STADSREUZEN IN VLAANDEREN EN DAARBUITEN...


Over mijzelf
Ik ben Guy, en gebruik soms ook wel de schuilnaam de belleman.
Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is Bediende.
Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 70 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Belleman, Snorrenclub en reuzen.
Sinds enkele jaren ben ik alle Belgische, Noord-Franse en Nederlandse stadsreuzen aan te inventariseren.

Reuzenliederen op datum 1 jan 2010 !

Zoeken in blog


Reuzengilden
  • Stichting Reuzengilde - Oisterwijk / Moergestel / Heukelom
  • Stichting Reuzengilde Gigantius Maastricht
  • Reuzengilde Asbeek
  • Reuzengilde Bolderberg
  • Royer Reuzengilde Gruitrode
  • Reuzengilde Opstal
  • Reuzengilde Roermond
  • Reuzengilde Geeraardsbergen
  • Reuzengilde Greate Pier
  • Akkermans Reuzengilde Venlo

    Reuzengilden
  • Stadsreuzen Bergen-op-Zoom
  • Stichting Reuzengenootschap Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout
  • Stichting Reuzengenootschap Boxtel
  • Reuzen van Nieuwpoort
  • Kruishoutems Reuzengild
  • Turnhoutse Reuzenclub
  • Les Amis de Fromulus Steenvoorde
  • Fruitreuzen Sint Truiden
  • Reuzengilde Deurne
  • Reuzengilde Sint Niklaas

    Reuzengilden
  • De Reuzendragers van Ronse
  • International Circle of Friends of Giant Puppets
  • Reuzengilde Gruitrode
  • De Vrienden van Baden Powell in Ath
  • Het Reuzenhuis in Ath
  • Reuzendragers-site Ambiorix Ath
  • Carnaval vereniging De Bierpruvers uit Ekeren
  • Beverse reuzen in de kijker
  • Federatie van Noord-Franse Reuzen
  • Federatie van Franse reuzen

    Reuzengilden
  • Reuzengilde van Seclin
  • Ass. Regional La Ronde des Geants
  • De Ducasse van Ath
  • Gilde van Reuzen van de Britse Eilanden
  • Cercle International des Amis des Geants
  • Agrupació de Colles de Geganters de Catalunya
  • Geganters de Vallgorguina (ES)
  • Reuzen van Groot-Temse
  • Reuzen in vlaanderen
  • Reuzen Federatie Nederland

    Reuzen Literatuur
  • Ducastelle, J.-P., en L. Dubuisson, 'Keer weer om: zes eeuwen reuzen en ommegangen', Openbaar Kunstbezit in Vlaanderen 48 (2010), nr. 2, middenkatern.
  • Kermue, R., 'Dans van de reuzen', National Geopgraphic Nederland-België z.j. (2008), p. 32-43.
  • Linden, R. Van der, Reuzen in Vlaanderen, Vlaams Boekenfonds N.V., Aartselaar,1986.
  • Daem, M., Reuzenliederen in Oost-Vlaanderen, Geers Offset, Gent-Oostakker,1989.
  • Commission Royale Belge De Folklore, Les géants processionnels en Europe, catalogue de l'exposition du 500e anniversaire du Goliath d'Ath, ministère de la Communauté française, Brussel, 1981.

  • Reuzengilden
  • Reuzengilde uit Stockel

  • 22-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hasseltse Kempische reuzen Piersus en Bérb worden 60 jaar

    Zaterdag 22 november wordt het zestigjarig bestaan van de Hasseltse Kempische Reuzen gevierd. Als de weergoden het toestaan zal 'de reuzenstoet' om 13u30 vertrekken aan de Velodrom op de Kempische Steenweg om zich naar het Molenpoortplein te begeven, waar ze de organisatie van de Speculaasfeesten vervoegt.
    Om 14.00 worden ze ontvangen op het stadhuis.

    Indien rukwinden en hevige regen verder zouden regeren, zal de Reuzenstoet aan haar parcours verzaken en worden de reuzen omtrent 15u45 opgesteld op het Groenplein om gevierd te worden om 16u.

     “De stimulans om de wedergeboorte van het Hasseltse carnaval leven in te blazen vindt haar oorsprong in 1948”, haalt Peter Nulens van de Koninklijke Orde van 't Klaeverblât aan.



    1948

    De moord op Mahatma Gandhi, de staatsgreep in Tsjecho-Slowakije, de blokkade in Berlijn, de stichting van de staat Israël, de Olympische Spelen in Londen, Juliana wordt de nieuwe koningin van Nederland, het stemrecht voor de vrouwen in België, de stichting van Noord- en Zuid Korea, Charles Philip Arthur George Windsor (prins Charles) en Arie Haan zagen het levenslicht. Een bewogen jaar voor de wereld !

    Maar 1948 was ook een heuglijk jaar voor het gouden echtpaar August De Condé en Florentine Vandenborn ,want op vrijdag 26 november 1948 vierden zij  hun gouden bruiloft. August was afkomstig uit Gent en Florentine uit Sint-Lambrechts-Herk en vermits een gouden trouwpartij in die dagen eerder een zeldzaamheid was en omdat er bovendien een vereniging de “Vrienden van de Kempische Wijk” bestond, moest dit gevierd worden! Zo’n feest was in die tijd nog een buurtaangelegenheid en daarom werd er een feestcomité opgericht waar iedereen aan deelnam.

    Noeste werkers, muzikanten, sympathisanten en jeugd… allen staken de koppen bijeen om er iets feestelijks van te maken. En zo gebeurde op die late herfstvrijdag in november, nu op 4 dagen na 60 jaar geleden. Het gouden echtpaar werd aan huis opgehaald met paard en koets, de “Vrienden van de Kempische Wijk” hadden namelijk een hele feeststoet in elkaar geknuttelseld.

     Boeren en boerinnen, voetballertjes, bloemenmeisjes op versierde fietsen, accordeonisten, paarden en ruiters …. en ook een kinderkar met de poppenkopjes van de 7 kinderen van August en Florentine genaamd Miel, Nieke, Pierre, Lomme, Gusta, Fons, Bér en Jean De Condé. Kortom een bont gezelschap van meer dan 150 personen met als twee nieuwelingen Piersus va Mei vanne Kreikel en Bèrb va Trèke Bas, het splinternieuwe Reuzenpaar van de Kempische Wijk.

    Vanuit de handen van Pierre Boes, de voorzitter van de Vrienden van de Kempische Wijk mocht het echtpaar een bedsprei als geschenk ontvangen. En dan “en route” richting hoofdkerk en van daaruit een officieel ontvangst op het stadhuis.met burgemeester Bollen en het hele schepencollege terbij.

    Na het stadhuis ging het feest verder in de echtelijke woning op de Kempische Steenweg 43 en uiteraard in de nauwe omgeving waar iedereen elkaar kende en apprecieerde.

    Maar het verhaal eindigt hier niet en het feest ook niet want met de creatie van Piersus en Bèrb ontstonden de “Vrienden van de Reuzen – Kempische Wijk” met o.a. één van hun doelstellingen “het bezorgen, instellen met officiële deelname aan bijzondere jaarlijkse feestelijkheden van Prins carnaval van Hasselt, met zijn gevolg, de Sieren en hofdames, zijn praalwagen en dit met het vereiste ceremonieel”.

    De leden van de “Vriendenkring van de Reuzen” zaten niet stil en kregen de microbe van de feestroes te pakken. Voor het tweede jaar van de Hasseltse carnaval (1949) kwamen ze met een “Prins met zijn gevolg” op de proppen. Voelt u het al komen?

    De Orde  Koninklijke Orde van ’t Klaeverblât was gesticht en het gouden jubileum van het echtpaar en de hele familie De Condé blijft onlosmakelijk verbonden met ons Reuzenkoppel Piersus en Bèrb voor nu en altijd !


    22-11-2008, 00:00 geschreven door guy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Welkom op mijn reuzenblog !

    Foto

    Gastenboek
  • levitra viagra online
  • look there viagra canada cheap
  • cialis one day pill
  • acheter cialis en belgique
  • cialis causes hair loss

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Inhoud blog
  • Wammekesfeesten en stoet Wambeek
  • Oprichting werkingsgroep 'Reuze Groot Kortrijk'
  • Stoet van Canteclaer Deinze
  • Kattenfeesten, kattestoet, kattenwerpen Ieper
  • Baafmiskermis met reuzenommegang Moerzeke (Hamme) 1 okt 2011
  • Kovekenskermis met reuzenstoet Lokeren
  • Septemberfeesten met Reuzenommegang Borgerhout (Antwerpen)
  • Pierlala Stoet Ursel
  • Reuzenfeesten Tervuren
  • Bevrijdingsfeesten met Reuzenommegang Deurne
  • Reuzenstoet Zedelgem (onder voorbehoud)
  • De heksen-reuzen van Beselare
  • Reuzenstoet Nieuwpoort
  • Gapersfeesten Anzegem
  • Puitenslagersfeesten Beveren
  • Tiense reuzen verenigd... maar zonder Delta Kweiker !
  • CARNAVAL DER REUZEN Wellin
  • Nieuwe Venlose Katern over mythische stadsreuzen
  • Borgerhoutse Reuskes ... om op te eten !
  • Reusachtig Landen bouwt 4 nieuwe reuzen

    Archief per maand
  • 02-2018
  • 01-2014
  • 05-2012
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 11-2009
  • 09-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 03-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 09-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 10-2006
  • 08-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 05-2004
  • 07-2001
  • 09-2000
  • 09-1977
  • 02-1975
  • 01-1975


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs