Twee in één :

www.bloggen.be/ronyvo
www.bloggen.be/lierpolitiek/

  • LOPENDE AGENDA

    29 maart : Sportraad Provincie 
    1 - 4 april : weekend Zeeland
    6 april : Buitenspeeldag
    http://www.buitenspeeldag.be/
    9 april : Scheldetocht Groen! 
                  Plus en Jong Groen!

       


  • Foto
    Foto
    Ben nu officieel "PETER" van de 
    "trage wegen" gelijklopend met het
    looppad langs onze dijken.
    Mijn favorieten
  • www.groen-lier.be
  • www.lierinbeeld.com
  • www.bloggen.be/bertblikt
  • www.groen.be
  • www.nieuws.be
  • Inhoud blog
  • Het einde
  • Lier 800 in de steigers
  • Groen!, groener, groenst
  • Diftar, aflevering ....
  • Lier 798 jaar na zijn ontstaan, 10de deel
  • Deel 9, oktober 2010
  • September 2010
  • Lier in vakantie (juli, aug. 2010)
  • Lier in juni (2010)
  • Lier in mei 2010
    Foto
    Speech van de nieuwe voorzitter
    van Groen!: Wouter Van Besien
    Zondag 25 oktober te Gent
    Kandidaat Vlaams parlement
    prov. Antwerpen
    Lijst 6 Groen! Plaats 23
    Op verplaatsing :
    www.lierinbeeld.com
    klik op verkiezingen 2009
    en dan Groen! meer..


    http://www.gva.be/verkiezingen/
    2009/Groen!/
    Rony-Van-Oosterwyck


    http://www.verkiezingssite.be/
    lijsten/Vlaams+Parlement/
    Groen%21/Antwerpen/
    Rony+Van+Oosterwyck/


    http://picasaweb.google.com/
    ronyvanoosterwyck/
    DiversiteitsforumMei09#
    slideshow/5333425077
    134404898


    http://www.groen-plus.be/
    acties/2009/groenplusinhet
    europeesparlement.htm


    http://www.gva.be/
    antwerpen/lier/wandelclub-
    raakt-centrum-niet-in.aspx


    http://www.fibif.be/tr/index.
    php?option=com_content&
    view=article&id=279:gazzeli
    -cocuklara-yardm-eli&catid
    =79:dini-yaam&Itemid=547


    De Groene Big Bang
    http://www.degroenebigbang.be/
    GroeneBigBang in Lier
        

    Horizoncongres

    Zoeken in blog

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    smetje
    www.bloggen.be/smetje
    Foto
    Foto

    Antwoord van de nieuwe voorzitter


    Beste Rony,

     

    Het heeft misschien wat lang geduurd
    voor ik reageer maar ik heb daarom niet
    minder genoten van jouw felicitaties 
    voor mijn voorzittersschap.

     

    Voorzitter worden verandert je leven 
    van vandaag op morgen, zeker als
    dit ook nog eens samen valt met
    koninklijke uitnodigingen en
    contacten met wijze mannen als
    Herman Van Rompuy en Armand
    De Decker met in hun zog
    de journalisten die allemaal willen
    weten wat er gezegd en niet gezegd is.

     

    Maar wees gerust ik zal me niet
    de hele tijd laten opslorpen door
    de feiten van de wetstraat.
    De dorpsstraat, onze leden,
    onze mandatarissen, onze militanten
    en sympathisanten zijn me dierbaar.
    Ik hoop jullie spoedig te ontmoeten
    zodat we samen aan de weg kunnen

    timmeren, de groene weg
    naar een betere toekomst.

     

    Liefs en tot spoedig,

     

    Mieke Vogels

    Lier anders bekeken
    stad waar ik me thuisvoel???
    11-03-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ecologisch denken

    De ecologie onderzoekt de samenhang van levende wezens met elkaar en hun omgeving. (Wikipedia)

    Deze korte inleiding geeft duidelijk de betekennis van dit "hype" woord weer. Nog nooit lag dit woord zoveel op de politieke lippen als nu. Niet alleen op nationaal maar ook op internationaal niveau is dit een 'hot' item. Maar of het uiteindelijk de wereld zal verbeteren is nog maar de vraag.

    Ben ik nu zelf met de dag groener aan het worden, of laat ik mij door de "hype" misleiden, feit is dat ik voor de eerste keer in mijn leven een internationaal seminarie heb bijgewoond. Wolfgang Sachs (verbonden aan het Wuppertal Institut fur Klima), Reinhard Loske (parlementslid van de Duitse Groen!en) en Tomas Wyns (expert klimaatbeleid van de Vlaamse overheid) waren de sprekers (alles verliep in het Engels met Nederlandse vertaling). Wat mij, eigenlijk een beetje tot mijn spijt, nogmaals opviel was het intelligentiepeil van de Groen!e aanwezigen. Blijkbaar was ik één van de enigen die de aangeboden koptelefoon voor de vertalingen nodig had. Dit zegt alles over mezelf (de technische Engelse termen behoren niet onmiddellijk tot mijn woordenschat) maar ook veel over mijn partij (of er moesten er veel in de zaal gezeten hebben die deden alsof). Teveel intelligentia, te weinig voeling met de man in de straat, te weinig buikgevoel. 
    De eerste spreker (Sachs) had het vooral over globalisering, niet echt mijn dada, deze discussie hoort meer thuis in het Europees Parlement.
    De heer Wijns had het over "De transitie naar een koolstofarme samenleving", waarom woorden van 100 euro gebruiken als het woord "overgang" voor iedereen duidelijk is. Wel degelijk interessant, maar of de wetenschappelijke onderbouw volledig is laat ik aan anderen over. Welke zijn de klimaatdoelstellingen tegen 2050, hoe gaan we dit sectoraal oplossen, met welk beleidsadvies. De uitdrukking "carbon offsetting" 
    riep wel enkele vragen op, de korte uitleg althans. Heb hierover een schittterend antwoord gevonden
    ( http://www.yabasta.be/spip.php?article490/ : een aanrader). 
    De heer Loske had het over het "Nieuw realisme in het ecologisch debat". Heb met veel aandacht naar deze mens geluisterd, hij wist door af en toe grappig (maar duidelijk) te zijn, het publiek ernstig te boeien. Hij gaf ook een zinnige uitleg (niet altijd to the point maar ...) waarom Groen! nog een reden van bestaan heeft. 
    Het debat was een maat voor niets, vragen uit het publiek bleven onbeantwoord. De moderator stelde zelf de vragen, maar waarschijnlijk zal dit met bedoelingen zo ingecalculeerd zijn. Tenslotte het eindbetoog van onze voorzit(s)ter. Het is niet zozeer de tekst die bij haar belangrijk is maar haar gemotiveerd enthousiasme werkt, voor mij persoonlijk althans, zeer aanstekelijk. 
    Ondanks het (voor mezelf) moeilijke onderwerp vond ik het een geslaagde dag. Hopelijk kan ik me motiveren om dit nog eens te doen. Toch een raad van een simpele Groen!e jongen : probeer in mensentaal te spreken, want op deze manier kan ik geen kiezer overtuigen om Groen! te stemmen in juni.

    11-03-2007 om 00:00 geschreven door ronyvo  


    06-03-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ieder zijn "kanker"

    Het is zo stil op politiek gebied in onze stad. Is dit stilte voor de storm? Of werkt men in alle stilte nieuwe, grootse plannen uit, waar niet teveel mensen iets van mogen weten. Of is iedereen al met de volgende verkiezingen bezig? Dan moet ik de tv-journalist nog gelijk gaan geven die zei dat de meeste (en dan vooral de hoge dames en heren) politici geen tijd meer hebben om iets te realiseren. Zij slepen zich verder van verkiezing naar verkiezing en zijn in de weer om zoveel mogelijk mensen te ronselen en van hun gelijk te overtuigen. De VLD staat helemaal "Open" (allen begrijpen de meeste mensen waarschijnlijk niet wat er nu "open" staat). Het Vlaams Belang "hoort, ziet en zwijgt", het zwijgen lijkt mij een ietsje overdreven. De socialisten hebben hun 50-punten klimaatplan ontvouwd. Zij doen toch al het mogelijke om het Groen!e gedacht tot bij de mensen te brengen (spijtig genoeg slagen zij daar ook nog in). De NVA wil zich niet laten "verst(r)ikken", maar Bartje dat is al gebeurd.
    Verst(r)ikt door CD&V. De heer Leterme is eerst de negertjes nog enkele miljoenen gaan schenken, alvorens zich met de paria's, armen en zieken in ons landje te gaan bezighouden (tenminste dat hopen zij).
    Ook mijn partij pleit ik niet vrij van zonden, ecologie en armoede de 2 pijlers waarop het verkiezingsconcept gebouwd is, zijn niet altijd met elkaar verenigbaar. En wat met de rest (justitie, mobiliteit enz...)?
    Maar ja ieder wil zijn gelijk halen en inderdaad ieder heeft wel gedeeltelijk gelijk, maar in hoeverre en wie bepaald het grote gelijk, de kiezer.
    Natuurlijk niet, men geeft hem het idee dat hij het groot gelijk in huis heeft maar hij wordt langs alle kanten genomen (ja ook langs achter) en bedrogen.
    Ik ben de 50 gepasseerd en ik zit nog steeds te wachten op de eerste wet die mij ook eens een voordeeltje geeft (al was het maar een kleintje). En kom niet af met belastingsvermindering want die heb ik op andere betalingen al dubbel en dik bijbetaald. Minder werken,ja natuurlijk wil ik minder werken, maar werktijdverkorting is aan mij niet besteed (jawel omdat ik kanker heb en maar halftijds KAN werken).
    Laat mij te de heren politici hier eens een vraag over te stellen : wat doet men voor langdurige zieken die niet meer kunnen werken, maar die wel hun huishuur, lening, belastingen, levensonderhoud enz... moeten betalen. Eigenlijk ben ikzelf (ondanks de vermoeidheids- en mentale problemen) min of meer verplicht van na 14 maanden thuis terug te gaan werken om mijn brood op de planken (en al het bijkomende) te kunnen betalen.
    Ik ga er mee stoppen er wordt al genoeg afgekankerd in onze maatschappij.  

       

    06-03-2007 om 16:04 geschreven door ronyvo  




    Foto

    Foto

    Pime nieuwsbrief :
    http://www.provant.be/nieuwsbrieven/leefomgeving/
    milieu/educatie/pime/nieuwsbrief_pime.jsp?
    module=tcm:7-6942-4&page=2


    Klimaatwijken :
    http://bondbeterleefmilieu.be/klimaatwijken/
    registratie/gezin_meterstanden.php

    Foto

    http://picasaweb.google.com/
    ronyvanoosterwyck/
    DiversiteitsforumMei09#slideshow/
    5333425077134404898

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

     

     


    Een interessant adres?

    Archief per maand
  • 05-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 09-2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek
  • even op blogbezoek
  • Groetjes uit Cascais in Portugal.
  • blog
  • Vredesweek
  • help moeder aarde

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Foto

    Reacties verkiezingen :

    Veel succes!
    Goeie brief!
    Succes Ronny,
    Z
    eer duidelijk en ik zal zeker stemmen
    Er hangen affiches aan onze voorgevel
    en ik rij met uwe kop rond
    Amai Rony, 
    je hebt jezelf daar eventjes "mooi" in beeld gebracht!
    Je hebt een eerlijk en krachtig programma en ik ken je
    voldoende om te weten dat jij je tanden ergens kan inzetten! 
    Ik hoop dan ook dat je campagne vruchten afwerpt en
    dat je verkozen wordt! 
    Groetjes en nog veel moed !!!
    Ferm gedaan!
    Succes he!!!
    Ziet er goed je programma,punten waar ik mij ook
    wel in kan vinden. Ik wil je dan ook heel
    veel succes wensen op 7 juni!


    Milieu :
    http://www.niras-afvalplan.be/
    www.ikkyoto.be

    Asielbeleid :
    http://www.laatonzevriendenblijven.be/


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs