Volgende etappe is begonnen. De via Podiensis. Met zijn 7 verder op stap en dit voor een week. Deze morgen nog 1522 km te gaan, ofwel nog niet halfweg. Geeft stof tot nadenken. Een enorm verschil qua andere pelgrims. Tot vandaag 2, vandaag alleen, 20 of zo. De slaapplaatsen schreeuwen je toe van borden op de weg. Hier vecht men voor de gunst van de pelgrim. ook café te vinden voor pelgrims etc. Toekomst ziet er mooi uit.
Opvallend veel vrouwen op stap. Alleen of in groepjes van 2.
Ons vertrek in Lepuy was wat sukkelachtig. Beetje moeten zoeken om weg te raken. Eerst een stevige klim uit de krater, daarna quasi vlak tot we een klimmetje moesten doen. We stapten over een vlakte, gemaakt door de uitstroom van de vulkaan. Deze vlakte was diep ingesneden door een riviertje. Een kleine canyon was gevormd.
De Gr Moest toch eens een keer ons op het foute been zetten. Niet getreurd, volk genoeg om ons terug op het juiste pad te helpen. In het begin werden we opgewacht door een jonge Fransman met een mercantiele geest. Er werd koffie, thee en siroop met water gratis aangeboden. Een donativo was echter ook mogelijk. Wat iedereen natuurlijk deed. In ieder geval het verschil in sfeer kon niet groter zijn.
Overal borden met uitleg over landschap, natuur etc. Tevens ook informatie over de route en hoever nog te gaan. Massa's kruisen en calvaires langs de weg. Deze zijn tekenend voor de geschiedenis van de camino.
Onder de middag kregen we een airshow van een wouw. Hij pikte iets opvan een veldje iets verder op. Ben echt verliefd op die beesten.
Na de middag nog een pelgrim kerkje gezien. Ondertussen weten we datcSint Rochus onze patroonheilige is.
Daarna nog een pittig klimmetje en afdaling en we waren in onze eindbestemming.
Weer eens wat anders om dit in groep te doen.
Groetjes t&r
|