Tijd voor een nabeschouwing. Na 101 dag onderweg, waarvan 4 dagen rust ben ik gearriveerd in Santiago. Het heeft mij 2 paar schoenen, 4 onderbroeken en wat sokken gekost, maar ik ben gearriveerd.
Jaren plannen, testen, praten, van gedachten wisselen zijn er aan vooraf gegaan, maar het resultaat is er. "aangekomen in Santiago ". Krachtiger kan ik het niet zeggen.
Frankrijk was vooral het wandelen belangrijk. Mooie landschappen, natuur, onverwachte ontmoetingen met medebewoners van de velden en de bossen. Prachtige rivieren, bergen en bossen gezien. Heerlijk om hiertussen te mogen wandelen. Spanje is vooral het sociale aspect belangrijk. Toch wel beklijvende ontmoetingen en gesprekken.
Voor mij is het een avontuur zonder weerga. Soms was het spannend om voedsel en overnachting te vinden. Soms waren de etappes zwaar, hetzij door de afstand, het parcours of het weer. Meestal werd dit door de omstandigheden, de omgeving, de sfeer ruimschoots goedgemaakt.
In moeilijke momenten kon ik mij optrekken aan collega's die mijn werk overnamen, berichtjes om een hart onder de riem te steken, mijn gezin en niet te vergeten mijn schat van een vrouw. Zonder haar was ik zeker niet tot het einde geraakt.