La ruta de Eline
Inhoud blog
  • Colombo
  • Mount Lavinia
  • Dehiwala - Mount Lavinia
  • Richmond Castle
  • Waskaduwa (Kalutara North)

    Zoeken in blog




    Mijn route gaat verder in Sri Lanka!
    25-11-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Water Festival Phnom Penh
    Yep, overal wordt er feest gevierd. Dit is op het plein aan het paleis. Het paleis mocht ik niet betreden, niet zedig genoeg gekleed, en een sarong was niet voldoende.


    Angry Birds op een stokje.


    Alleen voor mannen?! Een Chinees brouwsel tegen een kater. "Voor als je de dag ervoor te veel hebt gedronken."


    Ze vieren het Water Festival vanwege de volle maan. Ook in Thailand was het gisteren groot feest. Met de populaire "full moon party" op Koh Panghan (= eilandje in het zuiden). 


    Tegen de avond aan begon het aan de rivier "Tonle Sap lake" erg druk te worden. Elk jaar houden ze hier een boat race. Dit jaar niet, want er is te weinig regen gevallen tijdens het regenseizoen. De rivier staat te laag. Nu is het eigenlijk nog steeds regenseizoen. Niets van te merken. Het is hier verdomd warm en droog! Dagelijks 31, 32 of 35 graden. Je komt net uit de douche en 1 min later kan je er terug onder kruipen.

    We hebben gisteren veel in de file gestaan. Op een kruispunt ging het er los over! De chaos. Haha. Ik heb er enkele filmpjes van gemaakt. Er was geen enkel richtingsgevoel meer. Iedereen reed kriskras door elkaar. En er stond 1 agent met zijn vlammende salami het verkeer "te regelen"  


    Toen ik honger begon te krijgen vroeg ik aan Serye om mij naar een goedkope food court te brengen. Na een uur file dropte hij mij bij een klein restaurantje. "Good food!" Zei hij. Dus ik stapte uit en ging aan een tafeltje zitten. Ik vroeg of hij geen honger had. Ja, grote honger. Dus ik deed teken dat hij mee aan de tafel mocht gaan zitten. Het is uiterst zeldzaam om met de tuk tuk driver te eten. Het was dus best grappig om ons daar te zien zitten Tijdens het eten waren we bezig over het festival. Ter verduidelijking, zijn Engels was heel slecht! Ik ging ervanuit dat hij mij na het eten terug aan mijn hostel zou afzetten. Dus ik vroeg hem of hij daarna terug naar het festival ging om (zatte) mensen naar huis te brengen. Hij zei ja. Na het eten vroegen we de rekening. Hij gaf ze aan mij. "And you?", vroeg ik met een lach, want ik wist waar dit heen ging. "No no", was het enige dat hij zei. Ik moest zijn dinner betalen! That sneaky bastard  

    Opweg naar -wat ik dacht- het hostel namen we een wel zeer vreemde "omweg". 


    Na weeral eens veel chaotische file, stopte hij ineens op een Cambodjaans festivalterrein. Het stond er vol scooters, en hij parkeerde zijn tuk tuk ertussen. Hmm, oké. Dan maar een tussenstop op weg naar huis Ik was er, bij mijn weten, de enigste toerist. De locals bekeken mij alsof ik een deel van de attractie was. In een tuk tuk met een lokaal pintje (Angkor beer) in mijn handen  


    Ik begreep na 2 min waarom hier geen toeristen op afkomen. De lokale Khmer muziek is barslecht!! Veel trage liefdesliedjes, afwisselend met een iets vrolijker deuntje, en met véél gepraat tussendoor! 

    We zijn er hooguit een uurtje gebleven. En dan heb ik het nog lang volgehouden, al zeg ik het zelf. Dus na nog eens veel file en omleiding, kwam ik eindelijk toe aan mijn hostel. Het was bijna 22u30. Ik ben dus zo'n 11 à 12u met die tuk tuk op schok geweest!  

    Ik ben vrij snel in mijn bed gekropen. Want ik moest er vroeg uit om de bus naar Kep, in het zuiden, te nemen. 

    25-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat Phnom
    Na al die gruwelijkheden werd het tijd voor iets anders. Serye bracht mij ineens naar een tempel. Het eerste dat in mij opkwam, "ugh... again? Another temple?". Ik kan geen tempels meer zien Maar ik ben toch een kijkje gaan nemen. Uit nieuwsgierigheid. 

    Het was er behoorlijk druk, bij Wat Phnom. Dit komt omdat er 3 dagen lang een "water festival" gevierd wordt, in heel Cambodja. 








    Zoals je kan zien, het was er behoorlijk druk. Onderaan de tempel stond een podium waar ze wat show verkochten.


    Geen idee wie deze mensen zijn of wat ze doen. Ze stonden allemaal te poseren voor de pers. Ik heb mij daartussen gezet en meegedaan.


    Eerst dacht ik dat deze stok voor de limbo was. Je weet wel, waar je met een achterover gebogen rug onder moet gaan Hehe, bleek dit iets te zijn om de rijststengels tegen te slaan.

    25-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tuol Sleng Genocidal Museum
    Zo zag elke folterkamer eruit. In het midden een hard, metalen bed. Onder het bed zie je de vuile tegels, van al het bloed dat erop heeft gelegen.


    De gevangenen lag met zijn beide voeten vastgebonden aan een metalen baar, dat met een ketting vast hing aan het bed. Het metalen bakje werd gebruikt om hun behoeften in te doen, maar ook als drinkwatervoorziening... Sommige gevangenen werden zelfs verplicht om uitwerpselen te eten. 


    Hier zijn massa's (!!!) mensen gefolterd! Jong en oud. Niemand ontkwam eraan.




    Van zodra ze werden binnengehaald, werd er een profielfoto genomen.


    Een overlevende van Tuol Sleng. Ik vroeg hem hoe hij zich erbij voelt om hier dagelijks terug naartoe te komen. In het begin voelde hij zich heel droevig, maar hij wil zijn ervaringen met de wereld delen.

    De Khmer Rouge dreef de gevangenen zo ver dat ze een valse bekentenis aflegden. En niet alleen Cambodjanen zijn hier gefolterd. Ook buitenlanders, voornamelijk reporters, hebben eraan moeten geloven. 

    Leraren, artsen, geleerden,... werden als eerste vermoord. Wijsheid was voor Pol Pot niet toegelaten. Iedereen moest terug als boer gaan leven. De gevangenen moesten dagelijks op het land of in de rijstvelden werken. 12u aan een stuk door, zonder pauze en slechts 2 kommetjes rijst (waar je de korrels van kon tellen) per dag. Ze moesten zich letterlijk en figuurlijk dood werken.

    25-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tuol Sleng Genocidal Museum
    Een groot deel van de gevangenen werd eerst naar een, ik zal het kortaf zeggen, folterhuis gebracht voordat ze naar de killing fields werden gebracht. Het is ooit een school geweest. De Khmer Rouge hebben er de klaslokalen omgebouwd tot folterkamers of cellen. Het is er verboden om te lachen, en sommige kamers mochten niet gefotografeerd worden.






    In deze piepkleine cellen werden gevangen vastgehouden. Met hun beide voeten en handen vastgeschroefd aan een metalen baar, dat dan nog eens aan een ketting vast hing. Ze konden hierdoor niet liggend slapen.


    In sommige cellen zie je zelfs nog de bloedvlekken... De gevangenen moesten hun cel proper houden. Zo niet, dan hingen daar zware consequenties aan vast.


    De regels op het domein. Ik hoop dat de foto groot genoeg is zodat jullie ze kunnen lezen. Ik moet namelijk elke foto die ik wil uploaden verkleinen. 


    Pol Pot. Hij kwam zelden in het openbaar. De mens heeft, in tegenstelling tot de rest van de bevolking, een zalig leven geleid. 20 jaar lang is hij de leider geweest van de Khmer Rouge. Op 82 jarige leeftijd is hij in zijn huis overleden. Vermoedelijk vergiftigd.




    Deze houten constructie was ooit een krachttraining voor de studenten. De Khmer Rouge hadden echter andere plannen hiermee. Ze gebruikten het als "ondervraging". De ondervraagde werd ondersteboven opgehangen en ondervraagd tot ze het bewustzijn verloren. Daarna werden ze met hun hoofd in een kruik vol vuil water (waarmee ze het land bemesten) ondergedompeld. Ze kregen dan onmiddellijk terug het bewustzijn.

    25-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Museum Choeung Ek
    De klederdracht van de Khmer Rouge. Links voor de vrouwen, rechts voor de mannen.



    De wapens die de Khmer Rouge gebruikten.


    Zo hebben ze veel slachtoffers teruggevonden. Geblinddoekt en met vastgebonden handen of armen.

    25-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Choeung Ek Genocidal Center
    Al deze putten zijn massagraven. Ze waren wel 5m diep en lagen vol met lijken. Toen ze deze plek in 1979 vonden, toen de Vietnamesen het volk bevrijdden, stonk het er verschrikkelijk hard! De putten stonden bol van de vrijgekomen gassen van de ontbindende lijken onderin. De gassen kwamen via gaten naar buiten, dat die vreselijke stank veroorzaakte. 


    Dit is veruit het ergste... De "killing tree". De Khmer Rouge namen de baby's van hun moeder weg, pakten ze bij hun beentjes en sloegen ze dood tegen deze boom. Vlak voor de ogen van de moeder... Daarna werd zij (naakt) vermoord. 


    Veel vrouwen en jonge meisjes werden eerst verkracht of verminkt alvorens ze werden vermoord.

    Her en der vind je beenderen, tanden of kledingstukken. De schedels hebben ze een gedenkplaats gegeven, in een grote stoepa. De beenderen, ribben,... hebben ze laten liggen, zodat het slachtoffer in rust kan blijven liggen.




    Je moest goed uitkijken waar je liep, overal lagen kledingstukken en beenderen. Wanneer het hard heeft geregend komen er nog steeds veel beenderen bloot te liggen. 


    Van heel het kamp schoot niets meer over. Bij de bevrijding van de nog in levende mensen, waren deze zó kwaad, dat ze de wapens van de Khmer Rouge namen en heel het kamp met de grond gelijk maakten. Deze gedenkstoepa hebben ze nadien gebouwd voor de slachtoffers.


    Binnenin ligt het vol schedels. Met een gekleurd stickertje wordt aangegeven hoe ze zijn omgekomen, of het een man of vrouw was, of hoe oud ze waren.




    En het ligt er echt vol schedels! 17 etages hoog.

    Pol Pot en zijn Khmer Rouge hebben meer dan 3 miljoen Cambodjanen (van de 8 miljoen) vermoord. Hij heeft dus met andere woorden ongeveer 1/4 van zijn eigen bevolking uitgemoord. 

    25-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Choeung Ek Genocidal Center
    Woensdag ben ik in Phnom Penh met een tuk tuk (driver) heel de dag op schok geweest. Het is heel praktisch! Je houdt een tuk tuk aan, je onderhandeld over de prijs voor zijn service voor gans de dag, en je vertrekt. Ze brengen je overal waar je heen wenst te gaan, en ze wachten braaf tot je terug bent

    Mijn tuk tuk driver van dienst: Serye. Een man van 33 jaar met slechts 1 (zeer grote!) tand meer. Slaapt 15 dagen per maand in zijn tuk tuk in Phnom Penh, de overige 15 dagen in zijn klein huisje 60km buiten de stad. Geen vrouw of kinderen. 


    Mijn eerste stop waren "the killing fields of Phnom Penh" (Choeung Ek).


    Ik krijg daar onmiddellijk een koptelefoon met audio speler. Er is een volledig parcour met nummertjes uitgestippeld. De toer duurde 1u30. Een stevige les over de geschiedenis van Cambodja.

    Het begon allemaal op 7 april 1975, toen Pol Pot met zijn Khmer Rouge de steden binnenkwam. Eerst dachten de mensen met het zien van de gewapende Khmer Rouge, dat er een einde aan de burgeroorlog kwam. Ze waren dus dolgelukkig. Tot ze gedwongen hun huizen moesten verlaten en elk familielid naar een andere kant van het land werd gestuurd. 

    Pol Pot wilde opnieuw beginnen, een communistische staat waar de boeren het "nieuwe volk" waren. Maar ook zij werden gemarteld en vermoord. Pol Pot vermoordde zelfs zijn eigen familieleden wanneer hij ze verdacht van tegenwerken...

    Choeung Ek was een van de vele killing fields in Cambodja. In het begin kwam hier 2 à 3 keer per maand een truck toe met zo'n 30 gevangenen. Ze werden onmiddellijk naar hun dood geleid. Terwijl ze de mensen wijs maakten dat ze naar een nieuw huis werden gebracht. Voor sommige was dit hun laatste houvast, anderen waren blij dat er een einde kwam aan hun lijden. Tegen het einde (1979) kwam hier dagelijks een truck toe met 300 gevangenen.


    Omdat de Khmer Rouge het dagelijks niet konden bolwerken om 300 gevangen te doden, werd er een deel in een houten schuur bewaard. 


    Ze hadden een schuur vol chemicaliën zoals ddt. Dit goten ze over de lijken om de rottende geur te maskeren zodat de iets verderop werkende mensen niets zouden vermoeden. Maar ook om mensen, die levend werden begraven, te doden.


    De Khmer Rouge gebruikten geen geweren omdat kogels te duur waren. In de plaats daarvan gebruikten ze andere wapens zoals hamers, machetes, stokken, bamboestokken, beitels of deze scherpe bladeren van de suikerpalm om hun keel over te snijden...


    In dit, eigenlijk vrij klein graf, hebben ze 450 lijken gevonden.


    Tot op de dag van vandaag vinden ze nog steeds beenderen en tanden. 


    Dit graf is een van de gruwelijkste. Hier lagen 100den naakten vrouwen begraven. Een Cambodjaanse vrouw is heel gevoelig op vlak van naaktheid. Zelfs nu nog baden ze volledig aangekleed. 

    25-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    24-11-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Phnom Penh
    Deze morgen heb een minibusje van Kratie naar Phnom Penh genomen, de hoofdstad van Cambodja. De 5u durende rit was verschrikkelijk!!! Amai. Ik heb al veel ranzige busritten achter de boeg, maar deze spande de kroon op vlak van alles! F1/kamikaze chauffeur, oorverdovende tsjingel tsjangel muziek, super vuil en (spijtig genoeg) onrespectvolle locals. Ik heb vandaag de rotte appels van Cambodja leren kennen... En ze hadden mijn rugzak op de vuile grond gelegd. Buiten mijn bereik. Ze zaten zelfs met hun vieze voeten op (en met) mijn rugzak de grond te keren. Ohh! Mijn dikke "vriend" zo behandelen  Ik was er echt van aangedaan, van heel die busrit. Met 4 op een 3-zit bank gepropt, met de meest boertige en onvriendelijke mensen die ik in de voorbije 3 maand ben tegengekomen. 

    Maar soit. Dat is passé Nu verblijf ik 2 nachten in "Safe Stay hostel" in Phnom Penh. Ik deel een dorm van 10 met één meisje. Luxe! Het is al en tijdje geleden dat ik zo rustig heb gelegen. Morgen ga ik hier wat bijleren over de (nog niet zo lang geleden) geschiedenis van de Rode Khmer in Cambodja. Het wordt een gruwelijke dag met the killing fields op het programma.

    24-11-2015, 16:28 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kratie
    Maar onderweg naar Kratie ben ik bij een of andere tempel gestopt. Ik moest toch nog iéts bezoeken nu ik zo ver weg was gereden?





    De binnenkant was wel mooi beschilderd. Een stijl dat ik nog niet ben tegengekomen in andere tempels.

    Vraag me niet achter de naam... Ik heb er geen flauw idee van. Het was namelijk op z'n Cambodjaans geschreven. Een letterschrift dat veel weg heeft van het Thais. Dus veel kronkeltjes en onleesbare tekens.

    24-11-2015, 16:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kratie
    Gisteren (maandag) ben ik een scooterke gaan huren in het centrum van Kratie. Dat is veel leuker dan een tuk tuk nemen. En ze rijden hier rechts van de baan! Eens zo gemakkelijk dus In alle voorgaande landen rijden ze links. Af en toe vergat ik dat wel eens  

    Ik ben naar het leefgebied van de Irrawaddy dolfijnen gereden, zo'n 15 km langs de mekong naar het noorden toe. Toen ik de plek had gevonden, kocht ik een ticketje voor een boottocht. Ik kreeg daar direct mijn privé boot met kapitein! 


    En ik heb ze gezien! De Irrawaddy dolfijnen! Maar vraag niet achter foto's. Dat was een onmogelijke opgave... Ik heb het geprobeerd, met veel foto's van water als resultaat. Dus ik de poging gestaakt en heb verder genoten van de spelende dolfijnen. 


    Ook een groepje "monks" waren geïnteresseerd in de Irrawaddy dolfijnen. Ze vroegen mij mee op hun boot. Maar ik heb het aanbod afgeslagen. Ten eerste omdat ik reeds anderhalf uur op dat bootje zat rond te dobberen, en ten tweede omdat ik zo'n vreselijke honger had! 


    Na mijn brunch ben ik verder richting het noorden gereden. Ik ging opzoek naar de "100 pillars". 


    Volgens mijn plannetje en de uitleg van de locals, zou het hier ergens moeten zijn...


    Ik heb kilometers gereden door dit afgelegen dorpje. Dat mij nu the way ergens aan Afrika deed denken... Cambodja is nog heel onderontwikkeld. Ze moeten nog veel leren. O.a. sorteren. Ik dacht dat Indonesië al erg was op vlak van afval dumpen en wegsmijten... Hier kunnen ze er ook wat van! Maar goed. Terug ter zake. Om een lang verhaal kort te houden, ben ik lang opzoek geweest naar the 100 pillars. Ik zat zelfs bijna aan de grens met Laos! Ik ben teruggekeerd omdat mijn naftvoorraad er bijna door was en ik geen zin had om in the middle of nowhere stil te vallen. Zéker niet in die hitte!

    Ik heb de 100 pillars niet gevonden. De locals stuurden mij telkens een andere kant uit. En er was maar 1 baan! Ik kwam andere toeristen op een scooterke tegen die hetzelfde probleem hadden. Oef, ik begon echt te denken dat het aan mij lag Dat ik telkens opnieuw voorbij het bord "100 pillars" reed. 


    Ik besloot om terug naar Kratie te rijden. Ik was ondertussen 50 km van Kratie verwijderd, dus ik had nog een stevig ritje voor de boeg.



    24-11-2015, 15:53 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koh Trong
    Koh Trong is een klein (maar toch ook redelijk groot) eilandje in de mekong rivier. Het ligt vlak voor Kratie. Met de ferry ben je er op 5min tijd.





    Het is een eco-eiland. En staat bekend voor zijn kwaliteitsvolle gewassen (groenten, fruit,...). De pomelo's van Koh Trong zijn zo groot als een basketbal! Je kan er zelfs leren hoe je de gewassen moet planten, onderhouden en oogsten.


    Het transport gebeurd met koe en kar, paard en kar, scooter of fiets. Geen auto's. 


    De koeien in Cambodja zijn best groot. Ik ben ze al veel tegengekomen langs of op de weg. Ze hebben een "kwabbel-kin" De ene al groter en kwabbelender dan de andere. Hehe. Het zijn super lieve koeien.


    Op het eiland verbleef ik bij een Cambodjaans gastgezin. Ik heb de levenswijze van vlakbij mogen ervaren. 

    Het huis met een oprit vol pomelobomen.


    De Cambodjaanse huizen buiten de stad zijn verhoogd. Onder het huis vind je de wc/douche, de fietsen, kiekes, honden, koeien, paarden,...


    Ik sliep er in de living van het gezin, op een flinterdun matraske onder een muskietennet. Eerst had ik geen gordijn. Toen ik de eerste avond wilde gaan slapen, zaten ze allemaal tv te kijken. Mjah, redelijk awkward als je daar wil gaan slapen, en iedereen zit op jou te kijken Ik kreeg al snel een gordijn van de vrouw des huizes, zonder dat ik erachter had gevraagd. Ik wist niet beter en was van plan om daar voor hun ogen te gaan slapen Ik was wel blij met mijn gordijn.

    Veel staat er niet in hun living buiten een tv. Wanneer ze tv kijken nemen ze een kussen om op te zitten. Geen stoelen of zetels. Ze leven voornamelijk buiten. Omdat er 's avonds niets te doen was, ging ik met de kippen op stok. M.a.w. ik kroop om 19u al onder mijn muskietennetje. Op die 2 nachten daar heb ik maar liefst 23u geslapen!  Ondanks het gekraai en lawaai van de dieren onder mij.


    De wc/douche was buiten "op de koer". Geen westerse wc of douche, maar een Franse wc en een grote bak (regen?)water en een klein schepemmertje om u mee te wassen. Dat was nieuw voor mij. Meestal is er naast de bak water ook een douchekop aan de muur. Wel, dit was weer een ervaring rijker 

    Sunset boven Koh Trong.

    24-11-2015, 15:17 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    22-11-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opweg naar Kratie
    Momenteel zit ik in een busje (met Wi-Fi!!) opweg naar Kratie. Daar wil ik graag de met uitsterven bedreigde Irrawaddy dolfijnen zien. Ik verblijf 2 nachten in het hostel op Koh Trong, een klein eilandje in het midden van de mekong rivier. Weinig elektriciteit en geen internetverbinding.

    Pfoee. Ik hoop dat we er veilig geraken. Het is weer een F1/kamikaze chauffeur...

    22-11-2015, 02:23 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    21-11-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ta Prohm













    De leukste tempel die ik heb bezocht!! Je kon er los verloren lopen door al de gangetjes.

    Nu heb ik genoeg tempels gezien tijdens mijn reis  

    21-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ta Prohm
    De laatste tempel die we wilden bezoeken, en waar we heel benieuwd naar waren, is Ta Prohm of "the jungle temple".









    Ze is gedeeltelijk overmeesterd door moeder natuur. En dat geeft fantastische creaties!


    21-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bayon
    The Bayon temple. Hier hadden we geen gids, dus ik kan hier weinig over vertellen. Enkel dat er 93 trappen naar boven zijn 















    21-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Angkor Thom






    Dit is een invalsweg voor het zonlicht. Wanneer ze opkomst schijnt ze rechtstreeks op de Boeddha.









    Weeral, prachtige tempel!!

    21-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Angkor Thom
    De volgende tempel op onze route was Angkor Thom.

    De tempel met de "smiling faces"






    Ook hier is een heel verhaal uitgehouwen in de stenen muren. Dit verhaal gaat over de oorlog uit die tijd. De afgebeelde mensen zijn op de vlucht voor de vijand. 




    En die details... Echt chique.

    21-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Angkor Wat
    Binnenin de tempel trof ik (tussen al dat volk) een monnik aan die zat te rusten aan een van de vier (lege) zwembaden.



    Sommige stukken van de tempel zijn versierd met natuurlijke kleurstoffen. Ze gebruikten rode en groene verf om de tempel wat kleur te geven.




    De details in de stenen muren zijn heel gedetailleerd! Iets dat ik nog niet eerder heb gezien in al die andere voorgaande tempels. Sommige muren hadden sporen van kogelgaten van de burgeroorlog (1970 - 1998).




    De Boeddha in Angkor Wat.


    Omdat de tempel door erosie en de burgeroorlog is aangetast, zijn ze sommige delen aan het renoveren. Je ziet duidelijk het verschil tussen oud en nieuw.



    Prachtige tempel!!! 

    21-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Angkor Wat
    Vlak na de zonsopgang gingen we de tempel binnen. Het was er "behoorlijk" druk. En dat is nog zacht uitgedrukt.







    De ingang in de verte gezien. Angkor Wat is enorm groot! 159ha!




    Het bezit 6 bibliotheken, 4 buiten en 2 binnen. Dit is een van de koninklijke bibliotheken. 


    De tempel is gebouwd in de 12e eeuw. 380.000 mensen en 40.000 olifanten hebben er 37 jaar over gedaan om Angkor Wat te bouwen. En hij is nog niet volledig af.

    Tevens is hij volledig omgeven door een diepe en brede gracht van 5 km lang. Ter bescherming van de tempel leefden er vroeger krokodillen in. Nu spijtig (of gelukkig?) genoeg niet meer.

    21-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sunrise Angkor Wat
    Deze morgen werd ik om 5u opgehaald door de taxichauffeur van Victor en Will, de 2 vriendelijke Amerikanen die ik in Bangkok heb leren kennen. De tempels liggen een 10-tal min rijden verderop. We betaalden de toegangsprijs voor 1 dag, 20 USD. Je kan kiezen uit 1 dag, 3 dagen of 7 dagen. Één dag is wel genoeg We kregen een gepersonaliseerd toegangskaartje met pasfoto

    Onze tempeltocht begon met de sunrise bij Angkor Wat.






    De zon kwam heel traag op.


    21-11-2015, 00:00 geschreven door Eline  

    Reageer (0)

    Archief per week
  • 28/11-04/12 2016
  • 21/11-27/11 2016
  • 14/11-20/11 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 31/10-06/11 2016
  • 14/12-20/12 2015
  • 07/12-13/12 2015
  • 30/11-06/12 2015
  • 23/11-29/11 2015
  • 16/11-22/11 2015
  • 09/11-15/11 2015
  • 02/11-08/11 2015
  • 26/10-01/11 2015
  • 19/10-25/10 2015
  • 12/10-18/10 2015
  • 05/10-11/10 2015
  • 28/09-04/10 2015
  • 21/09-27/09 2015
  • 14/09-20/09 2015
  • 07/09-13/09 2015
  • 31/08-06/09 2015
  • 24/08-30/08 2015
  • 17/08-23/08 2015
  • 10/08-16/08 2015

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs