schrik het veld af de kleedkamers in. Ondanks de schermutselingen en de toen al gevallen doden ging even later de cupfinale onder leiding van de Zwitserse arbiter André Daina gewoon door. Het bleef onrustig en de veldslag ging onder toezicht van de Belgische politie gewoon verder. Scheidrechter Daina was op een gegeven moment de kluts volledig kwijt en kende Juventus voor een overtreding van Liverpool op ongeveer anderhalve meter buiten het strafgebied ten onrechte een strafschop toe. Het was Platini die deze penalty onverstoord en feilloos nam en Juventus op een 1-0 voorsprong bracht. Even later zag Daina een duidelijke overtreding van een Juventusspeler in het strafschopgebied volledig over het hoofd. Na de wedstrijd waren er 39 doden en 400 gewonden te betreuren en het stadion was veranderd in een oorlogsslagveld. Deze wedstrijd is het grootste drama uit de voetbalgeschiedenis en de les die we hier geleerd hebben is dat de commercie, wat er ook gebeurt, voor alles gaat en zelfs de doden verzwegen worden. Niet alleen als speler was Platini een persoonlijkheid, maar ook als voetballeider wist hij zich goed te verkopen. Premier Mark Rutte: Wat heeft onze minister-president met voetbal te maken? Pas geleden is Mark op handelsmissie geweest naar Amerika en voor elkaar heeft hij het gekregen dat Coca-Cola met zijn 400 fabrieken straks hier ter lande alles administratief beheert en net als internetprovider Google hier hun hoofdkantoor gevestigd wordt. Hoe dit alles belastingtechnisch gereld wordt is me niet bekend; wel heb ik uit goede bronnen vernomen dat Mark Rutte na zijn regeringsperiode tegen een salarisregeling volgens de Balkenendenorm hoofddirecteur van dit wereldconcern wordt. Blatter en Platini: deze figuren zijn in februari 2016 verleden tijd en het is onze KNVB-voetbalfellow Michel van Praag (zie inzet) die straks een van de topfuncties binnen de FIFA of Europese Voetbalbond mag gaan bekleden. Mark Rutte blijft met deze twee sterke wereldbekende concernreuzen voornoemd achter zich zijn grip, óók na zijn regeringsperiode, op Nederland houden.
Boven het Heizeldrama. Beneden de slimme Sepp Blatter Mark Rutte als toekomstig Kerstman
Formule-1: in deze koningsklasse valt het rijden van Max Verstappen op. Meesterlijk zijn Max inhaalmanoeuvres en als hij dit seizoen erop heeft zitten, dan zie ik onze topcoureur straks in een Ferrari rijden en is niemand opgewassen tegen deze begaafde en nog jonge coureur. Wat hij gisteren in Singapore heeft laten zien was werkelijk meesterlijk en ik vond persoonlijk dit een van de fraaiste races die Max dit seizoen heeft laten zien. Ook heeft hij in de republiek Singapore, met een ongelukkige start en twee ronden achterstand op de top, laten zien dat hij niet alleen een goede coureur is, maar ook over een ongekend doorzettingsvermogen beschikt. Voor Max is het zaaks dat hij zich door niemand de kop op hol laat jagen en met Nederlandse nuchterheid zijn loopbaan als topcoureur blijft handhaven. Max eindigde in Singapore in een veld van 24 coureurs op de achtste plaats. Het Nederlandse voetbal: Onder Louis van Gaal zijn we vorig jaar bij het WK als derde geëindigd en het had niet veel gescheeld of we waren wereldkampioen geworden. Toentertijd was het breed leggen van de bal-en terugspelen op de keeper en vanuit een counter gaan succesvol. Dit spel was niet mooi om te zien en inmiddels dik achterhaald, want we zijn momenteel met ons hele voetbal internationaal nergens meer. Ons spel is niet geestdriftig genoeg slecht van opbouw en veel te langzaam en te doorzichtig. Wat er ook aan ons voetbalspel mankeert is het zuiver plaatsen van ballen, er zit verder totaal geen diepte in het spel, de timing is heel slecht en het kappen en draaien en meteen op goal schieten, hebben slechts weinig voetballers onder de knie. Eveneens het koppen is, op een enkeling na, allerbelabberdst. Het ontbreekt in veel elftallen ook aan een goede aanvoerder en een supersnelle laatste man die op het middenveld of de verdediging een gemaakte fout weet te herstellen. Sommige technieken zijn na je twintigste niet meer te leren en jammer is het dat het straatvoetbal van vroeger zo summier is geworden, want in die tijd leerde je zonder een duurbetaalde trainer en voetballen en incasseren. Tegenwoordig draait alles om geld en de entreegelden tot de stadions zijn peperduur, én wat wordt ons anno 2015 aan spelvermaak en geestdrift door die dure 'voetbalmeesters' geboden?
Max Verstappen, onze topcoureur in de koningsklasse van de Formule-1 Onze gedesillusioneerde voetballers na de verloren WK-wedstrijd tegen Argentinië
Tour de France 2015: De Tour de France werd dit jaar gewonnen door Chris Froome van het Team Sky. Hij won zowel het algemeen alsmede het bergklassement. Op 1,12 minuut werd Nairo Quintana van het Movistar Team tweede, ook won hij het jongerenklassement, ploeggenoot Alejandro Valverde werd derde, Vincenzo Nibali van Astana, vorig jaar tourwinnaar, vierde, Alberto Contador van Tinkoff-Saxo 5de, de zesde en zevende plaats waren voor respectievelijk onze Nederlandse coureurs Robert Geesink van Team Lotto-Jumbo en Bauke Mollema van Trek Factory Racing; dit nog voor renners van klasse zoals Mathias Frank van IAM Cycling, Romain Bardet van AG2r-La Mondiale en Pierre Rolland van Europcar. Opvallend was de prestatie van Lotto Soudal-renner André Greipel, die weliswaar als 134ste in deze tour eindigde, maar toch vier etappes wist te winnen. Door constant bij elke etappe aanwezig te zijn was het de Tinkoff-Saxo coureur Peter Sagan die het puntenklassement op zijn naam wist te schrijven. Het was alles bijeen, ondanks de vele valpartijen, een mooie en strijdbare Tour de France. Jammer genoeg waren er enkele Franse en Nederlandse supporters die, kennelijk onder invloed van drugs en alcohol, zich schandalig misdroegen en ik hoop dat n.a.v. de beelden hiervan deze schoften alsnog opgespoord kunnen worden en bestraft. Zie bij de foto's hieronder ook de opzienbarende prestaties van onze andere sportfenomenen! BIJZONDER BERICHT: Bloggen be deelt ons mede dat zij door verminderde advertenties een mogelijk tekort aan baten verwachten om zich in de blogwereld te handhaven. Iedereen heeft daar bericht van ontvangen en verzocht door Pascal, de Webmaster, wordt een vrijwillige bijdrage te storten. Dit kunt u online doen of per bankoverschrijving. Het IBAN van Be is: BE21733051785603 BIC KREDBEBB Naam begunstigde: Bloggen.be donatie Assesteenweg 65, 1740 Ternat, België Mededeling: donatie bloggen.be Bedrag naar vermogen met een minimum van 10 of meer
Voor buitenlanders die niet automatisch online bankieren dient bij uw bank een overschrijfformulier aangevraagd te worden om dit bedrag over te maken; in Nederland kan dit niet per gewoon binnenlands overschrijfformulier.
Anna wist op een spekglad circuit in en rondom Parijs met als finish op de Champs-Elisées de omloop voor dames te winnen dit onder toezicht van ploeggenote Marianne vos die vorig jaar deze koers won Na 16 match play-titels van Phil Taylor was het Michael van Gerwen die de world Match Play titel 2015 na een sportieve strijd in de wacht wist te slepen Hier de wat beduusde maar trotse Michael met zijn bokaal Bij de Grand Prix op de Hungaroring te Hongarije wist deze nog jonge Formule-I rijder de vierde plaats te bemachtigen. Een ongekend succes!
De zomerfeesten rondom de Vierdaagse van Nijmegen zijn al gestart op 18 juli en gaan door tot 24 juli. Vandaag is het de eerste loopdag van deze 99ste wandeltocht. Gisteren op Sint Margriet heeft het geregend en een oude sage zegt: ,,Regent het op Sint Margriet dan regent het 6 weken achtereen als een vergiet"! Toch tot op heden heeft Pluvius zich nog niet laten gelden en is het uitstekend loopweer. Te hopen is dat dit zo blijft, want de Vierdaagse organisatie heeft zich dit jaar bijzonder uitgesloofd en uitgenodigd zijn zo'n 2750 artiesten om deze wandeltocht voor de bezoekers van de oudste stad van Nederland zoveel mogelijk te plezieren. Aan eten en drinken geen gebrek, want voor zo'n internationaal festijn moet iedereen figuurlijk en letterlijk aan zijn trekken kunnen komen. Voor de kinderen die nog niet rijp zijn om aan zo'n vierdaagse wandeltocht deel te nemen is er elke dag onder begeleiding een korte wandeltocht voor deze kids door de Nijmeegse binnenstad. Aanstaande vrijdag worden de wandelaars na voltooiing van hun lange tocht grandioos ontvangen en als je de lange rijen wandelaars ziet binnenkomen dan lijkt het wel of Nijmegen veranderd is in een heus bloemenveld met kleurrijke gladiolen. Dit jaar worden tijdens de festiviteiten ruim anderhalf miljoen bezoekers verwacht en het is voor de organisatoren van dit zomerfeest en voor de vele vrijwilligers een hele toer om alles goed te regelen, maar tot op heden is dit nog altijd gelukt en te hopen is dat we dit jaar-zonder al te veel wanklanken-ook weer een gezellig vierdaagse feest beleven. In 2016 viert de Vierdaagse z'n eerste eeuwfeest en uitgenodigd hiervoor is ook ons koninklijk paar en ik denk wel dat koning Willem-Alexander zo sportief is om deze jubileumtocht een extra cachet te geven door als wandelaar hieraan deel te nemen. Ooit als jonge prins nam hij als schaatser deel aan de Friese Elfstedentocht en kon hij vol trots het Elfstedenkruis in ontvangst nemen. Ik weet zeker dat met een goede training vooraf Willem-Alexander de jubileumtocht van de Vierdaagse van Nijmegen 2016 met gemak kan uitlopen. Zie alles over de Vierdaagse 2015 op http://www.4daagse.nl/
De 5e etappe van de Tour de France begon in Arras en voerde ons door het Sommegebied met als eindbestemming Amiens. Tijdens de Eerste Wereldoorlog vonden in dit gebied van 1 juli 1916 tot 18 november van dat jaar zware veldslagen plaats tussen de Duitsers (de Centralen), gesteund door Oostenrijk en Turkije en de Geallieerden met militairen uit Frankrijk, Groot-Brittannië en Rusland. Bestookt met anderhalf miljoen granaten, afgevuurd uit 18-ponders, werden de Duitse Verdedigingswerken langs de Somme. Toen de Britten dachten de Duitse stellingen totaal vernietigd te hebben, gingen ze op 16 juli 1916 over tot een bestorming van de Duitse veste. Hierbij kwam het Engelse leger volledig op de koffie, want de Duitsers hadden zich zodanig ingegraven dat praktisch al hun stellingen nog intact waren en de verliezen aan hun kant magertjes. Bovendien hadden ze in het voorterrein mijnen gelegd. Wie van de geallieerden niet op een mijn gelopen was en zich tot kortbij de Duitse stellingen wist te handhaven werd door aldoor ratelend mitrailleurvuur van Duitse kant op de korrel genomen. Bij de eerste aanval op die dag verloren de onervaren mannen, vnl. Britse vrijwilligers, aan manschappen 66.000 soldaten. De strijd bleef alsmaar doorgaan en gedurende vele bloedige veldslagen liep het aantal doden, gewonden en vermisten aan beide zijden op tot meer dan drie miljoen, waarvan ongeveer 1,2 miljoen gesneuvelden na al die veldslagen getraceerd zijn en begraven langs en in de buurt van de Somme. Plaatsen binnen het stroomgebied van de Somme zijn Saint-Quentin, Ham, Péronne, Corbie, Amiens, Abbeville, Le Crotoy en Saint-Valery-sur-Somme. Ook plaatsen kortbij dit stroomgebied zoals Bapaume, Rancourt, Montauban, Albert, Mametz, Fricourt, Delville, Pozières, Guillemont, Ginchy, Flers, Marval, Thiepval waren frontgebied en hebben het tijdens Wo-1 zwaar te verduren gehad. Langs de route zie je dan ook veel oorlogsmonumenten en militaire erevelden. Het was vandaag niet de eerste keer dat deze route genomen werd en Amiens finishplaats was. In 1932 was het de Fransman André Leduc die in Amiens het eerst de meet passeerde, in 1970 de Belg Walter Godefroot en in 1999 de Italiaan Marco Cipollini. Op 8 juni 2015 kunnen we, net als in 2014 ook al het geval was, als winnaar in Amiens de Duitser André Greipel van de lottoploeg in de tourannalen bijschrijven. Gisteren was op tv een buitengewoon mooie reportage van deze 5e touretappe te zien en veel aandacht werd hierbij besteed aan de bloedigste strijd ooit in een oorlog gestreden in veel plaatsen langs deze tourroute van het Sommegebied.
Hier rusten Britten, Canadezen, Australiërs en Zuid-Afrikanen
De Tour de France 2015 zal de geschiedenis ingaan als een van de zwaarste ooit. We starten op zaterdag 4 juli in Nederland met een tijdrit van 13.8 km in Utrecht. Goede Nederlandse tijdrijders zijn: Wilco Kelderman (Lotto-Jumbo) Tom Dumoulin (Giant), Stef clement, Lars Boom (Astana) en Jos van Emden (Lotto-Jumbo). Van de buitenlandse renners zie ik een goede klassering op deze rit van Tony Martin (Etixx-Quick-Step), Fabian Cancellara (Trek-Factory), Michael Kwiatkowski (Etixx-Quick-Step), Boasson Hagen (óók goede sprinter van MTN), Alberto Contador (Tinkoff Saxo), en Chris Froome (Sky). De tweede etappe gaat van Rotterdam naar Zeeland; een en al wind, dus waaiers en ondanks een vlakke rit is niet gezegd dat deze gewonnen gaat worden door een van de favoriete sprinters zoals Mark Cavendisch (Etixx Quick-Step), Arnoud Démare van FDJ, André Greipel van Lotto, de jonge vader Al. Kristoff van Katusha, John Degenkolb van Giant, Bryan Coquard van Europcar of de snelle Peter Sagan van Tinkoff-Saxo. Ook rappe jongens voor de slechts vier pure vlakke etappes in deze tour zijn: Daniel Oss van BMC, Brice Feillu van Bretagne, Julien Simon van Cofidis, Davide Cimolai van Lampre, Tyler Farrar van MTN, Gorka Izagirre van Movistar en Tony Galopin van Lotto Bij zo'n vlakke etappe met een sterke koperen ploert aan de hemel of waaier op het vlakke denk ik ook aan de alleskunners op wielergebied de sterke Australiër van Orica-Edge Simon Gerrans of Greg van Avermaet van BMC. Kanshebbers voor de Tour overwinning zijn Chris Froome van Sky, Alberto Contador van Tinkoff-Saxo, Romain Bardet van Giant, Vincenzo Nibali van Astana, Tejaj van Garderen van Cannondale, Alejandro Valverde van Movistar, Rigoberto Uran van Etixx Quick-Step en Joachim Rodriguez van Katusha. Ook goed in de bergen uit de voeten kunnen de Hollanders Robert Geesink en Steven Kruijswijk van Lotto-Jumbo en te hopen dat hij in vorm is ook Bauke Mollema van Trek Factory Racing. Renners goed voor 'n etappeoverwinning op de heuvels en bergen zijn buiten de genoemde mogelijk kanshebbers om de TDF te winnen Nairo Quintana (Movistar), Sylvain Chavanel van IAM, Leopold König en Rafal Majka van Tinkoff-Saxo, Pierre Roland van Europcar, A. Talansky van Cannondale, Jakob Fuglsang van Astana, Rohan Dennis van BMC en Thibaut Pinot van FDJ. Hele goede coureurs voor een goede tourklassering zijn eveneens Thomas Voeckler van Europcar, Martin Elminger van IAM, Mark Renshaw van Etixx Quick-Step, Ryder Hesdahl van Garmin en niet te vergeten de hoogste 'wielerliedzanger' uit de ronde van Italië Caruso van BMC. Op een routekaart-waarnaartoe-ziet u de etappes staan; weinig vlak, veel heuvels en bergen, de vierde etappe gaat over de kasseien, etappe negen is een ploegentijdrit en de 21ste etappe brengt ons naar de finish op de Champs Élysées te Parijs. Doet u aan een tourquiz mee, dan heeft u aan dit stukje over de Tour de France 2015 een goede handleiding om de quiz in te vullen. Mogelijk heb ik niet alle kanshebbers voor een etappeoverwinning of anderzijds hier vermeld, maar voor 90 procent zullen genoemde renners in dit stuk uitmaken wie er allemaal tot de eerste 30 behoren. Vermeld zij dat de Cofidis-renner Bouhanni door een val, waarbij hij enkele ribben gekneusd heeft, mogelijk vervangen zal worden door Cyril Lemoine of Rudy Molard.
Voor de eerste keer in de geschiedenis werden de dames van Batouwe Nederlands kampioen basketballen. Bemmel is niet alleen wereldwijd bekend om zijn beroemde jaarlijkse ponymarkt, maar ook op sportgebied kent Bemmel veel verenigingen die bij tijd en wijle van zich laten horen en met de beste op gelijke voet zich kunnen meten. Het zag er voor Batouwe in het begin van de play-offs na drie opeenvolgende nederlagen niet uit dat ze kampioen van Nederland zouden worden, maar opeens kregen ze een wonderbaarlijke fysieke kracht en wonnen hierna drie wedstrijden opeen en gisterenavond in de sporthal van Landsmeer tegen concurrent Loon Lions werd uitgemaakt wie Nederlands kampioen zou worden. Het was in de overbezette hal een bloedstollende partij en met 61-69 wist Batouwe in deze uitwedstrijd de zenuwen het best in bedwang te houden. Aanwezig bij deze beslissingsmatch van het dorp Bemmel was ook Marianne Schuurmans, de burgemeester van Lingewaard. Niet alleen de speelsters en aanhang van Batouwe gingen uit hun dak, maar ook de eerste burgervrouw van het trotse Bemmel was laaiend enthousiast over het bereikte resultaat. Na het behalen van het kampioenschap werden er door radio Gelderland wat foto's geschoten en ook een videootje van deze gebeurtenis gemaakt. Zie hieronder de beelden en ga naar www.omroepgelderland.nl/web/nieuws-1/2091719/dames-van-batouwe-uit-bemmel-kampioen-van-nederland.htm#.VU9bM47tmko
Kampioenbeelden vanuit Landsmeer
Beelden uit een voorgaande partij en een eerder gemaakte groepsfoto
Uitslag EK 2015 Allround Schaatsen in Tsjeljabinsk
Bekend is de in de Oeral te Rusland gelegen plaats Tsjeljabinsk van de meteoroïde die er voor een paar jaar terug is neergekomen. De stad heeft een knus ijsstadion waar veel wedstrijden in gehouden worden en in de buurt liggen een zestal kleine baantjes waar vnl. scholieren op schaatsen. Rusland is een schaatsland en heeft in het verleden veel grote kampioenen op schaatsgebied gekend. Alles is nu wat minder, maar met mogelijk Hollandse trainers erbij en een betere commerciële opzet zal Rusland zich in de nabije toekomst zich zeker weer in de hoogste regionen presenteren. Gehouden in Tsjeljabinsk werden de Europese kampioenschappen Allround Schaatsen voor Dames en Heren. Kampioene bij de dames werd onze oppermachtige schaatsster Ireen Wüst. Op de tweede plaats eindigde de uit Tsjechië afkomstige langeafstand rijdster Martina Sablikova. Een bronzen medaille was er voor onze goedlachse en altijd vrolijke Linda de Vries, op de vijfde plaats eindigde Jorien Voorhuis (Nl.) en daartussenin was het de Russin Olga Graf die vierde werd. Bij de heren was het Sven Kramer die ditmaal met veel moeite en gezonde vechtlust toch kampioen werd. Op de tweede plaats eindigde Koen Verwey en op de derde plaats de Rus Denis Joeskov. Een slechte 1500 meter en een matige 10 km deed Wouter Olde Heuvel verdwijnen van een aanvankelijk tweede plaats naar plaats zes en hiermee heeft hij zich niet automatisch geplaatst als deelnemer voor de WK. Dat Rusland op handelsgebied geboycot werd, was te zien aan het magere boeketje bloemen dat de kampioenen op het schavotje aangereikt werd. Goedgemaakt werd dit door een mooi bronzen schaatsbeeld dat aan zowel Ireen Wüst alsmede aan Sven Kramer aangeboden werd. Opvallend gekleed als Sovjet-Engeltjes op hoge hakken waren ook de begeleidende presentatrices van de prominente ISU-leden. Al met al vond ik het schaatsgebeuren van de afgelopen dagen in Tsjeljabinsk toch aantrekkelijk, goed georganiseerd en heel interessant.
Nederland is goed voor de dag gekomen en behaald werden drie gouden, 5 zilveren en 2 bronzen plakken. Er had meer in gezeten, want sommige zwemmers en zwemsters hadden pure pech doordat ze voor een ereplaats op het zwemschavotje een fractie van een seconde tekort kwamen op hun favoriete afstand. Hier kan op getraind worden en de oorzaak van zo'n tekort is vaak een te trage start, slechte verdeling van de krachten of een aantikmankement. In een vorige sportrubriek heb ik al gewag gemaakt van het goede openwaterzwemmen waarbij 3x goud en eenmaal zilver werd gewonnen. Sharon Van Rouwendaal die al het nodige op die openwaterzwemkampioenschappen had laten zien pakte ook nog even een zilveren medaille op de 400 meter vrije slag. Moniek Nijhuis werd in een sterk veld 3e op de 50 meter schoolslag en ontving hiervoor een bronzen plak. De meeste medailles wist Femke Heemskerk te winnen en wel zilver op de 100 en brons op de 200 m vrije slag en ook nog eens twee zilveren samen met de damesestafetteploeg en gemengde estafetteploeg op de 4x100 m vrije slag. Gefeliciteerd zwemmers en zwemsters met de behaalde resultaten
Europees Kampioenschap Atletiek in Zürich: Voor 65 jaar terug was het de vliegende huisvrouw Fanny Blankers-Koen, die de hele wereld versteld liet staan door haar grote wereldsuccessen in de atletiek. Anno 2014 is er weer zo'n wereldster opgestaan en haar naam is Dafne Schippers. In Zürich was ze op de dubbele sprintafstand de beste en op de 200 meter met lichte tegenwind boekte ze een toptijd van 22.3. Voorheen was ze een succesvol meerkampster en ze twijfelt voor de toekomst nog steeds of ze voor deze discipline of uitsluitend op de sprint zich moet gaan toeleggen. Goud had er ook ingezeten op de 4x100 meter estafette, maar helaas kon door een der atletes het stokje niet overgenomen worden; jammer maar dat gebeurt wel vaker in deze moeilijke discipline! Op de meerkamp wist Nadine Broersen zilver te winnen en ook fantastisch was de prestatie van Sifan Hassan die op de 1500 meter goud in de wacht sleepte en tweede werd op de 5000 meter. Op de 5000 meter boekten de Nederlandse dames een dubbelsucces, waarbij het brons werd gewonnen door Susan Kuijken. De atletiekprestaties bij de heren vielen tegen en zeker van Eelco Sintnicolaas met de tienkamp en van Martina op de sprintnummers hadden we wat meer verwacht. Europees zwemkampioenschap in Berlijn: Bij het openwaterzwemmen won Ferry Weertman goud op de 10 km en dezelfde prestatie zette Sharon van Rouwendaal op deze afstand eveneens neer en dit nadat ze op de 5 km al zilver had gewonnen. Genoeg was het allemaal nog lang niet, want met Marcel Schouten erbij won Nederland ook nog het teamzwemmen. Weertman en Rouwendaal komen eveneens nog op verschillende andere afstanden uit, zo bv. op de 400, 800 en 1500 meter vrije slag. Vanmiddag zwommen Joeri Verlinden en Inge Dekker de halve finales op de 50m vlinderslag en alleen Inge wist zich te plaatsen voor de finale. Op de 4x100 vrije slag dames estafette in de vroege avond van deze zwemdag wist Nederland, en dit zonder onze topzwemster Kromowidjojo, toch nog een zilveren plak te bemachtigen. Het zwemmen gaat door tot 24 augustus en wie weet wat er voor onze Nederlandse zwemmers en zwemsters met dit Europese kampioenschap nog verder aan eremetaal te vergaren is. We blijven u op de hoogte houden!