We zijn op de 1e verdieping begonnen ! De tometten in onze vroegere badkamer (typisch rode tegels van Frankrijk) zijn zorgvuldig opgebroken om later te kunnen recupereren. Het probleem is dat de vorige eigenaars een tapijt gelijmd hadden over de tegels. Alvorens ze kunnen uitgebroken worden, moet eerst de lijm eraf gedaan worden. Met aceton en een plamuurmesje wordt tegel per tegel gedaan zodat een groot deel van de lijm weg is. Later als we de tegels terug gaan leggen zullen ze nog een laatste opknapbeurt krijgen. Nadien hebben we een bezoekje gebracht aan het nieuwe containerpark. Aangezien ons vroegere containerpark geen puinafval meer aanvaardt, moeten we noodgedwongen uitwijken naar een ander dorp. Gewapend met 2 schoppen zijn we aan de slag gegaan. Al de herinneringen van 2 jaar geleden werden weer zeer levendig . Onder de tometten ligt een laag chape (mengeling van kalk en kiezels) die helemaal weg moet. Ondertussen is de 1e kamer bijna opgebroken.
Ook hebben we nog een sleuf gemaakt in de aarde waar onze toevoer naar de mazouttank zal komen. Met een marteau piqueur en schop moesten we een sleuf maken van 60 cm diep. Na ongeveer 1 dag was de sleuf eindelijk klaar en dat hebben we gevoeld .
Onze granaatappels zijn ondertussen ook rijp. Vorig jaar stonden er maar 3 op onze struik, maar na onze goede zorgen staan er dit jaar een 10-tal op. Daar gaan we eens met experimenteren.
Afwerking badkamer en begin werken op de 1ste verdieping
De voorbije weken hebben we onze aandacht niet voor 100% bij de werken kunnen houden. We hadden in deze periode ook nog leuke gasten op bezoek en die verdienen natuurlijk ook veel aandacht . Nadat de laatste gast vertrokken is konden we weer volop aan de werken beginnen. Ondertussen wonen we al even op de 2de verdieping. de badkamer is klaar en er rest nu enkel nog de afwerking van de slaapkamer. We moeten zeggen, het leven hier op de 2de verdieping bevalt ons zeer goed. Het is vrij warm en het zicht is super.
In afwachting tot de muur van de slaapkamer op de 2de verdieping opgevuld is "à l'ancienne" ben ik al begonnen met de werken op de 1ste verdieping. Dit voelt zeer goed aan want eindelijk komen we beetje bij beetje toe aan een verdieping lager. Wat vroeger de badkamer was, zal later een gastenkamer worden. Er moest dus van alles gebeuren om het bad, toilet, wastafel en boiler uit te breken. Eerst hebben we ervoor gezorgd dat de watertoevoer naar de 1ste verdieping werd afgesloten. Daarna zijn we begonnen om deze "badkamermeubelen" een voor een weg te nemen of af te breken.
Daarna was er enkel nog de muur om af te breken. Een deel van de kamer werd gebruikt als toilet. Aangezien wij de kamer terug gaan herleiden naar de oorspronkelijke grootte, moest deze muur er aan geloven . Nadien viel het pas op hoe groot de ruimte eigenlijk wel is .
Zoals net gezegd is de badkamer boven ook klaar. Bruno heeft er een zeer mooi badkamermeubel geplaatst, iets wat hij zelf gemaakt heeft. Het doucheraam, wat vroeger ook een knelpunt was omwille van een doorgang en een radiator, is ook allemaal in orde gekomen.
Vandaag een echte nazomer dag... 27° geen wind en natuurlijk de bijhorende blauwe lucht ;-).