Zo. Hier zit ik dan. Of lig, beter gezegd, in mijn bed met mijn laptop op schoot, verliefd starend naar mijn Heppie poster. Het is zondag twaalf oktober en voor het eerst sinds ik op kot ben, schrijf ik weer een blog. Desalniettemin (cool woord) zal dit een vluchtig schrijfsel worden want de batterij houdt het niet lang meer uit.
Sleutel zoeken. Baf. Een paar stappen. Baf. Een paar stappen. Slot zoeken. Baf. Na drie weken een zuivere routine.
Drie weken. Drie weken die werkelijk voorbij gevlogen zijn en veel te snel naar mijn zin zijn gegaan. Drie weken grotendeels gevuld met plezierig gedoe, film en theater, cafébezoekjes hier en daar en natuurlijk ook met (al dan niet boeiende) colleges. Wijn drinken aan de Schelde in 't midden van de nacht, de epic walk langs de leien, gratis ontbijt in 't Drijvend Vlot, beetje zat worden en er té lang over doen om de kotsleutel in het slot te krijgen,... Life's good.
En met good bedoel ik echt Good. Het kotleven is... zalig! Voorlopig toch nog. Voor het eerst voel ik me een echte student. Jep, ik ben een gelukkig wezen.
Trefwoord: zalig Synoniemen: dronken
Trefwoord: dronken Synoniemen: beneveld, beschonken, bezopen, in de lorum, in de olie, kachel, keil, ladderzat, lazarus, sikker, teut, tipsy, toeter, toeterzat, topzwaar, zalig, zat
Het synoniemenwoordenboek sprak.
En in het vooruitzicht? Eerst en vooral... de doop. Een ervaring die -later- ongetwijfeld een gelukzalige glimlach op m'n gezicht zal toveren. Van verschillende doopmeesters heb ik al menige tips en geruststellingen gekregen, ik vraag me af of ze dinsdag zo vriendelijk voor me zullen blijven. De dag erop heb ik een kotfeestje waarbij ik eindelijk mijn 26 medebewoners zal leren kennen. En nadien is er het Cultuurhok, de TD, audities van de Bromvlieg (die repetities beginnen dan ook weer, hoeray hoeray!).
Maar ik neem afscheid van u, lezer, en van deze blog. Liggend in mijn bed met mijn laptop op schoot, inclusief nog voldoende batterij, verliefd starend naar mijn Heppie poster.*
Nu niet alleen in theorie maar ook in praktijk officieel eigenaar van m'n kot! Het voelde echt heel cool om de voordeur en vervolgens m'n kotdeur te openen. We zijn ook een matras gaan kopen, iets wat -bij nader inzien- best wel een grappige bedoeling is. Eerst en vooral de winkel: een ruimte vol bedden, kussens, matrassen. (Zou de uitbater dol zijn op slapen en daarom op zijn dertigste gedacht hebben 'laat ik eens een matrassenwinkel starten'?) Nadat je ogen de ruimte wat geobserveerd hebben, is de volgende stap om elk bed uit te proberen. Kopen gaat immers om vergelijken. Je gaat op een bed in de toonzaal liggen en woelt wat totdat je een goede lighouding gevonden hebt. En dan wacht je totdat de verkoopster vraagt "en hoe ligt dat?". Als antwoord kan je kiezen: "beter/minder goed dan de vorige", eventueel met nuancering "hij ligt toch wat te hard/zacht". Tenzij je een bedspecialist bent en met allerlei argumenten kan aantonen waarom Bed X gewoon waardeloos is. Je hopt van bed tot bed en herhaalt dit scenario enkele keren. Ten slotte kies je een matras waarvan je denkt dat dat het beste is, of je kiest er een die gewoon even lekker ligt als al die andere maar qua prijs aantrekkelijker is. Kiezen is overigens niet noodzakelijk, je kan ook gewoon blijven testen en vervolgens buiten gaan met "ik denk er nog eens over na, want de keuze is echt über moeilijk". Zo koop je dus een matras!
Ik ben me ook in gaan schrijven aan de Academie voor Woord in Mortsel. Vanaf volgende week heb ik op maandag er een bezigheid bij: verbale vorming en toneel, iets wat ik al altijd heb willen doen maar waar altijd te weinig tijd voor was. Muha heb er alvast zin in!
Tweede-zit-nota: Theatergeschiedenis begint me zwaaaar de oren uit te komen. Ik ben echt al láng met die verdomde cursus bezig en nog stééds heb ik niet het gevoel dat ik het ken. Maar ja, de laatste loodjes wegen het zwaarst... Gelukkig heeft Mama verse rijstpap gekocht bij de slager. Nu werk ik met het principe 'een pagina=een hapje'. Maar weldra is mijn dessertje op en WAT DAN GEDAAN?! Slapen? In mijn bed, met een goede matras, heerlijk donsdeken en een best aangenaam hoofdkussen? Denkend aan de eerste nachten in m'n kot? Klinkt goed! Ik kruip maar eens vroeg in bed vandaag.
P.S. Lost is terug begonnen, yeah! Ik zit trouwens in tweestrijd of ik wel of niet een kleine televisie zou kopen voor op m'n kot... pomderom...
Dezer dagen heb ik -vanzelfsprekend- weinig interessants te vermelden. Behalve! De laatste week studeren is ingegaan *vreugdedansje*.
Mama en zus zijn weer thuis na hun weekje aan zee. Wat dus zoveel wil zeggen als 'babaaj zwijgzame stilte' en 'hallo gezelligheid en lekker eten'. Bovendien hebben ze cakejes en nieuwe haarspeldjes voor me bij. Een tweede zitter is vlug tevreden! En vanavond eis ik een filmavond met 'Dagen zonder Lief', alleen heb ik zo'n voorgevoel dat die er toch niet van gaat komen. Ik vind alleszins de titel van de film perfect bij mij passen. Dagen zonder Lief, maanden zonder Lief, tijden zonder Lief... Maar ach, wat maakt het uit. Hm, of maakt het wel uit? Misschien moet ik maar eens dringend aan een stuk of twintig losse relaties beginnen. Want anders kruip ik in mijn kist met het jammerlijk gevoel dat ik iets heb gemist. (?) (komt uit het liedje 'In de fleur' van Mira, zeker het beluisteren waard).
Een citaat om in de theatergeschiedenisstemming te blijven (uit 'Anthony', een romantisch melodrama van Alexandre Dumas uit 1831):
ADELE
But with these ideas you don't believe either in friendship or in -
(stops abruptly)
VICOMTESS
Well, 'or in love' -
ANTHONY
(to the Vicomtess) In love yes - in friendship, no. It's a bastard feeling that
nature has no need for - a social convention that the heart adopts
through egoism where the soul is constantly injured by the spirit, and
that can be destroyed at once by the regard of a woman or the smile of
a prince.
ADELE
Oh - you think so.
ANTHONY
Doubtless, ambition and love are passions. Friendship is only a feeling.
VICOMTESS
And with these principles, how many times have you loved?
ANTHONY
Ask the dead how many times they've lived.
Vrijdag en zaterdag: Theaterfestival! Vrijdag was er de officiële aftrap, de zogenaamde State of the Union, door Sidi Larbi Cherkaoui. Ik kon me best vinden in zijn tekst maar de manier waarop het gepresenteerd werd vond ik toch niet alles. Zijn tien droomgeboden voor Theater als een sociale oefening kan je hier lezen, zeker de moeite waard. Nadien hebben Willem-Jan en ik De Singel stiekem wat verkend, met de conclusie dat er eigenlijk niet veel bijzonders te zien valt. Behalve misschien de bibliotheek en, niet te vergeten, het mannetje op het dak. Zaterdag was het de beurt aan Toneelgroep Amsterdam met Romeinse Tragedies, drie bewerkingen van Shakespeare. Ola! Wat een indrukwekkende voorstelling. Volgend jaar spaar ik mijn cultuurcheque alleszins voor het nieuwe project van Ivo van Hove.
Zondag: Ik kwam tot de constatatie dat 1. de geschiedenis van de Nederlanden meer jaargetallen en ingewikkelde conflicten kent dan verwacht en 2. dat ik van dat alles absurd weinig onthouden heb -minder dan verwacht. Ondanks het 'wow-nu-moet-ik-toch-echt-wel-voort-doen-gevoel' slaagde ik er toch niet in om veel te studeren. Pas de volgende dag, rond een uur of vijf 's namiddags, begon Séverine zich voor honderd procent te geven. Go go go!
Maandag: Een man uit North-Carolina heeft een vis van tien kilo gevangen. Dit is niet alleen veel voor een hobbyistische visvangst (hobby-hobbyisme-hobbyist; bestaat het adjectief hobbyistisch dan?) maar! Hij heeft dit gedaan met het speelgoedhengeltje van zijn dochter. De hengel was van het merk Barbie, hoe kan het ook anders. Dus allen naar de winkel, een hengel kopen en vissen maar. Zo hebben we weer een excuus om eindelijk nog iets van Barbie te kopen.
Dinsdag: Examen Cultuurgeschiedenis van de Nederlanden. Wat voelde het weer goed aan om richting Ossenmarkt te lopen en in de R-blok te zijn! En wat was het leuk om weer bekende gezichten te zien en om elkaar wat stressyer te maken door tricky vragen te stellen. Het voelde zelfs goed om terug op die harde stoelen in de aula te gaan zitten. Toen professor W. binnenkwam en met zijn hoge stem begon te spreken, voelde ik me hélemaal weer op m'n gemak. Just like it used to be...
Woensdag: Opvallend nieuws. Michael Jackson is gespot met een ronde neus in plaats van een spitse. De evolutie van Wacko Jacko begint nu écht fascinerend te worden.
Donderdag: Vanaf morgen ben ik officieel eigenaar van mijn kot! Ik was dinsdag al gaan horen voor de sleutel, maar -zoals verwacht- was de vorige bewoner nog niet verhuisd. Nu nog even focussen op theatergeschiedenis en daarna kan ik m'n tijd besteden aan kopen, verhuizen en inrichten. En daarna op vakantie naar Andalusië! Haa de toekomst brengt enkel maar leuke dingen.
-------- En nu tijd voor een van de coolste muziekvideos die ik ooit gezien heb. Het is een medley van Pirates of the Caribbean (At World's End) van Hans Zimmer. Vergis u niet, het bekende thema dat je kent van DJ Tiësto's remix verschijnt hier niet in. Dit komt immers uit de eerste film en die soundtrack is gecomponeerd door Klaus Badelt. De medley bestaat uit Jack Sparrow, One Day, Up is Down en Drink Up me Hearthies Yo-Ho en wordt steeds beter naarmate de minuten verstrijken. Het is kippenvelmuziek, echt breathtaking. (De slimme lezer weet ondertussen dat ik volop reclame aan het maken ben voor Hans Zimmer. Hm... love him. Hij is gewoon géniaal. <3) Here we go! Let behalve de muziek ook op de muzikanten (en de componist himself); met welk plezier ze spelen!
"Theater has been a great adventure in my life. It has conditioned my
way of thinking, my way of seeing people and looking at life."
-Jerzy Grotowski
Een vluchtige impressie:
"Twee uur corvee. Twee uur trainen. Twee uur corvee. Twee uur
trainen. Teksten opzeggen. Twee uur corvee. Water. Alleen maar water.
Twee uur trainen. Geen pauze. Nergens. Geen rust. Het is donker.
Zitten. Ik wil zitten. Tekst. Wat is mijn tekst. Ik heb geen tekst. Er
moet tekst zijn. Welke tekst had ik. Ik begrijp dat u mij niet wil
zien. Zoiets. Ik begrijp dat u mij niet wilt zien.
- Ja!
- Ik begrijp dat u mij
- Laat je handen liggen!
- Ik begrijp dat u
- Je handen
- Ik begrijp
- Je handen
- Ik begrijp dat
- Je voeten, laat je voeten nou eens staan
- Ik begrijp dat u mij niet wilt
- Ophouden
- Waarmee
- Je tekst! Je tekst verdomme!
- Ik begrijp niet
- Ik begrijp dat u
- Ik begrijp dat u mij niet wilt zien
- Waarom kijk je opzij
- Ik begrijp
- Naar wie kijk je nu
- Ik begrijp niet wat u bedoelt
- Je tekst
- Ik begrijp niet
- Wat niet
- Sorry
- Je tekst
- Ik begrijp dat u
- Waarom die draai met je rug
- Ik begrijp
- Stilte
- Ik begrijp dat
- Stilte zei ik. Wacht
- ...
- Je tekst
- Ik begrijp
- Hou je kop stil, verdomme!
- Ik begrijp dat u mij niet wilt zien
- Je stem, denk aan je stem
- Ik begrijp dat u
- Je stem. Waarom die snik erin?
- Ik begrijp dat u mij
- Hou nou eens op met dat gedoe! Dat is gedoe
- Wat bedoelt u?
- Als je onzeker bent, hoef je dat niet te spelen
- Ik begrijp dat u mij
- Je stem!
- Mijn stem ja
- Je tekst. Hou je bij de tekst
- Ik begrijp dat u
- Stop maar. Stop verdomme
Water. Dorst. Wat wil hij nou van me. Alles draait. Al was het maar
een slok. Wat doet hij nou? Licht. Geen licht alsjeblieft. Ik ben af.
Ik ben compleet af. Ik zal er...
- Ja!
- Ik begrijp dat u mij niet wilt zien
- Je speelt
- Ik begrijp
- Je speelt
- Ik begrijp
- Je speelt. Dit is gedoe
- Ik begrijp dat u
- Waarom dat zuchten? Waarom voor blaasbalg spelen? Ben je benauwd?
- Ik begrijp dat u mij
- Waarom die snik vooraf? Gedoe! Gedoe!
- Ik begrijp dat u mij niet wilt
- Je voeten. Denk om je voeten.
- Ik beg
- Ga eens op zijn voeten zitten
- Ik begrijp dat u mij niet wilt zien
- Geen gedoe met je handen
- Ik begrijp
- Stil die handen
- Ik begrijp dat u
- Blijf staan
- Ik begrijp dat u mij
- Waar kijk je nou naar
- Ik begrijp dat u
- Je rug. Waar is je wanhoop van gisteren?
- Ik begrijp dat u mij niet wilt zien
Stilte. Het is ineens stil. Er brandt een fel licht op mij alleen.
Ik zie niets. Licht versterkt de duisternis. Het lijkt wel een
Gestapoverhoor. Ik wankel. De totale uitputting is nabij. Twaalf uur
onafgebroken. Corvee. Trainen. Corvee. Trainen. Ik kan alleen nog
janken. De tranen komen, onherroepelijk. Ik houd ze tegen. Ik sta
roerloos. Ik kan alleen nog fluisteren.
- ... Ik begrijp dat u mij niet wilt zien ...
De stilte is enorm. Het licht draait. De vloer komt omhoog en smakt tegen mijn wang.
Nota:
Jerzy Grotowski is de grootste theatervernieuwer van de 20e eeuw.
Zijn methodes waren zeer succesvol, maar controversieel. In zijn
Theater Laboratorium putte hij zijn acteurs volkomen uit. Twaalf uur
achtereen liet hij hen corvee doen, afgewisseld met theateroefeningen.
Zeer fysiek allemaal. Als ze niet meer op hun benen konden staan en
volkomen verzwakt waren, pas dan waren ze in staat om werkelijk
zichzelf te zijn, om geen rol buiten henzelf om te spelen, maar
helemaal volkomen zichzelf. Dieper kun je niet in jezelf komen. Pas dan
kun je acteren, zo stelde de grote meester."
Als het erop aankomt, en je gaat echt met theater aan de gang, kom
je jezelf tegen. Keihard. Buitengewoon fascinerend en confronterend.
* dagdromen * lijstje maken met alle boeken die je nog lezen wilt * nadenken over wat je nog moet doen om je kot in orde te maken * bijgevolg het internet afzoeken naar geschikte spulletjes * een ooh-dat-wil-ik-hebben!-gevoel krijgen als je iets betaalbaars tegenkomt (vb. fiets met bloemetjesmotief) * onzin krabbelen * de verleiding weerstaan om naar Zomer van Antwerpen te gaan * bedenken dat het dringend tijd is voor een nieuwe handtekening -en oefenen maar! * 'Who has the biggest brain?' spelen op Facebook en je vooral erg dom voelen * Tetris spelen (nogmaals op Facebook) en ontzettend euforisch worden als je éindelijk je high score verbeterd hebt * oude bestanden of gespreksgeschiedenis lezen en leuke herinneringen ophalen * zin hebben om die en die film te kijken * op YouTube hangen en opeens allerlei leuke filmpjes * je lid maken van Last.fm en interessante nieuwe groepen ontdekken * elk uur De Standaard Online checken om te zien of er iets nieuws staat -je hebt toch niet veel beters te doen * naar het theaterfestival gaan * wat schrijven * een boek lezen en beseffen dat je eigenlijk een boek voor theatergeschiedenis zou moeten herlezen * je niet schuldig voelen ondanks je je niet nuttig bezighoudt * en tenslotte: studeren... een beetje
So you curl up with your favourite book on a rainy night and
fall in love
with the man of your dreams
only to finish and realize he was merely
the figment of some lonely woman's
imagination.
...
If only I could find my Own Jane Austen Man
-- Voor het slapengaan lees ik dezer dagen een hoofdstuk uit Pride and Prejudice, een boek waarbij ongetwijfeld ìedere vrouwelijke lezer gaat dromen over haar Mr. Darcy. Want "Liefde is... wanneer je nog steeds op zoek bent naar de Ware" (van de scheurkalender, dinsdag 6 mei)
Nog wat muziek om deze avond mee te eindigen:
Hmm... Ik hou van dit nummer... én van deze briljante bewerking.
Vandaag,
vrijdag 15 augustus, is het de dag dat ik mijn tweede poging waag om
wat hersenspinsels neer te pennen. Wat voor inhoud mijn blogs zullen
hebben en of ik het überhaupt zal volhouden om regelmatig iets te
schrijven geen idee. Afgelopen academiejaar heb ik ook op reguliere
basis geprobeerd wat schrijfsels bij te houden maar deze heb ik nooit
online geplaatst. Het is dus zowel voor u, potentiële lezer, als voor
mezelf niets meer dan een groot vraagteken waarin dit zal resulteren.
Wat maakt het ook uit, zo lang ikzelf er maar een mentale uitlaatklep in zie.
Terwijl
de zon haar laatste warme gloed verspreidt, zit ik met mijn laptop in
de tuin. Hier en daar is er wat vrolijk getsjilp en het zachtjes ruisen
van de bomen bevordert alleen maar de rustige sfeer. Een stiekeme mier
(of twee, drie) probeert tussen mijn tenen te kruipen, een daas vindt
mijn Mac opeens heel aantrekkelijk en het gras kietelt onder mijn
benen. Een mini-insect is net geplet tussen mijn vinger en de
letter 'b', wat een tragische dood. Mijn derde moord van de dag, deze
keer niet expres, maar ja... Zo gaat dat met insecten.
Voor
een moment vergeet ik dat het tweede zit is en ik me eigenlijk nuttiger
moet bezighouden. Heel even maak ik mijn hoofd leeg, denk ik aan niets
en typen mijn vingers spontaan wat zinnen. Terwijl ze dit doen, kijk ik
nog eens goed naar het woord even en betrap ik mezelf erop dat dit
niet even is. Eigenlijk ben ik al de hele dag in dromenland. Het
relaxe vakantiegevoel heeft zich meester van mij gemaakt, het
concentratievermogen is verdwenen (de vraag is: is het er ooit wel
geweest?). Zucht. Hoe kunnen ze het studenten aandoen, blokken in de
zomervakantie? Ow nee, juist, dat heb ik mezelf aangedaan. Hoedje af
voor de mensen die wel de discipline hebben om te studeren. Die
vaardigheid ben ik ergens in het middelbaar verloren toen ik het
fenomeen dagdromen en lui zijn ontdekte.
Tot
zo ver mijn eerste blog. Het in kleermakersgezit heeft mijn linkervoet
in een pijnlijke slaap gewikkeld en de omhoog klimmende mieren beginnen
me te storen. Bovendien wijzen twee jeukende beten op mijn bovenbeen
erop dat er een zespotig wezen erin geslaagd is om onder mijn kleren te
gaan, de indringer. Nu is het tijd om sportief te wezen; met mijn zus
ga ik een toertje lopen. Een prachtig voornemen dat we nu voor de derde
keer doen.
Btw:
Binnen een dikke maand schrijf ik mijn blogs niet meer in deze tuin,
maar wel op mijn kot. Mijn plekje, mijn vrijheid, waar geen bijtend
insect (of hopelijk toch niet te veel) me storen zal!
Tot de volgende, Séverine*
P.S.:
Om nog even in de zomerachtige en aangename natuursfeer te blijven: de
appelboom (die ik in mei zelf geplant heb en toch geen onkruid blijkt
te zijn denk ik) is een kleine decimeter groot. Hoera!
Neen, uw blog moet niet dagelijks worden bijgewerkt. Het is gewoon zoals je het zélf wenst. Indien je geen tijd hebt om dit dagelijks te doen, maar bvb. enkele keren per week, is dit ook goed. Het is op jouw eigen tempo, met andere woorden: vele keren per dag mag dus ook zeker en vast, 1 keer per week ook.
Er hangt geen echte verplichting aan de regelmaat. Enkel is het zo hoe regelmatiger je het blog bijwerkt, hoe meer je bezoekers zullen terugkomen en hoe meer bezoekers je krijgt uiteraard.
Het maken van een blog en het onderhouden is eenvoudig. Hier wordt uitgelegd hoe u dit dient te doen.
Als eerste dient u een blog aan te maken- dit kan sinds 2023 niet meer.
Op die pagina dient u enkele gegevens in te geven. Dit duurt nog geen minuut om dit in te geven. Druk vervolgens op "Volgende pagina".
Nu is uw blog bijna aangemaakt. Ga nu naar uw e-mail en wacht totdat u van Bloggen.be een e-mailtje heeft ontvangen. In dat e-mailtje dient u op het unieke internetadres te klikken.