Inhoud blog
  • Maldegem was meer dan veertien dagen een oase van geschiedenis en kunst!
  • MARC MARTENS stelde tijdens de WAK 2018 tentoon in gemeentehuis
  • Bekend houtdraaier OMER VAN CAESEELE neemt actief deel @ WAK-expo in gemeentehuis
  • CATHÉRINE MARTENS @ GEMEENTEHUIS
  • MARC MARTENS stelt tentoon @ GEMEENTEHUIS
  • CAMOB.BE VAN NOËL RYHEUL HAALT 500 000 KIJKERS!
  • VIDEOCLUB MALDEGEM BRENGT COMPILATIE VAN FILMPJES TIJDENS DE WAK
  • Tijdens de WAK is ANITA VERBIEST altijd van de partij!
  • VERA DEDEURWAERDERE stelt tentoon @ GEMEENTEHUIS
  • DORINE TAS stelt tentoon @ GEMEENTEHUIS
  • RITA LONGUEVILLE stelt tentoon @ GEMEENTEHUIS!
  • ONWAARSCHIJNLIJKE FLESSEN MARC VERSTUYF @ EDEZAAL GEMEENTEHUIS
  • KUNST IN DE ETALAGE van DOMINIK HASENKAMP EN JOS PARIDAEN
  • KUNST IN DE ETALAGE van CLAIRE-AN BOULEZ
  • KUNST IN DE ETALAGE van INGRID FEVERY
  • KUNST IN DE ETALAGE van ROOS NUYTENS
  • KUNST IN DE ETALAGE van CATHERINE DE WAELE
  • KUNST IN DE ETALAGE van ALBERT EN LUC DE CONINCK
  • KUNST IN DE ETALAGE doet vele kunstliefhebbers versteld staan!
  • WAK 2018 BRENGT AMATEURKUNSTENAARS IN BEELD
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    WAK-blog MALDEGEM
    Alles over de Week van de AmateurKunsten (WAK) in Maldegem
    26-04-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Janneke Kramer
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    JANNEKE MARIANNE KRAMER is geboren in het Zeeuws-Vlaamse Sluis en woont sinds 2011 in Oostburg.

    Zij is afgestudeerd aan de Kunstacademie Knokke en volgt nu het laatste specialisatiejaar abstractie aan de KA te Eeklo.

    Zij heeft  een aantal jaren realistisch (olieverf) geschilderd met als thema mens en natuur. Later is ze verdergegaan in (geometrische) abstractie, waarin het landschap soms ook een inspiratiebron is.

    Onderliggende structuren worden zichtbaar gemaakt met vormen, kleuren, contrasten en ritmes.

    De laatste jaren werkt ze vooral met acryl: abstract (geometrie) op grote panelen. Ze schildert ook veel (klein) abstract werk, dat samen weer een geheel kan zijn qua verschuivende vormen, lijnen, vlakken en kleuren.

    De gekozen kleurenmix is dan ook weer medebepalend voor de compositie.

    Janneke doet tijdens de WAK mee aan de groepstentoonstelling in het gemeentehuis en de kunstmarkt ter hoogte van CC Den Hoogen Pad op zondagnamiddag 8 mei.


    26-04-2016 om 09:02 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (9 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    22-04-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TentoonstellingsMATCH en open schildersklas in De Vierklaver in Adegem

    AmateurKUNSTSCHILDER CAROLINE GYSELINCK startte dit jaar een begeleiding kunst in de Vierklaver Adegem. Vzw De Vierklaver ondersteunt volwassenen met een beperking. Ze vertrekken van de verwachtingen, vragen en dromen van elke bewoner. Samen zoeken ze uit hoe ze die kunnen realiseren.

    De enthousiaste groep leerlingen maakt echte kunstwerkjes waar zij en hun familie terecht fier op zijn. Elke week komen zij samen en beginnen enthousiast hun workshop.

    Een vriendelijk welkomstwoordje, een schort om de kleren te beschermen tegen verfspatten, een tekenblad en gepast materiaal voor de les: krijtjes voor hen die gaan krijten, waterverf voor de schilders van de groep, wasco of kleurpotloden voor hen die kleuren. De bewoners gaan geestdriftig aan ’t werk van bij ’t begin. Ze willen graag allemaal op de foto en stellen er vragen bij. De reeds afgewerkte werkjes staan ten toon en allen zijn er terecht trots op. De begeleidster - opvoedster Femke geeft de vrolijke toon aan, Carine, Freddy, Martina en Kathelijn werken nauwgezet en geduldig aan hun creaties elk met hun eigen hulpmiddel.

    Ondertussen stellen ze vragen aan hun charmante, knappe en deskundige begeleidster Caroline Gyselinck die nauwgezet en liefdevol de handelingen volgt en raad geeft tussendoor, daar waar nodig. Langzaam vorderen de kunstwerkjes en Caroline moedigt haar pupillen positief aan. Kleuren mengen leidt tot creëren van andere kleuren en dat begrijpen de schilders onder hen heel goed.

    Wie een tekening heeft afgewerkt wordt gestimuleerd een ander werkstukje te maken of te kleuren in prachtige kleurboeken. Als de tekening ingekleurd is wordt de raad gegeven, de randen en de achtergrond af te werken om een mooier geheel te verwezenlijken. Halverwege de les komt Thijs het team versterken. Hij had eerst een opdracht als onderhoudsman afgewerkt. Caroline tekent op zijn verzoek een bos rozen, die hij nauwgezet inkleurt. Het zonnige gebabbel wordt extra levendiger, mede door Thijs die goed ter tale is en een vrolijke kwinkslag brengt tussen het tekenen, schilderen en kleuren door.

    De bewoners zijn behoorlijk zelfredzaam en dat uit zich in de levendige en vrolijke gesprekken. Zij verliezen de concentratie niet uit het oog.

    De groepen rond kunst worden elke week afgewisseld en er is zelfs een wachtlijst met kandidaten. Kan er een lid niet deelnemen, wordt die snel vervangen door een enthousiast medewerker. De interesse voor kunst is zeer groot.

    Opvallend hoe die mensen hun krachten bundelen rond een thema en hulpvaardig en blij met elkaar omgaan.

    De kunstwerkjes van de bewoners zijn beslist een meerwaarde voor het Wak gebeuren en krijgen er zeker hun plaats. De workshops maken deel uit van een breed palet activiteiten in de Vierklaver en maken het leven van de bewoners boeiend.

    Tijdens de WAK worden de realisaties van de bewoners van de VIERKLAVER in de kijker gezet.

    Op 29 april in de namiddag is er een tentoonstelling van de realisaties, met een hapje en een drankje.

    Op 3 mei is er ‘Open Atelier’ waar de Vierklaver veel bijval verwacht.

     

    Het moet gezegd en geschreven worden, de activiteiten in verband met kunst kleuren het dagelijks leven van de bewoners.









    22-04-2016 om 15:18 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (8 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    22-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De VVA vierden hun 125-jarig bestaan met een grandioos en uniek concert op 2 mei in het CC Den Hoogen Pad

    De KF Verenigde Vrienden Adegem (VVA) vierden het 125-jarig bestaan van hun muziekmaatschappij voor een overvolle zaal, onder begeleiding van de onovertroffen dirigent, Manuel Herrebaut. De dirigent, en de muziekleraren Kris Van Canneyt en Rony D’Herck kunnen tevreden en trots terugblikken op een uitzonderlijke verfijnde en feilloze uitvoering van de muziekstukken gebracht door hun muzikanten en leerlingen.

    De uitvoering was zeer geslaagd  en de begeleiding werd dan ook uitvoerig bedankt en gefeliciteerd door de voorzitster en penningmeester, Els Van Hulle.

    De muzikale jongeren, de knappe dames en  de stijlvolle muzikanten van deze uitzonderlijke muziekmaatschappij, allen perfect en elegant aangekleed, brachten prachtige vertolkingen voor een ademloos publiek. Je kon een speld horen vallen.

    De secretaris Luc Matthys leidde elke muziekstuk in op een ludieke en plastische manier met originele achtergrondbeelden.

    Vijf kwarteeuwen muziek produceren en etaleren kan moeilijk voorbijgaan zonder een terugblik op wat voorbij is. Het concert was een samenspel van nostalgie en melancholie met een positieve, vreugdevolle en optimistische knipoog naar de volgende 125 jaar.

    Het subliem concert was inderdaad een eerbetoon en een dankbetuiging aan alle muzikanten die ooit hun muzikale talenten hebben ingezet om de muziekvereniging een mooie toekomst te bezorgen.

    Muzikanten van alle leeftijden hadden al hun talenten gebundeld om via de prachtige muziek de talrijke toehoorders, oud, jong en heel jong, een onvergetelijke avond te bezorgen. Er was zelfs een baby die drie uur lang muisstil de adem inhield voor zoveel moois.


    https://www.youtube.com/embed/D5aNnfl39MQ?rel=0&controls=0&showinfo=0

    22-05-2015 om 12:14 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (12 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De KLEINE STERREN van SY-DANSSTUDIO overtroffen alle verwachtingen.

    De KLEINE STERREN van de SY-DANSSTUDIO uit de Jonge Jansdreef 5B Maldegem-Kleit overtroffen alle verwachtingen.

     

    De Sy-Dansstudio zorgde in samenwerking met de cultuurdienst, de gemeentelijke diensten en de vrijwilligers voor een wervelend slotevent van de Week van de Amateurkunsten 2015. Honderden danseresjes van piepjong naar mooie ranke jonge vrouwen beleefden het nodige dansplezier met de voortreffelijke danstechniek in een gedisciplineerde omgeving. Kennis en vaardigheid, creativiteit en muzikale kennis, en diverse danstechnieken werden gepresenteerd door een wervelend groepje jongeren begeleid door Sylvie van Hulle en haar team, die een eigen volwaardig modern ballet showden. De speelse, ludieke maar krachtige manier van optreden van de danseresjes waren adembenemend.

    SYLVIE VAN HULLE EN HAAR TEAM geven kwaliteitsvolle dansles aan ongeveer 250 jongeren, zij geven workshops, dansstages en zomerkampen in de vakanties.

    De spetterende show van het slotevent van de WAK 2015 was opgedeeld in een viertal danssessies van de mooie kleurrijke danseresjes die elk talent exploiteerden en onvermoeid en feilloos dansten op hedendaagse muziek.

    Het was geen klassieke voorstelling maar een opeenvolging van verschillende demo’s, onderbroken door pauzes met en drankje, aangeboden door een hele groep vrijwilligers. Voor de allerkleinsten waren er creatieve hoekjes voorzien voor ‘haartooi’ en ‘tattoo’ en Griet Vanwolleghem van ‘Studio Roze Wolkje’ hield met haar ‘kinderkamerkunst’ een hele groep kinderen bezig met penseel en verf in de kleuren van Maldegem. De leuke werkjes worden gebundeld en tentoongesteld in het gemeentehuis als ‘slotwerk’ van de WAK. De SY-DANSSTUDIO bracht danskunst en doet je inderdaad dansen.







    22-05-2015 om 12:11 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (14 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WAK @ de KLETEPOT, kleiatelier van TRUI DE CUYPER, was een voltreffer.

    De KLETEPOT, kleiatelier van TRUI DE CUYPER in de Butswervestraat, was zoals elke jaar een voltreffer.

     

    Samen met haar gezin en haar cursisten zorgde Trui De Cuyper voor een hartverwarmend en gezellig onthaal en demonstraties in haar prachtige tuin in de Butswervestraat nummer 14. Onder een stralend zonnetje konden alle belangstellende kuieren tussen een groot aanbod van magnifieke sier- en gebruiksvoorwerpen ondertussen even genietend van een kopje koffie of drankje en een stukje heerlijk taart, klaargemaakt door de heer des huizes, Willem Roeygens. Alle creaties werden smaakvol geëtaleerd in de ruime woonkamer, op het terras, in het atelier. Bovendien was er de kunstenares KATRYN VERBIEST die er haar fraaie portretten tentoonstelde in een aparte, zonnige ruimte. De bloemencreaties geschikt op een heuse gebakken kleischaal sierden het geheel. Ook juwelenontwerpster Mevr. Matthys kon er haar vaardigheid demonstreren. Trui is niet aan haar proefstuk. Als ergotherapeut kwam zij in contact met klei en zijn multifunctioneel karakter. Zij vervolmaakte haar opleiding met cursussen pottenbakken, kunstgeschiedenis, zeven jaar keramiek, glazuurcursus, glascursus en zo meer.

    Zij geeft workshops aan groot en klein en haar taak bestaat er hoofzakelijk in het individueel begeleiden tijdens het aanleren van diverse technieken en toepassingen. Kleien werkt ontspannend en ontplooit alle creativiteit en is meteen een sociale activiteit. De sfeer in de KLETEPOT is van cruciaal belang: creëren, ontspannen, onderbreken en samen genieten of feesten. Je voelde er de gemoedelijke sfeer op het terrein, je werd er warm onthaald en op de achtergrond hoorde je heerlijke, romantische liederen gebracht door een muzikaal talent JOHAN CRUL.






    22-05-2015 om 12:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (15 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    23-04-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beeldhouwkunst @ De Boomgaerd

    Beeldhouwkunst valt te bewonderen in het kunstproject ‘BOOMGAERD’

    De ‘Week van de Amateurkunsten 2015’ maakt tal van kunstzinnige activiteiten toegankelijk voor de buitenwereld.

    In een bloeiende boomgaard stellen 13 bloeiende beeldhouwers op bloeiende wijze hun werk ten toon.

    Beeldhouwkunst valt te bewonderen in het kunstproject ‘BOOMGAERD’, met de auto te bereiken via de Nieuwe Weg 1 Eede Nederland, van 25 april tot 3 mei van 14 00 tot 18 00.

    ‘BOOMGAERD’ is een kunstproject dat doorgaat in Eede in de boomgaard van Trui Hoste en Johan De Laere, waar dertien kunstenaars, Peter Dezwaef, Catherine De Waele, Kathleen, Els Wallaert, Frank Talloen, Astrid Schoovers, Henk Vandevoorde, Sam Van Hoecke, Maria Cocquyt, Hilde De Bolster, Trui Hoste, Ieza Stoef en Linne Belis, exposeren.

    Het kunstproject loopt van zaterdag 25 april tot zondag 3 mei 2015.

    Op 26 april 2015 vanaf 11 uur wordt het project feestelijk geopend met een korte toespraak en uiteraard een drankje, met muziek van ‘Brothers in Law’ die covers brengen van hedendaagse rockmuziek op een eigenzinnige akoestische wijze. Niels Adam: zang, gitaar & mandoline. Kaat Versele: cello & piano. Daan Versele: gitaar, banjo en cajon.

    Talrijke folders met een volledig en gedetailleerd programma zijn beschikbaar in het gemeentehuis en openbare gelegenheden, een overzicht staat vermeld in de INFOKRANT Maldegem of kan geraadpleegd worden op de website van DE WAK. www.maldegem.be/wak.

    23-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (15 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kunst in de vitrine - deel II

    Tijdens de WAK 2015 trekken talrijke amateurkunstenaars de aandacht vanaf 24 april tot begin mei 2015!

    Talrijke andere amateurkunstenaars exposeren thuis, in de vitrines en in het gemeentehuis en tijdens de kunstmarkt op de markt. Hiervoor kan je de folder raadplegen op de site van de WAK 2015.

    VÉRONIQUE CAUCHIE is als keramiste al 15 jaar actief, zij volgde les bij Rudi Delanghe, Dirk Vanhaeren en aan het CNIFOP in La Borne, Frankrijk. Zij volgde ook zes jaar academie in Eeklo. Verder is zij ook actief in het kunstcollectief keramiek atelier Cuesta dat ondergebracht is in de hoeve van het Drongengoed, Ursel. In september 2012 besloot zij om haar passie verder uit te bouwen en opende een eigen zaak “Keramiek Veronique”. In haar atelier vervaardigt zij handgemaakt keramiek van kunst tot dagelijkse gebruiksvoorwerpen. Met haar deelname aan de WAK hoopt zij anderen aan te zetten in de boeiende en ontspannende wereld van de keramiek. Tijdens de kunstmarkt zal er draai- en snijwerk gedemonstreerd worden en worden verschillende werken tentoongesteld. Kandlbinder Veronique, Bogaardestraat 156, 9990 Maldegem.

    Bij TRUI DE CUYPER grijpt een thuisexpo en workshop plaats. In DE KLETEPOT stellen de ‘kleine artiesten’ hun werk tentoon en demonstreren hun werkwijze. Naast de keramiek zullen er ook schilderijen zijn van Katherine Verbiest en zal iemand juweeltjes van fimoklei maken en verkopen. Elke bezoeker kan eens iets proberen maken in klei en krijgt de gelegenheid een potje te draaien.

    De teken- en schilderkunst kende een evolutie met uitingen in vele vormen en de Maldegemse kunstenaars bewijzen dat zij elke kunstvorm beheersen. Een greep uit het grote aanbod, Catherine de Waele.

    CATHERINE DE WAELE. Catherine is afgestudeerd in de keramiek en volgt momenteel nog een opleiding beeldhouwkunst in de academie van Eeklo. In haar werk wordt zij vooral aangetrokken tot experimenteren met materialen. Het is belangrijk hoe zij met materialen kan spelen tot die niet meer voorstellen waarvoor ze bedoeld zijn. Haar inspiratie kan zij overal halen, afbeeldingen van cellen, structuren uit het menselijk lichaam, foto's, natuur, oceaanfauna en -flora, ... Kunst maken is iets noodzakelijks voor haar. Als zij iets aan het creëren is, betekent dat de ultieme vrijheid voor haar. Het is haar wereld waar zij geen compromissen moet sluiten, waar zij niet gebonden is.

    Zij voelt zich volledig vrij om te maken wat zij zelf mooi vindt, het hoeft niet per se bewonderd te worden door anderen. Zij werkt ook mee aan projecten met Talententent, het boeit haar enorm om met anderen een kunstwerk te creëren zoals bijvoorbeeld het CASCO project in het Sint-Annapark. Tijdens de WAK is haar werk te zien in het Gemeentehuis.

    Kunstenares DORINE TAS exposeerde in galerij Dumon en in het gemeentehuis.

    Heel haar leven stond in het teken van positieve scheppingskracht. Zij kan mateloos genieten van het vervaardigen van fijne creaties in allerlei kunstvormen. Handwerk, borduren, naaien, breien, haken en knutselen waren van jongs af aan haar lievelingsbezigheden. Deze amateurkunstenares is grotendeels een “selfmade” talent dat getuigt van een indrukwekkende veerkracht en ongebreidelde scheppingskracht. Haar talrijke, succesvolle en sfeerrijke tentoonstellingen vormden de kroon op haar werk en stimuleerden haar om jarenlang intensief en geestdriftig bij te scholen. Haar ongebreidelde energie, haar aanhoudende en onuitputtelijke werklust en verbluffende scheppingsdrang droegen zeker bij tot de evolutie van haar werk. Haar creaties zijn een verrijking, een wandeling door een artistieke wereld die bewondering, verwondering, troost en vreugde brengt. Het heldere kleurenpalet is duidelijk afgelijnd en straalt rust uit. Het bewonderen van haar werken beroert en geeft zachte, innerlijke vreugde.

    .De talrijke gevarieerde werken van ANITA VERBIEST sieren de vitrines en het gemeentehuis (Ballerina 80x60), 3 bij bakker De Lille (de Provence 80x60--bloemenboeket 40x40-Carnavaleske 60x40); 3 en in de vitrine van de Dagbladhandel Kathleen De Backer (meisjesblik 80x40--tronken-70x50-paardenkop 50x50)

    ANNE-MIE VAN COILLIE exposeert in de Dolce Vita op de Markt Maldegem en in het gemeentehuis.

    ROOS NUYTENS exposeert in het gemeentehuis. Zij is afkomstig uit Heestert, tegen Kortrijk waar zij geboeid was door de weidse natuur, grote landschappen en de kleine pittoreske landhuizen en - huisjes. Zij schildert dierenvogels, dansers, landschappen, kleine landelijke huisjes, bloemen (irissen, hortensia’s enz.), naakt naar model, stillevens, stadsgezichten, stranden, zeezichten geïnspireerd door haar omgeving, maar ook Nederland bracht inspiratie. Deelnemers van de kunstevents worden uitvoerig vermeld in de Infokrant Maldegem en kan je vinden op de WAKBLOG 2015, Maldegem.

    De WAK 2015 wordt afgesloten op zondagnamiddag 3 mei met het slotevent de “KLEINE STERREN” in CC Den Hoogen pad, dansvoorstelling uitgevoerd door Sy-Dansstudio.

    23-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (15 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kunst in de vitrine - deel I & Peter Van Maldegem

    Tijdens de WAK 2015 sieren talrijke kunstwerken DE VITRINES in het centrum van Maldegem en in het GEMEENTEHUIS en wordt kunst gepresenteerd en gedemonstreerd op de KUNSTMARKT op 26 april 2015! Deel I.

    Kunst wordt toegankelijk in de bibliotheek, in de vitrines van handelszaken, op de vensterbanken van privaatwoningen rond en in het gemeentehuis van Maldegem vanaf 24/04/15 tot 05/05/15. DE KLEINE ARTIEST in de vitrine, is een doorlopende tentoonstelling van werken van talrijke kunstenaars. DE KUNSTMARKT op zondag 26 april lokt meestal veel belangstellende kunstliefhebbers. Er is altijd een ruime interesse voor de kunstenaars die hun kunst demonstreren en etaleren onder sierlijke luifels van de gemeente, op het marktplein voor het gemeentehuis. Bezoekers van de kunstmarkt kunnen meteen de geëtaleerde werken van de WAK 2015 bewonderen in het gemeente huis zelf en in de vitrines in de buurt.

    Talrijke professionele en amateurkunstenaars hebben creaties gerealiseerd rond het thema van de WAK 2015 ‘De Kleine Artiest’. Langs een uitgebreid traject in het centrum van Maldegem krijgt elke voetganger een beeld van de verschillende manieren waarop getalenteerde kunstenaars rond het thema van de WAK 2015 hebben gewerkt. Alle geëtaleerde werken vormen één verhaal: DE KLEINE ARTIEST, het herbronnen van de creativiteit, die de onschuldige, de spontane en impulsieve kijk van het kind weerspiegelen.

    LEVEN EN WERK van PETER VAN MALDEGEM:

    Voor "kunst in de vitrine" kan PETER VAN MALDEGEM rekenen op ‘Different Fashion’, ‘Elsenti Lingerie’,’ Magic Travel’ en ‘Waanzinnig Gedroomd’. In de groepstentoonstelling in het gemeentehuis hangen twee schilderijen.

    JAN POSMAN beschreef zijn leven en werk en ik neem dat gewoon over.

    Peter van Maldegem is gepokt en gemazeld in de wereld van de schilderkunst. Hij is de jongste zoon van de betreurde kunstschilder en academieleraar Jef Van Maldegem. Als kind in de tekenacademie op woensdagmiddag tijdens de memorabele lessen van Pol Verheylezoon zat Peter daar tussen de andere kinderen met “echte” penselen.

    Door zijn vader kwam hij veel in contact met bekende en minder bekende artiesten. Een van hen was Jan van der Zee, in wie Peter een mentor ziet.

    Ondanks zijn vertrouwdheid met die artistieke wereld duurt het een paar decennia voor hij echt met eigen creaties naar buiten komt.

    Peter heeft als jongeman erg veel interesses en enigszins ook een hang naar het mondaine. Iedereen die ooit met hem meereed in de wagen, heeft met een redelijk op de proef gesteld zenuwstelsel vastgesteld dat zijn droom om Formule-1-piloot te worden niet zomaar een droom was. Hij had en heeft daar een aangeboren gevoel voor.

    Uiteindelijk raakte hij helemaal in de ban van de computerwereld in een tijd waarin bedrijven en privépersonen nog maar net de vele mogelijkheden van het digitale begonnen in te zien. Zo is een dertig jaar lange carrière begonnen. Door zijn vlotte omgang met mensen van allerlei slag en zijn voorkomen van een filmacteur zagen bedrijven in hem de ideale contactpersoon. Peter blijft voeling houden met de schilderkunst in musea, exposities en veilingen.

    Rond 2008 begint weer een nieuw leven. Een van de aspecten ervan: artistieke creativiteit, niet zomaar uit de lucht gegrepen, maar geworteld in geërfd talent.

    Peters werk is abstract en strak, de compositie wordt bepaald door de wisselwerking van geometrische vlakken in hun respectieve kleuren. Door die insteek en het spel met zwevende en dansende vormen verwijst het werk enigszins naar Matisse maar het realiseert niettemin een heel eigen signatuur. Ondanks die verwijzing lijkt het alleen op zichzelf. Van bij het begin getuigt het van een treffende uniciteit.

    De overgang van 2014 naar 2015 is niet alleen een transitie in de jaartelling. Peter Van Maldegem gaat niet helemaal overstag, hij blijft in de abstractie, maar het strakke maakt plaats voor diffusie, voor onbelemmerde, ongebonden elementen. Er blijft weliswaar een patroon en een basisvorm die de aandacht opeist. Het geheel krijgt een esoterisch karakter, een magisch element. Het is een aartsmoeilijke opgave om de vinger te leggen op datgene dat zoiets veroorzaakt en zo hoort het ook. Wel mogen het licht in dit nieuwe werk meespelen en een initiële inkijk op wat de verte of de overkant te bieden zou kunnen hebben. Esoterische abstractie. Tekst: Jan Posman.

    Talrijke kunstenaars nemen deel aan de WAK 2015. Er zijn exposities op het gemeentehuis, in de vitrines, thuisexposities enz…. Een greep uit de vele deelnemers: ZEEUWS- VLAANDEREN NEEMT UITGEBREID DEEL AAN DE WAK

    RITA BUYSSE uit Oostburg, Nederland schilderde jarenlang het zomerse landschap van Zeeuws - en West - Vlaanderen. Voor haar is het spelen met kleur, water, licht en pigment een uitdaging.

    Ze schildert sinds 1980, Aquarel, Acryl, Artisan (olieverf op waterbasis) en olieverf, inkt of biester. Ze schildert vooral landschappen en bloemen, model (dansers), abstract, gebouwen en straatjes. Ze wil de essentie weergeven en dit vast te leggen in kleur en licht. Ze speelt met kleuren van licht naar donker. Ze heeft twee jaar de kunstacademie in Arendonk en Knokke gedaan en de academie afgesloten in Eeklo in 2014. Zij heeft ook een cursus expressionistisch schilderen aan de Brugse Aquarel en Tekenschool gevolgd. Zij stelt tentoon in de Dolce Vita, Markstraat 1, in de Standaert Boekhandel, Markstraat 49 en in het gemeentehuis.

    HENRIËTTE FIERENS woont in Oostburg, Nederland. Zij was lerares tekenen in het middelbaar voortgezet onderwijs. Zij heeft haar grote passie, het tekenen, weer opgepakt. Zij volgde jarenlang les aan de Academie voor Schone Kunsten te Eeklo en het tekenen van portretten gaat haar goed af. Zij exposeert vijf portretten waarvan drie bij Optiek Verstringe en twee in het gemeentehuis. Gezichten boeien haar enorm. Achter ieder gezicht probeert zij een persoon te zien in zijn ware gedaante. Een portrettekening is dan ook meer dan alleen maar uiterlijke kenmerken. In ieder portret legt zij een persoonlijk accent. Zij werkt vooral met pastel, conte (hard krijt) en met inkt. Ook aan aquarel heeft zij zich mij gewaagd.

    JOS PARIDAEN stelt tentoon in de etalage van Huis Dobbelaere, Noordstraat 33 en in het gemeentehuis.

    Jos Paridaen kan de gevoelens uitdrukken op doek die de wreedheden en de vernedering van de menselijke ziel, maar ook de gevoelens van het kind weerspiegelen. Hij heeft talrijke doekjes gemaakt die de verschrikkingen van oorlogsgeweld in diverse delen van de wereld weerspiegelen, gezien door de ogen van een kind. Als onderschrift neemt hij “ What have her eyes seen….” Een onderschrift bij de moeder-kind afbeelding verwijst naar verheerlijking, bescherming en waardering voor allen die na ons komen en een maatschappij, een wereld verdienen zonder haat en nijd. Het thema WAT HEBBEN DEZE KINDEROOGJES AL GEZIEN is zeer actueel als je de situatie bv. in Syrië en talloze andere delen in de wereld ziet. Het gaat over kinderen en kunst, over creatieve kinderen, over het kind in de straat, over de invloed van jong en oud en omgekeerd, ovze hzeontdekken van het kinderlijke, de onschuld.

    De ‘Kunst in de vitrine’ met talrijke kunstvoorwerpen en de “groepstentoonstelling in het gemeentehuis” met o.a. Johan Sesselle is een heel toegankelijke galerij en expositieruimte van ontelbare kunstenaars in het centrum van Maldegem. Voor thuisexposities kan je terecht bij Trui De Cuyper, Patrick Roegiers en Véronique Cauchie die met haar deelname aan de WAK hoopt anderen aan te zetten in de boeiende en ontspannende wereld van de keramiek. Véronique Cauchie van Kandlbinder Veronique, houdt open atelier in de Bogaardestraat 156, 9990 Maldegem. Willy Van de Velde exposeert de maquette van de Sint-Adrianus in de kerk van Adegem en stelt enkele werken tentoon in het gemeentehuis (zie WAK folder). Tijdens de kunstmarkt zal er draai- en snijwerk gedemonstreerd worden en worden verschillende werken tentoongesteld.

    Bedoeling is om al de artikels die ik geschreven heb over 'Talent in Maldegem’ te bundelen in een boek (kostprijs ongeveer 23 euro). Indien u interesse heeft kan u vooraf intekenen via email: livinaleonie@live.be of telefoneren naar Marianne Posman: 050 71 29 11, 0 484 79 78 16, of 0 486 45 38 69. Betalen pas bij definitieve uitgave.

    23-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (14 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Maquette Willy Van de Velde @ de kerk van Adegem

    WILLY VAN DE VELDE @ DE KERK VAN ADEGEM.

    De kerk van Adegem is ongeveer 800 jaar oud. Een eerste, houten constructie uit de elfde eeuw werd omstreeks 1200 vervangen door een romaanse kerk. Dankzij de restauratie in 1981 komt het romaanse metselwerk aan de onderkant van het gebouw goed tot zijn recht. De kerk is in de 17de eeuw toewijd zijn aan de Heilige Adrianus. Volgens overleveringen heeft de H. Adrianus Adegem gespaard van de pest. In 1842 vond er een verbouwing plaats onder leiding van de Gentse architect Minard. De zes glasramen met figuratieve voorstellingen dateren uit de 19de en de 20ste eeuw. (Informatie via internet).

    Adegem is een slapend dorp maar de inwoners zijn zeer cultuurgericht en onderhuids broedt en wemelt het van kunst en kunstenaars. Adegem heeft een mooi kerkje, gezellig gelegen, pal in ’t centrum maar toch met voldoende afstand van de hoofdweg op een rustig plein waar de mensen kunnen samenkomen om te bidden, te vieren, te gedenken of definitief afscheid te nemen van een dierbaar familielid of dorpsgenoot.

    Sinds kort is de maquette van de St Adrianuskerk afgewerkt met hoofdzakelijk recyclagemateriaal. Minutieus, geduldig en nauwgezet heeft Adegemnaar Willy Van De Velde de kerk van Adegem gereconstrueerd. Het is een prachtig stukje handwerk met liefde vervaardigd, urenlang geplakt en geschilderd. Elk detail werd onder de loep genomen en in mini-vorm aangebracht. Het torentje met het kruis en de haan zijn waarheidsgetrouw weergegeven. De drie klokken duiden hetzelfde uur aan, de steentjes rond de kerk die de kasseiweg rond de kerk voorstellen zijn afkomstig van Frankrijk. De muren met de ramen, de goten lijken gebeeldhouwd. In het dak zijn haakjes aangebracht zoals in het echt, waar de haken dienen om de ladders vast te hechten indien er herstellingen aangebracht moeten worden.

    Het kunstzinnige echtpaar Willy en Annie Van de Velde – De Zutter uit Adegem zijn amateurkunstenaars die heel regelmatig naar buiten kwamen met hun creaties en overal beschreven, gevierd en gelauwerd werden. Het is een hecht koppel die hun dagelijkse taken kon combineren met het scheppen van kunstwerkjes. Zij genieten van aandacht, van creëren, van mensen ontmoeten en hun creativiteit stelde hen regelmatig in de kijker en droeg bij tot een druk sociaal en vriendschappelijk leven die eigen is aan een kleinere dorpsgemeenschap.

    ANNIE DE ZUTTER maakte ontelbare beweeglijke knuffeldieren in originele stoffen, prachtig patchwork volledig met de hand en kunstig kant- en haakwerk in haar vrije tijd. Zij stelde regelmatig ten toon op diverse beurzen en kantexposities en koestert haar Brugse kant en fijn handwerk als dierbare kleinoden.

    WILLY VAN DE VELDE was de zoon van een gekende wagenbouwer in Adegem en volgde als jonge knaap een opleiding in de “tekenschool” op de zolder van het huidige gemeentehuis, waar talentrijke jongeren de kans kregen hun talenten te ontwikkelen. Hij studeerde aan de KUMA onder begeleiding van de alom geprezen Jef Van Maldegem en aan de academie in Brugge. De legendarische schilder en kunstenaar Jef Van Maldegem (1919 1971) kwam hem regelmatig afhalen en samen trokken ze naar de Ardennen om er in de vrije natuur te schilderen. Willy Van de Velde schildert landschappen tijdens alle seizoenen, havens, gebouwen, vooral kerken, watertorens, hoevetjes, kasteeltjes, bloemen, portretten en hoevedieren op het platteland. Hij schilderde alle kerktorens van het Meetjesland. Hij is bovendien dichter, als de muze passeert schrijft hij gedichtjes op panelen of pannen in schoonschrift.

    Hij schildert op doek, op panelen en op “Boomse” pannen, wat een onvoorstelbare vaardigheid en kennis vergt. Een van zijn specialiteiten is het beschilderen van nagelkoppen. Hij restaureerde de “Kruisweg” in de kerk van Adegem en schilderde de prachtige triptiek “Hoop, Geloof en Liefde” in de winterkapel van de kerk, samen met twee van de zeven kleinkinderen, Eefje De Baere en Kim Verslycke. Hij werd laureaat van de Culturele Raad in Maldegem (1999). Hij schilderde de decors in de zaal Cecilia, nu Optiek Coens. Hij nam deel aan de workshops georganiseerd door de school de Papaver in Adegem. Willy stelde regelmatig zijn kunstwerken tentoon.

    Hij restaureerde en her schilderde de beeldengroep van de “Ommegang Sint-Godelieve”.

    Hij nam deel aan de exposities van de “Stille Werkers” (eerst 3 later 11) en hij exposeerde in de “Galerie Drokje” in Wierden in 2006.

    Ondanks zijn leeftijd sprankelt Willy Van de Velde van leven en energie en schildert hij dagelijks in zijn atelier, prachtige landschappen, minuscule nagelkopjes, zelfs figuurtjes uit kinderverhalen.

    Het kunstenaarsechtpaar neemt deel aan het sociaal leven en aan talrijke exposities en zijn overal een bekend en geliefd. Samen genieten zij van het leven en de kunst geeft er een bijzondere glans aan, die ze overbrengen naar hun gezin, vrienden en kennissen.

    FILMARCHIEF CAMERA OBSCURA -> https://www.youtube.com/embed/45cVsHPocWQ?rel=0&controls=0&showinfo=0

    Willy Van de Velde stelt tentoon tijdens de groepstentoonstelling in het gemeentehuis van Maldegem, en neemt deel aan de KUNSTMARKT op de markt tijdens de Week van de Amateur Kunsten, . van vrijdag 24 april t.e.m. zondag 3 mei 2015

    Bedoeling is om al de artikels die ik geschreven heb over 'Talent in Maldegem’ te bundelen in een boek (kostprijs ongeveer 23 euro).

    Indien u interesse heeft kan u vooraf intekenen via email: livinaleonie@live.be of telefoneren naar Marianne Posman: 050 71 29 11, 0 484 79 78 16, of 0 486 45 38 69. Betalen pas bij definitieve uitgave.

    23-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (14 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Sarah De Zutter

    Tijdens de WAK 2015 stelt de jonge kunstenares SARAH DE ZUTTER enkele werken tentoon tijdens de groepstentoonstelling op het gemeentehuis.

    Een jong veelbelovend talent neemt voor de tweede keer deel aan de Week van de Amateurkunsten in Maldegem. De eerste keer, in 2013 stelde zij tentoon in het Cultureel Centrum Den Hoogen Pad en dit jaar presenteert zij een verfijnd werk van een meter op zeventig in de kunstvoorstelling op het gemeentehuis in het centrum. Sarah De Zutter, dochter van Bart De Zutter en Annick De Baets, geboren op 18 april 1998 is ontegensprekelijk een jong talent met een veelbelovende toekomst. Zij volgde tekenen aan de KUMA gedurende zeven jaar. Zij volgde kleuter- en lager onderwijs in het Koninklijk Atheneum in Maldegem en na twee jaar Latijn in de Middenschool weerstond zij niet aan de roep van het Kunstonderwijs, aanvankelijk bij de Maricolen in Brugge, sinds begin september volgt zij ‘vrije, beeldende kunsten’ in de academie in Brugge.

    Naast het pakket algemene vakken, Nederlands, Frans, Engels, geschiedenis, aardrijkskunde, wiskunde, biologie (anatomie), scheikunde en kunstgeschiedenis wordt een brede waaier van praktijk aangeboden: experimenteel onderzoek (werken met speciale materialen), digitale beeldvorming, beeldhouwen, vrije grafiek, kleur, tekenen en waarnemingstekenen (stillevens bv.). Zij legt zich vooral toe op tekenkunst en vrije grafiek (linosneden, etsen, droge naald, monotype enz…) en de kunst achter de grafiek spreekt haar aan. In haar schetsboeken experimenteert zij met nieuwe technieken, zij schetst gedetailleerde werkjes met een krachtig resultaat. De schetsboeken vormen een reeks echte pareltjes, afwisselend van techniek en vorm geven zij een beeld van wat deze jonge kunstenares in petto heeft. Het zijn geen uitgewerkte figuren maar zelfs een leek kan zien en waarnemen dat wij te maken hebben met een echte kunstenares. Zij schildert met inkt figuurtjes en gezichtjes in aquarel met sprekende ogen, mooi gevormd neusje en fraai mondje. Zij maakt collages en maakt er een verfijnde schets van. Een indruk van een foto geeft zij vorm. Zij geeft planten weer, details van planten, bloemen, bladeren en de nerven, stillevens. Soms gaan de schetsen de cartoonachtige toer op maar blijven haar handelsmerk uitstralen. Zij heeft een eigen stijl en diverse technieken die je kunt waarnemen in al haar werken. Soms worden grappige of beeldrijke woordspelingen geïllustreerd met een verassende tekening.

    Sarah De Zutter gaat elke uitdaging aan. Dit jaar nam zij deel aan de KUNSTBENDE in Gent voor de tweede keer. De kunstbende is een groep jongeren boordevol ideeën, creativiteit en verbeelding. Kunst kent hier geen grenzen: een energieke punkband, een ‘urban’ danschoreografie of een abstract schilderij. In deze Bende kan en mag alles! De Kunstbende promoot verschillende kunstvormen in heel Vlaanderen en Brussel. Vorig jaar kreeg Sarah met haar ingekaderde zeefdrukken een eervolle vermelding. Zij nam deel aan een wedstrijd voor originele nieuwjaarskaarten en het reclamebedrijf BOOMERANG die onder andere kunst promoot, nam haar ontwerp op, zodat al haar kaarten gratis ter beschikking lagen van kunstliefhebbers in bioscopen, in restaurants enzovoort. Op die manier is zij al bekend in het kunstwereldje. Een van haar schetsboeken maakt deel uit van een wedstrijd ‘A Paper a Day’. Elke dag wordt tenminste een tekening gemaakt die uiteindelijk een geheel vormen. Dit jaar heeft Sarah De Zutter eind maart bij de voorronde in Gent in de discipline 'beeldend' de 1ste plaats behaald. Ze mag hiermee naar de spannende finale in Kortrijk. In de categorie 'tekst' heeft ze de 2de plaats in de wacht weten te slepen.

    In het vijfde jaar academie werken de studenten aan een eindwerk. Sarah De Zutter koos voor planten. Zij werkt aan vijf schetsboeken, elk over een verschillende plant en werkt de details uit in al haar vormen.

    Achter elk werk zit een verhaal. Haar tekeningen hebben diepgang, er schuilt kunstzinnigheid achter haar beeldvorming. Ze tekent een treinspoortje op een ticket, een vis in cartoonstijl, de busreiziger wordt dubbel weerspiegeld in glas enz. Haar zelfportretjes zijn spraakmakend en soms experimenteel. Zij geeft emoties weer in een schreeuw, in de figuur van haar bio leraar, de microgolfoven heeft vleugeltjes en soms weerspiegelt haar werk haar bewondering voor Keith Haring. Zij maakt van bekende figuren, Herman Brusselmans, Hugo Claus getekende en geschilderde portretten en gebruikt materialen die typisch zijn voor de personen die ze voorstelt op een ontegenzeggelijke originele manier. SARAH DE ZUTTER is een jong en veelbelovend talent. Haar deelname aan de tentoonstelling van de WAK 2015 zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Zij heeft alle troeven in handen om het te maken in gelijk welke vorm van de kunstwereld. Zij is bovendien heel knap, vlot ter tale, ambitieus, nauwgezet en zij beschikt over uitzonderlijk talent.

    Met dank aan Sarah De Zutter voor de foto’s en de informatie. Zie WAKblog en

    http://www.bloggen.be/marianne_posman_in_maldegem/

    De WAK 2015 is een aanrader voor allen die houden van bruisend talent in en rond Groot – Maldegem.

    Bedoeling is om al de artikels die ik geschreven heb over 'Talent in Maldegem’ te bundelen in een boek (kostprijs ongeveer 23 euro).

    Indien u interesse heeft kan u vooraf intekenen via email: livinaleonie@live.be of telefoneren naar Marianne Posman: 050 71 29 11, 0 484 79 78 16, of 0 486 45 38 69. Betalen pas bij definitieve uitgave.

    23-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (13 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Danny De Zutter - LETTERS EN BEELDEN KAPPEN IN STEEN

    Tijdens de WAK 2015 stelt de beeldhouwer in steen Danny DE ZUTTER enkele werken tentoon tijdens de groepstentoonstelling op het gemeentehuis.

    DANNY DE ZUTTER is geboren in Knokke-Heist op 15 april 1952 als jongste zoon van de vier kinderen van Leopold De Zutter en Julia Madou. Hij heeft nog twee zusters en een broer. Zijn vader Leopold De Zutter was van oorsprong van Maldegem en zijn moeder van De Hoorn (Moerkerke) en zij woonden vanaf de jaren dertig in Knokke-Heist.

    Leopold De Zutter was de zoon van Charles-Louis De Zutter (1843-1932) getrouwd met Sylvie De Croock (1864-1942). Hun kinderen waren: Marie-Louise (1886-1969) getrouwd met Camiel Vlaeminck (1883-1963), Odila Maria De Zutter (1891-1973) getrouwd met Arthur De Coussemaker (1896-1964) uit de Bogaardestraat 138; Nathalie (1893-1979) getrouwd met René Timmerman (1895-1930); Leopold (1896-1979) getrouwd met Elisa Maenhout (1896-1935) en met Julia Madou (1914-2004); Victor (1898-1989) getrouwd met Irma Goethals (1891-1958); Camiel (1901-1992) getrouwd met Maria De Lille (1902-1995) en Magdalena (1906-1976) getrouwd met Andreas Geirnaert. Creativiteit en handigheid heeft Danny wel van zijn vader Leopold mee gekregen.

    Alle familie langs vaderszijde woonde in Maldegem. Zijn oudste zuster Margaretha woont sinds 1958 in Maldegem centrum en zijn broer Willy woont sinds 1981 in de Krielstraat in Maldegem. Als kleine jongen kwam hij vaak met vakantie naar zijn zus zodat hij Maldegem wel zijn tweede thuishaven kan noemen.

    Van opleiding is Danny bouwkundig tekenaar en heeft een veertigtal jaar bij architecten gewerkt waarvan de laatste zevenentwintig jaar bij architect Viérin en noAarchitecten in Brugge.

    Door verschillende projecten, restauratie en renovatie van geklasseerde gebouwen (kerken, openbare gebouwen e.a.), kwam hij in aanraking met het vervangen of herstellen van onderdelen in hout en natuursteen.

    Bij de werfbezoeken was hij altijd vol bewondering hoe de ambachtslui herstellingen uitvoerden of nieuwe onderdelen bijwerkten om aan te sluiten op bestaande stukken.

    Een drietal jaar geleden is hij, enkele maanden voor zijn op pensioen stelling, op de vrijetijdsmarkt in Knokke-Heist in contact gekomen met “Letters kappen in steen” o.l.v. Kamiel Goossens van Vrij Atelier. Het was snel beslist om eens van deze discipline te proeven en enkele sessies te volgen zodat hij zijn vrije tijd creatief kon invullen.

    Met de nodige handigheid en oefening was hij vlug overtuigd dat hij hier zijn fantasie en creativiteit kwijt kon. Hij probeerde ook enkele kleine bas-reliëfs uit. Oefening baart kunst is nog altijd van toepassing in gelijk welke discipline.

    Door zijn opleiding als tekenaar en het jarenlang werk heeft hij wel het voordeel van noties van bladschikking, ruimtelijk inzicht en mogelijke afwerkingen van natuursteen. Hij geniet van het beeldhouwen van letters en figuren in steen.

    In de meeste gevallen werkt hij op stukken natuursteen die ofwel in de afvalcontainer van een steenhouwersbedrijf terecht komen of die afkomstig zijn van afbraakwerken.

    Het is de uitdaging om, in plaats van ze te vergruizen, de stukken natuursteen een kunstige functie te laten vervullen en ze al dan niet van een tekst te voorzien vooraleer ze de wereld in te sturen. Het geeft de nodige voldoening als een gewoon stuk steen een meer kunstig stuk steen wordt. Verwoord aan de hand van de notities van De Zutter Danny, Knokke-Heist.

    We naderen de openingsvoorstelling van de ‘Week van de Amateurkunsten 2015’ die tal van kunstzinnige activiteiten toegankelijk maakt voor de buitenwereld.

    Het thema van de WAK 2015 “De Kleine Artiest” legt de nadruk op de kleine artiest, op het feit dat ieder kunstenaar een kleine artiest is, die er in slaagt er een te blijven ook als hij volwassen wordt.

    DE KUNSTMARKT zondag 26 april op het marktplein sluit aan bij de Erfgoeddag met tentoonstellingen, demonstraties, aperitieflezing en koffielezing en een event van de eerste graad van de Lagere School Van De Zusters Maricolen.

    De jeugddienst focust op de kleine artiest tijdens creatieve workshops, in de foyer van den Hoogen Pad is er een fototentoonstelling van STUDIO 74, er is een tentoonstelling en open ateliers in de KUMA en in de kerk van Adegem exposeert Willy Van de Velde zijn maquette van de Sint-Adrianuskerk in recyclagemateriaal.

    In talrijke vitrines in het centrum van Maldegem en Adegem vind je kunstwerken, talrijke kunstenaars exposeren hun kunstwerken in het gemeentehuis, beeldhouwkunst valt te bewonderen in ‘Den Boomgaard’ in Middelburg, Keramiste Véronique Cauchie hoopt anderen te laten genieten van de boeiende en ontspannende wereld van de keramiek in haar atelier Bogaardestraat 156 en tijdens de kunstmarkt.

    Voor de jongere artiesten van tien tot 18 jaar, is er een workshop ‘Talententent 2.0 op zaterdag 24 april in de concertzaal van Oud Sint-Jozef, het keramiek atelier de KLETEPOT geeft demonstraties bij Trui De Cuyper, Butswerve.

    Er zijn drie spraakmakende concerten van JH-Joc De Redekiel op 24 april, het concert van de V.V.A. op 2 mei en van de K.F. Nut en Vermaak in den Hoogen Pad op 24 april 2015. Het hele WAK gebeuren wordt afgesloten door de ‘Kleine Sterren’ van de dansers van Sy-Studio.

    Talrijke folders met een volledig en gedetailleerd programma zijn beschikbaar in het gemeentehuis en openbare gelegenheden, een overzicht staat vermeld in de INFOKRANT Maldegem of kan geraadpleegd worden op de website van DE WAK. www.maldegem.be/wak.

    Met dank aan ons regionaal blad “Vrij Maldegem” voor het publiceren van de reportages (Drukkerij-Uitgeverij Van Hoestenberghe N.V. Boudewijn Lippensstraat 11, Maldegem).

    Bedoeling is om al de artikels die ik geschreven heb over 'Talent in Maldegem’ te bundelen in een boek (kostprijs ongeveer 23 euro). Indien u interesse heeft kan u vooraf intekenen via email: livinaleonie@live.be of telefoneren naar Marianne Posman: 050 71 29 11, 0 484 79 78 16, of 0 486 45 38 69. Betalen pas bij definitieve uitgave

    23-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (14 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Dichteres Maria Sesselle en de koorddansers

    Tijdens de WAK 2015 worden de kunstwerken ‘De Koorddansers’ van ‘De Kleine Artiestjes’ van DE ARK, lagere school Zusters Maricolen, tentoongesteld in het gemeentehuis!

    ‘De KOORDDANSERS’ gerealiseerd tijdens een workshop van dichteres van Maria Sesselle.

    In het kader van de WAK 2015 die als thema heeft ‘DE KLEINE ARTIEST’, nam Dichteres Maria Sesselle het initiatief om de leerlingen van de lagere scholen van Maldegem, Donk en Kleit om te toveren tot kleine artiesten. Haar enthousiasme kan zij overbrengen naar leerkrachten en leerlingen.

    Uitgangspunt voor deze workshops zijn natuurfoto’s van de gekende natuurfotograaf en jurist Peter De Craene met poëzie van Maria Sesselle.

    Voor de WAK 2015 biedt dichteres MARIA SESSELLE poëtische workshops aan de leerlingen van het vierde, vijfde en zesde leerjaar van De ARK, lagere school Zusters Maricolen in Groot-Maldegem.

    De ‘Kleine Artiestjes’ van De Ark luisterden aandachtig naar de inleiding van Maria Sesselle, die op een boeiende wijze de schrijvers- en dichterstaal uiteenzette. Dichters spelen op een heel andere manier met woorden en geven de woorden een andere betekenis. ‘Geluk loopt op kindervoeten’, ‘Er bloeien bloemen in mijn hoofd’, ‘De witte gevel bloeit rozen’, Ik woon waar de kraaien elkaar omarmen’, Ik draag een boomgaard in mijn hoofd’, enz….. De kleine kunstenaars hadden het snel begrepen, zij gingen enthousiast rondkijken naar de sprekende natuurfoto’s gesierd met beeldrijke woorden die rondom hen uitgestald waren, als inspiratiebron. Zij kozen of verzonnen zelf een gedichtje of ‘stalen’ enkele plastische zinnen en na een korte schets op een kladblaadje begonnen ze zelf verbazingwekkende tekeningen met verschillende kleuren te maken. Het was onmiddellijk duidelijk wie nauwkeurig kon werken en waar sluimerend talent zich ontplooide. Tegen het einde van de workshop werden de prachtige realisaties geplastificeerd. Al de werkjes worden gebundeld onder één noemer, de ‘KOORDDANSERS’ of de ‘waaghalzen’ en worden opgehangen als veelkleurig artefact tijdens de groepstentoonstelling in het gemeentehuis.

    MARIA SESSELLE afkomstig uit Adegem is lerares maar zij is vooral gekend als dichteres en bedenker van de fotopoëzie route in het Meetjesland. Zij schreef elf gedichtenbundels en werd een veertiental keer bekroond. Zij werkte mee aan 25 verzamelbundels en acht kunstmappen en zij geeft lezingen en workshops in Vlaanderen en Nederland. Zij vindt er veel respons omdat jongeren bezig zijn met poëzie. Zij begrijpen de gedichten omdat zij zich nog niet afsluiten voor gevoelens. Wat kinderen kunnen en willen schrijven is vaak erg ontroerend, sommige hebben echt talent dat aangemoedigd moet worden maar poëzie is niet altijd even belangrijk in het leven van de tiener naarmate hij ouder wordt. Andere dingen slorpen hen teveel op.

    In 2005 werd zij aangesteld als dorpsdichter van Melle. De laatste jaren stond zij in de kijker door tentoonstellingen waarbij haar gedichten, met bijpassende foto’s, het grote publiek konden roeren. Poëzie verwerkt in natuurfoto’s van natuurfotograaf Peter De Craene hangt tentoon in tien gemeenten van het Meetjesland in Vlaanderen.

    Haar werk is vereeuwigd op glas, metaal en arduin in: Oudenburg, Kruibeke, Adegem, Maldegem-Kleit, Waarschoot en Zomergem. Zij is de motor achter de fotoroute in tien gemeenten van het Meetjesland. Per foto heeft zij een passend stukje poëzie bedacht. Alle gedichtjes zijn haar kinderen die zij koestert.

    Maria Sesselle maakte al gedichtjes als klein meisje van zes. Zij reed samen met haar zussen en buurmeisjes met de fiets zes kilometer ver naar school in Adegem dorp. Onderweg amuseerden de meisjes zich met rijmpjes zoeken en zij was er de beste in. Als tiener liet Maria zich opvallen als dichteres. Haar werkjes werden in de klas voorgelezen.

    Zij schrijft de gedichten zoals zij leeft. Vol harsttocht zoekt zij inspiratie in het dagelijkse leven. Maria Sesselle heeft veel gereisd de laatste jaren en zij verwerkt haar ervaringen en haar bedenkingen in haar gedichten. Op die manier brengt zij een boodschap, hoewel dit niet echt de bedoeling is.

    Goede gedichten schrijven kan overal gebeuren. Het is soms wachten op inspiratie en Maria heeft altijd pen en papier in de hand, waar ze ook gaat. Ze werkt en speelt met taal en wil dit talent doorgeven aan de jongeren. Haar poëzie opende terreinen die haar onbekend waren en zij geniet ervan, hoewel ze steeds spontaan blijft en open staat voor elke vorm van inspiratie.

    Enkele bekroningen:

    Poëzieprijs van Het Meetjesland1981, Eerste en tweede Albert de Longieprijs voor poëzie 1982 en 1984, Poëzieprijs van de stad Beringen 1983, Poëzieprijs van de stad Blankenberge 1983, Poëzieprijs van de stad Izegem 1984, Poëzieprijs van Maldegem 2006 en 2009.

    Belangrijkste publicaties: Poëzie: Wandelen met Maria 1977, Zomeruur 1978

    Het nest voorbij 1982 (bekroond), Vluchtheuvel 1983, Christine 1984 ( werd drie maal bekroond ), Tango met de dood 1992 ( bekroond), De vrouwen van Delvaux 1993, Ballerina 1995, Tatoeage 1996, Tussen duim en wijsvinger1999, Een zandkorrel in de storm 2006 en Straatlopers 2009……2014.

    ‘Straatlopers’ is poëzie verwerkt in natuurfoto’s van natuurfotograaf PETER DE CRAENE en hangt tentoon in tien gemeenten van Het Meetjesland in Vlaanderen. Peter De Craene (2-10-1970) is de echtgenoot van Veerle De Booser en papa van Elias en Jasper. Hij is jurist, natuurfotograaf, ornitholoog en natuurgids (o. a. in het Maldegemveld) en schrijver van de verhalenbundel: ”Kijk papa een krokodil”, waarover men zegt in de pers: “Wanneer je dit boek begint te lezen kan je niet meer stoppen!” (A.E.) Het zijn licht verteerbare cursiefjes die je meenemen naar het ontwapenende leefwereldje van een beroeps-uk en schetsen de luchtige lotgevallen van het gezin waarin hij een centrale rol vervult. U wordt meegetroond naar het mini - universum van een hummel en kunt meegenieten van zijn eerste échte stappen in een ingewikkelde wereld. Een aanrader voor ieder die van kinderen houdt. (Sch. M.) Straatlopers 2009……2014 zijn 50 natuurfoto’s die op grote panelen of zeilen hangen op straat in tien gemeenten van Het Meetjesland: Evergem, Assenede, Eeklo, Zomergem, Waarschoot, Lovendegem, Nevele, Knesselare, Aalter en Maldegem. Daarin zijn spetterende liefdesgedichten van Maria Sesselle ingewerkt. peter.de.craene@hotmail.be

    Het werk van Maria Sesselle wordt in de pers als volgt omschreven:

    ‘Poëzie gerijpt aan het leven zelf. Zeer lyrisch, soms wat cynisch, wat uiting geeft aan een zeer diepgaande vorm van ontroering. Zij schrijft met een gedrevenheid naar passionele hoogtes, zoals zij zelf leeft. Met vingers van tederheid raakt zij de lezer. Zij spant een waaier van subtiele woorden tot een enorme diepgang. Geen overtollige franjes. Haar taal is zuiver, intens rakend, soms speels, soms rauw aangrijpend. Haar poëzie krijgt vleugels naar de anderen toe en de verbondenheid met de natuur.’ VAC

    Tien dagen lang komen de amateurkunsten in de spotlights. De 230 werkstukjes, ‘De KOORDDANSERS’ van De Kleine Artiesten van de ARK, samengesteld werk onder begeleiding van dichteres Maria Sesselle worden opgehangen aan koorden in het gemeentehuis van Maldegem, tijdens de groepstentoonstelling van vrijdag 24 april t.e.m. zondag 3 mei 2015 tijdens de Week van de Amateur Kunsten.

    Link naar de foto’s van de workshop:

    https://plus.google.com/photos/115021349650121482292/albums/6124972636561070017?authkey=CPn0h6PF0J7tigE

    Tekst is opgesteld aan de hand van het bio web en de informatie van Maria Sesselle.

    Bedoeling is om al de artikels die ik geschreven heb over 'Talent in Maldegem’ te bundelen in een boek (kostprijs ongeveer 23 euro). Indien u interesse heeft kan u vooraf intekenen via email: livinaleonie@live.be of telefoneren naar Marianne Posman: 050 71 29 11, 0 484 79 78 16, of 0 486 45 38 69. Betalen pas bij definitieve uitgave.

    23-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (9 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De VVA - deel 2: fanfare viert tijdens WAK 125-jarig bestaan

    De Koninklijke Fanfare Verenigde Vrienden Adegem (VVA) viert tijdens de WAK haar 125-jarig bestaan met een klankenrijk CONCERT OP ZATERDAG 2 MEI 2015 om 20 uur in CC Den Hoogen Pad.

    De  Verenigde Vrienden Adegem vieren dit jaar het 125-jarig bestaan van hun muziekmaatschappij. Een muziekmaatschappij of fanfare is een sociaal gebeuren dat mensen met muzikale talenten samenbrengt. Na een grondige studie en vele repetities van diverse repertoria luisteren de muzikanten talrijke gebeurtenissen op met spraakmakende klanken die het oor strelen. Je tijd vullen met mooie klanken is een heerlijk gegeven.

    De muzikanten, momenteel zijn er achtendertig actieve leden, komen elke week samen van half acht tot half tien, om muziekstukken in te studeren onder begeleiding van de bekende Oost-Vlaamse dirigent, De Heer Manuel Herrebaut. Voor sommige muzikanten is het een vrijetijdsbesteding van het hele gezin. Ze komen oefenen als echtpaar en stimuleren op die manier soms ook hun kinderen of kleinkinderen om deel te nemen aan het muzikaal gebeuren. Het is verrassend en boeiend dat wij in stoeten of bij andere gelegenheden een gemengde groep musici in kleurrijk en smaakvol uniform zien opstappen, waar de jonge generatie met hun soms zwaar instrument vertedert. De leeftijd van de muzikanten schommelt van tien tot zestig jaar, meestal inwoners van Adegem maar niet noodzakelijk. Soms is het een familietraditie dat kinderen, zelfs kleinkinderen in de muzikale voetsporen van de vorige generatie treden.

    De belangrijkste instrumenten zijn bugel, trompet, saxofoon, hoorn, kortom alle koperinstrumenten (behalve houtblazers) en slagwerk.

    Om de instroom te bevorderen wordt elke zaterdagvoormiddag muziekles gegeven. De leerlingen krijgen notenleer maar mogen vrij vlug een instrument bespelen wat ruimschoots inspeelt op het enthousiasme van de jeugd. Om nieuwe leerlingen te rekruteren wordt periodiek op de plaatselijke school een workshop muziek georganiseerd die met veel belangstelling door de aanwezige kinderen gevolgd wordt. De lessen slagwerk gaan door onder begeleiding van muzikaal duizendpoot De Heer Kris Van Canneyt, met een eindexamen in juni en de lessen koperinstrumenten worden begeleid door De Heer Rony D’Herck. De VVA organiseren regelmatig een of andere activiteit, bijvoorbeeld een pannenkoekenslag om de kast te spekken. Instrumenten moeten soms hersteld of vernieuwd worden en de lessen betaald.

    De regelmatige intense repetities zijn er nodig en worden geruggesteund door een gemotiveerd bestuur dat elke eerste donderdag van de maand samenkomt. De voorzitster en penningmeester, Mevrouw Els Van Hulle afkomstig van Kleit, de secretaris De Heer Luc Matthys en de overige leden, al dan niet muzikanten stellen het activiteitenprogramma op. Zowel kerkelijke als wereldlijke gebeurtenissen worden opgeluisterd. De VVA zijn present tijdens optochten, stoeten, recepties, feesten, huwelijksplechtigheden, herdenkingen, begrafenissen en andere ceremonieën.

    Het publiek optreden start met de eucharistieviering die de nieuwjaarsreceptie op het kerkplein begin januari voorafgaat.

    De muziekmaatschappij leidt de kindercarnavalstoet in op de zondag van carnaval in de centrumstraten van Maldegem begin februari

    De fanfare gaat uit bij speciale gelegenheden in Adegem en trekken dan in stoet door de Dorpsstraat naar de Spanjaardshoek tot aan het Kruisken.

    Op 11 juli 2015 plannen zij een speciaal programma voor de viering van hun 125 jarig bestaan tijdens de zomerkermis.

    Tussendoor staan ze ook in voor het opluisteren van eucharistievieringen ter gelegenheid van trouwfeesten van mensen die dicht bij de vereniging staan. Dit jaar is dit het geval voor twee huwelijken van hun eigen muzikanten, twee muzikale koppels treden in het huwelijk dit jaar! Romantiek en muziek worden harmonieus verweven tot een eenheid.

    In augustus tijdens het jaarlijks topevenement dat duizenden mensen lokt, ‘Maldegem wandelt, fietst, proeft en swingt’ neemt de fanfare deel aan het aperitiefconcert in het Sint- Annapark.

    Verder staan tal van optredens op het programma op locaties of tijdens feestelijkheden waar de VVA uitgenodigd wordt om een muzikale noot te brengen. Tijdens de winterkermis in Adegem geven zij een aperitiefconcert in de maand oktober.

    Op 11 november is er een optocht naar het kerkhof aan het monument en op het Grenadiersplein. De laatste activiteit van het jaar grijpt plaats op 21 november tijdens het Ceciliafeest. Zij doen hun gebruikelijke rondgang in Adegem Dorp en die gebeurtenis wordt afgesloten met een feestelijk etentje.

    Het spreekt vanzelf dat een fanfare of een muziekmaatschappij een belangrijk tonenrijk accent geeft aan talrijke sociale activiteiten, die een muzikaal, en kleurrijk schouwspel brengt bij het brede publiek.

    De VVA neemt deel aan de WAK 2015 met een klankenrijk en opmerkelijk CONCERT om haar 125 jarig bestaan te vieren op ZATERDAG 2 MEI IN C.C. DEN HOOGEN PAD om 20 uur. Vijf kwarteeuwen muziek produceren en etaleren kan moeilijk voorbijgaan zonder een terugblik op wat voorbij is. De viering is een samenspel van nostalgie en melancholie naar het verleden, met een heldere blik op het heden en de toekomst.

    Een muziekmaatschappij die 125 jaar stand houdt getuigt van een zinvolle vrijetijdsbesteding voor alle generaties. Een terugblik is dan ook een eerbetoon en een dankbetuiging aan alle muzikanten die hun muzikale talenten gedeeld hebben, de trombones, de hoorns, de saxofoons, het slagwerk, de bestuursleden, de steunende leden, de sponsors, die al hun krachten gebundeld hebben om sfeervolle klanken voort te brengen en bij te dragen tot het verfraaien van het bestaan. Zij spelen de Brabançonne, Vlaamse volksliederen, marsen, jubileumliederen maar ook composities van hedendaagse toondichters en bewerkingen van eigentijdse nummers.

    De WAK 2015 is een aanrader voor allen die houden van bruisend talent in en rond Groot – Maldegem. De Koninklijke Fanfare Verenigde Vrienden Adegem, de VVA viert haar 125 jarig bestaan met een klankenrijk concert op zaterdag 2 mei 2015 in CC Den Hoogen Pad om 20 uur, tijdens de WAK 2015.

    Prachtige videoreportages van de VVA door Noël Ryheul vind je op https://www.youtube.com/embed/D5aNnfl39MQ?rel=0&controls=0&showinfo=0

    Met dank voor de informatie via De heer Luc Matthys en Mevrouw Els Van Hulle.

    23-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (9 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. De VVA - deel 1: historiek

    ‘Koninklijke Fanfare VERENIGDE VRIENDEN ADEGEM’ (VVA) viert haar 125 -jarig bestaan met een klankenrijk CONCERT OP ZATERDAG 2 MEI 2015 in CC Den Hoogen Pad.

    In een lijvige brochure van 48 blz. heeft HUGO NOTTENOOM ‘De geschiedenis van de VERENIGDE VRIENDEN' van ADEGEM geschetst in 1990, ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan, dus vijfentwintig jaar geleden. We zijn nu vijfentwintig jaar verder, de VVA bestaat intussen 125 jaar en ik geef een overzicht aan de hand van het boek van Hugo Notteboom. Het is interessant om de achtergrond, de historiek, de werking, de inzet en de energie van vele vrijwilligers achter een fanfare te kennen.

    Door de eeuwen heen was muziek belangrijk tijdens elk gebeuren in een dorp of een stad. Plechtigheden, herdenkingen, bedevaarten, processies, erediensten, feestelijke gebeurtenissen, recepties, muziekfestivals zijn niet afgewerkt als er geen muzikale achtergrond is van liederen, muziekstukken, kortom van feestelijke, muzikale tonen. Tijdens de rondgang en bij het optreden van een muziekvereniging kwam er spontaan een groot publiek naar buiten om te luisteren, te genieten maar ook om een gesprek te voeren met de omstaanders. Muziek bevorderde de sociale vaardigheden.

    Vijf honderd jaar geleden werd er al onder impuls van de kerk, muziek gebracht bij kerkelijke gebeurtenissen. In de zeventiende eeuw had de parochiale geestelijkheid haar eigen kerkzangers en vanaf de negentiende eeuw ontstonden er langzamerhand maatschappijen die sociale activiteiten een muzikaal tintje gaven. In Adegem was dit de ‘Kunstijver’ (1850).

    In 1888 stichtte koster Marcel Temmerman (1858 -1893) een koor-zangmaatschappij, ‘Het Zang- en Toneelkundig Gezelschap’ dat vanaf juni 1890 de ‘Verenigde Vrienden van Adegem’ werd. Deze maatschappij bracht een groep vrienden samen die over muzikale talenten beschikten maar ook de gave in zich hadden om elk jaar een toneelstuk op te voeren. De instrumenten werden geschonken of aangekocht door weldoeners en de begeleiding werd verzekerd in samenwerking met de Xaverianen of Siezen, een godvruchtig mannengenootschap. Langzamerhand maakte zich een groep muzikanten los van de zanggroep en de Xaverianen om een zelfstandige fanfare te vormen die concerten gaf, de kermis en andere volksfeesten opluisterde en kerkelijke gebeurtenissen met ingetogen of vrolijke klanken begeleidde. De maatschappij organiseerde festivals en concerten in Adegem en zij nam er aan deel in de omliggende gemeenten, evenementen die heel veel bijval kenden.

    Vanaf 1893 kregen de VVA een volledig autonome structuur, met een voorzitter, ondervoorzitter, secretaris-penningmeester, commissieleden, werkende leden (muzikanten, dirigent) en een duidelijk omschreven reglement (rechten en plichten) voor de muzikanten.

    De bestuursleden kwamen vooral uit de Adegemse burgerij. Het bestuur stond in voor het naleven van het reglement, het aanbrengen van wijzigingen, het vastleggen van de activiteiten en het houden van bestuursvergaderingen. De aankoop en het herstellen van instrumenten, het kopiëren van partituren, de bijscholing van muzikanten, de jaaractiviteiten en het bezoeken van een precies aantal herbergen lag in handen van het bestuur.

    De activiteiten liepen volgens een vast stramien. De Toneelbond ‘Wij Willen’ opereerde na W.O.I zelfstandig en bestond tot eind jaren zestig. Begin februari greep jaarlijks een ‘zang, muziek- en toneelkundig’ avondfeest plaats tot voor W.O. II. Concerten ter gelegenheid van de kermissen waren spraakmakend: er was een openluchtconcert op de vooravond van de zomerkermis, een muziekfeest op zondag en een wandelconcert de dinsdag. Verder namen de V.V.A. deel aan optochten tijdens de kermissen in de randgemeenten. Cecilia patroonheilige van muziek, instrumentenmakers en zangers wordt gevierd op 22 november. Het Ceciliafeest in november was jaarlijks de afsluiting van het werkjaar met een eredienst, een muzikale rondgang in het centrum en werd afgesloten met een eetfestijn. Dat is nu nog altijd zo.

    De overige activiteiten liepen over het hele werkjaar en gaven op die manier een muzikale stempel aan de gebeurtenissen in het dorp: inhuldiging van pastoors en burgemeesters, Xaverianenfeest, telegraaffeest (1897), vredesfeesten na W.O. I, inhuldiging van gedenktekens, decoratie- en folkloristische feesten, vaderlandse plechtigheden, vlaggefeesten, priesterwijdingen, H. Hartfeest, 100 jarige bestaan van België, wijding van een nieuwe kapel, inhuldiging van een rustoord, later verbroederingsfeesten enz…

    Van bij het begin (1898) werd er gespeeld op verplaatsing en werd er deelgenomen aan provinciale muziektornooien in Heist, Oostende, Knokke, Blankenberge, Gent (floraliën), Leuven en Antwerpen.

    Aanvankelijk was er amper culturele infrastructuur in Adegem. De muzikanten traden op in de zaal van de meisjesschool maar in 1905 lieten de V.V.A. een eigen lokaal bouwen (Zaal Ernest Boels tot 1974). De fanfare kon later repeteren in Zaal Dhavé, in Zaal Damberd en momenteel grijpen de repetities plaats in de jeugdlokalen van de wijk Zandakkers.

    Het spreekt vanzelf dat een vereniging als de VVA. moest beschikken over financiële steun. Er werd een soort lidgeld gevraagd aan de leden en de V.V.A. werden financieel gesteund door het gemeentebestuur, de kerkfabriek en door een groot aantal kunstlievende ‘steunende’ ereleden of promotoren. Verder organiseerden zij ook activiteiten die geld in het laatje brachten zoals papierslag, mosselsouper, barbecue, Breugelmaal, pannenkoekenslag, verkoop van oude instrumenten enz …. Bovendien waren er nog de vergoedingen en prijzen die bepaalde optredens in de wacht sleepten.

    Een Vlaamse kermis in de hovingen naast het Witte Huis werd een daverend en winstgevend succes. Later werden grandioze feesten georganiseerd in de tuin van Dokter De Prest (1961), op de terreinen van het Vlees- en exportbedrijf Van Landschoot (1967), een soiree in het Drongengoed waar duizenden mensen op afkwamen enz.

    Vanaf 1953 werden muzieklessen ingericht, die toch elk jaar opnieuw enkele blijvende leden voortbrachten.

    Ter gelegenheid van het 75 jarig bestaan van de maatschappij kregen de VVA de toelating om ‘Koninklijke Fanfare’ (1967) toe te voegen aan hun titel, wat uiteraard uitgebreid werd gevierd.

    De jaren zeventig met de grote opkomst van televisie en talrijke andere ontspanningsmogelijkheden kon de muziekmaatschappij niet nekken. Muziekliefhebbers bleven samenkomen om te repeteren, te spelen en op te treden en toeschouwers vonden het toch belangrijk om deel te nemen aan het sociaal en muzikaal gebeuren zodat deze vrijetijdsbesteding, die toch wel behoorlijk wat inzet vraagt van de muzikanten en van het bestuur, nog steeds een populair gegeven blijft in de samenleving.

    De VVA bestaat 125 jaar, wat uitgebreid gevierd wordt met een klankenrijk concert op zaterdag 2 mei 2015 in CC Den Hoogen Pad tijdens de Week van de Amateurkunsten.

    Wie belangstelling heeft om de voorgeschiedenis te kennen van de VVA kan nog altijd ‘De geschiedenis van de Verenigde Vrienden’ van Adegem (1990) van HUGO NOTTEBOOM raadplegen, een rijk geïllustreerde brochure met prachtige foto’s en namenlijsten van alle prominente Adegemnaars en muzikanten. Enkele belangrijke dirigenten, Marcel Temmerman, Theophiel De Pré, Raymond Tuypens, Henri Vermeulen, Omer Messens, Leon De Laere, Adriën Van Landschoot, Alfons De Boeck, Johan Vancoppenolle enz. waren de bezielers van de maatschappij vanaf het ontstaan, geruggesteund door een ijverig en bekwaam bestuur.

    Met dank voor de informatie aan Hugo Notteboom, verkregen via zijn boek.

    23-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (9 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    09-04-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ik ben Marianne Posman, WAK-blogger van dienst.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Via deze blog breng ik in de aanloop van, tijdens en na de Week van de AmateurKunsten (WAK) verslag uit over de activiteiten in Maldegem.
    De WAK is ondertussen aan haar 23e editie toe en loopt dit jaar van vrijdag 27 april tot en met zondag 6 mei 2018. Tijdens deze week, die zo plezant is dat ze 10 dagen duurt, wordt iedere kunstenaar, muzikant, groep of vereniging, die niet beroepsmatig met kunst bezig is, uitgenodigd om met een artistieke productie, workshop of evenement naar buiten te treden. De 10-daagse staat dit jaar helemaal in het teken van KUNST BUITEN.  Dit kan zowel over kunst in de publieke ruimte gaan, als over naar buiten komen met je kunst, maar ook over de plaats van kunst binnen onze samenleving. En je kunt natuurlijk ook altijd buiten de lijntjes kleuren.


    Ik stel me bij deze graag even voor:

    Ik ben dus Marianne Posman, geboren op 7 januari 1948. Ik bracht mijn kinder- en jeugdjaren door in het landelijke Maldegem, in Moerhuize, aan het Schipdonk- en Leopoldkanaal. De familie van mijn ouders, schoon- en voorouders en hun omgeving heb ik ontleed en verwoord in boeken vol foto’s en verhalen in “Het leven in ’t Molentje, Moerhuize, … en herinneringen aan grootvader Jozef Posman, in “Nostalgie naar het levendige dorp” (familie Cochuyt en Colmann) en in een misdaadverhaal “Moorden in ’t Molentje”.

    Vol enthousiasme stort ik mij op elk project. Zo ook, de WAK 2018! De WAK wordt echt een must voor iedereen die zich laat beroeren door ingrijpende schoonheid en door de geestdrift van een groep mensen die samenwerken om hun vreugdevolle talenten te etaleren. Ik hoop jullie met mijn schrijfsels warm te maken om zoveel mogelijk WAK-activiteiten in Maldegem te bezoeken, om van de voorstellingen en tentoonstellingen te genieten, en als het kan misschien ook zelf met je talent naar buiten te treden. Naast deze blog kan je me ook volgen in het Vrij Maldegem en op www.bloggen.be/marianne_posman_in_maldegem.

     

    (Marianne Posman)

    Voor meer info over de WAK 2018:

    050 72 89 79 | Cultuurdienst

    cultuurdienst@maldegem.be

    Marktstraat 7, 9990 Maldegem

    www.maldegem.be/week-van-de-amateurkunsten



    09-04-2015 om 00:00 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (278 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    09-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maldegem was kunstzinnig rendez-vous tijdens WAK 2014

    De dorpskern van Maldegem en omgeving waren een kunstzinnig rendez-vous voor alle belangstellenden tijdens de Week van de Amateurkunsten 25 april – 4 mei 2014.

      

    De KUNSTMARKT op zondag 27 april jl. lokte veel belangstellende kunstliefhebbers.

    Bezoekers van de kunstmarkt konden meteen de geëtaleerde werken van de WAK 2014 bewonderen in het gemeentehuis zelf en in de vitrines in de buurt. De deelnemers van de KUNSTMARKT, Johan SESSELLE, Hendrik VAN DER JEUGHT, Daniël DEPREST, Jos PARIDAEN, Willy VAN DE VELDE, Franky VERSPRILLE, Marianne POSMAN,  en Pauline ROBERT presenteerden hun kunstvoorwerpen, gaven een woordje uitleg  en genoten van de enthousiaste belangstelling. In het gemeentehuis zelf werd druk gehaakt in het Crocheercafé van CHARLOTTE. Diego VAN DE KEERE, de ziel achter TRANSITIE Maldegem, leidde de werkgroep ‘vrede sluiten met het leven’’. Uitgangspunt hiervoor vormden voorbeelden en metaforen die verwijzen naar de ecocide (= oorlog tegen het leven) en inspirerende voorbeelden van hoe de mens er opnieuw kan leren samenwerken. De pers was aanwezig en er werd uitvoerig uitleg gegeven en foto’s genomen door de journalist, Michel WIJNE, intussen een gekend en geliefd journalist en reporter in heel Vlaanderen. Het werd voor allen een onvergetelijke dag.

    De beelden en schilderijententoonstellingen van Dorine TAS en Magda VAN DEN ABEELE waren tot in detail afgewerkt. ‘ALS MUREN MOCHTEN SPREKEN’, de performance bij Danny BAUWENS in een oude kruidenierswinkel in de Vakebuurtstraat was iets unieks. De gastvrouw Darline KEMPENEER legde uitgebreid uit, hoe taal, muur, tuin en geschiedenis samengevat werden in een samenspel van authentieke documenten van Wereldoorlog I en II, muurschilderijen en taferelen en gedichten in de weelderige tuin. In ‘DE KLETEPOT’, het Keramiek en Pottendraaien atelier in Butswerve van Trui DE CUYPER werd door Trui en haar cursisten gedemonstreerd hoe gezellig, hartelijk en ontspannend werken met klei kan zijn. Ook kunstschilderes Anita VERBIEST exposeerde tussen de talrijke keramiek en andere kunstvoorwerpen.

    Het concert van Nut en Vermaak IN FLANDERS FIELDS stond in het teken van 100 jaar Wereldoorlog I en werd uitvoerig geprezen in een prachtige reportage in het Vrij Maldegem en de Herdenkingsdienst the LAST POST was indrukwekkend. De fototentoonstelling van Studio ’74 en de dansvoorstelling van MOVIMENTO bracht ons cultureel centrum in beeld. Het ‘Groot Oorlogstafereel’ van Willy Van de Velde in de kerk van Adegem en de muzikale optredens op een boogscheut van het centrum verwijderd trokken veel kunst- en muziekliefhebbers.  



    De GROOTE OORLOG werd herdacht in de GROOTE KUNST.

    Maldegem, een van de grootste en de mooiste gemeenten in België, heeft de ruimte en de mogelijkheden om professionele en amateur kunstenaars hun werken te laten uitstallen tijdens de Week van de Amateurkunsten. Dank zij de gemeente, de gemeentelijke diensten en de coördinatoren van de cultuurdienst werden enorm veel inspanningen gedaan om de artiesten in het middelpunt van de belangstelling te zetten. Kosten noch moeite werden gespaard.

    Alle kunstenaars, groot en klein kijken verlangend uit naar een grote permanente tentoonstellingsruimte in onze grote gemeente. Het moet mogelijk zijn dat de gemeente  in de reeds gerealiseerde projecten, CC Den Hoogen Pad, De Kunstacademie, OUD SINT-JOZEF, het Sint Anna Park, het sportparadijs MEOS, het RVT Warmhof enz. een GROOTE ruimte voorziet voor permanente exposities van de talrijke amateurkunstenaars.

    09-05-2014 om 18:10 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (58 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    30-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KUNSTBOM lanceerde de WAK 2014 - DE KUNSTMARKT was een groot succes

    Muziek, beeldhouw- en schilderkunst, poëzie en dans waren de spetterende inluidende klokken van de KUNSTBOM op vrijdag 25 april 2014.

    Het artistiek evenement “DE KUNSTBOM” lanceerde meteen de 19de editie van de WAK Maldegem op een originele en bruisende manier.

    Het centrum werd bezet door kunstenaars, kunstliefhebbers, familieleden en sympathisanten die er een onvergetelijk evenement van maakten.  De komende  tien dagen staat in teken van de amateurkunsten en Maldegem heeft die gebeurtenis met de nodige luister ingezet. Muzikanten, dansers, dichters en kunstschilders zorgden voor een onvergetelijk evenement om ‘De Groote Kunst’ en “De Groote Oorlog” te introduceren op het marktplein van Maldegem.

    De muziek van DJ Joran leidde de drumband van de Verenigde Vrienden van Adegem o.l.v. Kris Van Canneyt in.

    De heer Schepen Frank Sierens en Mevrouw Schepen – Volksvertegenwoordiger Valerie Taeldeman hielden een kort toespraakje om alle kunstzinnig talent veel succes toe te wensen. Zij gaven het startschot een officiële noot.

    Cultuurbeleidscoördinator Isabel Ginneberge gaf een woordje uitleg over de thema’s achter de WAK 2014 en stelde de SY-DANS STUDIO uit Maldegem – Kleit voor, die de KUNSTBOM op de markt een tere, sierlijke en vrouwelijke noot gaven. De Sy-Dansstudio werd geleid door professioneel danseres en dansdocent Sylvie Van Hulle. Zij dansten fragmenten uit de dansvoorstelling: Action. De voorstelling was een ode aan de ‘helden’: alledaagse helden, muziekhelden, historische helden, film- en striphelden en sloot dus goed aan het thema van de WAK 2014, het eren van de helden uit de ‘De Groote Oorlog’.

    De klanken van “OUR LIPS ARE SEALED en SECOND REVOLUTION, sloten de bomexplosies af op een verhelderende manier.

    Ondertussen genoten de belangstellenden van een drankje en konden napraten over het startschot van de WAK 2014 op het sfeervolle marktplein, het middelpunt van talrijke tentoonstellingen en voorstellingen: kunst in de vitrines van de omliggende straten, exposities in het gemeentehuis,  bij kunstenaars thuis en in de kerk van Adegem en de muzikale optredens op een boogscheut van ’t centrum verwijderd: CC Den Hoogen Pad en in het centrum van Adegem. De talrijke aanwezige Wakkers kon iedereen in levenden lijve ontmoeten. Kortom het was een verrijkende en originele Kunstbom die dit keer zorgde voor positieve explosies.

    In het kader van de WAK had de jeugddienst op donderdagnamiddag 3 april workshops aangeboden aan alle leerlingen van het 4e middelbaar van de Zusters Maricolen, op de school, in het jeugdhuis, in het gemeentehuis en in het Lokaal Dienstencentrum St. Jozef. Workshops breien, haken, creatief zijn met oorlogspoëzie, digitale fotografie, film, kunst in het straatbeeld werden enthousiast onthaald door de jeugd. De mooie werkjes die er uit voortvloeiden, staan tentoon tijdens ‘Kunst in de vitrine’ in het centrum samen met tientallen andere kunstenaars die hun artefacten exposeren in de uitstalramen in en rond het gemeentehuis.

    De Jeugd- en Sportdienst en vzw Oranje had er een infostand en probeerden de talrijke aanwezige jongeren warm te maken voor hun monitorenwerking en animatorenteam. Deze activiteit vormde de afsluiter van ‘Aprilse Grillen’ van JH-JOC De Redekiel. De jeugd was alom aanwezig om hun visie over kunst en cultuur naar voor te brengen. De WAK is toekomstgericht en focust op talent bij de jeugd om de traditie verder te zetten.

    Enkele sfeerbeelden van tijdens KUNSTBOM:



    DE KUNSTMARKT op zondag 27 april jl. lokte veel belangstellende kunstliefhebbers.

    Mede dank zij de voorstelling i.v.m. de Erfgoeddag, was er een ruime interesse voor de kunstenaars die warm en droog hun kunstvoorwerpen demonstreerden en etaleerden onder sierlijke luifels van de gemeente, vlak voor de ingang van het mooi gerenoveerde gemeentehuis. Bezoekers van de kunstmarkt konden meteen de geëtaleerde werken van de WAK 2014 bewonderen in het gemeente huis zelf en in de vitrines in de buurt.

    30-04-2014 om 19:37 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (68 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE VITRINES IN HET CENTRUM VAN MALDEGEM OGEN UITZONDERLIJK!

    Talrijke professionele en amateurkunstenaars hebben creaties gerealiseerd rond ‘De Groote Kunst’ en ‘De Groote Oorlog’. Langs een parcours in het centrum van Maldegem krijgt elke voetganger een beeld van de verschillende manieren waarop getalenteerde kunstenaars rond het thema van de WAK 2014 hebben gewerkt. Alle geëtaleerde werken vormen één verhaal: de verwoestende invloed van de oorlog overal ter wereld en de ogentroost die uitgaat van kunstvoorwerpen. Kunst wordt toegankelijk in de bibliotheek, in de vitrines van handelszaken, op de vensterbanken van privaatwoningen rond en in het gemeentehuis van Maldegem vanaf 25/04/14 tot 04/05/14. DE GRO(O)TE KUNST EN DE GROOTE OORLOG IN DE VITRINE, is een doorlopende tentoonstelling van werken van talrijke kunstenaars.



    ANNIE MATTHYS, is een onvoorstelbaar talentrijke kunstenares die veel energie, inspiratie, gevoelens van blijdschap en verdriet verwoordt in haar onbeschrijfelijk mooie doeken. Ze exposeert talrijke expressieve zeefdrukken, volledig in teken van “De GROOTE OORLOG” in de etalage van de voormalige Optiekzaak OPTICOBA. Uitzonderlijke sprekende parels die volledig beantwoorden aan het thema van de WAK 2014. Geïnspireerd door de emotionele, intreurige gedichten van oorlogsdichter Wilfred Owen (°1893 + 04.11.1918) creëerde Annie Matthys talrijke zeefdrukken, waar zwart, de kleur van rouw primeert, op lichte achtergrond, groen staat voor natuur en leven, rood voor explosies en gewonden, met onderaan beelden die verwijzen naar de verbijsterende verwoesting van steden en dorpen door de bommenwerpers. Annie Matthys werd geboren tijdens de donkere maand december 1939, enkele weken voor kerstmis, enkele maanden voor de uitbarsting van de tweede wereldoorlog. Die tijd werd gekenmerkt door ontbering en angst tijdens de Duitse bezetting met daarna de moeizame wederopbouw van Vlaanderen. De generatie geboren voor de oorlog was gesterkt door een innerlijk verlangen om ergens in uit te blinken. De kunstenares worstelt met kleur en compositie in beelden die verwijzen naar een crucifix. Het kruisbeeld, symbool van lijden geeft een treurig beeld van het gehavend lichaam. Het figuratieve in haar werken zinspeelt op een hartverscheurend drama.



    RITA BUYSSE uit Oostburg, Nederland schilderde jarenlang het zomerse landschap van Zeeuws - en West - Vlaanderen. Voor haar is het spelen met kleur, water, licht en pigment een uitdaging. Het water en de kreken refereren naar de ondergelopen gebieden langs de Belgisch – Nederlandse grens tijdens de Duitse bezetting. Polders werden in de oorlog in Nederland en België onder water gezet. Het betoverende en het verraderlijke water volgens de omstandigheden en het tijdstip worden uitgebeeld. Zij stelt tentoon in de Dagbladhandel MAXIM, Nieuwstraat 3 en in het gemeentehuis.

    ROOS NUYTENS exposeert in de vitrine van Sanitair en chauffage Piet Bollé, Markstraat.

    Zij is afkomstig uit Heestert, tegen Kortrijk waar zij geboeid was door de weidse natuur, grote landschappen en de kleine pittoreske landhuizen en - huisjes. Zij schildert dierenvogels, dansers, landschappen, kleine landelijke huisjes, bloemen (irissen, hortensia’s enz.), naakt naar model, stillevens, stadsgezichten, stranden, zeezichten geïnspireerd door haar omgeving, maar ook Nederland bracht inspiratie.



    JOS PARIDAEN stelt tentoon in de etalage van Jan Willems Design, Nieuwstraat nr. 9 en in het gemeentehuis. Zijn monumentale compositie schetst een beeld van conflicten in de wereld, een teken van de menselijke dwaasheid en ijdelheid in oorlogstijd.

    Zoals beroemde schilders de verwoesting en de meedogenloosheid die de oorlog met zich meebrengen hebben vereeuwigd in een kunstwerk, zo kan Jos Paridaen de gevoelens uitdrukken op doek die de wreedheden en de vernedering van de menselijke ziel door de bezetter weergeven in boeiende doeken. Troosteloos onheil inspireert kunstenaars tot intensieve creativiteit.


    GOTHARD DE CONINCK stelt tentoon n.a.v. de erfgoed tiendaagse in het gemeentehuis. In het uitstalraam van RLM (Regionaal Landschap Meetjesland) - bevinden zich vijf werken, waarin – gezien de locatie – natuur en/of landschap uit de streek aan bod komen, maar waarin ook de herinnering aan WO I meespeelt:

    In het gemeentehuis hangt een foto van dichter Willie Verhegghe (°1947) met op de achtergrond het gelaat van oorlogsdichter Wilfred Owen (°1893 + 04.11.1918). Gothard nam de foto tijdens Gedichten dag 2012 in Den Hoogen Pad te Adegem. (tekst van Gothard D.C.)


    Volgens MARC VAN KERSCHAEVER is schilderen een fantastische, boeiende, leerzame en vooral creatieve zoektocht naar het verleggen van grenzen en het vinden van een eigen stijl.

    Zijn werken in ‘Kunst in de Vitrine’ voldoen aan het thema ‘de Groote Oorlog.’ Het doek stelt “In Flanders Fields” voor.

    De beeldrijke en ontroerende taal in de gedichten van MARIA SESSELLE op een foto - achtergrond van PETER DE CRAENE duiken op in talrijke etalages in het centrum.

    In TRY OUT schittert de poëzie van Maria Sesselle en SOFIE STANDAERT.  De poëzie van LUCIE PUTZEIJS kleurt de geest.

    De achtergrond van de gedichten verwijst naar oorlogsbeelden.

    FRANKY VERSPRILLE stelt zijn werken tentoon in de vitrines en in het gemeentehuis.

    In het gemeentehuis hangt het werk "Trouw met mij" en refereert naar de jonge mensen met dromen en toekomstplannen toen de oorlog uitbrak. In de vitrine van Schoonheidssalon Finesse hangt het doek "'t Kostbaarste”. Het eigen lichaam was natuurlijk het belangrijkste in oorlogstijd. In Kantoor Argenta hangt de "Middernachtzon". Ondanks de oorlog bleef de natuur zijn gang gaan, enkel het landschap werd herschapen door de oorlog. In de vitrine van Apotheek Boelens hangt "In  Vlaamse Velden" een recent werk naar de gelijknamige tv-serie die het mooie en rustige Meetjesland voorstelt dat verstoord werd door een flitsende hemel door bombardementen.

    POL VERHEYLEZOON exposeert bij Elektro Huis Ysebaert. Deze docent – kunstenaar heeft al heel wat verwezenlijkt tijdens zijn leven.

    ALBERT EN LUC DE CONINCK stellen hun werken ten toon in de etalage van FOTOGRAAF Luc De Coninck, enkele prachtige doeken van Albert staan in de etalage van Reisbureau Maldo Reizen. Sprekende schilderijen en kunstzinnige foto’s die wijzen op een onverbreekbaar en bijzonder talent van vader en zoon.

    In de etalage van tearoom ’t Hoekske exposeert PAULINE ROBERT de versie van ‘De Groote Kunst’.

    ALEX MARTENS exposeert in het praatcafé De Troebadoer, de doeken van RIK BRACKE hangen boven de lambrisering rechts en links in de gelagzaal van De Gouden Leeuw.

    Talrijke gevarieerde werken van ANITA VERBIEST sieren de vitrines bij Schoenen DUMON en een schilderij hangt in Bakkerij De Lille in de Noordstraat. DORINE TAS exposeert bij Bakker DHONDT, in de Nieuwstraat. Haar werken  troosten en geven gelegenheid tot nadenken over alle positieve elementen van het leven. De werken van Dorine TAS kunnen bewonderd worden ter gelegenheid van de WAK 2014 in haar atelier en tentoonstellingsruimte in de BEGIJNHOFLAAN 14 te Maldegem.

    In het advocatenkantoor van Eveline Van Hoecke staan werkjes van de Lagere Graad van de KUMA ten toon.

    JOHAN SESSELLE exposeert in de Standaard Boekhandel, Elektro Huis Ysebaert en in de tearoom Dolce Vita. Hij heeft zijn werk gedemonstreerd tijdens de kunstmarkt, op 27 april. DANIËL DE PREST exposeert in de uitstalramen van Juwelen Van Parrys, Aquarel en Naturelle evenals SAMYA HAMID (schilderkunst). CARINE DE SUTTER toont haar schilderijen in de vitrine van ‘t Hoeveke in de Nieuwstraat.

    HENDRIK VAN DER JEUGHT stelt tentoon in de vitrine van bakkerij Vanhamel.

    ANNE-MIE VAN COILLIE exposeert in de Dolce Vita, Markt Maldegem en in het gemeentehuis. LOBKE DANNEELS stelt haar werk tentoon in DE VITRINE van de Baby - en Kinderkledijboetiek DOREMI Nieuwstraat 37 en in het Gemeentehuis Markt, Maldegem. TRUI HOSTE neemt deel aan de Wak 2014 met kleine beeldjes, gehavend, verminkt en gevangen in prikkeldraad, volledig in teken van “De GROOTE OORLOG” in de etalage van parfumerie PENELOPE, Markstraat.

    In de etalage van Optiek Nele Coens exposeert PETER DEZWAEF zijn visie op kunst.

    MARTIN EVRARD en GUY NYS exposeren prachtige keramiek in de etalages van het kantoor van Randstad en in het Kapsalon Esmeralda. De keramiek van ELS VANNUFFELEN staat te pronken tussen de juwelen in de etalage van Tempo D’Oro.

    ‘Kunst in de vitrine’ is een heel toegankelijke galerij en expositieruimte van ontelbare kunstenaars in het centrum van Maldegem. Voor thuisexposities kan je terecht bij Dorine Tas, Magda Van den Abeele, Trui De Cuyper, Darline Kempeneer en Danny Bauwens. Willy Van de Velde exposeert in de kerk van Adegem en in het gemeentehuis (zie WAK folder).

    Link naar foto’s van de kunstwerken in de vitrines:

    https://picasaweb.google.com/116688562905656264433/20140426?authuser=0&feat=directlink.

    De werken in het artikel zijn van Annie Matthys, Rita Buysse, Jos Paridaen, Gothard De Coninck en Marc Van Kerschaver.

    28-04-2014 om 11:16 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (76 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.GROOTE COLLAGES @ bib Maldegem

    Tijdens DE WAK 2014 wordt in de Maldegemse bib een totaalbeeld tentoongesteld in de vorm van een collage die herinnert aan ‘De Groote Oorlog’ en verwijst naar recente gebeurtenissen.

    Dat oorlog en kunst dicht bij elkaar verweven zijn en nog altijd heel actueel zijn getuigen de fraaie collages van de leerlingen van kunstenares - lerares Catherine De Waele.*

    In het Dienstencentrum Oud-Sint Jozef, op een hemelse, gerenoveerde zolderkamer en onder begeleiding van de deskundige cultureel duizendpoot Catherine De Waele, hebben een groep dames van de tekenklas collages gemaakt die uitdrukken wat De Groote Oorlog betekende voor de mens.

    De collages verwijzen naar de troosteloosheid en de smartelijke wanhoop die oorlog bij mens en wereld kan aanrichten, honderd jaar geleden, maar nooit uit de wereld, nooit ver weg, maar altijd actueel en recent.

    De Groote Collages overtuigen dat humaniteit en schoonheid de mens in staat stellen, van deze wereld een leefbaar oord te maken.

    Kunst verzacht de pijn en het leed die nu eenmaal een groot deel van het leven uitmaken.

    De GROOTE COLLAGES kunnen bezichtigd worden tijdens de openingsuren Bibliotheek Maldegem, Schouwburgplaats 3-5, 9990 Maldegem:

    vrij 25/04/14 van 14:00 tot 19:00,

    za 26/04/14 van 09:00 tot 12:30,

    ma 28/04/14 van 09:00 tot 12:00 en van 15:30 tot 19:00,

    di 29/04/14 van 15:30 tot 19:00,

    woe 30/04/14 van 09:00 tot 12:00,

    vrij 02/05/14 van 14:00 tot 19:00,

    za 03/05/14 van 09:00 tot 12:30

    *CATHERINE DE WAELE


    De teken- en schilderkunst kenden een evolutie met uitingen in vele vormen en vele Maldegemse kunstenaars bewijzen dat zij elke kunstvorm beheersen. Catherine De Waele is afgestudeerd in de keramiek en volgt een opleiding beeldhouwkunst in de academie van Eeklo. In haar werk wordt zij vooral aangetrokken tot experimenteren met materialen. Zij kan met materialen spelen tot zij niet meer voorstellen waarvoor ze bedoeld zijn. Zij haalt inspiratie uit haar omgeving, afbeeldingen van cellen, structuren uit het menselijk lichaam, foto's, natuur, oceaanfauna en -flora, ... Kunst maken is iets noodzakelijks voor haar. Creëren is voor haar de ultieme vrijheid. Het is haar wereld waar zij geen compromissen moet sluiten, waar zij niet gebonden is. Zij voelt zich volledig vrij om te maken wat zij zelf mooi vindt, het hoeft niet per se bewonderd te worden door anderen. Zij geeft haar talent en haar visie door aan talrijke kunstliefhebbers aan wie zij lesgeeft.

    Zij nam vaak deel aan de WAK, zij organiseerde talrijke tentoonstellingen van haar werk en stelt momenteel haar kunstwerken ten toon, samen met andere kunstenaars o.a. Trui Hoste, in het gemeentehuis te Kaprijke, te bezichtigen tijdens de kantooruren.

    Ook in de bib: expo Den Draad

    Tentoonstelling

    Tijdens één van de Grabbelpasactiviteiten van de Jeugddienst in de paasvakantie versierde men “Den Draad” die verwijst naar de levensgevaarlijke versperring tussen Nederland en België tijdens W.O. I, met zelfgemaakte windvangers. Je kunt deze windvangers i.k.v. de WAK komen bewonderen tijdens de openingsuren van de bib. Zo komen de allerkleinste kunstenaars ook eens op de voorgrond. Tenslotte is alle hoop gericht op de kinderen en de jeugd die gevormd worden tot het scheppen van een leefbare wereld. Investeren in kinderen is een garantie voor de toekomst.

    Wanneer:

    vrij 25/04/14 van 14:00 tot 19:00,

    za 26/04/14 van 09:00 tot 12:30,

    ma 28/04/14 van 09:00 tot 12:00 en van 15:30 tot 19:00,

    di 29/04/14 van 15:30 tot 19:00,

    woe 30/04/14 van 09:00 tot 12:00,

    vrij 02/05/14 van 14:00 tot 19:00,

    za 03/05/14 van 09:00 tot 12:30

    Waar: Bibliotheek Maldegem, Schouwburgplaats 3-5, 9990 Maldegem

    Meer info: Jeugddienst, jeugddienst@maldegem.be, 050 72 86 28

    28-04-2014 om 10:59 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (70 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE ALLERKLEINSTE ARTIESTEN AAN ’T WERK IN DE KUMA

    De Kunstacademie Maldegem zet alle kunstenaars van klein naar groot in de kijker tijdens de Week van de Amateurkunsten 2014.



    De OPENDEURDAGEN in de KUMA geven de kunstliefhebbers de gelegenheid om de werken van de leerlingen en studenten van de verschillende graden te bewonderen in de talrijke klassen, gangen en schildersateliers. De meeste amateurkunstenaars hebben hun opleiding genoten in de KUMA en zij dragen een boodschap uit van blijdschap, enthousiasme en scheppingsdrang.

    Veel artistieke producties van de leerlingen en de studenten zijn geïnspireerd door het WAK-thema 2014, “De Groote Kunst” met als rode draad doorheen het ganse gebeuren, ‘De Groote Oorlog’, de herdenking van 100 jaar Eerste Wereldoorlog.

    Talrijke oud-leerlingen en - studenten exposeren hun werken ook in het plaatselijke gemeentehuis. Het is eigenlijk een mooi gebaar om de werken van de kunstenaars ten toon te stellen op de plaats, onder het dak van het gemeentehuis, waar meer dan zestig jaar geleden de gemeente, een “tekenschool” inrichtte voor de bevolking. In de jaren veertig-vijftig werd er “tekenles” gegeven op de zolders van het gemeentehuis. Talrijke jongeren kregen er een kunstopleiding. Meester De Lobel gaf ‘tekenen’, architecten gaven les in bouwkundig tekenen en de nog steeds gekende Jozef Van Maldegem gaf schilder- en beeldhouwkunst. Later deelden en begeleidden echte kunstenaars zoals o.a. Pol Verheylezoon hun kennis en vaardigheid met hun leerlingen in het vroegere ‘Hospitaal’, nu de kunstacademie, kortweg de KUMA.

    De gemotiveerde leerlingen hebben er hun activiteiten mee kunnen verrijken op artistiek vlak, professioneel maar ook als amateur. Zij smaken tot op heden de genoegdoening van het eindresultaat.

    Tijdens de WAK exposeren de afstuderende leerlingen hun werken in de KUMA, IN VITRO EN IN OPEN ATELIERS.

    De KUMA is beslist een meerwaarde voor de gemeente waar geen enkele inspanning te veel is om het alle bewoners van ons dorp aangenaam, interessant en levendig te maken. Alle artistiek begaafde mensen hebben de mogelijkheid opleidingen te volgen of te laten volgen door hun kinderen, zodat heel wat talent en levenskwaliteit en -vreugde niet verloren gaan. Het is belangrijk dat vooral de kinderen, de jeugd de mogelijkheid heeft hun artistieke talenten te ontplooien op een gezellige, ontspannen en creatieve manier. Scheppen, creëren en tentoonstellen maken de mensen blij en gelukkig in het leven.

    Het indrukwekkende team van directie en leerkrachten van de KUMA en de Academie voor Muziek, Woord en Dans ondersteunen het talent in Maldegem. Maldegem, een van de grootste en volgens mij de mooiste gemeente in België, heeft de ruimte en de mogelijkheden om professionele en amateur kunstenaars hun werken te laten uitstallen. Kunstminnende Maldegemnaars worden op de hoogte gebracht van wat groeit en leeft in Maldegem op artistiek vlak.

    WAK-activiteiten in de KUMA:

    http://www.uitinvlaanderen.be/agenda/e/wak-open-atelier-in-de-kuma/13b22d55-6e53-4f17-ac58-5fcbf2501bb0

    http://www.uitinvlaanderen.be/agenda/e/wak-expo-in-de-kuma/c6ad613b-53df-4ae1-b0bf-04ca751e0605

    WAK - Open Atelier in de Kunstacademie Maldegem - KUMA, Mevr. Courtmanslaan 82, 9990 Maldegem

    Ateliers lagere, middelbare en hogere graad zijn OPEN VOOR HET PUBLIEK tijdens de lesuren:

    ma en woe van 13:30 tot 22:00,

    do van 13:30 tot 17:00,

    vrij van 18:00 tot 20:00,

    zat van 09:00 tot 12:30

    Links: www.academiekuma.be

    28-04-2014 om 10:53 geschreven door uw WAK-blogger van dienst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (64 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 14/05-20/05 2018
  • 07/05-13/05 2018
  • 30/04-06/05 2018
  • 23/04-29/04 2018
  • 16/04-22/04 2018
  • 09/04-15/04 2018
  • 02/04-08/04 2018
  • 26/03-01/04 2018
  • 29/05-04/06 2017
  • 08/05-14/05 2017
  • 01/05-07/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 17/04-23/04 2017
  • 10/04-16/04 2017
  • 02/05-08/05 2016
  • 25/04-01/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 18/05-24/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 06/04-12/04 2015
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Mijn favorieten
  • WAK in Maldegem
  • www.wak.be
  • www.maldegem.be
  • UiT in Maldegem op Fb


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs