Inhoud blog
  • Maldegem was meer dan veertien dagen een oase van geschiedenis en kunst!
  • MARC MARTENS stelde tijdens de WAK 2018 tentoon in gemeentehuis
  • Bekend houtdraaier OMER VAN CAESEELE neemt actief deel @ WAK-expo in gemeentehuis
  • CATHÉRINE MARTENS @ GEMEENTEHUIS
  • MARC MARTENS stelt tentoon @ GEMEENTEHUIS
  • CAMOB.BE VAN NOËL RYHEUL HAALT 500 000 KIJKERS!
  • VIDEOCLUB MALDEGEM BRENGT COMPILATIE VAN FILMPJES TIJDENS DE WAK
  • Tijdens de WAK is ANITA VERBIEST altijd van de partij!
  • VERA DEDEURWAERDERE stelt tentoon @ GEMEENTEHUIS
  • DORINE TAS stelt tentoon @ GEMEENTEHUIS
  • RITA LONGUEVILLE stelt tentoon @ GEMEENTEHUIS!
  • ONWAARSCHIJNLIJKE FLESSEN MARC VERSTUYF @ EDEZAAL GEMEENTEHUIS
  • KUNST IN DE ETALAGE van DOMINIK HASENKAMP EN JOS PARIDAEN
  • KUNST IN DE ETALAGE van CLAIRE-AN BOULEZ
  • KUNST IN DE ETALAGE van INGRID FEVERY
  • KUNST IN DE ETALAGE van ROOS NUYTENS
  • KUNST IN DE ETALAGE van CATHERINE DE WAELE
  • KUNST IN DE ETALAGE van ALBERT EN LUC DE CONINCK
  • KUNST IN DE ETALAGE doet vele kunstliefhebbers versteld staan!
  • WAK 2018 BRENGT AMATEURKUNSTENAARS IN BEELD
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    WAK-blog MALDEGEM
    Alles over de Week van de AmateurKunsten (WAK) in Maldegem
    23-04-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Sarah De Zutter

    Tijdens de WAK 2015 stelt de jonge kunstenares SARAH DE ZUTTER enkele werken tentoon tijdens de groepstentoonstelling op het gemeentehuis.

    Een jong veelbelovend talent neemt voor de tweede keer deel aan de Week van de Amateurkunsten in Maldegem. De eerste keer, in 2013 stelde zij tentoon in het Cultureel Centrum Den Hoogen Pad en dit jaar presenteert zij een verfijnd werk van een meter op zeventig in de kunstvoorstelling op het gemeentehuis in het centrum. Sarah De Zutter, dochter van Bart De Zutter en Annick De Baets, geboren op 18 april 1998 is ontegensprekelijk een jong talent met een veelbelovende toekomst. Zij volgde tekenen aan de KUMA gedurende zeven jaar. Zij volgde kleuter- en lager onderwijs in het Koninklijk Atheneum in Maldegem en na twee jaar Latijn in de Middenschool weerstond zij niet aan de roep van het Kunstonderwijs, aanvankelijk bij de Maricolen in Brugge, sinds begin september volgt zij ‘vrije, beeldende kunsten’ in de academie in Brugge.

    Naast het pakket algemene vakken, Nederlands, Frans, Engels, geschiedenis, aardrijkskunde, wiskunde, biologie (anatomie), scheikunde en kunstgeschiedenis wordt een brede waaier van praktijk aangeboden: experimenteel onderzoek (werken met speciale materialen), digitale beeldvorming, beeldhouwen, vrije grafiek, kleur, tekenen en waarnemingstekenen (stillevens bv.). Zij legt zich vooral toe op tekenkunst en vrije grafiek (linosneden, etsen, droge naald, monotype enz…) en de kunst achter de grafiek spreekt haar aan. In haar schetsboeken experimenteert zij met nieuwe technieken, zij schetst gedetailleerde werkjes met een krachtig resultaat. De schetsboeken vormen een reeks echte pareltjes, afwisselend van techniek en vorm geven zij een beeld van wat deze jonge kunstenares in petto heeft. Het zijn geen uitgewerkte figuren maar zelfs een leek kan zien en waarnemen dat wij te maken hebben met een echte kunstenares. Zij schildert met inkt figuurtjes en gezichtjes in aquarel met sprekende ogen, mooi gevormd neusje en fraai mondje. Zij maakt collages en maakt er een verfijnde schets van. Een indruk van een foto geeft zij vorm. Zij geeft planten weer, details van planten, bloemen, bladeren en de nerven, stillevens. Soms gaan de schetsen de cartoonachtige toer op maar blijven haar handelsmerk uitstralen. Zij heeft een eigen stijl en diverse technieken die je kunt waarnemen in al haar werken. Soms worden grappige of beeldrijke woordspelingen geïllustreerd met een verassende tekening.

    Sarah De Zutter gaat elke uitdaging aan. Dit jaar nam zij deel aan de KUNSTBENDE in Gent voor de tweede keer. De kunstbende is een groep jongeren boordevol ideeën, creativiteit en verbeelding. Kunst kent hier geen grenzen: een energieke punkband, een ‘urban’ danschoreografie of een abstract schilderij. In deze Bende kan en mag alles! De Kunstbende promoot verschillende kunstvormen in heel Vlaanderen en Brussel. Vorig jaar kreeg Sarah met haar ingekaderde zeefdrukken een eervolle vermelding. Zij nam deel aan een wedstrijd voor originele nieuwjaarskaarten en het reclamebedrijf BOOMERANG die onder andere kunst promoot, nam haar ontwerp op, zodat al haar kaarten gratis ter beschikking lagen van kunstliefhebbers in bioscopen, in restaurants enzovoort. Op die manier is zij al bekend in het kunstwereldje. Een van haar schetsboeken maakt deel uit van een wedstrijd ‘A Paper a Day’. Elke dag wordt tenminste een tekening gemaakt die uiteindelijk een geheel vormen. Dit jaar heeft Sarah De Zutter eind maart bij de voorronde in Gent in de discipline 'beeldend' de 1ste plaats behaald. Ze mag hiermee naar de spannende finale in Kortrijk. In de categorie 'tekst' heeft ze de 2de plaats in de wacht weten te slepen.

    In het vijfde jaar academie werken de studenten aan een eindwerk. Sarah De Zutter koos voor planten. Zij werkt aan vijf schetsboeken, elk over een verschillende plant en werkt de details uit in al haar vormen.

    Achter elk werk zit een verhaal. Haar tekeningen hebben diepgang, er schuilt kunstzinnigheid achter haar beeldvorming. Ze tekent een treinspoortje op een ticket, een vis in cartoonstijl, de busreiziger wordt dubbel weerspiegeld in glas enz. Haar zelfportretjes zijn spraakmakend en soms experimenteel. Zij geeft emoties weer in een schreeuw, in de figuur van haar bio leraar, de microgolfoven heeft vleugeltjes en soms weerspiegelt haar werk haar bewondering voor Keith Haring. Zij maakt van bekende figuren, Herman Brusselmans, Hugo Claus getekende en geschilderde portretten en gebruikt materialen die typisch zijn voor de personen die ze voorstelt op een ontegenzeggelijke originele manier. SARAH DE ZUTTER is een jong en veelbelovend talent. Haar deelname aan de tentoonstelling van de WAK 2015 zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Zij heeft alle troeven in handen om het te maken in gelijk welke vorm van de kunstwereld. Zij is bovendien heel knap, vlot ter tale, ambitieus, nauwgezet en zij beschikt over uitzonderlijk talent.

    Met dank aan Sarah De Zutter voor de foto’s en de informatie. Zie WAKblog en

    http://www.bloggen.be/marianne_posman_in_maldegem/

    De WAK 2015 is een aanrader voor allen die houden van bruisend talent in en rond Groot – Maldegem.

    Bedoeling is om al de artikels die ik geschreven heb over 'Talent in Maldegem’ te bundelen in een boek (kostprijs ongeveer 23 euro).

    Indien u interesse heeft kan u vooraf intekenen via email: livinaleonie@live.be of telefoneren naar Marianne Posman: 050 71 29 11, 0 484 79 78 16, of 0 486 45 38 69. Betalen pas bij definitieve uitgave.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 14/05-20/05 2018
  • 07/05-13/05 2018
  • 30/04-06/05 2018
  • 23/04-29/04 2018
  • 16/04-22/04 2018
  • 09/04-15/04 2018
  • 02/04-08/04 2018
  • 26/03-01/04 2018
  • 29/05-04/06 2017
  • 08/05-14/05 2017
  • 01/05-07/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 17/04-23/04 2017
  • 10/04-16/04 2017
  • 02/05-08/05 2016
  • 25/04-01/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 18/05-24/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 06/04-12/04 2015
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Mijn favorieten
  • WAK in Maldegem
  • www.wak.be
  • www.maldegem.be
  • UiT in Maldegem op Fb


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs