Gemeenteraadszitting Geel
Inhoud blog
  • Gemeenteraadszitting 25 juni 2014
  • Gemeenteraadszitting 3 juni 2014
  • Gemeenteraadszitting 5 mei 2014
  • Gemeenteraadszitting 31 maart 2014
  • Gemeenteraadszitting 10 maart 2014

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Een "redelijk objectief" verslag van de Geelse raadszittingen met een paar persoonlijke opmerkingen.
    02-07-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gemeenteraadszitting 25 juni 2014


    De drukkingsgroep “Geelse Chaos” had verzamelen geblazen voor de ingang van “De Ooievaarsnest”. Met veel belgerinkel maakten ze nog eens hun ongenoegen duidelijk over de verkeersregeling in het centrum. Er was heel wat volk komen opdagen en iedereen die binnen wou, moest zich slalommend een weg banen langs afvalcontainers en strategisch geplaatste fietsen.

    Exit schepen Molderez.

    Voor de officiële start van de raadszitting nam burgemeester Celis het woord om mee te delen dat schepen Christoph Molderez zijn ontslag had aangeboden. Niet echt een verrassing want het had al in alle kranten gestaan. Het blijft raden naar de juiste reden waarom de schepen het niet meer ziet zitten. Het toenemend ongenoegen over “zijn” circulatieplan? De meningsverschillen binnen N-VA? Het is bijvoorbeeld geen geheim dat de ex-schepen een tegenstander is van cumulatie tussen nationale en gemeentelijke mandaten terwijl onze burgemeester zich daar vrolijk aan bezondigd. Ook teleurstelling over zijn niet-verkiezing op 25 mei zal zeker een rol hebben gespeeld. Voorlopig worden de bevoegdheden van de uittredende schepen verdeeld. Burgemeester Celis krijgt Financiën, schepen Verboven wordt bevoegd voor lokale economie en schepen Julliams neemt Mobiliteit. In de huidige omstandigheden staan niet veel N-VA-ers te springen om Molderez op te volgen. De grap doet de ronde dat kandidaten zich mogen melden. Wie een lidkaart van N-VA betaalt, wordt automatisch schepen.

    Waar Vera zedig over zweeg, is dat ondertussen ook de voorzitter van N-VA, Diederik Lambrecht, zijn ontslag heeft aangeboden. Naar eigen zeggen, stopt hij ermee omdat hij een andere visie op de toekomst van de partij heeft. Zeg maar dezelfde visie als Molderez. Toevallig of niet hebben ook de penningmeester, de secretaris, de communicatieverantwoordelijke en de eventmanager van de partij al aangegeven dat ze hun functie willen neerleggen. Rommelt het een beetje bij de Nieuw-Vlaamse Alliantie?

    Als is Molderez geen schepen meer, hij is nog wel raadslid maar hij liet zich verontschuldigen voor vanavond. Niet verwonderlijk. Is het vergezocht om te veronderstellen dat hij binnenkort helemaal kapt met de politiek? 

    Greet doet haar intrede.

    Vorige maand had Ivo Bollen meegedeeld dat hij ontslag nam als raadslid. Vandaag legde zijn opvolger de eed af. Greet Bakelants is van Larum en zij komt net als Ivo uit ACW-kringen. Er wacht haar een flinke taak als zij de standpunten van ACW terug een beetje aandacht wil bezorgen binnen CD&V.

    Jaarrekening.


    Stadsontvanger Anne Depoorter presenteerde een beknopt overzicht van de jaarrekening 2013. Een onderwerp waar boekhouders misschien van likkebaarden maar bij mij beginnen de cijfers al snel te dansen voor mijn ogen. Volgens de stadsontvanger staat Geel er financieel een beetje beter voor dan vorig jaar en ik zal haar dus maar op haar woord geloven. Specialisten kunnen het zeker uitvoeriger uitleggen, ik heb vooral onthouden dat er een klein overschot is op de rekening van vorig jaar. Dat komt vooral omdat de inkomsten ongeveer gelijk blijven maar de kosten en de investeringsuitgaven dalen. Minder investeringen moet ons trouwens niet verbazen. Veel gemeentebesturen geven de eerste jaren minder uit en sparen hun geld om tijdens de laatste jaren van hun bestuur de kiezers gunstig te stemmen met nieuwe fietspaden, heraanleg van wegen en verfraaiingen allerhande. Dat de stad minder kosten heeft, klinkt positief maar elke medaille heeft z’n keerzijde. Besparen en meer laten betalen voor allerlei diensten is positief voor de stadskas maar minder voor de portemonnee van de burgers.

     

    Alle Gelenaars zijn gelijk?

    Mensen met een tijdelijke verblijfsvergunning kunnen vanaf nu geen bewoners-parkeerkaart meer krijgen. Wat Elhasbia Zayoy (sp.a) verontwaardigd deed reageren. Schepen Julliams gaf een vrij verward antwoord. Misschien is het omdat mensen met een tijdelijke vergunning niet kunnen geregistreerd worden in het computersysteem. Zeker ben ik niet, ik moet het misschien eens nakijken. Oud-schepen Laeremans zorgde voor nog meer verwarring door te beweren dat dit punt alleen betrekking heeft op tijdelijke bewoners van hotelkamers. Krijgen andere mensen met een tijdelijke verblijfsvergunning dan wel een bewonerskaart? Niemand leek het te weten. Reden genoeg voor Elhasbia om het voorstel te laten uitstellen. De voorzitter vond dat allemaal niet nodig en alle raadsleden van de meerderheid stemden braaf mee. En wat hebben ze nu goedgekeurd? Misschien kunnen we er een uitdaging van maken! Zoek een raadslid die het je kan vertellen.

    Eindelijk!


    Het door een grote meerderheid verwenste circulatieplan voor het centrum wordt stopgezet. Schepen Julliams kreeg, als nieuwbakken verantwoordelijke voor Mobiliteit, de opdracht om de boodschap over te brengen. “Het trok op niks en dus stoppen we er mee” is te simpel voor een politicus, zeker als die politicus ook nog eens advocaat is. De schepen nam uitvoerig z’n tijd en probeerde zo veel mogelijk de nadruk te leggen op volgens hem positieve aanpassingen zoals de herinrichting van het Sint-Dimpnaplein en het eenrichtingsverkeer in de Burgstraat. Wat natuurlijk niets te maken heeft met de circulatie in het centrum maar een foute beslissing toegeven is nooit eenvoudig. Samen met schepen Molderez verdwijnt het omstreden circulatieplan voor het Geelse centrum dus naar de prullenmand. Via Rozendaal kan er terug naar het station gereden worden en de Stationsstraat krijgt opnieuw tweerichtingsverkeer over de volledige lengte. De lus Werft-Patronaatstraat-Lebonstraat wordt ook terug omgekeerd want bij het opnieuw dubbelrichting maken van de Stationsstraat zou daar een conflict ontstaan. Een juiste timing voor het terug invoeren van de oude situatie wou het bestuur niet geven maar waarschijnlijk wordt het half augustus.

    Van in het begin werd het plan slecht onthaald en de tussentijdse bijsturingen zorgden alleen maar voor meer kritiek. Heeft adviesbureau ARCADIS hiervoor echt een positief advies gegeven? Al het verkeer naar het centrum door de winkelstraat sturen, mensen verplichten een paar kilometer rond te rijden om bij het station te komen, gevaarlijke situaties creëren voor de fietsers, dagelijkse files veroorzaken, het lijkt mij onwaarschijnlijk dat een gerenommeerd adviesbureau daar zijn naam wil aan verbinden.

    De meerderheidspartijen laten het nu een beetje uitschijnen alsof het hele plan uit het brein van Molderez is ontsproten. De bewering van schepen Beke op de website van CD&V “We zijn blij dat onze coalitiepartner inmiddels onze mening deelt” moet je blijkbaar doen vergeten dat niet alleen N-VA maar ook de voltallige CD&V dit experiment heeft gesteund. De schuld in de schoenen van één persoon schuiven is een beetje eenvoudig maar zoals president Kennedy al zei: Success has many fathers, while failure is an orphan.

    Schepen Julliams beloofde een maximale inspraak van de adviesraad en focusgroepen mobiliteit en het inschakelen van de nodige expertise in de vorm van een gespecialiseerde studiedienst. Ook de burgers zullen betrokken worden vooraleer eventuele nieuwe wijzigingen worden ingevoerd. Alle voorstellen die tijdens de laatste gemeenteraadscommissie werden ingediend, zullen meegenomen worden in de bespreking. Ook het alternatieve plan van GROEN dus dat streeft naar een fietsvriendelijke omgeving, autovrije winkelstraten en een bereikbaar maar niet doorrijdbaar centrum.

    De schepen had nog een originele afsluiter in petto: Dank zei de invoering van dit proefproject hebben we heel wat reacties losgeweekt bij de Gelenaars. Dat kan op termijn alleen maar positief zijn. Op die manier kan je om het even wat goedpraten natuurlijk.

    Bij de Facebook-groep “We zijn de Geelse chaos beu” zijn ze blij met de beslissing. “Het heeft lang geduurd maar ons aanhoudende protest heeft dan toch wat uitgehaald.”, aldus Ingrid Vertessen. De initiatiefnemers willen voorlopig hun groep nog niet ontbinden.

     

    Volgende gemeenteraadszitting maandag 1 september 2014

    02-07-2014, 21:34 geschreven door Jos Dillen  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    Archief per week
  • 30/06-06/07 2014
  • 09/06-15/06 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 09/12-15/12 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 18/02-24/02 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Inhoud blog
  • Gemeenteraadszitting 25 juni 2014
  • Gemeenteraadszitting 3 juni 2014
  • Gemeenteraadszitting 5 mei 2014
  • Gemeenteraadszitting 31 maart 2014
  • Gemeenteraadszitting 10 maart 2014

    Zoeken in blog


    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    domeinen
    www.bloggen.be/domeine


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs