
De Amerikaanse actrice Patricia Neal is zondag overleden. De voormalige wederhelft van de Britse schrijver Roald Dahl werd 84 jaar oud.
Neal had al langer last van haar gezondheid. In 1965, toen haar 5e kind geboren werd, kreeg ze een beroerte en was ze een tijdlang verlamd. Later werd bij de vrouw longkanker vastgesteld.
In 1953 stapte Neal in het huwelijksbootje met Dahl. Na 30 jaar huwelijk wilde de actrice een punt achter de relatie zetten. Ze had namelijk ontdekt dat haar echtgenoot een verhouding had met een vriendin van haar.
De vrouw won een Oscar voor haar rol in de film 'Hud' (1963). Later sleepte ze ook een nominatie in de wacht voor haar rol in 'The subject was roses' (1969). Ook voor haar bijdrage in 'The homecoming: a Christmas story' kreeg ze een Golden Globe.
|