Wij weten al wel langer dan vandaag dat de waterkwaliteit van de Nete fel verbetert is de afgelopen jaren. Ik heb nog geweten dat ik mijn boot moest kuisen met aceton om de teervlekken of andere vettigen brol weg te krijgen. Dat properder water brengt natuurlijk weer meer waterleven met zich mee. Gisterenavond was het weer zo ver, de vissen zwommen weer tegen onze boten. Het is sinds het voorjaar dat we dit voor de eerst maal merkten. Eerst was dat wel even verschieten als er zo ineens beweging onder en tegen je boot plaatsvind. Dit verschijnsel kwam zo een 2 keer dit jaar voor, de eerste keer in het vroege voorjaar en nu in het late najaar, heel eigenaardig want in al de jaren dat we varen hebben we dit nog nooit meegemaakt. Het duurt ook maar enkele dagen en dan is het verschijnsel voorbij.
In het voorjaar heb ben ik wel zodanig verschoten dat ik den daver op mijn lijf kreeg. Ik was aan het paddelen en blijkbaar raak ik met mijn paddelblad de staart of rug van een karper en die sprong uit het water recht op mijn spatdek, hij was zo een 30 cm lang (de vis).
Voor diegene die de film gezien hebben van Felix Timmermans of het boek gelezen hebben, ik geloof "Onze Lieve Vrouw der vissen", wel nu zwemmen er ook veel vissen rond, ge kunt het daar best mee vergelijken. Je kan ze daar gewoon uit de Nete scheppen het is ongeloofelijk. Ik zit er misschien een paar naast maar ik denk toch dat ik gisterenavond een 20 tal botsen tegen mijn boot gevoeld heb, je ziet eerst een golfje wegschieten en dan bots met zijnen appel tegen onze kajak. Geweldig eigenlijk, zoveel leven in een rivier die tot over enkele jaren te giftig was om leven in te bespeuren.
Zou het verhaal van Felix Timmermans dan toch kloppen????? Misschien moet je eens gaan snuffelen op de blog over Felix Timmermans, hij staat tussen mijn links