from 0 to 42.195 in record time (i hope)
van niets naar een volledige marathon.
Inhoud blog
  • 20/40
  • nieuwe schoenen lopen goed
  • the footscan
  • de hemaco 10k van dendermonde
  • blessures 2

     

    wedstrijden in '10

    13/2  5km in lier 32.32
    21/3  10km in dendermonde 1:17:20
      
    28/3  6km runnin' brecht 39.31
    25/4  10 miles in antwerpen
    13/5  15km abdijentocht
    24/5  11km in kortrijk
    26/6  10km dwars door geel
    5/7    10km tessenderlo classic
    10/10 halve marathon in brussel

    Zoeken in blog

    16-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.les 7 str 0-5km

    gisteren gaan lopen ipv vandaag want ik heb op het laatste moment nog een meeting bijgekregen. ik wou eerst int ford gaan lopen maar toen bedacht ik mij dat ik maar 2.5km loop en dan zou ik achteraf nog 1.5 km naar huis moeten wandelen. ik ben dan maar richting ford gelopen en dan nog 2 toerkes rond de piste.

    das dus die befaamde piste waarmee ik mijne pod had gecalibreerd. ik ben er toen maar van uitgegaan dat een piste die rond een voetbalveld ligt dat die 400m is. het leek ons al raar dat die pods zo fel afweken. wel het mysterie is opgelost dankzij google earth. die piste is maar 350m ipv 400m.

    mijne run was goed. ik heb hetzelfde gelopen als de zondag en het ging naar mijn meening toch allemaal wat vlotter. ik was minder buiten adem aan het einde van de 3' lopen. en ook de recuperatie ging beter. vrijdag les 8, en daarna werken.







    16-12-2009, 14:09 geschreven door dave  
    15-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Word sneller fit met sprint van 30 seconden

    Korte, intense sportoefeningen maken je fitter en zorgen dat je minder lang moet sporten. Dat ontdekten Deense onderzoekers.

    Sneller fit
    De onderzoekers bestudeerden of een sprint van 30 seconden,  joggen, fietsen of zwemmen, je sneller fit maakt dan sport aan een zelfde tempo. Sportpsycholoog Jens Bangsbo ontdekte dat lopers die zes tot twaalf sprints deden hun looptijd op tien kilometer met één minuut verbeterden na zes weken training. Voor het onderzoek hadden de sporters een plateau bereikt wat hun uithoudingsvermogen betreft, ze trainden al vier jaar op hetzelfde tempo en met dezelfde intensiteit.

    Kalium
    Korte, intense lichaamsbeweging zou het niveau van kalium in de cellen verhogen. Spieren hebben deze stof nodig om te bewegen. Dat extra beetje helpt om sneller te bewegen en de atleten een betere tijd neer te zetten.



    15-12-2009, 15:01 geschreven door dave  
    14-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.les 6 str 0-5 km

    gisteren was ik dus om 01.30 thuis. vandaag(zondag) sta ik dus om 10 uur int ford van merksem. ni echt een probleem want ik ben toch altijd vroeg wakker. en we gaan er voor. handschoenen aan, muts op want het is ne graad of 2.

    daar aangekomen staat den timo al klaar om van start te gaan. amaai, strak in de loopbroek. hij heeft zich een looppakske aangeschaft. ziet er spannend uit, letterlijk dan :). we gingen dus op de "finse piste" van het ford lopen. nu is dat niet de eerste keer, want toen ik nog bij taxandia in oud-turnhout hockeyde liepen we daar voor de training altijd een rondje op de finse piste. ik had dus hoge verwachtingen. wrong. dit was de leliputter versie. echt, die piste was dus 300m. ok de ondergrond is beter om op te lopen, maar 300m is echt wel kort. ook het onderhoud liet te wensen over. er waren putten enz. niet echt voor herhaling vatbaar. dus we zijn op zoek naar een finse piste in de buurt van antwerpen (30min rijden om 22 min te lopen is ook een beetje idioot)

    ff het www afgespeurd en dit is het resultaat.

    LOCATIES LOOPPADEN

    Gemeenten/     Regio/        Startplaats

    Bonheiden/    Dijle-Nete/    Atletiekpiste SH Berentrode, Grote Doelstraat
    Brasschaat/    Antwerpse Kempen/    Obelisk a/h Stadion in het gemeentepark
    Duffel/    Dijle-Nete/    Standbeeld van Kiliaan, kruising van Hondiuslaan en O.L.V.-laan
    Essen/    Antwerpse Kempen/    Ingang domein de Wildertse Duintjes
    Heist op den Berg/    Kempen/    Domein De Averegten, nabij de Averegtenlaan
    Kasterlee-Herentals/    Kempen/Zuiderkempen/    Rotonde a/h Bloso-centrum Herentals, Vorselaarsebaan
    Lier/    Dijle-Nete/    Jeugdcentrum Moevement, Aarschotsesteenweg
    Mechelen/    Dijle-Nete/    Domein Vrijbroekpark, Hombeeksesteenweg
    Meerhout/    Zuiderkempen/    Boscomplex, Engstraat
    Merksem/    Antwerpen/    Fort van Merksem, Fortsteenweg 120
    Merksplas/    Noorderkempen/    Finse Piste, Hofeinde
    Mortsel/    Midden-Provincie/    Sporthal, Drabstraat
    Nijlen/    Kempen/    Sporthal, Grote Puttingbaan
    Olen/    Kempen/    Voetbalterreinen Neerbuul
    Oud-Turnhout/    Noorderkempen/    Bezoekerscentrum De Liereman, nabij Schuurhovendijk
    Putte (bij Mechelen)/    Dijle-Nete/    Finse Piste, Kerkhoflei in Grasheide
    Ranst/    Midden-Provincie/    Sporthal 't Loo, Antwerpsesteenweg
    Retie/    Zuiderkempen/    Prinsenpark, Kastelsedijk
    Retie/    Zuiderkempen/    gebouwen jeugdbeweging, info bij Hans Cools
    Rumst/    Rivierenland/    De 3 rivieren, Visserstraat
    Schilde/    Midden-Provincie/    Gemeentepark Schildehof
    Schoten/    Antwerpse Kempen/    Gemeentepark
    Schoten/    Antwerpse Kempen/    Sportvelden, De Zeurt
    sGravenwezel/    Midden-Provincie/    Sportvelden, Moerstraat
    Sint-Amands/    Rivierenland/    Sporthal , Sportlaan
    Vosselaar/    Noorderkempen/    Domein Giels Bos
    Wijnegem/    Midden-Provincie/    Gemeentepark
    Wommelgem/    Midden-Provincie/    Fort II, FortII-straat
    Zandhoven/    Midden-Provincie/    Achterzijde minisporthal, Veldstraat


    Bron; www.provant.be/sport

    ik heb mijne nike+ pod gereset en ik denk dat het beeld dat we vandaag gaan kijgen wat realistischer zal zijn. 3 stukjes van 3' lopen. met een puaze van 3' tussen. het viel wel mee. de laatste 3' waren wel zwaar maar ff doorbijten en dat ging wel. heb ook op mijn ademhaling proberen te letten. ik ben er toch in geslaagd om van de 3' 2' te kunnen praten op een normale manier. de laatste minuut was te zwaar om te praten. de enkel heeft het goed uitgehouden. thuis gekomen heb ik wel een coldpack gelegd om de enkel wat af te koelen. beter voorkomen dan genezen. we zullen woensdag zien want dan ga ik terug een rondje alleen lopen. hopellijk is de grond bevroren want dan kan ik in hoboken rond het ford lopen de afgelopen weken was het daar een slijkboel.



    nike+ site

    ford van merksem

    de fameuze finse piste :)



    14-12-2009, 14:29 geschreven door dave  
    12-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.indoor trainingske op de crosstrainer

    amaai, normaal gezien vandaag les 5 van str maar da is er echt niet van gekomen. gisteren te hard gewerkt, een dgske van 15 uur en dan den dag nadien lopen. da zag ik ni echt zitten. daarenboven had ik na 15 rechtstaan wel wa last van mijne enkel. ik heb er dus voor gekozen om 30 min op de crosstrainer te lopen. da was warmer en minder stress op de enkel.

    vol goede moed ben ik dus begonnen met mijne nike+ pod. ik had een rustig programma gekozen op de crosstrainer zodat ik mijn enkel niet nog eens extra zou belasten. half uurke lopen en dat ging wonderwel redellijk vlot. de hartslag viel ook nog wel mee. de grafiekjes kan je op onderstaande fotos zien.

    morgen les 6 van str lopen op de finse piste van het ford in merksem. ben eens benieuwd



    recuperatie

    loop stats.



    12-12-2009, 00:00 geschreven door dave  
    10-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.my 4th run with str
    amaai. mijn 4e start to run les. in afwachting van het schema dat ik van coach mario ga krijgen vorlg ik dus de start to run lessen. alle ging goed, 1' lopen 1' stappen, 2' lopen enz. tijdens mijn
    2e keer 2' lopen liet de techniek mij in de steek. mijn mp3speler gaf er de brui aan. ik wist wel dat dit vroeg of laat ging komen want hij had al eens kuren gehad. maar toch je verwacht het niet.
     
    dus na eigenlijk 5' gelopen te hebben was ik mijn schema kwijt. dan maar uit het hoofd gelopene en ik zat er nog niet eens zo ver naast. wel 1' minder gelopen dan moest maar toch een verdienstellijke prestatie. vooral
    ik had nu tijd om wat beter op mijn techniek te letten en om echt wel op mijn ademhaling te letten.
     
    ik ben ook eens naar recuperatie gaan kijken. ik weet het het is nog vroeg, maar je kan er beter nu mee beginnen ipv het straks moeillijk aangeleerd te krijgen. mijn hartslag gaat vlotjes naar 180, wat denk ik veeeeeeeeel
    te hoog is. mijn polar geeft een limiet aan van 162 en 142. de eerste keer, dus na 1 min lopen ben ik 30 gezakt, van 170 naar 140. dan na 2' lopen van 180 naar 150, na de 3e keer 2' lopen ging het al wat minder dan wast van 180 naar 160 en na de laatste keer
    3' lopen ben ik op 2' toch van 180 naar 140 kunnen recupereren.
     
    onderaan vindt je de graph van mijn run, geregistreerd via mijn nike+ pod. let niet op de afstand, ik moet mijn podje nog eens goed calibreren denk ik :)




    10-12-2009, 09:37 geschreven door  
    09-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.les 4 str 0-5km
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    straks les 4 van str lopen. ben eigenlijk al moe opgestaan. zal dus straks weer doorbijten worden vrees ik. nog een geluk da ons evi mij aanmoedigd. hopenlijk ben ik niet te stijf na het lopen want na les 3 was ik redellijk stijf.

    ik moet toegeven, na het lopen niet echt goed gestrechet, dus dan maar op de blaren zitten he

     



    09-12-2009, 10:56 geschreven door dave  
    08-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.start to run.

    om te leren lopen gebruik ik de start to run reeks. dit is makkelijk omdat je niet elke keer op je hartslag meter moet kijken hoeveel minuten ver je zit. zo is het dus makkelijk afwisselen tussen lopen en wandelen. na de reeks 0-5 km ga ik aansluitend de reeks 5-10 km doen. ik hoop op die manier tegen de 10 miles toch een aardig stuk te kunnen lopen. daarna zien we wel weer :)

    Bijlagen:
    0-5_1.pdf (17.9 KB)   



    Tags:start to run.
    08-12-2009, 13:49 geschreven door dave  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.my first run
    na bijna 6 maanden blessureleed kan/mag ik terug lopen. het doel is de 10 miles. na elke loop ga ik hier even opgeven hoe het ging en wat de progressie is.

     

    dave







    08-12-2009, 11:40 geschreven door  
    Archief per week
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 28/12-03/01 2010
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    Mijn favorieten
  • keep on running
  • runnersworld
  • nike + running

  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs