Inhoud blog
  • Volg ons avontuur vanaf heden op Facebook, ook wanneer je zelf geen Facebook hebt!!
  • Bye bye golden room
  • 3de laag pleister tegen de gyprocmuren en aansluiten afvoer 1ste verdieping
  • 2e laag gyproc op de muren. / 2ième couche de plaques de plâtre aux murs.
  • Plaatsen en isoleren van gyprocmuren
  • Muren slopen en nieuwe muren plaatsen‏
  • Deuren verplaatsen + plaatsen van metalen rails.
  • Nog een beetje nieuws uit het Zuiden
  • With a little help from my friends
  • leggen afvoerbuizen, watertoevoer en vloerisolatie
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    La vie à Saint Nazaire d'Aude - Maison Matisse -
    Volg de evolutie van het waarmaken van onze droom
    19-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eindelijk nog eens nieuws uit het Zuiden :-).

    We hebben niet stil gezeten hoor en zijn ook niet met vakantie geweest, allee als je 4 dagen weg een vakantie kan noemen.

    De ruwbouwwerken van onze gîte zijn gestart, dus dat materiaal moest besteld en geleverd worden. Eerst werden de leidingen geslepen en gelegd en de beton gegoten. Door een vrachtwagen die vergat zijn kraan naar beneden te halen werd onze telefoonlijn kapot gereden en moesten we het een week zonder telefoon en internet stellen.

    De muur in de gastenkamer is ondertussen helemaal ingevoegd en het plafond en de muren in de kamer werden in 2 lagen geschilderd.

    Het bed en de daarbij horende matras en lattenbodem werden ook reeds gekocht.

    Met de hulp van tante Maggy werden er al enkele meubels afgeschuurd en gepatineerd.

    Verder werd er ook nog onkruid gewied in de tuin en bloemetjes in de bloembakken geplant. We hebben kruiden geplant in de kruidentuin en onze vijgenbomen en struiken staan op dit ogenblik mooi in bloei.

    We laten jullie ook  meegenieten van onze jaarlijkse carnavalstoet

    We hebben deze week echt zuiderse temperaturen gehad van ± 30 graden, maar vandaag is het heel wat minder en heeft het geregend.


















    19-04-2013 om 19:12 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    10-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tegelen muur en vloer badkamers

     

    Na het schilderen van de plafonds zijn we begonnen aan het tegelen. Eindelijk iets anders op de grond om naar te kijken dan die OSB platen ;-). Eerst zijn we begonnen met de vloer van onze badkamer (kwestie van te zien hoe moeilijk het is om het daarna goed te doen in de gastenbadkamer ;-). Verassend maar waar ging dit zeer makkelijk. De badkamer en de gang waren dan ook vrij snel gedaan. Op foto 1 kan je het begin zien van het tegelen, foto 2 toont het resultaat van de gastenbadkamer en foto 3 is de gang tussen de slaapkamer en badkamer van het appartement. Na het tegelen was het dan de beurt aan het voegen. Om natuursteen te voegen moet je snel zijn... en dat hebben we gemerkt ;-). In het begin hebben we een beetje moeten aftasten hoeveel we konden doen zonder dat het voegsel te snel opdroogt maar nadien, net zoals het tegelen, ging alles zeer makkelijk. Op foto 4 zie je de eerste tegels die gevoegd zijn. Dan ben ik begonnen aan het tegelen van de muren. Met stenen die 10 x 10 meten kan je je al inbeelden dat dit een beetje een puzzelwerk was... Ondertussen is onze badkamer zo goed als helemaal getegeld en kan ik vrij snel aan de gastenbadkamer beginnen. Op foto 5 en 6 zien jullie het resultaat van onze badkamer. Het begint echt al meer en meer vorm te krijgen je zou al zin krijgen om een douchke te gaan nemen :).

    Mady en Bruno hebben gisteren en vandaag een stukje van de tuin onder handen genomen. Om niet elk jaar het onkruid te moeten uitrekken (en geloof me, 27 are tuin... ) hebben we besloten om een doek te leggen.  Op foto 7 al een eerste indruk van wat in de hele tuin zal gebeuren. Daarna worden er over deze doek steentjes gelegd. Het zal er zeker proper uitzien voor de zomer ;-). Jacques is ook volop bezig met de aansluitingen van het sanitair en toevoer van water opdat we boven snel een douchke kunnen nemen in onze badkamer :p.

    Door het goede weer hebben we, zoals gezegd, in de tuin kunnen werken maar ook buiten in't zonneke eten... zaalig ;-). (foto 8). Als afsluiter nog een leuke foto (9) van de bloemen in de tuin die ook volop van de zon genieten ;-).

    Vandaag lekker aangenaam lenteweer, 18° volop zon. Laat die zomer maar komen ;-).



















    10-03-2013 om 17:28 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (6 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    26-02-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De afwerking

    Het is ondertussen al 26 februari... bijna een maand na we begonnen zijn aan het plafond in de gastenkamer. We hebben dan ineens ook de plafonds van de gang, badkamer van de gastenkamer en privé badkamer gelegd. Het uitvoegen heeft hier ook weer meer tijd in beslag genomen dan verwacht. Omdat het winter is droogt de kalk niet zo snel. We moesten telkens 2 dagen wachten om de volgende laag te voorzien. En zo gaan de weken natuurlijk snel voorbij. Ondertussen zijn alle plafonds klaar en hebben we die van de 2 badkamers geverfd. Het plafond van de gastenkamer vraagt nog net iets meer aandacht aangezien we hier veel meer moeten afwerken (rondom alle houten balken).

    Sinds kort is de elektriciteit aangesloten op de 2de verdieping. Eindelijk gedaan met die eindeloze verlangkabels die niets anders doen dan in de weg te liggen .

    We hebben ook onze muur -en vloertegels gekocht voor de 2 badkamers. We hebben gekozen voor natuursteen "Travertijn". In de douches wordt er tot bovenaan getegeld, in de rest van de badkamer tot net onder het raam. We zijn zeer tevreden over de aankoop, nu enkel nog het tegelen... . Zoals jullie kunnen zien op de foto is de ruimte waar de douche komt behandeld met een waterdicht product. Hierop mag rechtstreeks getegeld worden. Voor de vloer zullen we eerst "lux-platen" leggen waarop nadien getegeld wordt.

    Enkele weken geleden was het carnaval in Narbonne. Niet echt te vergelijken met het carnaval bij ons (misschien wel het carnaval van de kleine dorpen). Een van de acts was een samba opvoering. Als je weet dat het ijskoud was en de meisjes niets meer aanhadden dan je op de foto kan zien, vond ik dit de meest opmerkelijke vertoning van de hele stoet.

    Vandaag ongeveer 12° en straalblauwe hemel.















    26-02-2013 om 17:37 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    29-01-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En hup... onze gastenkamer heeft een plafond.

    Sinds enkele dagen hebben we het plafond van de gastenkamer afgewerkt. Eindelijk nog eens iets dat sneller ging dan we dachten, meestal is dit net andersom... . Op foto's 1-2-3 kunnen jullie zien dat we de balken nog zichtbaar hebben gelaten. Op de eerste foto zien jullie het verlengde van het platte plafond dat aansluit op het schuine plafond. Op alle plafonds wordt nog isolatie gelegd, zowel voor temperatuur als voor geluid.

    Na het plafond van de trappenhal is ook de laatste muur van de hal gezet. Nu is het echt helemaal dicht. Een helse opdracht omdat we er niet echt  goed bij konden... We hebben een stelling van ruim 5 m moeten plaatsen op de trap, en deze is dan nog eens draaiend..., om zo to bij de muur te kunnen. (foto 4). Dat beloofd als we aan de schilderwerken gaan beginnen . Uiteindelijk is alles "vlot" verlopen en staat de plaat. Nu de afwerking nog en de stelling kan voor even opgeborgen worden. 

    Na de trappenhal zijn we begonnen aan het laatste open stukje van de woonkamer. Bovenaan waren er nog 2 grote driehoeken (foto 5) die nog niet dicht waren. We hebben deze langs achteraan dichtgemaakt, maw, de platen erdoor en in het hout gevezen (foto 6). Dit bespaarde ons het werk van een ijzeren kader te maken ... Het resultaat mag zeker gezien zijn (foto 7). Om nooit  te vergeten hoe dit allemaal tot stand is gekomen heb ik een klein tekstje geschreven dat vereeuwigd wordt. Niet voor ons... (wij zullen dat zeker niet vergeten) .

    Vandaag nog eens het lentegevoel, bijna 20° en stralend weer.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Depuis quelques jours nous avons terminé le plafond dans la chambre. Enfin encore un travail moins compliqué que nous ne pensions, généralement c’est l’inverse. Sur les photos 1, 2 et 3 vous pouvez voir que nous avons mis le plafond plus haut que les poutres, et qu’ils sont encore bien apparentes.

    Nous avons encore mis de l’isolation sur le plafond, pour la chaleur et le bruit cela fera l’affaire.

     Par après nous avons aussi terminé le mur dans le hall, cela n’était pas une mince affaire car nous avons dû mettre un échafaudage sur l’escalier depuis le 1e étage. La hauteur totale est plus de 6m (photo 4). Cela promet pour les travaux de peinture !

    Après le hall, nous avons terminé le mur entre le plafond et les poutres du living. Il fallait encore fermer 2 triangles (photo 5).  Nous les avons fermés par l’arrière (dans le grenier) cela nous évitait de faire un cadre en fer (photo 6). Le résultat final (photo 7).

    Pour immortaliser comment nous sommes arrives à ce résultat, j’ai écrit un petit texte sur le mur du coté grenier, pas pour nous …. (nous n’oublierons sûrement pas !)

    Traduction plus ou moins du texte : Pour tous ceux qui visitent ce grenier, je voudrais que vous sachiez que ceci s'est réalisé avec une bonne dose d'humour et de tristesse.., donc n'importe quel est la raison de votre visite, veuillez ne pas oublier, toute la force et l'énergie que nous y avons laissées. 

    FOTO 1

    FOTO2

    FOTO 3

    FOTO 4

    FOTO 5

    FOTO 6

    FOTO 7

    FOTO 8

    29-01-2013 om 00:00 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    19-01-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste sneeuw!!!!!

    Het plaatsen van de metalen kaders voor het plafond hebben we al een tijdje afgewerkt. Dit ging ook veel moeilijker dan gedacht... Uiteindelijk is dit overal gedaan (2 slaapkamers en dressing). Ondertussen zijn we begonnen met al enkele afwerkingswerken. Het plafond van de trappenhal wordt nu geverfd en voorzien van omlijstingen. We moeten dit nu al doen omdat de stelling er nog staat. Van zodra dit allemaal klaar is kan de stelling weg en kunnen we weer naar boven met gyprocplaten voor de platte plafonds.

    De balken in de gastenkamer zijn ook geverfd met een kleurloos vernis. We hebben gekozen om dit te doen voor het plafond bevestigd is zodoende we niets hoeven af te plakken. We zijn zeer tevreden over het resultaat. Eindelijk zien we hoe de balken er echt uitzien, zonder stof en vuil... .

    Zoals de titel al zegt hebben we eindelijk sneeuw gehad. Uitzonderlijk is dit niet echt maar wel de hoeveelheid. Er is zo een 10cm gevallen. Juist toen het begon te sneeuwen zijn we dan in allerijl de planten gaan inpakken tegen de vrieskou. Daarna nog een leuke wandeling gemaakt naar "Le Canal du Midi" want om dit te doen in de sneeuw kan het zijn dat we nog enkele jaren zullen moeten wachten .

    Vandaag een beetje Belgisch weer... grijs en regen ;-) maar wel vrij zacht; ongeveer 12°.











    19-01-2013 om 18:00 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    05-01-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Plaatsen van de metalen kaders voor de platte plafonds

    Sinds enkele dagen zijn we van start gegaan om de metalen baren van de platte plafonds te plaatsen. Hier hebben we in het verleden veel over nagedacht hoe we dit eigenlijk gingen aanpakken. We wilden absoluut de houten balken blijven zien maar dit was niet zo evident. Door de jaren heen hebben de balken zich gezet. Dit wil dus zeggen als je aan het begin van de balk een hoogte bepaalt, je op het einde uitkomt ofwel helemaal boven de balk, ofwel er helemaal onder... en dan heb ik het nog niet gehad over het feit dat het plafond telkens uit  3 delen bestaat  (als je rond de balken wil werken wordt het plafond telkens onderbroken door die balken en dus opgesplitst in verschillende delen) FOTO 1.

    We hadden op het internet al gezocht naar materiaal om dit mogelijk te maken. Gelukkig bestaat er voor alles een oplossing maar dan moet het hier nog wel te verkrijgen zijn... Onze grootste zorg was iets te vinden om aan een schuine vlakte te bevestigen maar dat wel loodrecht naar beneden valt... Op foto 2 en 3 zien jullie het probleem. Er is dus een schuine zijde van het reeds gelegde plafond waar het nieuwe platte plafond moet aansluiten. We moesten dus een systeem vinden dat we in de schuine zijde konden bevestigen maar dat roteert en zo loodrecht naar beneden valt. FOTO 4. Je kan goed zien dat het ijzeren staafje aan een 2de element  vasthangt en dat element kan draaien. Hiermee waren alle problemen dus snel van de baan ;-). Op foto 5 zien jullie dan het uiteindelijke resultaat. Omdat de foto van beneden is genomen is het misschien niet heel goed zichtbaar maar de 2 baren zijn wel degelijk waterpas. De eerste is bevestigd aan een extra houten balk, de andere aan het schuine plafond.

    Vandaag ongeveer 12°, volle zon en bijhorende blauwe hemel maar wel een stevige bries.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     

    Depuis quelques jours nous avons commencé à placer les profiles en métal pour y attacher les plaques de plâtre des plafonds horizontaux. Nous avons déjà réfléchi beaucoup comment nous pouvions le faire car nous voulons à tout prix que les poutres restent visibles. Ceci n’était pas évident car avec les années le bois a travaillé et les poutres ne sont pas partout à la même hauteur. Quand nous avions défini la hauteur au-dessus de la poutre d’un coté, de l’autre coté nous arrivions à la moitié ou entièrement en-dessous. Cela autour de 3 poutres, car il y en a 3 par chambre. Photo 1.

     

    Notre préoccupation était aussi de trouver un matériel qui pouvait être fixé dans les bords obliques et qui tombe à plomb, sur les photos 2 et 3 vous voyez le problème.  Le nouveau plafond horizontal doit rejoindre le plafond oblique déjà posé. Nous avons cherché sur internet s’il existe du matériel pour exécuter ce travail et heureusement il y a une solution pour tout problème, mais alors il faut encore qu’on le vende dans les environs…. mais on a trouvé !
    Photo 4 Vous voyez le métal attaché à un 2e élément pouvant roter.  Avec ce matériel nous étions sauvé.  Sur la photo 5 vous voyez le résultat final. La photo a été faite du dessous et ce n’est peut-être pas très clair, mais les profiles sont bien à niveau.  Le premier est attaché à une poutre supplémentaire et l’autre au plafond oblique.

     

     

    FOTO 1

    FOTO 2

    FOTO 3

    FOTO 4

    FOTO 5

    05-01-2013 om 00:00 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    30-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zolderluik / escalier escamotable

    Een paar dagen geleden hebben we een zolderluik gekocht. We waren zeer tevreden over de kwaliteit en ook de prijs maar tja aan alles is wel een logische reden verbonden... Wat we niet wisten kwam er snel toen we de verpakking open deden. We moesten heel het ding nog zelf in elkaar knutselen. Een beetje een Ikea-gevoel dus. Met een werkplan dat iets weg had van een papier met veel cijfertjes en lijntjes en slecht Duits is Bruno er toch in geslaagd alles te monteren. Ok, het luik was nu in elkaar gemonteerd, nu moest het kader nog gemaakt worden en daarna het luik in het kader gevezen worden. Hier zijn we echt enkele keren mentaal "dood" gegaan. Hoe kwam dit? wel ons leuk dakgebinte met de nog leukere balken ;-). Probeer maar eens zo een kader waterpas te monteren op balken die rond afgeschaafd zijn... Enfin zoals altijd is ook dit weer tot een goed einde gekomen.

    Daarnaast hebben we ook nog iets helemaal anders gedaan. We wisten sinds vorig jaar dat er ergens in het zwembad een lek was. We hebben ons voorgenomen om dit tijdens de zomer zo te laten om de pret niet te bederven. Een paar weken geleden ben ik dan begonnen met testen uit te voeren waar de lek was. Ik had al een vermoeden en dit is nu bevestigd. De lek bevindt zicht achteraan aan de skimmers. Ik heb dan ook het water tot onder de skimmers laten staan zodat er niet meer water weggaat. Voor de winter wordt het zelfs aangeraden om het water een beetje lager te laten staan. We hebben vandaag de aarde achteraan weggedaan en de buizen bloot gelegd. Nu kunnen we testen waar het water juist doorkomt. Hopelijk vinden we de lek(ken) snel want water is ook niet gratis ;-).

    Vandaag stralend weer. 16° en een lekker zonneke .

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nous avons acheté il y a quelques jours un escalier escamotable pour aller au grenier.  Nous avions pensé avoir fait un bon achat qualité/prix, mais avions oublié que chaque chose a sa raison.  Ce que nous n’avions pas vu c’est qu’il fallait encore tout assembler, un peu comme les meubles Ikea. Le plan n’était pas très explicite, dans la langue Allemande et il y avait plus de vis que nécessaire, mais nous y sommes parvenus ! Par après il fallait encore monter le cadre pour y attacher l’escalier. Comme toujours il y avait une poutre avec les cotés arrondis tout près du bon endroit et le cadre doit être à niveau, donc il fallait beaucoup de patience.

    Par après nous avons fait tout autre chose.  Nous pensions depuis l’été que notre piscine n’était pas étanche et nous avions décidé de la laisser ainsi durant l’été pour ne pas gâcher le plaisir. Depuis quelques semaines j’ai fait des tests pour déceler où se trouvait la fuite.  J’avais déjà un doute et celui-ci s’est confirmé.

    La fuite se trouve derrière les skimmers.  Nous avons laissé descendre l’eau en-dessous des skimmers pour ne pas perdre plus d’eau. D’ailleurs en hiver c'est recommandé.  Aujourd’hui nous avons enlevé la terre autour des buses et demain nous allons tester par où l’eau s’échappe.  Espérons que nous trouverons vite l’endroit car l’eau n’est pas gratuite !











    30-12-2012 om 00:00 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (5 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    24-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze zelfgemaakte oeil de boeuf

    Het plafond van de trappenhal is juist geplaatst. Oef want dit was echt wel een moeilijk werk. Niet alleen stonden we op een stelling en was er onder ons een diepte van 10 meter, we moesten die gyprocplaaat er manueel tegenhouden (foto's 1 en 2). We zijn tevreden dat alles goed verlopen is en dat de plaat direct goed gesneden was. Voor de afmetingen hebben we ook wel wat afgezien. We konden immers niet overal even goed aan want de stelling kwam maar tot de helft van de trappenhal. Op foto 3 zien jullie de afmetingen, om maar een idee te geven .

    Daarna kwam de kers op de taart. Onze oeil de boeuf. Dit is een lichtkoepel in een plafond. We hebben gekozen om deze zelf te maken. Het resultaat mag er echt wel zijn (foto 4). Nu enkel nog een mooie lijst errond en we hebben een echte oeil de boeuf.

    Vandaag een groot contrast met  gisteren, bewolkt en 11°.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Le plafond de la cage d’escalier est placé.  Oef, cela s’est bien passé car ce n’était pas facile du tout.  Non seulement nous nous trouvions sur un échafaudage avec en dessous de nous un gouffre de bien 10m, mais on devait avec toutes nos forces retenir cette plaque de plâtre pendant que Bruno mettait les vis (photos 1 et 2).

     

    Nous sommes contents que tout s’est bien passé et que la plaque a été coupée avec les bonnes dimensions, car nous ne pouvions pas atteindre tout les coins car l’échafaudage n’arrivait pas jusqu’au bout du mur.

    Photo 3 montre les mesures prises par Bruno avant de commencer les découpes.

    Pour faire l’effet d’œil de bœuf nous avons acheté une plaque de plexi et la dessus nous allons coller un motif (photo 4). Maintenant encore mettre les moulures et ce sera un vrai œil de bœuf.









    24-12-2012 om 20:29 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    20-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bepleisteren binnenmuren en werken traphal

    De voorbije dagen niet echt veel tijd gehad om de blog een beetje bij te houden... jammer want er is ondertussen heel wat werk verricht. In vorig bericht had ik het erover dat de leuning van de trap ging worden ingewerkt in de muur. Iets waarvan ik dacht dat het  problemen ging geven. Uiteindelijk is dit zeer vlot verlopen. Alles is netjes gelast (foto 1) en nadien is de gyprocplaat hier over gezet (foto 2). Het plaatsen van de plaat was niet zo evident want hiervoor stond Bruno op een ladder in de trappenhal (ongeveer 6m hoog). Deze trappenhal heeft ons deze week ook een beetje uit onze slaap gehouden. De binnenmuren zijn voor 3/4 geplaatst. Enkel 1 zijmuur van de trappenhal is nog niet geplaatst. Dit omdat, indien alle zijmuren van de trappenhal gesloten zijn, we niet meer aan het plafond van de trappenhal geraken om daar de gyprocplaten tegen te zetten. Om het plafond van de trappenhal dicht te leggen moeten we eerst een stelling maken die over de trap gaat (zie foto 3). Op foto 4 kan je zien dat er achteraan een muur is (de blauwe platen). Dit is de eerste zijmuur van de trappenhal. Waar de balken zijn (vooraan op de foto)  moet de 2de muur komen (de stelling loop eigenlijk virtueel door de muur). Als het plafond gelegd is en alle platen zijn bepleisterd mag de stelling weg en kunnen we verder met het zetten van de muur.

    Wat bepleisteren betreft zijn we ook al ver gevorderd. Alle binnenmuren (enkel badkamers) hebben 3 lagen gekregen. Nu ben ik bezig aan de badkamers want hiervoor had ik een waterbestendige pleister nodig. Morgen nog schuren en hier en daar een beetje bijwerken en dit is ook weer gedaan. (foto 5 + 6)

    Beneden is Jacques volop bezig om de buizen van het water en chauffage door te trekken naar de kelder. Op foto 5 zien jullie de collectoren die zich op de 1ste verdieping  bevinden. Deze worden later aangesloten aan de chauffageketel. Er moest nog een kleine gleuf gemaakt worden die de grote gleuf verbindt met de schouw om dan zo de buizen naar de kelder te leiden (foto 6).

    Hopelijk is dit niet de laatste blog want volgens de Maya's zou het wel eens gedaan kunnen zijn... . Vandaag bewolkt en ongeveer 14°.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Les jours précédents il n’y a pas eu beaucoup de temps pour tenir le blog à jour….

    Dommage, car entre-temps nous avons bien travaillé.  Dans le message précédent j’ai parlé de la rampe d’escalier qui devait être travaillée dans le mur et attachée aux fixations en fer. Finalement le travail a été plus facile que nous pensions. Tout a été soudé à l’intérieur du mur (photo 1) et par après la plaque de plâtre a été fixée par-dessus (photo 2).  Le placement de la plaque n’était pas évident car Bruno était sur une échelle d’environ 6m de hauteur. En ce qui concerne les murs d’intérieur, ils sont placés pour ¾. Il nous reste plus qu’un mur du hall, mais pour cela nous devons d’abord fixer le plafond car l’ouverture dans le mur nous est nécessaire pour passer les planches de notre échafaudage (photo 3)

    Sur la photo 4 vous pouvez voir à l’arrière un mur (plaques bleues) ceci est le 1er mur du hall. A l’avant de la photo, là où se trouvent les planches, le 2e mur doit être placé. Après le placement du plafond et après que toutes les plaques sont jointoyés, nous pouvons retirer les planches et fermer le mur.

    En ce qui concerne le jointoyage des murs intérieurs, nous avons bien avancé.  Tous les murs sauf ceux des salles de bains ont reçus 3 couches. Maintenant c’est le tour aux salles de bains car celles-ci doivent être faites avec un produit étanche.  Demain il faut encore poncer et finir par ci par là (photos 5 + 6)

    Au rez-de-chaussée Jacques place les buses d’eau et de chauffage vers la cave.

    Les colecteurs (photo 5) du premier étage seront raccordés plus tard à la chaudière qui se trouve dans la cave.  Il fallait encore faire une gaine pour arriver à la grande gaine pour conduire les buses vers la cave (photo 6).

    Espérons que ceci n’est pas le dernier message du blog, car selon les Mayas ce serait la fin du monde dans quelques heures……..


    FOTO 1


    FOTO 2


    FOTO 3


    FOTO 4


    FOTO 5


    FOTO 6


    FOTO 7


    FOTO 8

    20-12-2012 om 21:14 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    04-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grondwerken

    Om de nieuwe afloopbuizen aan te sluiten op de bestaande buizen moet er heel wat opgegraven worden rondom het huis. Een van de weken gaan we ook een graafmachine huren om de gleuven te maken in de tuin die dienen voor de watertoevoer / afvoer van de gîte (achteraan in de tuin), alsook de bevoorrading van de elektriciteit. Op dit ogenblik is het enkel belangrijk dat de waterafvoer van de 2de verdieping kan worden aangesloten. Jacques is begonnen aan het graven en blootleggen van de bestaande afvoer. Dit met een schop en drilhamer om er zeker van te zijn dat de bestaande buis intact blijft. Echt chapeau want de voorbije dagen is het niet echt aangenaam weer geweest en zo in weer en wind staan schoppen... je moet het maar willen . Daarna heeft hij met een slijpschijf in de bestaande beton 2 gleuven gemaakt. Later wordt de beton tussen deze 2 gleuven weggenomen en zullen we met een graafmachine de aarde wegnemen. Dit wordt dan een van de vele gleuven die dienen voor watertoevoer, waterafvoer, elektriciteit / internet.

    We hebben vandaag de 2de lading gyprocplaten gekregen.  Nu kunnen we eindelijk verder met het afwerken van de 2de laag. Er is echter nog 1 klein detail dat ons wat tijd kan kosten. De trap moet worden ingewerkt in de muur. We hebben de ijzeren staaf die onder de houten leuning doorliep voor 3/4 doorgezaagd en het kleine stukje (1/4) een kwartdraai gegeven (zie foto 6). Zo hebben we voor een insprong van ongeveer 10 cm gezorgd. De bedoeling is nu om het stuk dat we hebben afgezaagd te lassen op het uiteinde van het kleine stukje en dit geheel te lassen tussen de ijzeren staven van de muur... enfin we hopen dat dit niet zo moeilijk zal zijn om het te doen dan om het uit te leggen .

    We hebben recent ook hulp gekregen van Mady die zich zal ontfermen over de muur. Deze moet worden opgevoegd à l'ancienne. Merci want dat zal ons zeker verschillende dagen besparen . Last but not least doen onze citrusbomen het ook schitterend. Ik heb altijd gedacht dat deze vruchten in de zomer werden geoogst... niet dus .

    Vandaag was het ongeveer 14° en bewolkt.



















    04-12-2012 om 18:12 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    23-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe diepvriezer :-p

    De gyprocmuren van de gastenkamer en badkamer zijn nu helemaal klaar. Zoals reeds gezegd hebben we overal 2 platen gezet. De elektriciteit is ook overal doorgetrokken en we hebben zelfs al een badkamermeubel, wastafel en kraan gekocht, zeer mooi . We hebben wel wat tijd verloren met het laten doorkomen van de watertoevoer uit de gyprocplaten. Omdat we met 2 platen werken wisten we niet goed hoe we het ijzeren paneel (zie 3de foto van 31/10/2012) moesten bevestigen (tussen de 2 platen of op de 2de plaat). Na wat zoekwerk hebben we er dan voor gekozen om dit tussen de 2 platen te doen en inderdaad dit is de beste oplossing. De eerste lading platen is nu bijna op en het wordt dus tijd om de 2de lading te laten leveren.

    Aah ja, zoals de titel reeds zegt, ik heb een nieuwe vriezer gekocht :-p. De vorige was al even stuk (de thermostaat sloeg een beetje op hol) dus het werd echt wel tijd voor een nieuwe. 

    Vandaag zeer aangenaam weer voor november, ruim 16° en een beetje bewolkt.

    23-11-2012 om 21:24 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    13-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Begonnen met de gastenkamer

    Als eerste hebben we besloten om de gastenkamer te voorzien van de eerste laag gyproc platen. Nog een klein stukje en alles is klaar. De keuze was vrij snel gemaakt aangezien we sinds 1 jaar graag terug een muur in de trappenhal hebben. Zo kan het stof en de koude toch voor een deel boven blijven ;-). Deze muur moest eerst verankerd worden aan de bestaande muur. We hebben een ijzeren profiel met hout voorzien naast de bestaande muur waarin we ijzeren verstevigingsijzers gevezen hebben (eerste foto). Nadien werden die verstevigingsijzers ingemetseld (foto 2). Nadien werd de gyprocplaat dan gevezen op dit ijzeren profiel. De bestaande muur en de gyprocmuur zijn nu als het ware verbonden met elkaar en zeer stevig. Zoals reeds gezegd in vorige berichten hebben we gekozen om de gastenkamer te voorzien van fonetische platen (de blauwe). Ik kan nu zeggen dat mensen die me verteld hebben dat die platen super zwaar zijn, niet echt gelogen hebben... pfff maar ja een goed geïsoleerde kamer is het belangrijkste.

    Ondertussen zijn we ook weer eens ziek gevallen de voorbije week waardoor het werk niet echt vooruitgegaan is zoals we gehoopt hadden. Nu gaat het al wat beter en zijn we terug volle dagen kunnen beginnen werken. Na het plaatsen van de gyproc zijn we ook begonnen met het plaatsen van de isolatie tussen de metalen baren. Sinds eergisteren zijn Mady en Jacques ook terug toegekomen uit België. We hadden echter verschillende vragen over sanitair waardoor we op sommige plaatsen niet verder konden met de gyproc. Na een inspectie van Jacques hebben we alle antwoorden op onze vragen gekregen en kunnen we hier ook weer verder. Het begint meer en meer in zijn plooi te komen maar we hebben 1 duidelijke afspraak gemaakt... nooit nog werken rond een houten gebinte... int Frans zeggen ze... c'est chiant ;)

    We genieten deze dagen van prachtig weer. Gemiddeld 18° volle zon en geen wolkje aan de lucht ;-).













    13-11-2012 om 17:52 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (2)
    31-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rugblockage en levering gyprocplaten binnenmuren

    Er zijn weer ruim 2 weken voorbij sinds het laatste bericht, wat gaat de tijd toch ongelofelijk snel... . Ondertussen is er vanalles gebeurd, goed en minder goed. Zoals het spreekwoord zegt zullen we eerst met het minder goede nieuws van start gaan. Sinds vorige week heb ik tijdens de werken een rugblockage opgelopen. Normaal is deze na een behandeling van de chiropractor direct weg. Nu, de blockage was inderdaad onmiddellijk weg maar de spieren zijn nog even stram en stijf gebleven. Echt werken zat er niet in... We hebben dan die tijd "nuttig" besteedt en zijn enkele winkels gaan bezoeken op zoek naar badkamermeubels, parket, binnendeuren,... enfin we zijn blij dat we daar ook even tijd voor hebben gemaakt.

    Normaal ging onze levering gyprocplaten vorige week toekomen. Gelukkig waren ze een week te laat want ik zou er toch geen kunnen gedragen hebben met mijn rug... We hebben dan nog even extra tijd gekregen om alles boven in orde te maken. Overal waar er hangmeubels, radiators, of andere (middel) zware dingen komen hebben we de binnenzijde van het metalen kader voorzien van OSB platen. Zeer makkelijk te bevestigen en zeer sterk. We hebben enkel langs de zijkanten een sleuf moeten maken zodat de OSB gelijk komt met de metalen baren, anders zouden de gyprocplaten niet goed bevestigd kunnen worden.

    Uiteindelijk zijn sinds gisteren de platen toegekomen. Van elke soort de helft want 107 platen in 1 keer moeten stockeren, dat zou wat veel zijn. Direct na de levering zijn we dan ook met volle moed begonnen en uiteindelijk is onze grote binnenmuur bijna helemaal voorzien van de eerste laag gyproc. Op de laatste foto kunnen jullie nog zien hoe "gelukkig" we zijn dat we weer rond het houten gebinte moeten werken...

    Wat het weer betreft vind ik het persoonlijk wat koud voor de tijd van het jaar... 13°, bewolkt en regen...



















    31-10-2012 om 19:58 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    18-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De foto's

    Door problemen met het fototoestel zijn er de voorbije post's geen foto's geüpload. Ondertussen is alles in orde en kan ik enkele foto's tonen van het plaatsen van de metalen kaders voor onze tussenmuren.

    Foto 1: Het toilet en de badkamer. Zoals je kan zien komt het toilet waar Bruno zit. Daarnaast zie je het deurkader van de badkamer.

    Foto 2: De trappenhal. Het kader rond de trappenhal is helemaal klaar. Deze foto is genomen vanuit de slaapkamer. Achter de traphal (helemaal rechts op de foto, niet erg goed zichtbaar) komt er een bureau of dressing... die discussie is nog bezig .

    Foto 3: Foto genomen vanuit de woonkamer. De deur links is de inkomdeur tot het appartement. De deur rechts is de deur die het appartement verbindt met de slaapkamer, badkamer, en toilet .

    Foto 4: Zelfde foto als foto 3 maar nu vanuit de trappenhal genomen. Tussen deze 2 deuren komt natuurlijk nog een muur die het appartement van de trappenhal en gang moet scheiden.

     

    18-10-2012 om 18:06 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    15-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ziek

    Op de 2de verdieping was het metalen kader voor de scheidingsmuur en traphal al even af. Daarna zijn we muur per muur begonnen (het toilet, de badkamer, de gang, de slaapkamer, het bureau,...) enfin ze staan nu voor 3/4. We zijn wel een beetje geschrokken hoe moeilijk het is om een deuropening te voorzien. Met het boek van gyproc naast ons (ondertussen is dit onze bijbel geworden ) en na veel meetwerk, en nameten en nog eens nameten zijn alle deuropeningen bepaald. We hebben ook berekend hoeveel gyprocplaten we nodig zullen hebben. We geven voor de gastenkamer de absolute voorrang aan geluidsdichte muren. Er zullen telkens 2 lagen geluidsdichte platen gezet worden aan beide kanten van het metalen kader, maw, 2 geluidsdichte platen - geluidsdichte isolatie - 2 geluidsdichte platen.

    Na de berekeningen kwamen we aan 106 gyproc platen, waaronder 50 gewone, 40 geluidsdichte en 16 waterbestendige. Gelukkig worden ze aan huis geleverd maar hoe gaan wij die ooit allemaal naar binnen, of erger nog, naar de 2de verdieping krijgen... .

    Zoals de titel al zegt is het griepvirus ook hier aanwezig. Ikzelf voel me niet echt 100% maar Bruno is echt wel ziek. Hopelijk duurt het niet te lang en komt hij er snel bovenop want alleen kan je niet echt aan dit werk beginnen...

    Vandaag is volgens mij de zomer officieel voorbij... 18° een voelbaar windje maar gelukkig wel volle zon ;-).

    P.S er is een klein probleem met het fototoestel. Foto's volgen zodra dit in orde is.

    15-10-2012 om 17:52 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    06-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Terug uit vakantie :-)

    We zijn sinds enkele dagen terug van vakantie uit... België . Na een jaar geen frieten gegeten te hebben werd het dus echt wel tijd. Gelukkig hadden we de beste dagen uitgekozen want het was beter weer dan hier in Frankrijk :p. Maar ja aan alle mooie liedjes komt een einde en zo ook aan onze vakantie.

    Eens terug thuis stond het werk al te wachten. Ondertussen is de grote scheidingsmuur klaar. Raar maar waar is dit beter verlopen dan we gedacht hadden. Eerst dachten we dat 1 van de schuine balken net niet in de scheidingsmuur zou passen, maw, we zouden dan onze gyproc weer rond deze balk moeten uitsnijden. Uiteindelijk komt alles perfect uit en verdwijnt die schuine balk helemaal in onze muur. We hebben er dus geen last van en we zullen dus ook die schuine balk niet moeten uitsnijden in de gyproc... oef .

    Nu de grote scheidingsmuur klaar is zijn we begonnen aan de muren naast de traphal. Voorlopig loopt hier ook nog alles volgens plan... . Ondertussen wordt de indeling van onze woonst meer en meer zichtbaar.

    Vandaag ongeveer 24° en licht bewolkt.

    06-10-2012 om 19:02 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Binnenmuren / les murs intérieurs

    We hebben het afschuren en bepleisteren van de plafonds achter ons gelaten (hier en daar nog een klein beetje bijwerken en alles is klaar). Nu is het de beurt aan de binnenmuren. Het rekenwerk dat we hebben moeten doen tijdens de nivelleringswerken heeft zijn effect zeker niet gemist. Wat de grote scheidingsmuur betreft kunnen we alvast zeggen dat onze berekeningen en afmetingen kloppen. Gelukkig maar want daar hebben we in het verleden hard aan gezwoegd... In afwachting van onze bestelling (ijzeren rails om de gyproc platen later aan vast te vijzen) zijn we begonnen aan het opvullen van grote gaten in onze stenen muur. Alvorens we deze gaan opvoegen moeten sommige grote gaten en diepe voegen eerst worden opgevoegd met meer stevige kalk.

    Eens we ons materiaal hadden zijn we dan ook direct begonnen aan de scheidingsmuur. We zijn nu gekomen aan onze inkomdeur. Hier even wat informatie opzoeken want een deur in een muur voorzien is niet zo eenvoudig. Enfin, we komen er wel .

    Mady en Maggy hebben ook de handen in elkaar geslagen en zijn met volle moed begonnen aan het verven van de garagepoort en van de vensterluiken. Na veel afschuurwerk kwam het verfwerk en het resultaat mag er zeker zijn, echte girlpower .

    Een iets leukere gebeurtenis van deze maand was de olijvenoogst. In onze tuin hebben we een boom die de soort "Lucque" draagt. De bekendste en meest begeerde variëteit van de Languedoc. Ik wou dus onze eigen olijven maken. Olijven zijn niet eetbaar als je ze van de boom plukt. Er volgt een heel procedé van ontbitteren en reinigen. Na wat zoekwerk op het internet en wijze raad van onze buren hoop ik dat mijn "creatie" geslaagd zal zijn .

    Vandaag aangenaam werkweer, ongeveer 24° en licht bewolkt.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nous avons presque terminé le ponçage des plaques de plâtre (par ci par là encore quelques finitions). Maintenant nous avons commencé à mettre les murs intérieurs.

    En attendant notre commande (rails pour fixer les plaques de plâtre) nous avons débuté la restauration du mur en pierres. Nous avons dû remplir certains gros trous et quelques joints profonds avec du mortier.

    Dès que nous avions le matériel nous avons commencé avec les murs. Quelques travaux de calcul concernant les portes ont été nécessaires.

    Mady et Maggy ont pris la porte de garage et les volets de la cuisine en main. Après beaucoup de ponçage elles pouvaient mettre la peinture. Le résultat peut être vu !

    Un travail très agréable ce mois-ci était la cueillette des olives. Dans notre jardin nous avons un olivier qui produit des « lucques ». Une variété d’olives très renommée dans le Languedoc. L’olive est un fruit qui n’est pas mangeable quand on le cueille, il faut suivre un procédé de désamérisation et de rinçage. Après quelques recherches sur Internet et les bons conseils de notre voisine, je voulais donc m’y mettre et préparer moi-même mes olives. Espérons que ma « création » est réussie.

    Aujourd’hui un temps agréable (24°) mais peu nuageux.



















    28-09-2012 om 23:03 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    17-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Les vendanges

    Een weekje is weer voorbij en gelukkig is het einde in zicht wat bepleisteren en vooral afschuren betreft. Heel het plafond heeft de 2de laag gehad en nu hopen we dat we niet op teveel plaatsen een 3de laag moeten geven; want we hebben er eigenlijk genoeg van .

    Sinds enkele weken is ook de wijnoogst begonnen. Een leuke gebeurtenis en zeker als je alles van dichtbij kan meemaken. Onze buren hebben naast hun huis een wijngaard. Een uitgelezen kans voor ons om alles eens van dichtbij mee te maken. Op onderstaande foto's kan je heel het proces zien. Op foto 1 zien jullie hoe de druiven eerst door een grote machine worden losgemaakt van de druivelaar. Deze machine rijdt over de druivelaar en door trillingen worden ze heen en weer geschud zodat de druiven loskomen van de stam. Vervolgens worden ze opgevangen in een grote bak. Als deze bak vol is wordt hij geledigd in een tractor die vervolgens met de oogst naar de wijncoöperatieven rijdt (foto 2 en 3). In deze wijncoöperatieven (firma's die druiven verwerken tot wijn) worden de druiven geperst (foto 4) en het sap wordt opgevangen in grote citernes. Tijdens het persen worden de druiven gewogen. Hier wordt bepaald hoeveel de eigenaar krijgt voor zijn lading druiven.

    Nadat je dit gezien hebt van dichtbij (alsook het overige zoals het onderhoud van de wijngaarden, het snoeien van de druivelaars,...) denk je toch even anders over dat lekker glaasje wijn dat je wil opdrinken... :-p.

    Vandaag een lekkere nazomerse dag. Ongeveer 26° en lekker zonnig.

     

     











    17-09-2012 om 19:43 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    09-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bepleisteren van de gyprocplaten / Jointoyer les plaques de plâtre.

    Ondertussen zijn we bijna klaar met "het leukste werk", namelijk het bepleisteren van de gyprocplaten. Geen van ons beiden die het ooit al gedaan had. Op youtubefilmpkes leek het allemaal oersimpel tot je het uiteindelijk zelf moet doen.  Eigenlijk moet ik zeggen dat we het er goed vanaf gebracht hebben. De buitenmuren zijn al klaar; overal 2 lagen en hier en daar moet er nog een 3de laag komen. De helft van het plafond heeft zijn 1ste laag reeds gehad. Hier worden we nogmaals geconfronteerd met het dakgebinte dat het er niet makkelijker op maakt om overal mooi tussen te gaan met het plamuurmes. Ik denk dat we hier wel eens gaan vloeken als we de definitieve laag moeten doen...

    Bruno is ook van start gegaan met het afkasten van de ramen in gyproc. Een werkje waarvan we nooit dachten dat het zo moeilijk kon zijn... ach ja, zijn we dit misschien al niet gewoon? .

    De voorbije dagen zijn niet altijd werken geweest ! Voor de eerste keer hadden we het charmante gezelschap van Jolijn, Tim en Eva. Ze bleven maar enkele dagen en we vonden dat we hen toch eens een dagje moesten vergezellen om iets leuks te doen. Wat doe je nu als je met jonge mensen weg bent ?... nee niets cultureel maar iets avontuurlijks. Wij dus naar La vallée de l'Orb in Murviel-les-Béziers. Een prachtige site waar je in de rivier de Orb kan zwemmen en ook kan genieten van de verschillende waterversnellingen/stromen. Het was echt een superdag en een aanrader voor iedereen die hier in de buurt verblijft.

    Vandaag lekker warm, ong. 27°.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Etretemps nous avons presque terminé le travail “le plus chouette », c.-à-d. jointoyer les plaques de plâtre.  Aucun de nous deux ne l’avait fait auparavant.  Nous avons cherché sur Youtube et cela avait l’air simple, jusqu’à ce que l’on avait la palette en main.  Finalement nous nous sommes débrouillés pas mal. Les murs extérieurs sont faits, partout 2 couches et par ci par là il faut encore une 3e couche.  La moitié du plafond a reçu la 1e couche.  Ici nous sommes de nouveau confrontés avec les difficultés de passer avec la spatule entre les poutres… toujours ces poutres !!

    Bruno a débuté avec la finition des fenêtres en plaques de plâtre.  Un travail qui demande aussi plus de connaissance que la nôtre.  Mais avec de la patience on y arrivera.

    Nous n’avons pas toujours travaillé les journées précédentes, car les nièces Eva et Jolijn ainsi que l’ami de Jolijn, Tim sont venus nous rendre visite pendant quelques jours.  Nous les avons accompagnés pour faire une sortie aventureuse à La vallée de l'Orb à Murviel-les-Béziers. Un beau site ou l’on peut nager dans la rivière l’Orb.  C’était une journée superbe et a conseiller à tout le monde qui est dans les environs.

    Aujourd’hui c’était une belle journée, env. 27°.













    09-09-2012 om 21:30 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    01-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nek- en hoofdpijn, Maux de tête

    Het vorige bericht was nog maar net getypt en die nacht was het zover... een geblokkeerde nek wat resulteerde in hevige hoofdpijn van 0.30 - 3.30 uur... Het was dus inderdaad hoog tijd voor een bezoekje aan de chiropractor. Hierdoor heeft het werk enkele dage stilgelegen want een rustperiode was een absolute must.

    Diezelfde week zijn ook mijn ouders (van Bert) toegekomen en konden we van deze rustperiode gebruik maken om met hen een beetje sightseeing te doen.  Ondertussen hebben we kunnen hernemen en hebben we alle gyprocplaten van de buitenmuren gezet. We zijn nu nog bezig om de voegen tussen de platen op te voegen en daarna zullen we van start kunnen gaan met de originele oude muur op te voegen met het aspect "pierre nue".

    Sinds enkele dagen is de verfrissing gekomen. Vandaag ongeveer 24° en een goed voelbare wind.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Quelques heures après le message précédent j'ai eu les muscles de la nuque bloqués ce qui s'est manifesté par de fortes douleurs à la tête de 0.30h à 3.30h. Après avoir pris quelques antidouleurs j'ai pu dormir, mais la nuit était déjà passée.  Il était donc temps de voir le chiropracteur.  Il nous a prescrit une période de repos absolu. Le jour après, mes parents sont arrivés et nous avons donc profité de ce repos pour faire du sightseeing avec eux. Entretemps nous avons repris le travail et toutes les plaques de plâtre sont placées contre les murs extérieurs. Maintenant nous avons commencé à remplir les joints entre les plaques, par après nous allons jointoyer le mur ancien à la façon "pierre nue".

    Depuis quelques jours le rafraichissement est arrivé.  Aujourd'hui environ 24° mais un vent assez fort.

     

    01-09-2012 om 17:00 geschreven door maisonmatisse  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 19/10-25/10 2015
  • 09/03-15/03 2015
  • 23/02-01/03 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 12/01-18/01 2015
  • 22/12-28/12 2014
  • 01/12-07/12 2014
  • 10/11-16/11 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 16/12-22/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 26/12-01/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 22/11-28/11 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010

    Gastenboek
  • SYLVESTER
  • SYLVESTER
  • Gite
  • Ben is op bezoek geweest. (I like it)
  • Metalen kaders

    Druk op onderstaande knop om een leuk berichtje achter te laten in ons gastenboek


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs